Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 07:28
Előzmény: #1279  Törölt felhasználó
#1280
Gold Mining and Environment—Facts vs. Myths
link
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 07:25
Előzmény: #1277  emerald
#1279
a mai a banyaszaim szerint eso nap lesz az arany piacan....
Szoval az arak alapjan kicsivel tobb az esely, hogy ma vagy holnap megnezzuk a 1230-as zonat, de mint irtam engem nem erdekel a napi hullamzas.....

Szoval nagyon ne ijedj meg....
;)
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 07:20
Előzmény: #1276  buyandhold
#1278
igazad van nem lehet hosszutavon ar alatt ertekesiteni 1 nyersanyagot....
rovid tavon pedig lehet....
mint irtam az ezustnel....
nehany banyaban az ezust mellek termekkent jelenik meg arany, cink, rez es egyeb ercek banyaszasa mellett......
Ha a fo termeken, nyersanyagon van eleg haszon akkor a mellek termeken igen is lehet rovidebb ideig veszteseget elszenvedni, persze nem ez a cel,de elofordulhat....

1 banyat nem lehet csak ugy bezarni mint 1 autot vagy 1 lakast....kicsit korulmenyesebb es koltsegesebb....

Tokeletesen egyetertek 1 banya reszveny sokkal kockazatosabb mint a fizikai arany....
Tokeletesen igazad van banyak csodbe mennek, felvasaroljak oket stb..stb...
az arany ara pedig mint irtad nem mehet 0 ala......

Persze a kerdes felmerul ha valaki 1 bucket shopban arannyal kereskedik tokeattetellel mondjuk 20-50szeressel, persze van akik meg ennel nagyobbat is hasznalnak....
velemenyem szerint ok sokkal magasabb kockazatot vallalnak mint en....
engem nem raz ki a tokembol egy 2,5,10 esetleg 20%-os eses...
aki pedig 50szeres tokeattetellel kereskedik azt nem olyan nehez kiutni, erre meg a Youtube-on is talalhatsz eleg jo videokat, ha nem akarsz tulsagosan belemenni....
es nemelyik eleg komoly valos informacikat tartalamaz...

te keszen allsz egy 8 standard deviation elmozdulasra????
es akkor meg a bucket shopok kockazatarol nem beszeltunk....

Egy erdekes video, (mar parszor feltettem, ha van kedved nezd meg, ha nincs csak nezd meg a 38.perctol , par percet...)

link

Legyen szep napod!
emerald 2014. 06. 05. 06:51
Előzmény: #1266  Törölt felhasználó
#1277
Szia Kisvuk,
Örülök h voltak más bányák is emelkedőben....:))

Persze, ne gondold én se csodát várok, mert igazi emelkedés csak emelkedő arany trendben lessz...:)
buyandhold 2014. 06. 05. 06:35
Előzmény: #1257  Törölt felhasználó
#1276
szerintem nem helyes amit irsz:

senki nem fogja aron alul adni az ezutot, mint a kiflit a boltban. Nem is adhatja, mert tozsden kereskedik. Ott pedig nem lehet aron alul eladni semmit. Ahogy OTP reszvenyt sem tudsz aron alul eladni. Ha beteszed 1 ft-ra, akkor is paici aron megy el!

Es ami a lenyeg: nem a kitemeles koltsege hatarozza meg az arat! Hanem pont forditva: az arany/ezust ara hatarozza meg, hogy mekkora a haszon a banyaban, illetve hogy erdemes-e banyaszni. Mikor alacsony az arany ara, akkor egyszeruen bezar a banya. Majd ha felmegy az arany ara, akkor a banya ujra kinyit.

Ennek egy erdekes kovetkezmenye, hogy a banya reszveny sokkal kockazatosabb mint az arany maga: Ha lemegy az arany ara a bekerulesi koltseg ala, akkor a banya csodbe megy, a reszveny erteke 0 lesz. Attol az arany ara meg nem 0. Lehet eppen 1000dollar.
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 06:26
Előzmény: #1274  emerald
#1275
ugy nezz ki igazad lesz....
emerald 2014. 06. 05. 06:04
Előzmény: #1273  emerald
#1274
Helyesn:
Ha nem következik be, június-júliusra mélypontot várok.
emerald 2014. 06. 05. 06:01
Előzmény: #1264  Törölt felhasználó
#1273
1256 könnyen lehet, még csapdosásból adódóan is.
Ha lefele akkor 1230sem kizárt.
De sokszor a piac ilyen nagy bejelentések után 1-2-3 nap múlva megfordul. Tavaly októberben kilőtt az arany a bejelentés után, úgytűnt megváltozott az irány. Másnap ujra esni kezdett az arany ára és decemberben tudjuk hol volt.

