Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2014. 06. 01. 22:18
Előzmény: #1238  emerald
#1240
Kedves Emerald.
Feltennéd ismét a linkeket, mert az én böngészőmben nem működnek (de az is lehet, hogy a moderátor törölte a hivatkozásokat)
Törölt felhasználó 2014. 06. 01. 17:22
Előzmény: #1238  emerald
#1239
Köszönöm a hasznos informàciòkat...Kedves tőled. Üdv
emerald 2014. 06. 01. 16:43
Előzmény: #1233  Törölt felhasználó
#1238


Hol vegyél?!
link

link
Ezt a két helyet ismerem, pontosan az adott óra percben ami árat mutat a képernyő azon az áron kp veszed és hozod el az általad választott nagyságú tömböt.
Ezek hivatalos elárusító helyek, többféle gyártó aranytömbjét meg lehet venni, de én ajánlanám h csak a london good delivery tömböt vegyél.....ilyen pl.:a heraus.....
Ez azt jelenti h bárhol a világon bevizsgálás nélkül elfogadják.......
Az első linkben javasolt helyen, van lehetőség egy úgynevezett fixing-re, ami azt jelenti h pl a képernyő reggel 10h kor mutat egy kedvező árat Te megmondod h szeretnél egy 200gr-os tömböt ezen az áron, de csak délután kettőkor mész a kp-vel érte.
El fogják kérni az adataidat, és számlát kapsz róla
De az aranytömb áfa mentes mivel pénznek minősül, annyit veszel amennyit akarsz....pár kg erejéig azonnal ki tudnak szolgálni.

Magyarországon van sok tömb árusító cég, máshol is lehet, nem állítom h ezek rosszabbak lennének, csak nem ismerem és nem ellenőriztem le őket.

M.o.-on akkor érdemes vásárolni ha itt is akarod tartani.....ha egy bécsi széfben....akkor menj be egy osztrák bankba vedd meg és vidd át a páncélterembe....:))))
Pl.:link
itt délelőtt és délutáni árak vannak....igen nagy a választék....lehet adni-venni

Azt ugye mondanom se kell, ha valaki pénztárcája engedi.....svájcba vinni-menni ott is tud....

Ha M.o.-on tervezed ajánlanám h menj be szeméjesen a cég(ek)hez, mond el mit szeretnél....mire vagy kíváncsi.....mit tervezel venni, egy jó személyes kontaktus....egy kedvező fixálási lehetőséget biztosíthat....
mert azért ez nem úgy működik h ismeretlen felveszi a telefont, kérek 2,5kg aranyat mostani árral, délután meg majd megyek....

Nos ettől többet most se tudok mondani, talán annyit ha nem "feketén" keresett pénzből veszed jó ha kérsz névre szóló számlát.
Később ha a világ más táján adod el esetleg jól jöhet.

Ha bontatlan csomagolásban őrzöd meg, akkor minden vizsgálat nélkül bárhol eladhatod!

Az osztrák bankról, amit ajánlottam, érdemes átnézni, kiszámolni gr/ár alapon melyik jön ki a legolcsobban, illetve h melyiknél a legkevesebb a vétel-eladás közti különbözet.
Érmékre gondolok elsősorban! Nagy különbségek vannak.

M.o.-on a magyar érmék a legdrágábbak, így van ez mindenhol a sajátjaikat kedvelik, ezáltal azok a legdrágábbak is! Ezt nem javaslom tehát.
Ilyen gond nincs a tömbökkel.

Ha valamire még kíváncsi vagy kérdezz bátran!
Sajnos olyat mint az ezüstben, h olcsóbban nem tudok aranynál, ezen nincs áfa, tehát ha Te lennél a felvásárló akkor is max 2-3%-ot tudnál spórolni.

Ha ékszert....vagy ilyesben is gondolkodsz, gyere el velem egy hazai árverésre, közben "kiokítlak"

Sok sikert!
emerald 2014. 05. 30. 18:35
Előzmény: #1233  Törölt felhasználó
#1237
Hétvégén válaszolok!
De ha kikeresed a fizikai arany nevű topikot sok hasznos infót találsz.
Én is leírtam ott sok mindent ezzel kapcsolatban.
Vagy ha írsz ide:emerald07kukac freemail.hu akkor beszéhetünk is, talán jobb is lenne, mert különben "kisregényt" kell írnom.
emerald 2014. 05. 30. 18:26
Előzmény: #1235  Cosinusrider
#1236
:DDD
Hát igen, vettem is fedező shortot a bányász longokra...ej de jól tettem!
Cosinusrider 2014. 05. 30. 18:01
Előzmény: #1234  Denever
#1235
Ja, a tradereket. Egészen elképesztő, hogy miközben minden index az egekben és az ember azt várná, hogy onnan várható a lejtmenet, mégsem ez történik, hanem az arany esik be a földszintről a pincébe.
Denever 2014. 05. 30. 14:38
Előzmény: #1233  Törölt felhasználó
#1234
Támaszról pattanva lehet azért skalpolgatni.
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 12:54
Előzmény: #1230  emerald
#1233
Szia Emerald.

