Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2023. 02. 22. 12:44
Előzmény: #1220470  Nudli
#1220480
+1
egy pontot meg hozzatennek.
A kisker forgalom minden lenyeges uzletfajtaban esik,  s ez kanari a banyaban arra nezve, 
hogy mennyi penzt tudnak az emberek reszveny beruhazasba tenni. 
A kanari most nem enekel. Talan meg nem doglott.
,
Az USA orias retail cegei eddig ugyan jot jelentettek, de a fogyasztas ott se egeszseges, esesre szamit.
" For fiscal 2024, Walmart is projecting adjusted earnings per share of $5.90 to $6.05, below consensus estimates for $6.53, according to FactSet. "
,
Es vegso soron az intezmenyi befektetok ugyan egy ideig tudnak ezzel szembe menni
ha van maradek cash a bankszamlajan, amit le lehet fogyasztani, es olcsobban venni belole reszvenyt.
De azert ez nem tart soka, ha elkezd a bolti forgalom esni.
,
A BET-en nincs ertekelheto retail ceg,  Wallis, Dunahouse, Zwack talan gyenge proxy ehhez,
azok arbeveteli   trendje nem igazan segit  a magzar fogyaszto allapotanak  megbecsleseben.
rookie654
rookie654 2023. 02. 22. 12:37
Előzmény: #1220478  mab
#1220479
Ő írta korábban (lehet még decemberben) ezt, h 3-4ezres pakkal milyen jól lehet keresni, akár napi szinten is. Csak ezért hoztam fel. 
mab 2023. 02. 22. 12:29
Előzmény: #1220476  rookie654
#1220478
Inkább a hozam számít. Éves 20% nagyon szép akár 1M-el akár 100M-el csinálta valaki.
mab 2023. 02. 22. 12:19
Előzmény: #1220475  gmbl
#1220477
Ez csak annyit jelent, hogy trendirányban kedvezőbb kereskedni, vagy emelkedő trendben long pozíciót érdemes keresni. De ezek csak valószínűségek.
Miért vesztettek volna a kiszállók? Hosszú emelkedő trendben a szinte mindenki nyer. Amíg tart.
rookie654
rookie654 2023. 02. 22. 12:15
Előzmény: #1220474  rookie654
#1220476
Még 1 és tényleg befejeztem. Könnyű 50-100 millával akár napizni is ilyen szinteken, mert elég +100 és máris legalább fél millás haszonban vagy. Csak itt nem sokan tehetik meg, h ennyivel játszanak, így belőlük nem lesz tőzsdeguru, ha sikerül eltalálniuk 1-200-as irányt. És nem, nem sajnálom tőled, csak ettől még nem lesz vki szakértő, ha ennyi pénzzel játszik.
gmbl 2023. 02. 22. 12:08
Előzmény: #1220473  mab
#1220475
"Jelenleg 7800 óta tart egy emelkedő trend, ilyenkor a long beszállónak lényegesen nagyobb az esélye akkor is ha teljesen random száll be az ember." Ezt azért gondold újra. Pontosan annyit nyertek valakik, amennyit vesztettek a többiek. A vesztők a random beszállók lehettek inkább.
rookie654
rookie654 2023. 02. 22. 12:05
Előzmény: #1220467  pengecske
#1220474
Jó, azt hiszem én inkább abba hagyom, mert nem érted, amit beszélek. Olyan, mintha a falnak beszélnék és csodálkoznék, h miért nem érti, amit mondok. Visszaolvasva a fórumot nem azt lehet látni, amit most előadsz és nem az utolsó 20 hsz-ról van szó. Aki akarja visszanézi az itteni korábbi megnyilvánulásaidat is. Részemről nem koptatom tovább feleslegesen emiatt a billentyűzetet. 
mab 2023. 02. 22. 11:57
Előzmény: #1220467  pengecske
#1220473
Nekem nem az jön le, hogy birod a savazást.
A kereskedés sikerességét szerintem akkor lehet csak megiténi ha benne van egy teljes ciklus a felívelő szakasszal és a "válsággal", ugyanis ez sokat visszavesz a felívelő szakaszban elért eredményekből, akár azzal, hogy kiüli valaki akár azzal, hogy egy idő után dobja a pozit.