Én Pomperj várakozását miszerint megfordulhat az irány elképzelhetőnek tartom. De ennek nincs köze a bejelentéshez.
Ha június-júliusra mélypontot várok...
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 05:04
Előzmény: #1271  Törölt felhasználó
#1272
Ugy nezz ki 1 ujabb gyengebb nap utan nezunk.....
:(
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 04:41
Előzmény: #1258  Törölt felhasználó
#1271
talan o lesz a Jackpot???

SAR.asx

link
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 04:38
Előzmény: #1268  Törölt felhasználó
#1270
ez 1 erdekes gondolat, ha ugy gondolod, hogy az arany ara tul ertekelt, vannak helyek ahol lehet shortolni....
ha pedig olyan biztos vagy a bankokban vegyel beloluk...
"fogadj ra es majd megtudod"

persze szerintem ez a legbiztosabb ut a teljes anyagi csod fele, de ez csak az en szereny velemenyem....
es a tobbseg tsztaba van vele, hogy nekem csak az esetek 40-45%-ban van igazam....

a legjobbakat neked!
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 04:05
Előzmény: #1267  Törölt felhasználó
#1269
Szia johny_cash,

unalmamban talalok ki ilyen szamokat, hasra utes szeruen....
;)
persze az is lehet, hogy 1 kvantitiv strategia modellezese alapjan jutottam erre az eredmenyre......
rad bizom, hogy miben hiszel....
;)

johny_cash felmerult-e benned a kerdes, hogy milyen esellyel lesz a kovetkezo befektetesed, kereskedesed sikeres????

Nezzuk 1 peldat, csak mert unatkozok es nincs mit eppen kitalalnom....:
En jelenleg az ASX All Ord. tartom a benchmarkomnak...
Tegyuk fel megnezek egy 15 eves periodust..
Mondjuk 1997.jan.1-2011.dec.31-ig
ha megvetted az index-et es tartottad 15 evig akkor 8,78% ertel el/ev....
Ha megnezed az analiziset ennek az idoszaknak akkor azt latod, hogyha 3 honapra fektettel be 68,6% volt az eselyed, ha 6 honapra akkor 73.4%, ha 12 honapra akkor 79.6% eselyed volt hogy profitot ersz el a befekteteseden....
persze volt tobb mint 20% eselyed, hogy nem ersz el profitot, hanem veszteseget ersz el......

Nem vagyok biztos benne, hogy erted, szoval megprobalom a leheto legegyszerubben elmagyarazni....:
Kepzeld el hogy van 1 zsak es van benne 48 piros golyo es 52 zold golyo, vagy 48 veszteseges pozi cetli es 52 nyero pozi cetli.....
es te huzhatsz ebbol a zsakbol, de minden 1-es huzas utan vissza kell dobnod a zsakba amit huztal......
(ha akarod bonyolithatod a tranzakcios koltsegekkel ill. hogy mennyi profitot hoz 1 nyereseges pozicio ill. mennyi veszteseget general 1 veszteseges pozicio),de probalom szamodra amenyire lehet le egyszerusiteni......, szoval most ezzel nem szamolunk......

es akkor itt jon a matek....
milyen esellyel fogsz nyero poziciot huzni vagy zold golyot????
gondolom az elsore te is tudod a valaszt....???

Mi tortenik ha 2szer kell huznod, ha 5szor, 10szer, 25szor ,50szer, 100szor ill. 250szer vagy 1000szer....

Ha adsz 1 strategiat kulonbozo embereknek ill. kereskedoknek es tegyuk fel mindanyian kovetik a szabalyokat szerinted mindanyian ugyanolyan eredmenyeket fognak elerni...????

Na mindegy nem untatlak tovabb a legbol kapott ill. krealt otleteimmel....

Vannak aiknek egyszerubb elfogadni, ha eleg sokaig varialgatjak az indikatorok beallitasait ill. kombinaljak ezeket akkor jobb kereskedok lesznek....
az allando treasur hunt pedig erdekes es izgalmas lehet 1 darbig....
;)
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 01:32
Előzmény: #1257  Törölt felhasználó
#1268
ha valaminek nem lehet magyarázni az áralakulását a kitermelési költségekkel akkor az az arany, aminek aztán semmi értelme az égvilágon, szintiszta árspekulációs céllal tartják. ha lemegy az ára nem nő a kereslete, hanem csökken mert a "kereslet" nagy része retail árspekuláns aki nem vesz bele 3 éves eső trendbe, de minek is venne. közben indiában komoly pénzügyi reform zajlik, aminek az egyik fő célkitűzése, hogy az embereket bankkapcsolathoz juttassa. nem csak a tradiciók miatt népszerű az arany indiában, hanem azért is, mert a lakosság nem fér hozzá másfajta megtakaritási eszközökhöz. hosszú távon pont ez fog javulni - az arany szempontjából romlani. egy ilyen, felhasználási érték nélküli dolognak 30 évente maximum egyszer van lufi, azt láttuk 3 éve kipukkanni.
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 01:24
Előzmény: #1266  Törölt felhasználó
#1267
Kisvuk, honnan szeded ezeket a valószinűségeket? elég légbőlkapottnak tűnik
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 01:02
Előzmény: #1261  emerald
#1266
Szia emerald,

nekem is volt tegnap az egyik banyaban 11% folotti emelkedes es masik 3-ban 4% ill. erosebb mint 3%...
a tobbi vegyes kepet ad.....

a penz nem a napi hullamzasban, hanem a trendben van.....
szoval nem sokat szamit hogy ma vagy holnap hogyan hullamzik....
ami szerintem szamit ha esetleg elobb-utobb elindulna az arany ar emelkedese es menne 10-15%-ot, akkor konyen tudnanak menni a banyak 20-50%-ot is.......
ha pedig belenyulnank 1 komolyabb trendbe.....
mondjuk az arany tudna emelkedni 20-30%-ot 1-3 ev alatt akkor pedig Jackpot...., mert valoszinuleg a banyaszok mennek majd 50%-tol akar 200-300%-ot is, de gondolom, akkor se bankodnal, ha mondjuk csak 89%-ot keresnel 6 ill. 18 honap alatt.....
en se bankodnek azon.....

matematikailag pedig az esely no naprol napra....
mar tobb honapja nem volt 40%-os profitot hozzo trade....
3 honapra az esely 54%
6 honapra az esely 65,7%
12 honapra az esely 79.6%
18 honapra az esely 86% felett van.....
;)

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2014. 06. 04. 20:52
Előzmény: #1263  emerald
#1265
Az Eurozóna gazdasága év/év alapon 0.9%-kal bővült az első negyedévben. Ez pontosan megfelel a várakozásoknak, és azonos az előző értékkel is. Az Eurozóna növekedési értéke elmarad a legfontosabb versenytárs Egyesült Államokétól, így a várakozások szerint az ECB lazább monetáris kondíciókkal igyekszik majd támogatni a növekedést
Törölt felhasználó 2014. 06. 04. 20:46
Előzmény: #1263  emerald
#1264
s ,ha veletlenul eses lenne belole ,akkor milyen mertekure gondolod?en jobban orulnek egy szep felpattanasnak olyan 1256 ig azert:)
emerald 2014. 06. 04. 20:42
Előzmény: #1262  Törölt felhasználó
#1263
Én inkább a felpattanásra tippelek....
Persze ha az indexek kilőnek, mint a rakéta....na akkor arany még lejjebb eshet..., de tudod Draghin kívül ezt most nem sokan tudják....:)))
Törölt felhasználó 2014. 06. 04. 20:23
Előzmény: #1261  emerald
#1262
mit vartok a holnapi naptol az aranytol?felpattan verge mar vagy meg ejtik?
emerald 2014. 06. 04. 19:37
Előzmény: #1260  pomperj
#1261
IAMGOLD tegnap:+12,7%
ma: +4,5%

nem értem, ez valami benfentes akció lessz.
GDX meg többiek kicsi minuszban....

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek