Valójában pont akkor nem létezne, ha nem használná ezeket. Köztudott, hogy karrierje elején a p/e adta befektetési döntéseinek gerincét, majd mikor már csak óriás vállalatokba tudott fektetnek a ROE került előtérbe, a p/e (szivarvég) alapú befektetés háttérbe szorult. Számtalan más tényezőt is figyelembe vesz, de a befektetései döntéseinek gerincét pont ez a két mutató adta...
600-on ígértek vételt. 🙂 Mondjuk az is 2400 alatt van. Ez azért megvan: Rövid lejáratú kötelezettség (éven belül teljesítendő): 57.438. 000 eur Pénzeszközök: 4.822.000 eur? Ezt írta a scope a 23-as adatok ismeretében: "A likviditás nem kielégítő, mivel a források (2023 végén 16,5 millió euró készpénz áll rendelkezésre) nem fedezik a szükséges kötelezettségeket. 2023 végén a Masterplast rövid lejáratú adóssága 26,5 millió euró, amelyből 7,8 millió euró a 2024 decemberében esedékes kötvénytörlesztésre vonatkozik. Várhatóan a kötvénytörlesztéseket a rendelkezésre álló készpénzből fogják fedezni. A fennmaradó, 18,7 millió eurót kitevő rövid lejáratú adósság különböző banki hitelekből áll. A kibocsátó sikeresen meghosszabbította 3,1 millió euró törlesztését 2025 februárjáig, azonban egy jelentősebb, 10 millió eurós hitelt csak 2024 augusztusáig sikerült átütemezni. Továbbá, ha nem sikerül megállapodást kötni a finanszírozó bankokkal, az akár nemteljesítési következményekkel is járhat, ami kiemeli a sikeres tárgyalások szükségességét." Azóta lényegesen romlott a helyzet. Az új befektető elég jó alkupozícióban lesz. Ha nincs kibocsátás, a készletek áron aluli gyors értékesítése, és a leányvállalatok kiárusítása lehet a megoldás.
Gondolom orosz kínai cégek, mivel az elpusztított területek orosz kézre kerülnek. A megmaradt területekre pedig a legnagyobb támogatók tartanak majd igényt. Ettől függetlenül a kérdés inkább az időtényező, azaz mikor kezd növekedni a bevétel és addig mennyire sérül a cég. Mivel nagy tőkeáttéttel működik negatív és pozitív irányba is gyorsan változhat a működés.
Ezek együtt. A gond az, hogy csökkent a bevétel. Ha nem csökkent volna, az fedezte volna a költségeket és nyereséges lett volna. A még nagyobb gond, hogy láthatóan hónapokon belül fizetésképtelenné válhat (79% os éves csökkenés pénzeszközben), ha nem növekszik a bevétel. Ezért kell új befektető( részvénykibocsátás). Vajon ki harap majd bele a cégbe? Market, Opus, Bayerconstruct.. ?
Mp lassan két éve veszteséges. A ta támogatja ezt a nagy optimizmust? Minden más magyar részvény a bvps (~1600) töredékén lenne ilyen teljesítmény után.
A féléves alapján az opus nálam 355 243 973 000 saját tőke osztva 649 715 371 db =546,77 forint. Azóta realtime-ban csökkent a darabszám, de ennek megfelelően csökken a pénz is. Realtime-ban az app-nál is más a helyzet. Már 1000 forint felett lehet.
Van idő összefoglalni a múlt eseményeit. Féléves eps 59 forint. "A SZIT előírásainak megfelelően az Appeninn elkötelezett az éves nyereség legalább 90%-ának megfelelő osztalék kifizetése mellett, amely a befektetők számára meggyőző ellenértéket kínál." Szűcs Györgyi vezérigazgató https://www.linkedin.com/feed/update/activity:7142544797575163905 110 forint osztalékhoz 1700 forintos árfolyam illene, amennyiben a gsparkot vesszük alapul, ahol 70 eurócent osztalékhoz 11 eurós árfolyam társul.
"akar App akik 1000 körül várják már 8 éve!" Az ő számításuk be is jött. 1 évet kellett várniuk és 1000 felett volt. Nagyot kaszáltak. 200-300% profit éven belül.
Így folytatódik "Ezzel a jogalkotó lehetővé tette, hogy a Ptk. által biztosított korlátokon belül a főrészvényesek akár szavazatelsőbbségi részvénnyel is rendelkezzenek, ezzel biztosítva számukra a SZIT irányítását, és lehetővé téve hogy a részvények minél nagyobb hányada kerüljön a közkézhányadba tartozó részvényesek kezébe.Mindemellett megjegyezzük, hogy korábban a SZIT-ek a dolgozói részvények között osztalékelsőbbségi részvényt is kibocsáthattak. Az új módosítással ez a lehetőség megszűnik, dolgozói részvények sem biztosíthatnak osztalékelsőbbséget." Szavazatelsőbbségi lehet, de vétójogot biztosító nem. értelmezésem szerint.
"A módosításnak köszönhetően ezentúl a SZIT-ek elsőbbségi részvényeket (az osztalékelsőbbségi és a vétójogot biztosító szavazatelsőbbségi részvény kivételével) is kibocsáthatnak majd."
"Például ha 120ft tanácsol az IT, és megszavazzák, akkor mondjuk 6% aránnyal számolva fura is lenne ha 1000 alatt lennénk." Úgy érted 6% osztalék árfolyamarányosan? Ne félj leírni, ebben az esetben pontosan 2000 forintos árfolyam kellene.