Engem érdekelne az itthoni aranyvásárlás, ha tudnál esetleg segíteni..
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 11:48
Előzmény: #1230  emerald
#1232
Szia Emerald!

Nem kell afa-t fizetnem itt....az ezustre....es az aranyra se csak ha ekszerkent akarnam ertekesiteni......

igazan a kulonbozo bar-ok kozotti kulonbseg erdekelne....???

itt a legolcsobb bar-ok (ujak kozul NTR/OPM metals)
persze engem nem erdekel, hogy uj a bar vagy nem....
de hallottam arrol, hogy a kulonbozo barokat jobban kedvelik mint egyes markakat mert az olvasztasnal tobb a munka veluk...????
Neked errol van esetleg infod?

szoval ezek kozul lehetne valasztani persze nem biztos hogy van eleg 1 azonos brand-bol....:

Pamp Suisse
Perth Mint
Scottdale
Bair& Co
Johnson Matthey
Harrington
Royal Canadian Mint

Engem igazan nem erdekel, hogy honnan jon az ezust, az ar ami erdekel illetve, a minoseg, tisztasag.....

Perth mintbe ajanlottak, hogy Spot price+1% az ar illetve ha jol emlekszem 35A$- volt az ontesi koltseg....
azt hiszem 100 ounces-os bar-nal
illetve, hogy min. 10000$-ert kell venni(500 ounces), egyebkent az ar mar kulonbozo...
persze 100 ounces ill. 1000 ounces barokat ontenek
de megemlitettek, hogy nem lesz tokeletes a felulete...
persze en nem a vitrinbe akarom tartani....

link

ez mellett szol, hogy kozel van a tarolohely, tehat nem kellene szallitasi koltseget fizetnem...
max 5-15$ a traffik miatt...

link

Szoval en egyelore ennyit tudok....

Legyen szep napod!
emerald 2014. 05. 30. 11:01
Előzmény: #1230  emerald
#1231
Elfelejtettem: tömböt, érmét bármit amit akarsz ugyanígy beszerezhető.
De régi magyar, monarchiás forgalomban volt ezüst pénzek kb anyagáron is!!!
emerald 2014. 05. 30. 10:58
Előzmény: #1229  Törölt felhasználó
#1230
Dehogy haragszom!
Írtam is h:"Tehát nincs harag! Részemről biztos nem! "

Tudod az hogy kritikát fogalmazok meg az biz nem azt jelenti hogy haragszom.
Azt pedig végképp ne gondold h nem segítenék, ha tudok!

Nos annak idején én a fizikai arany topikba leírtam legjobb tudásom szerint h mit hol lehet legjobban M.o.-on beszerezni. De bármilyen kérdésed van szivesen válaszolok, de csak a magyarországi-ausztriai lehetőségeket tudom! hangsújozom sem jogszabájokat nem ismerek ausztráliában sem lehetőségeket.

Ha itt is jó Neked az ezüst akkor az lenne a javaslatom h mivel itthon az ezüst tömb áfa köteles(+15%) ellentétben az arannyal, érdemes tört ezüstöt vásárolni, és azt becserélni tömbre. Így kb világpiaci áron lessz tömböd, és megspórolod az áfát!

Ha tényleg érdekel az itthoni beszerzés akkor részletesn megírom emailben a lehetőséget, és a beszerzési forrásokat!
garantálom h spórolok neked 15%-ot!!
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 09:48
Előzmény: #1228  pomperj
#1229
Szia Pomperj,

Jo az amiket irsz....
En nem fundamentalisan kereskedem, persze sokan ebben hisznek, nekem van nehany kvantitiv kereskedesi rendszerem, strategiam es azzal kereskedek....

Ha viszont kapok ugyanabbol a szektorbol tobb veteli jelet, akkor igenis megvizsgalom a fundamentumokat, hogy miert is eros az a szektor.....

Hozam/Kockazat.....

