Példátlan módon csökkent a Fix Magyar Állampapír kintlévő állománya július közepére: a június végi rekordszintű, 5004 milliárd forintról 4974 milliárdra esett vissza a névértékes állomány, annak ellenére, hogy a lakossági befektetők minden héten ezt a papírt veszik a legnagyobb aktivitással. A rejtély mögött az Államadósság Kezelő Központ tudatos lépése áll: az ÁKK július első hetében több mint 100 milliárd forint értékben vásárolt vissza döntően 7%-os kamatozású FixMÁP-okat a forgalmazók saját számláiról, hogy csökkentse az állam kamatterheit. A művelettel mintegy évi 1,5 milliárd forintot spórolt az adófizetőknek, a magasabb kamatú papírokat olcsóbb finanszírozással váltva ki. Az ÁKK jelezte, hogy kedvező piaci környezet esetén az idei évben további visszavásárlásokat is tervez.
ezt kb mindenki tudta,de minimum sejtette,itt az a kérdés és nem egy - két hét távlatában,hogy hogy aránylik az olcsóbb finanszírozás és a nettó kiáramlás.
Átlagosan 17 millió forint fial az állampapírszámlákon – és van 102 milliárdos is $ A kincstárnál megnyitott értékpapírszámlák negyede alvó, akik viszont itt tartják befektetéseik egy részét, szépen gyarapodnak: már meghaladja a 17 millió forintot az átlagos állampapír-portfólió. A június végi adatok szerint a Magyar Államkincstárnál 1 177 030 lakossági ügyfél vezetett értékpapírszámlát. Ebből:
456 449 volt a Kincstári Start-számla, amelyre kizárólag a Babakötvény vásárolható
720 581 pedig értékpapír nyilvántartási számla, erre kerülnek a lakossági és egyéb állampapírok (kivéve a nyomdai úton előállított értékpapírokat)
Játszós pénzzel könnyű. 10 éve, amikor az unokám született, nyitottam TBSZ-t 250K-val. Most 7,5M. 25M-t nyilván nem fektet be ilyen stratégiával senki.
Először nem hittem el amit olvastam! Bukóban vagy, de örülsz és boldog vagy! És ez a lényeg, maradjon így meg örökre! (Mármint a boldogság! A bukást azt mellőzzük.)
Vagy az arany ?.. . ."A történelem legnagyobb arany bikapiaca során az arany ára 24-szeresére emelkedett... mégis a legtöbb befektető nem lett volna képes elviselni a fém árának volatilitását.A bikapiac során az arany négyszer is visszaesett, több mint 20%-kal:- 1973-ban (4 hónap): -29% / 100%-kal magasabb négy hónappal később- 1974-ben (3 hónap): -26% / 50%-kal magasabb öt hónappal később- 1975-76-ban (9 hónap): -49% / 150%-kal magasabb 13 hónapon belül- 1978-ban (1 hónap): -23% / 320%-kal magasabb 14 hónapon belül Ezek közül a visszaesések közül egyik sem jelentette a bikapiac végét... Mindegyik előkészítette a terepet a következő jelentős emelkedésnek, a végső rali volt a legrobbanékonyabb. Ma egy szekuláris arany bikapiacon vagyunk, és a jelenlegi visszaesés várhatóan előkészíti a terepet a következő fellendüléshez.A kamatemelésektől való félelem várhatóan alábbhagy, miután a fiskális megszorítások figyelmen kívül hagyása lehetetlenné válik.Az arany ára új történelmi csúcsokat érhet el."
Magyar Állampapír tulajok