Topiknyitó: tigus7313 2012. 11. 12. 15:46

Alteo Nyrt.  

Most olvastgattam a féléves jelentésüket.



egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).

a menedzsment is jónak tűnik.

ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.

A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.



ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.

Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)



Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.

A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.



A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.



Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kreta
kreta 2023. 11. 15. 19:10
Előzmény: #6719  BalogTibi
#6720
Most fele felébe vagyok itt és waresbeseb…
Minimál telekom van még….
Jó lenne itt is 3000 felett zárni…
Az építő hozzászólás alap…
BalogTibi
BalogTibi 2023. 11. 15. 18:32
Előzmény: #6717  kreta
#6719
Egyébként a waberersben is nagy potenciál van, talán ott rövidebb távon is.
BalogTibi
BalogTibi 2023. 11. 15. 18:31
#6718
Így van, különböző szemszögek vannak. Nem véletlen a sok okosság a tankönyvekben és szakmai körökben arról, hogy a rövidtávú spekuláció, vagy a hosszabb távon tartó pozíció hoz-e nagyobb hasznot. Itt lassan egy éve stagnálás, oldalazás megy. Előtte való két év során három-négyszerezett az árfolyam. Én azért tartom, sőt lassan építem a pozíciómat itt, mert úgy gondolom nagy esély van az újabb ugrás(ok)ra. Persze én is szeretem a rövidtávú hasznot, spekulációt, de arra nekem személy szerint van egy jóval kisebb, kifejezetten erre a célra félretett összeg. Ezzel el is árultam hogy én melyik stratégia mellett teszem le a voksom. 
Külön köszönöm az építő, normális eszmecserét folytató stílust.
kreta
kreta 2023. 11. 15. 18:20
Előzmény: #6716  oldrider
#6717
Min gondolkozol vételen?
oldrider 2023. 11. 15. 18:04
Előzmény: #6715  kreta
#6716
Természetesen különbözően gondolkodunk. Tiszteletben tartva azok álláspontját, akik úgy vélik, hogy jó helyen van a pénzük, mert jó a cég és majd közép és hosszú távon profitálnak én azt vallom, hogy egyenlőre ebben a részbényben ennyi van. Kivettem belőle a pénzem, mert azt látom, hogy több olyan részvény van melyek feltámadtak haló poraikból és ezekkel most lehet keresni. Ha majd úgy látom, hogy az Alteo is megindul, akkor visszajövök. De addig keresek pénzt és nem álltatom magam azzal, hogy majd egy, meg ki tudja hány év múlva milyen sokat fog érni az amiben tétlenül ülök. Pl. biztos a Masterplast is jó lesz hosszabb távon, mégsem veszek. Azt is a maga idejében kellett venni, amikor pedig látszott, hogy a körülmények miatt megáll, akkor jól járt aki eladta. Aki itt kitart az Alteoban annak sok sikert kívánok, ha a helyzet úgy hozza ismét visszajövök!
kreta
kreta 2023. 11. 15. 17:44
Előzmény: #6712  oldrider
#6715
Amúgy Igen… Még a 2900-Et sem érjük el…
Én is nagyon unom már, hogy minden papír emelkedik 
Ez meg majd talán közép-hosszú tavon majd hoz valamit..
BalogTibi
BalogTibi 2023. 11. 15. 15:43
#6714
Szerintem közép-hosszú távon az Alteo az egyik legjobb befektetés a BÉT-en jelenleg. Jelentős növekedési potenciállal, készpénzállománnyal, jó managementtel. Én most biztosan nem dobnám a részvényt.   
maroa 2023. 11. 15. 11:31
Előzmény: #6711  respi
#6713
Egy év múlva mindenképp érdemes lesz visszanézni! Akkor már láthatod, hogy mennyit emelkedett az Alteo… Itt ne gondold, hogy ezt előre bárki tudja, s majd beírja neked a fórumba, aztán majd úgy is lesz!
Komolyabb összeget ne a fórumban olvasottak alapján fektess be! Ha a tőzsdén akarsz befektetni, eleve nem az egy-két hónapos- vagy fél éves befektetésekben kell hinni, hanem több éves távlatban. Persze lehet spekulálgatni, de a ruletten például az egyik színnel sokkal magasabb a nyerési esélyed!
oldrider 2023. 11. 15. 10:41
Előzmény: #6711  respi
#6712
Szia! Én ma kiszálltam 2870-en. Nem nézem tán, hogy szinte minden emelkedik ez meg szarozik. 
respi 2023. 11. 15. 10:33
#6711
Most, hogy így nagyon beálltunk ebbe a 2900 környéki sávba nagyon erősen elgondolkoztam azon, hogy kiszálljak, mert közben folyamatosan értékelődik le a tőkém (aka infláció). Szerintetek lesz mondjuk egy év múlva 18-20%-kal több az árfolyam (3400-3500) vagy inkább érdemes lehet kiszállni, áttenni PMÁPba, aztán majd egy év múlva visszanézni. A fő bajom az, hogy az "Alteo-sztoriban" hiszek, de rátelepedtek a részvényre.
GERI-inv
GERI-inv 2023. 11. 14. 17:13
Előzmény: #6709  oldrider
#6710
Végén komoly 10 db vétel …
oldrider 2023. 11. 14. 16:49
Előzmény: #6708  GERI-inv
#6709
Ennyiért?
GERI-inv
GERI-inv 2023. 11. 14. 16:37
#6708
Mai nap is csak vevői oldal épült fel. Eladni nagyon nem akar senki…
GERI-inv
GERI-inv 2023. 11. 14. 15:43
#6707
Arra leszek kiváncsi lesz a felpörgés az utolsó órában…
Boavista 2023. 11. 14. 13:31
Előzmény: #6705  kreta
#6706
Sajnos ezek a jelentések nem tudják kimozdítani az árfolyamot, tiszta döglött már egy ideje. Tehát maradt a reménykedés, hogy a már többször hangoztatott akviziciót nyélbe ütik illetve reménykedni lehet egy komolyabb osztalékban is! Úgy tűnik, meglesz a 700-750 forint körüli eps, aminek ha a felét kifizetnék már érzékelhető lenne! Persze ennél jóval többet is ki tudnának tolni, hiszen jelenleg részvényenként van több mint 1400ft cash a cégben!
kreta
kreta 2023. 11. 14. 12:48
Előzmény: #6704  Boavista
#6705
Ez jól hangzik, de nagyon nem látom, hogy lenne emelkedésre hajlandóság..
Még a 2900 se érjük el sajnos.
Jó lesz ez 1-2 év múlva kérdés addig meddig fog lemenni…..
 