Veteli jeleim, meg szigoruan technikai alapon jonnek, es nagyon nehez elnezni oket, mert dobja a gep a Symbolumot az arat es hogy adni kell vagy venni....

es mint irtad a legtobb indexben a kovetkezo 2-3 evben nagyobbak a kockazatok mint a pozitiv hozamokra az esely, nem veletlenul fejeztem be az amerikai piacon a kereskedest tavaly agusztusban, ill. nem veletlenul fejeztem be a kereskedest az ASX-n februar korul...
Volt nehany vaserc banyaban is erdekeltsegem, de mindre eladasi jelzest kaptam dec.-januar kozepe korul....
most nezd meg hol vannak....
(azok pedig jol jelzik a gazdasagi novekedest...)

Szeretnek nagyobb osszeget az ezustbe tolni,de az alapba folyamatosan aramlik a penz, tehat az a penz ami meg nem jott be arra nem tudok venni,de valoszinunek tartom, hogy juniusba is aramlani fog a penz, szoval szerintem a kezdo pakkot megveszem meg junius utolso hete elott... van nehany jogszabaly amit kovetnem kell....
nem fektethetem be 1 adott dologba az alap bizonyos %-at
viszont a bullion forgalmazoknal nagyobb mennyisegnel kisebb premiumot kell fizetnem a spot price-on felul...

szoval nem mindegy, hogy 100 ounces-os bar-t veszek vagy 20-30db 100 ounces-t...

Kerdeztem is korabban, hogy te hallotal-e mar az OPM/NTR Metals barokrol, mert azokat aruljak aranylag a legolcsobban ill. a regebbi barokat...
persze olyat is hallottam mar, hogy bizonyos cegek bar-jait nem szeretik mert az olvasztasnal tobb munka van veluk....

Persze emerald lenne ebben az illetekes, de o most haragszik ram....

Azzal pedig tokeletesen egyetertek, hogy a volatilitas nem fog orokke ilyen alacsony maradni....

Az ido nem az elsodleges szempont, engem nem erdekel, hogy ma vagy holnap esetleg 5 honap mulva hoz 1 kereskedes profitot...
nem mondom, hogy nem orulok annak ha 1 kereskedesen 40-80%-os hozam van 1-2 het vagy honap alatt, de ha esetleg 1,5 ev alatt van meg az a 40-80%-os hozam viszont sikerul a benchmarkot vernem, mert az meg csinalt mondjuk -10%, vagy 5%-os hozamot...az se rossz...
hozam/kockazat arany es a kovetkezo 1000 trade...(ez a jelszo)

kinottem en mar a daytradelesbol....

ha pedig valaki engem arrol kerdezne, hogy mire latok nagyobb eselyt az osszel vetelre vagy eladasra...
en az eladasra tennem a voksom...
persze en nem szeretek a csucson adni, mert nem tudom hol lesz...

Nem mondom volt olyan is parszor, hogy a csucs kozelebe adtam el 1 csomagot...
lasd Ciena Corp 2002-ben 7.31-en adtam es 7.33 volt a max ar....
vagy ANZ 2008.oktober 2-an ha jol emlekszem 5centre a Max artol
(es ha jol emlekszem a veteli aram is eleg jo volt, mert nehany hedge fund tul reagalta a lehman brothers botranyt...), ami kb. 0.3%...van olyan is....,de nem azert mert zseni vagyok vagy mert 1 technikai indikator azt mondta, egyszeruen a price action es tapasztalat diktalta....

Na mindegy, legyen szep napod neked is es sok sikert a piacon....
pomperj
pomperj 2014. 05. 30. 08:58
Előzmény: #1227  Törölt felhasználó
#1228
Lehet hogy jogosan unod a grafikai elemzeseket.
Dehat, e pillanatban a fundamentalis elemzesek mind egyertelmueknek latszanak:
-az S&P ertekelesi mutatoi 14 eves csucs korul jarnak, nagyjabol az atlagosnak ketszeresenel jarnak
-Arany ara meg nagyjabol az all-in-cost ertekelesen jar.
Es akar sokaig maradhat igy.

Es egyelore fundamentalisan csak nagyon lassu fordulatra lehet szamitani, semi se latszik hatni a koznyos optimizmus megingatasara, es pl. a volatilitas is sok eves melyponton van.

Ha megnezed a REIT, a preferreds vagy mas nagyobb fogyasztoi ETF csoportot, azt latod hogy az mind 6 honapja egy sima egyenletes, lassu maszast mutat felfele.
Mar majdnem mindenki bent van, es boldog long; de a vegen ki marad, hogy vegyen??

Ebben a helyzetben nem nagyon van mas kapaszkodo, mint a chart apro rezduleseinek figyelese.