2015-2018 közötti felívelő szakaszban nehéz volt nem keresni az OTP-vel, mindenki sztárkereskedőnek érezhette magát.
Jelenleg 7800 óta tart egy emelkedő trend, ilyenkor a long beszállónak lényegesen nagyobb az esélye akkor is ha teljesen random száll be az ember.
mab 2023. 02. 22. 11:57
Előzmény: #1220467  pengecske
#1220472
Nekem nem az jön le, hogy birod a savazást.
A kereskedés sikerességét szerintem akkor lehet csak megiténi ha benne van egy teljes ciklus a felívelő szakasszal és a "válsággal", ugyanis ez sokat visszavesz a felívelő szakaszban elért eredményekből, akár azzal, hogy kiüli valaki akár azzal, hogy egy idő után dobja a pozit.
2015-2018 közötti felívelő szakaszban nehéz volt nem keresni az OTP-vel, mindenki sztárkereskedőnek érezhette magát.
Jelenleg 7800 óta tart egy emelkedő trend, ilyenkor a long beszállónak lényegesen nagyobb az esélye akkor is ha teljesen random száll be az ember.
lalika60
lalika60 2023. 02. 22. 11:48
Előzmény: #1220470  Nudli
#1220471
A 16% csak az elsö évre vonatkozik utána változó
Nudli
Nudli 2023. 02. 22. 11:43
Előzmény: #1220460  macibear
#1220470
Pár dolgot ne felejtsünk.
1. a 16%os kamatozású állampapírok elszívják a kisbüfik pénzét sokan kivonultak a tőzsdéről ami kiszámíthatatlan
2. nem a kisfbüfik mozgatják a piacokat
3. az emberek soha nem éltek ilyen jól mint most, igyekeznek ezt fenntartani. Jelentősek a megtakarítások. Sok vagyonelem is van náluk. Jelentősen nőtt az elmúlt években a 2. 3. ingatlan vásárlás.. 
4. mániám a jelzálog hitel, a világ legfontosabb hitele,  ha valakinek ingatlana van az holt tőke, a jelzálog hitellel működő tőkévé lehet konvertálni. Ha működik a valódi jelzálog hitel amikor  a jelzálog tárgya a hitel fedezete..az elsétálás jogával az jó a gazdaságnak..de akkor nincs az mentsük meg a bíróicákat..ha bebukta viszik az ingatlant.. ha marad pénz akkor az adós megkapja.. a bukott ingatlan piac külön ágazata az amerikai gazdaságnak.. vakon licitálnak rá. De erre keresztet vethetünk a sok szerencsétlen chf hiteles miatt.. akik már mindent tudtak olyan pénzben vettek fel hitelt amilyet még nem is láttak.. majd questort vettek rajta..6% kamatra a hitel 12% a questor.. ravasznak gondolta magát a paraszt..utána hova szalad? Orbánhoz..aggya vissza a pénzét..ha nyert volna akkor nem szaladt volna oda..figyu fizetnék több adót..kádár népe hej.. A bankadós tárgyalásoknál a bankok az elsétálás jogának a feladásáért cserébe egyeztek bele az adóba. 
Szóval speciális a magyar piac. 
Hondatti
Hondatti 2023. 02. 22. 11:43
Előzmény: #1220467  pengecske
#1220469
Pengecske!
Te most jól kiírtad magadból helyettem is köszönöm.
Én meg a havi olvasási adagomat le is tudtam ez által! :)
Nem gyenge írás.
gmbl 2023. 02. 22. 11:31
Előzmény: #1220448  macibear
#1220468
Akkor most 01.03-12 következik :) ? Nem bánnám.
A többit megláttam már egy ideje és eddig bejött - látszott a mozgatás a napon belüli forgalom változásokon is - de ez azért túlzás lenne. Mondjuk, én is ezt programoznám ha lenne miből. 
pengecske
pengecske 2023. 02. 22. 11:25
#1220467
rookie654 pontosan ezt írtam, csak a dühtől most még nem látod. Igyál egy pohár pezsgőt higgadj le és meglátod!
asphalt "jön egy 2008-2009-es válság, esik, vásárolsz, még esik, még vásárolsz" Igen, ez az alap elv ha bírod tőkével, esésnél vásárolsz emelkedésnél eladsz. Nyilván azt kell jól belőni hol kezdesz el venni először. Nem árultam el nagy titkot. De nem mondod komolyan hogy ma 2023-ban a 15 évvel ezelőtti események miatt (történelemből) kereskedsz ma. Miért nem az 1923-ban történtek alapján? Összehasonlíthatatlan mint disznóval a sárgarépa. (azon kívül hogy mind a kettőt megeszed) Akkor más tényezők befolyásolták az árfolyamot,.. stb. mint ma. A változásokat le kell követni. Persze szükségesek az elemzések, és a rajzok is. Nem állítom hogy nem! Öngyilkosság lenne a tőzsdén ha nem, de vannak időszakok amikor szemmel látható hogy nem működik semmi sem. Én is figyelembe vettem sokszor macibear elemzéseit, rajzait, ahogyan másokét is pl: szarvasvadász,  Balin2020, pomperj, Geltrade, Gyula, stb sorolhatnám van itt pár ember akiknek szívesen olvasom a sorait, értékelem a munkáját. De néha változik a körülmény és a változást le kell követni, és fel kell ismerni amikor ez nem működik, el kel tudni engedni és észre kel venni amikor csak érzésre vagy pl: Sírásra kel figyelni és kereskedni. De egyszer sem jut eszembe számon kérni senkin sem hogyha nem jött be, mivel saját döntés alapján nyomtam rá a gombara, és nem kényszerből. Pedig itt páran már neki estek a másiknak ezért. (erre is írtam korábban már ébresztő bejegyzést, hogy ezt még is hogy gondolja az illető) Én most pont ezt teszem, és működik. Lehet hogy csak pár napig de nekem pár hete ez folyamatosan működik, ezért megosztottam, hogy nem csak az elemzések és a rajzok vannak a világon, sokszor beszűkül a látótér ha csak folyamatosan ezt látod és ezt olvasod, lehet hogy rajtam kívül néha más is felemeli a fejét és körbenéz, ez által észre vehet mást is amit eddig nem látott. "Nem kel odalátni azt ami nincs oda írva" A múltkori esésnél is beírtam hogy 10700-10850-ig vásároltam, mindezt érzésre 20M ért. Majd beírtam hogy 11395-nél eladtam ezt is érzésre és hogy Pezsgőt bontottam! De egy hét múlva odaírtam hogy várhattam volna még egy hetet (kissé elkapkodtam) és 11550-nél is eladhattam volna, na ez nem volt olyan pezsgőbontós érzés. Nem értek egyet: "legfontosabb túlélni a piacokon, minden más ezután következik" Szerintem nem így van mert nem a konyha pénzt kel a tőzsdére vinni, de van aki megteszi, ezért igen van aki a túlélésre törekszik első körben. Meglátásom szerint ezeknek van a legkevesebb esélye a nyerésre, (de legyen nagyon sok szerencséjük!) mert ha ezek veszítenek akkor a megélhetésük veszélybe kerül. Nem, nem a túlélésért tőzsdézünk hanem a profitért! Aki mást állít az hazudik! Mindenki pénzt akar keresni, van aki munka mellet van aki munka helyett! Érzésre kereskedni mást is meglátni, pl: korábban vásároltam Teslát, többször is beírtam, sőt macibear véleményét is kikértem nyíltan, válaszolt is hogy azt nem elemzi. Később észre vettem hogy a Soros alapítvány is vásárolt 30M db-ot és a BlackRock is szép nagy mennyiséget, kerestem is vele, de ha korábban felemelem a fejem a beszűkült látótérből akkor többet is kereshettem volna csak 2héttel korábban vásároltam volna. Otilliába is közzétettem amikor 10700-ig vásároltam, hogy beálltam további vételre 10450-től lefelé, még mindig vásárló pozícióban vagyok ott is. Az elmúlt napokban vissza vásároltam majdnem mindent az előző 10850-10700-as csomagomat is amit eladtam 11395-nél. És igen, még mindig kezdőnek tartom magam csak más tőkével játszom mint itt sokan, mert mások a lehetőségem. És igen nem szégyellem, de bármikor kiterítem a kártyáimat ha más is megteszi. (korábban is már megtettem) És igen, megkaptam hogy könnyű nekem, mert ekkora tőkét mozgatok. Nem könnyű, megdolgoztam érte. Vagy legyek tekintettel azokra akik a konyhapénzüket vagy megtakarításaikkal vannak beragadva. Elnézést a megfogalmazásért, de pont le@rom hogy kinek milyen a lelki nyugalma, senki sem tartott pisztolyt a fejéhez hogy vásároljon vagy eladjon, az mindenkinek önálló döntése volt,. De tisztelem és tiszteletben tartom hogy mindenkinek más lehetőségei vannak a forrásai tekintetében. Tudom sokan szeretik ha itt a többség egy irányba tart, talán mert a csordaszellem érvényesül. De langyos állóvíz van megint a fórumon, ha jön valaki és beírja hogy lefelé várja, akkor az menjen a picsába! Itt csak felfelé lehet várni az árfolyam mozgást! Én is felfelé várom, de lehet keresni akkor is ha esik, csak akkor szembe megyünk a csordával. Aki meg szembe megy az viselje el ha meg kell küzdeni a sokakkal. Én bírom a savat, szóval öntsétek nyugodtan! Sikeres kereskedést mindenkinek!
mab 2023. 02. 22. 11:23
Előzmény: #1220451  asphalt
#1220466
Hát igen, sok kemény történet van 2008-ból. Haverom 2007 nyarán vett OTP-t 10000 fölött. Végignézte ahogy 2008 őszére lenegyedelődött. És amikor úgy tűnt, hogy ezen a szuperakciós áron már érdemes bezsákolni akkor 2009 elején egy újabb kegyetlen szakadással még megfeleződött.
Ezt rohadt nehéz feldolgozni és kiülni különösen amikor itt a fórumokon is visszatérő téma volt a kapitalizmus vége meg hasonló pozitív szcenáriók.
Úgy rémlik a haverom közel 10 év elteltével került nominálisan megint 0-ba. Innentől persze nehéz jó átlagos éves hozamot felmutatni, annyira lehúzza egy ilyen eset.
macibear
macibear 2023. 02. 22. 11:16
Előzmény: #1220461  bumm
#1220464
Már megint eladási oldalról tartják a 850-et. 
Dugó, fadugó, parafadugó ... Majd kiszedi, ha Egy Kezdő megint rászól ...
troli 2023. 02. 22. 11:15
Előzmény: #1220461  bumm
#1220463
Legyen is mint a kerámia lapka, és fel mielőbb minél magasabbra! Okaimból ki kell szálnom nem túl sokára.
macibear
macibear 2023. 02. 22. 11:13
Előzmény: #1220459  pomperj
#1220462

Ezzel egyetértek. Mármint a macro kockázattal. 
Az is tulajdonképpen Obán kockázat. Csinálhatja azt tovább amit eddig baromi sikeresen csinált, de ehhez többé nem fog ingyen pénzt kapni. Anélkül pedig nem tudom mire fog jutni. Nyilván a hatalmat bitorlóknak és a hatalmukat biztosítóknak továbbra is jól fog menni, a nép pedig tűrni fog mert jól lakik propagandával, de Mariska néni nem fog már OTP-t venni, mint ahogyan a befektetési alapjaik sem.
Ebből a szempontból igazatok van. Ha a külföldiek nem veszik az OTP-t akkor mitől is menne fölfele? 
Az MRP miatt minden évben lesz SRV kb 28-35 mrd forint értékben. Ideig-óráig ez is elég.
Én azért számítok arra, hogy egyes kapzsi brókernek már túl alacsony árú lesz az OTP és belevesznek mindenféle kockázatot mellőzve. Lehet ezt a szintet számszerűsíteni is valamilyen paraméterrel (pe, pvb meg a fene tudja mi mindent nézhetnek még ehhez)
bumm 2023. 02. 22. 11:01
Előzmény: #1220460  macibear
#1220461
10850, kemény a papír  mint a vidia, nem igazán akar becsuklani

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek