A DH inkább jövedelemtermelő képesség alapján árazódik, a saját tőke nem annyira releváns. A lekarmolt jutalékok pedig arányosan nőnek az ingatlanok áraival, de az sem nagy baj, ha nem, a lényeg, h pörögjön a piac. Itt lenne érdekes a P/E összehasonlítás.
A BIF-hez képest 2000 Ft- nál kéne lenni, ha a BIF jelenlegi árfolyamához hasonlítjuk.:) A Dunát le sem merem írni, mert a szomszéd banda ideges lesz. :)
Talán ez segít értelmezni és elhelyezni a fejekben a jelenlegi árazást.! A helyzet az, hogy totál tévesen a többség abból indul ki, hogy eddig mennyit emelkedett az árfolyam, az egy dolog, de szvsz kb. félúton jár a realitáshoz mérten..!
A cikkben félreértelmezhetően fogalmaztak a SZIT-tel kapcsolatosan , valóban 2024. 07.01--től kapta meg a SZIT státuszt, de 2024. január 01-től SZIT elővállalkozás, amire ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a SZIT-re. Nem akarok okoskodni, csak hátha valakinek ez nem egyértelmű. ( Kurva életbe megint nem bírtam ki, hogy ne ugassak ) :)
A fenti részvények közül az Appeninn tűnik a legolcsóbbnak, az árfolyam a sajáttőke érték 76 százalékát tükrözi. A BÉT ingatlancégeinél így fest jelenleg az árfolyam / sajáttőke arány: Appeninn: 0,8 BIF: 2,3 Duna House: 15,6 Graphisoft Park: 0,8 Shopper Plus: 0,9
Appeninn Holding Nyrt.