2)Viszont, az S&P tovabbra is szinkronizalodni latszik DAX, CAC, FTSE-vel, es az EEM piacok indexeivel. Egyszerre fognak a csucsrol lefordulni, egymast erositve, akarcsak a katonak a hidon diszlepesben.

Azsiaban a 3 legnagyobb piac a legalabbis a rovidtavu csucsat formazza, es kozuluk a legfontosabb, a kinai eppenseggel akar letorhet, a kritikus 2000 szintje ala is (megjegyzem, vele fog menni ASX is).

2)GLD az 1250-1240 savban elkezdte megcsinalni a bottom formajat, elso kis oldalazo hullama majdnem megvan. Szoval, GLD meg eppenseggel S&P inverzekent latszik alakulni.

Az a meglatasom, a megunt chartok alapjan, hogy jovo het kozepere S&P is meglesz a topformajaval keszen, meg GLD is.

Aztan, erdekes idok jonnek. Addig csokken a volatilitas, aztan vadallatkent kitor.
Addig vedd meg az ezusot.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 05. 30. 05:40
Előzmény: #1226  Törölt felhasználó
#1227
A kovetkezo 3 honapra, amig elszenvedek meg nehany kisebb karcolast es nehanyan jonnek meg kulonbozo grafikonokkal...
kriszk-krakszokkal meg egyebb hokuszpokuszokkal azoknak a
kovetkezo klippet ajanlom (szerintem gyonyoru metaforaja a jelenlegi helyzetnek):

link

hasznalhatjatok iranymutatasnak a klipp cselekmenyet, a zenejet es talan a dal szoveget is.......

;)

sok sikert a tapasztalatlan kereskedoknek.....

aki meg esetleg adrenalin hit-re vagyik, annak skydiving, shark diving es egyebb dolgokat ajanlok....
(en is csinalom oket rendszeresen)
sokkal olcsobbak mint 1 gold short.....
;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 22:01
Előzmény: #1225  Törölt felhasználó
#1226
En is almodoztam 9 honappal ezelott 650-800$ arany arrol....
(aztan rajottem...)
A teny a kinaiak tobb milliardert vettek banyat, ahol az all in cost 1250 korul volt, nem nehany ounce-t, vagy nehany kontraktust, hanem ugy ahogy van megvettek a banyat (all in cost aron)....
Persze 1 banyaban, hogy mennyi arany van az becsles ill. az is becsles, hogy mennyi ennek a kitermelesi koltsege....

Nem zarhatom ki, hogy az arany ara 1200 vagy 1100, talan meg az ala is be nezhet, mert igenis van ra matematikai esely.....
Persze matematikailag 5000$-os aranyarnak, de mar hallottam 20000$ is......

Ilyen arakrol pedig nehany eleg komoly emberke beszelt....
Jim Sinclair
James Rickards
Eric Sprott
Mike Maloney
Persze ok valamilyen szinten erdekeltek a nemesfemekben, tehat az elvarasaik szerintem el vannak tolodva pozitiv iranyba...

En probalok amennyire lehet a realitasok talajan maradni...
szoval az en elvarasaim az evek vegere a kovetkezo:

2014; 1420-50
2015; 1550-80
2016; 1600-1800$

Aztan majd meglatjuk a gyengebbecske nyari honapok utan mi lesz.....
Addig meg szep csondben gyujtogetek 1 kis fizikai ezustot, mert latom nagyon nem nepszeru...
(igaz azzal se tudom kitorolni a pupo-mat,de lehet, hogy 1 nap tobbet fog erni mint amit erte cserebe adtam)
;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 29. 17:32
Előzmény: #1221  Törölt felhasználó
#1225
budoire 2014. 05. 29. 15:36
Előzmény: #1223  Denever
#1224
szerintem nem kell fosni, bár tényleg csúf esések voltak a minap, főleg a hisztizősebb ezüstben.

Egyesek szerint az arany lemegy 1100-is, és onnan kirakétázik. Cikkajánló:

Gold to fall to $1,100 then skyrocket - silver, platinum in behind
link

és

Silver price slump a bit exaggerated – Coeur Mining
link
Denever 2014. 05. 29. 08:42
Előzmény: #1222  Commodore64
#1223
Ahogy nézem 1220 körül van egy erősebb támasz. Ha odáig lejön, akkor innen pattanva kirajzolodhat egy fordított fejváll ami már lökést adhat felfelé.
Commodore64
Commodore64 2014. 05. 28. 16:52
Előzmény: #1221  Törölt felhasználó
#1222
Lassan célba veszi az 1200-at
Törölt felhasználó 2014. 05. 28. 12:04
Előzmény: #1220  szarvasvadasz
#1221

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók