Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Donqatto
Donqatto 2025. 09. 08. 11:18
Előzmény: #110039  kiegyezo
#110040
Csak egy szokásos NER-es buli...
kiegyezo 2025. 09. 08. 11:17
#110039
Az nagyon rosszindulatú fordítása az egész sztorinak, hogy 
először kizsebelték a kisbefektetők egy részét (több, mint 10 éve)
aztán tömték pénzzel, de csak nem ment (pedig évek óta hadiipari boom van, meg előtte is hazai programok)
aztán most jöhetnek a jó idők, erre odaadják a havernak, és majd ő kaszál (és nem az eredeti befektető, akit 10 éve kiráztak, és nem a mostani, akit szintén megpróbálnak, és nem az állam = adófizető polgárok, aki eddig tolta a pénzt)
Electricity 2025. 09. 08. 11:16
Előzmény: #110023  tberki
#110038
A bevezetése óta kereskedek vele. Ha 2011-ben nem adtam oda a nyugdíjpakknál, akkor most sem fogom. Talán ha locsolnak az áron, úgy 3500-ig. Ha mindent beleveszek talán ott megremegnék az 1300 beker árammal és a több ezer darabommal.
zepi
zepi 2025. 09. 08. 11:11
Előzmény: #110033  Törölt felhasználó
#110037
 Arra gondolok, hogy aki nem adja oda a Rába rv.-t kap majd érte cserébe  4IG részvényt. Ahogy a konzumnál volt. 1 Rába = kb. 07 4IG és megszüntél mint Rába tulaj.
Ez lesz szerintem
raus 2025. 09. 08. 11:04
#110036
Azok akik 1800 és felette veszik miért? Vakok mint a nemet biro volt a meccsen!
Törölt felhasználó 2025. 09. 08. 10:53
Előzmény: #110034  Törölt felhasználó
#110035
Itt nemzetközi tőzsdére is kiléphetnék. Túl nagy lesz a cég, hogy zrt maradjon
Törölt felhasználó 2025. 09. 08. 10:52
#110034
25 milliárdos üzlet: a 4iG-csoport bekebelezi a Rába Járműipari Holding oroszlánrészétTöltse le az
Economx app-ot!Töltse le az Economx app-ot!25 milliárdos üzlet: a 4iG-csoport bekebelezi a Rába Járműipari Holding oroszlánrészétAz egyre nagyobbra duzzadó vállalat felvásárolja a járműcég többségi részvénycsomagját, a 4iG a Czechoslovak Group bevonásával új fejezetet nyitna a RÁBA modern kori történelmében.S. Z., 2025. szeptember 8. hétfő, 08:54Fotó: MTI / Róka László - Újabb felvásárlásba vág bele a 4iG
4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT Zrt.) projektvállalata (4iG SDT EGY Zrt.) tőzsdén kívüli részvényadásvételi-szerződések keretében megvásárolja a RÁBA Nyrt. többségi, 74 százalékos tulajdonrészét, és 1789 forintos ajánlati áron kötelező nyilvános vételi ajánlatot tesz a fennmaradó részvényekre – írta hétfői közleményében a 4iG Nyrt., egyben jelezve: A tranzakció közel 25 milliárd forintos értékét a társaság saját tőkéből és hitelből finanszírozza.A gazdaság és az üzleti élet legfrissebb hírei az Economx.hu hírlevelében.A felvásárlással a 4iG SDT Zrt. integrálja a földi mobilitási képességeket védelmi ipari portfóliójába, teljessé téve a szárazföldi – légi – űripari kompetenciáit.A 4iG-csoport tulajdonszerzését, a kötelező nyilvános ajánlattételi szakasz és a RÁBA Nyrt. átvilágításának eredményes lezárását követően a globális védelmi ipari szereplő, a Czechoslovak Group leányvállalata, a CSG DEFENCE kisebbségi, 37 százalékos közvetett részesedést szerezhet a társaságban, míg a 4iG SDT Zrt. Magyarországon kizárólagos jogokhoz jut a TATRA katonai járművek értékesítése, összeszerelése, szervizelése és disztribúciója terén. A partnerségről szóló előzetes megállapodást a RÁBA tranzakcióval egy időben jelentette be a 4iG-csoport a Budapesti Értéktőzsdén. Mint jelezték: a stratégiai együttműködés célja, hogy az üzleti és exportlehetőségek bővítésén keresztül a RÁBA Nyrt. a jövőben regionális gyártási és fejlesztési központként működjön, amely a TATRA második legnagyobb európai beszállítójaként a NATO- és EU-tagországok számára is versenyképes járműipari megoldásokat kínálhat.
Törölt felhasználó 2025. 09. 08. 10:46
#110033
Kivezetést nem hinném. Jászai ha vett tőzsdei céget az mind sokszorozott. És egyiket se vezették ki. Ő arra használja a tőzsdét amire való.
harding
harding 2025. 09. 08. 10:42
Előzmény: #110028  d_mode
#110032
Telekomnál 28% körül van most a közkézhányad, és ahogy apad, úgy emelkedik az árfolyam.... és nemcsak a nagytulaj ad-vesz. Nyilvár Rába illikvidebb, de van, aki képes hosszú évekig is tartani.
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 09. 08. 10:36
#110031
nagy spiler ez a jászai-jo mondjuk -ezek nem rajta mulnak-de orbánon sem-kérdezzék meg izraeli elnököt az többet tudna mondani
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 09. 08. 10:34
Előzmény: #110028  d_mode
#110030
na elég rizikos itt bennragadni -még fél évig is sok
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 09. 08. 10:33
#110029
A fennmaradó 24,77 százalék tulajdonrész megszerzésére a 4iG SDT EGY a tőkepiacról szóló törvény alapján kötelező nyilvános vételi ajánlatot tesz a közkézhányadot birtokló kisrészvényesek számára. Az egységes, 1789 forintos részvényenkénti árat a társaság a jogszabályi háttérnek megfelelően, az egy részvényre jutó saját tőke alapján határozta meg, és ez az érték minden tranzakciós elem esetében azonos.
d_mode
d_mode 2025. 09. 08. 10:31
Előzmény: #110017  rice2
#110028
Mindenki másképpen látja, én a jelen helyzetben Rábát vennék inkább, mint 4ig et.
Itt ezen bukni nagyon minimálisat lehetne ha kiszorítás valahogy össze jönne nekik, de!
Ha nem, akkor tényleg kényszer vásárlásokba kezdhetnek.
De azért itt is vannak kérdések, mi az érdekük, lehet évekig hagyják majd itt az árfolyamot.
ronaldinyo
ronaldinyo 2025. 09. 08. 10:30
Előzmény: #110024  Törölt felhasználó
#110027
csepelt is megvehették volna battyák meg
Törölt felhasználó 2025. 09. 08. 10:30
Előzmény: #110025  kardos74
#110026
Itt minden is lehet. Jászai nagy játékos. Bróker volt. 
kardos74
kardos74 2025. 09. 08. 10:27
#110025
Akkor a Rába fogja gyártani a katonai drónokat és elhárító rendszereket?
Törölt felhasználó 2025. 09. 08. 10:25
#110024
tberki 2025. 09. 08. 10:25
Előzmény: #110004  tberki
#110023
1900nál eladtam. @pancserlama “watson” emlékére tartottam már egy jó ideje….
kardos74
kardos74 2025. 09. 08. 10:23
Előzmény: #110020  harding
#110022
:))))
d_mode
d_mode 2025. 09. 08. 10:22
Előzmény: #110009  sokmani
#110021
Ezt olvasni is fájdalmas...

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek