Az a 70%-os szabály van egyedül, hogy az ingatlanok aránya a mérlegfőösszegen belül nem lehet ez alatt. Ez mondjuk real-time, tehát nem az év végét kell nézni, ha év közben alá megy, akkor jelentenie kell ezt a NAV-nak. Ahogy korábban írtam, ezt az egész kérdést borzasztó egyszerűen kezelhetné a jogalkotó: olyan arányban veheti igénybe az adókedvezményeket, amilyen arányban kifizeti az elvárt osztalékot. Reméljük egyszer az akarat is meglesz rá, mert az államkassza üres.
Az "autóban" nekem az a furcsa, hogy miként sikerül ezt az üzletágat állandóan nullára hozni? Értem én, hogy növekedési stratégia, de ott van az ALD automotive (flottakezelő vagy 10 000-es járműparkkal), eléggé hasonló piac, nő mint a bolondgomba és a 10-15%-os marzsot is hozza mellé.
Ezzel nincs is semmi gond, csak amikor előjönnek az indokkal, hogy a sarkvidéki jég elvékonyodása miatt magasabb lesz a Szajna vízszintje és ez begyűrűzik majd a magyar ingatlanpiacra, akkor megint nézhetjük 700 alattról a továbbiakat.
Itt nagyrészt aláírtuk volna azt, hogy nem fizet azzal az indoklással, hogy megvannak a célpontok, akvizíció lesz, ami miatt 180-as eps várható. Ezt normálisan lekommunikálva kb 1500 felett lenne az árfolyam. Erre jött a vámháborús baromság.
Emlékszem, egyszer olyan miatt vágtak meg valakit, mert ráborított a piacra és az volt az indoklás, hogy megtehette volna folyamatosan, bevárva a vevőket...
A bedobott javaslat, ami elindította a lavinát, elvileg már határidőn túl érkezett, emellett sok értelme sem volt, ezért érdekes lehet, hogy volt e valamilyen egyéb szándék mögötte. Majd odafönt kiderítik.
Meglátjuk. A befektetők többségének itt az ominózus csütörtöki szop@tással volt gondja, nem is annyira az osztalék ki nem fizetésével. Emiatt lett egy bizalmi válság és ennek isszuk a levét azóta.
Úgy látom itt most a 720-at célozzuk be. Levelezés a vezetőséggel folyamatban van, jelenleg próbáljuk a lényegre terelni a diskurzust, ha jutunk valamire, akkor meg fogjuk osztani. Az MNB pedig megkezdte az adatgyűjtést a bejelentésre.
Toka Úr, Ön optimistábban látja a következő időszakot, mint én. Szerintem itt még egy ingatlan vásárlás sem mozgatná meg, egy emelkedéshez kellene az ehhez kapcsolódó eps növekedés. Amíg a cég csak a kötelezőt kommunikálja és nem kezdi kezelni a befektetői bizalmi válságot, addig ez nem megy 900 fölé.
Volt még régebben a magyar tőzsdén egy igazi rabló cég, a KEG, aki behozta apportként a Visonka-t, persze volt vagy 90% közkéz, mindent rászórtak a kisbefektetőkre, ment is végül mindkettő a levesbe. Utóbbinál 1x beírt a fórumba az egyik vezető és talán az elején még részvényt is vett, ő legalább megpróbálta kimaxolni a befektetői kapcsolattartást.
Van egyébként még a magyar tőzsdén ilyen papír, aminek ilyen mocsadék az árazása P/E alapon, főleg a prémium kategóriában? Vertikalt tudom, de ott nincs cash a profit mögött, még a Delta árazása is közelebb van a piacihoz, de egyik sem prémium.
Az a 70%-os szabály van egyedül, hogy az ingatlanok aránya a mérlegfőösszegen belül nem lehet ez alatt. Ez mondjuk real-time, tehát nem az év végét kell nézni, ha év közben alá megy, akkor jelentenie kell ezt a NAV-nak.
Ahogy korábban írtam, ezt az egész kérdést borzasztó egyszerűen kezelhetné a jogalkotó: olyan arányban veheti igénybe az adókedvezményeket, amilyen arányban kifizeti az elvárt osztalékot. Reméljük egyszer az akarat is meglesz rá, mert az államkassza üres.