Boavista 2023. 11. 14. 09:55
#6704
A pénzügyi eredmény a korábban fixált kamatköltségeknek köszönhetően jelentősen, mintegy 1 milliárd forinttal emelkedett az első kilenc hónapban a tavalyi évhez képest, ugyanis (i) a készpénzállomány jelentősen, 25,8 milliárd forintra emelkedett a tavalyi 16,5 milliárdról, s a (ii) nagyon magas kamatkörnyezet előnyeit tudta hasznosítani a társaság. A készpénzállomány emelkedése mögött a jelentősen csökkenő forgótőke igény áll, a csökkenő alapanyag és értékesítési áraknak köszönhetően. A nettó eladósodottság nagyon alacsony, mindössze 2,1 milliárd forint, ami 5,7 százalékos eladósodottságnak felel meg (nettó adóság/(nettó adóság + saját tőke)). Ez néhány éve még 70 százalékon állt.
pundit 2023. 11. 14. 09:18
Előzmény: #6693  eszpe2
#6703
a növekedés most hiányzik, de ha a hulladékgazdálkodás felfut és a pályázaton is nyerünk egy rakat pénzt no meg a napelem park duplázás elkészül, akkor nem lesz ez olyan rossz.
szóval most felesleges nézegetni az árfolyamot, kell min egy év, de inkább 2 év és megint lesz növekedés.
ja és hátha lesz vmi akvizíció, vagy egy kedves kis osztalék. 
addig meg gyűlik szépen a cash, én így látom...
eszpe2 2023. 11. 13. 18:15
Előzmény: #6701  eszpe2
#6702
“Összeségében csökkenő eredményt láthatunk a harmadik negyedévben, ami bizonyos értelemben a várakozásoknak megfelelően alakult, a csökkenő árak és a csökkenő „spark spread”-eknek betudhatóan. Az elmúlt mintegy 1,5-2 év nagyon jó környezetét kihasználta a társaság, s szinte pillanatok alatt csökkentette a nettó hitelállományát közel nullára. Ez pedig lehetőséget teremt egy komoly ugrásra a cég méretét illetően, hiszen a jelenlegi tőkehelyzet mintegy 80 milliárd forint hitel felvételét is lehetővé tenné a 70 százalékos eladósodottság átlépése nélkül. Ez pedig komoly akvizíciókra és/vagy beruházásokra ad lehetőséget. Csak összehasonlításképpen, a cég piaci kapitalizációja jelenleg 56,4 milliárd forint!”

Topik gazda

tigus7313
3 4 4

aktív fórumozók