Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Matthias_Fo_Rex csütörtök, 12:11
Előzmény: #140939  terelemel
#140940
Lehet rossz dologra fókuszáltunk. Gyakorlatilag egy globális megfigyelő és AGI-kiszolgáló-hálózat épül, erre kell ez a sok szar Datacenter....ha egyáltalán valaha is működni fog az AGI. A Universal Basic Income-ot sem látom reálisnak, előbb fognak mindenkit levadászni drónokkal vagy egy jó kis vírussal, hiszen majd a humanoid robotok kiszolgálják az elitet. Ez k*va negatívra sikeredett, de én nem hiszek a tündérmesékben, hogy majd mindenki munka nélkül fog lazulni a tengerparton.
terelemel csütörtök, 10:55
Előzmény: #140929  zotlan
#140939
AI lufi...jelenleg nincs meg a nyerő üzleti modell. Az látszik, hogy annyi bevétel nem jön (mert annyit összességében nem hajlandó fizetni a piac) ami ilyen bődületes beruházásokhoz kellene.
Még mindig abban a fázisban vagyunk, amikor mélyen áron alul adják a tokeneket, az összes AI cég aktuálisan a saját + befektetők pénzét égeti, amit a bevételek jelenleg egyáltalán nem fedeznek, hosszabb távon ez teljesen fenntarthatatlan, már most árat kellett emelni. Ha viszont kilövik az árakat az egekbe a kutya nem fizet érte majd.
Boole csütörtök, 10:55
Előzmény: #140928  pomperj
#140938
Érdemes lenne a kvantumos cégeket is górcső alá venni, mert a következő hype az lehet.  
Cinderella74 csütörtök, 10:45
#140937
IQMX-re betettem egy 8 dolláros vételt is hátha lesz nagy inga.
Rray csütörtök, 10:31
Előzmény: #140933  pomperj
#140936
Hát, ez nem hangzik túl jól.... :(  Beleragadtam rendesen...
pomperj
pomperj csütörtök, 10:07
Előzmény: #140932  Zoltanovitsch
#140935
Most a lenyeg, hogy SPX a kovetkezo 6-10 oraban mind a harom ALT. valoszinuleg felfele fog menni;
es tenyleg a legjobb, ha nincs szimpatiia erzelem egyikkel sem;
majd megmutatja magat.
pomperj csütörtök, 09:52
Törölt hozzászólás
#140934
pomperj
pomperj csütörtök, 09:50
Előzmény: #140930  Rray
#140933
BABA
realis ara nagyjabol ketszer annyi, mint a mostani ara.
Az elemzoi konszerzus 186$ target,  es a merleg jo allapotban. Raadasul BABA atakauloban AI cegge. 
BABA PE=10, es iden mar ujra novekszik, ehhez kepest az SSEC  kinai tozsde alulertekelt, de PE=15. 
Szoval eszement modon alul aretekelt.
,
 Ez mogott a Q1 elkepeszto gyenge BABA net profit.(mert folyik az AI beruhazas, es Cloud fejlesztes),
part politikai ostobasagok es nehezitett palya van.
Ez akarmeddig beeshet, akar a 2023-as 80$ szintre is, mikozben iden 13$ cashflow is osszejohet.
Zoltanovitsch
Zoltanovitsch csütörtök, 09:35
Előzmény: #140931  pomperj
#140932
BÉ! Bébébé... Akarom mondani alt 2 re szavazok hozzáértés nélkül csak futures és MU jelentés alapján a semicond ma nagyot megy majd sztem (felfelé) ott a 7500 alá SP ben utána le...  De ugye tévedek az alap! :) 
pomperj
pomperj csütörtök, 08:56
Előzmény: #140921  pomperj
#140931
SPX daytrade
bar eddig sinen van az eddigi szamozas, es meg mindig ez a fo alternativa, 
(ami itt ALT1, es wave(4) felfele a varakozas)
,
de nyilvanvaloan bejohet legalabb 2-3 masik is, amik kicsivel  vagy akar erdemben is bullosabbak.
A biztonsag kedveeret mind a 3 fo esetet vazolom, es majd figyeljuk melyik valosul meg,
hol torik at a kritikus szinteket, es milyen momentummal.
.
https://imgur.com/a/VF6BMEP
Rray csütörtök, 08:36
Előzmény: #140928  pomperj
#140930

Szia János, 
BABA-nak hol lehet az alja szerinted?
Köszi, 
Rray
zotlan csütörtök, 08:13
#140929

https://www.cnbc.com/2026/06/24/morgan-stanley-china-humanoid-robot-market-forecast.html
Nos ezekre kellene figyelni szerintem. Az AI "lufi" után, lassan de biztosan el fogják özönleni a piacot a humán robotok. Ez még csak fantázia, de jövő itt kopogtat ebben is. Tech forradalomban élünk.
pomperj
pomperj csütörtök, 07:58
Előzmény: #140924  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#140928
UMAC
Unusual Machines civil drón gyarto, Orlando-ban, 140 alkalmazott.  2024ben indult, IPO ara 4$ volt.
Kisméretű drón és hozza alkatrészeik gyártására és értékesítésére specializálódott,
foleg B2B értékesítéssel, eros  márka ismerettel.  Igyekeznek felvásárlások révén építkezni, 
a kritikus drón alkatrészek gyártását hazaköltözteti. 
Igy szobajon katonai felderito celokra is, ha a defense auditokon atmegy.
.
DOMINATOR | Fat Shark
.
Arbevetele negyedevente 2.5m$ koruli volt 2025ben, de az utolso negyedevben, 2026 Q1-ben mar 
4.9m$-ra ugrott, igy ebben az evben akar duplazhat is, evesen 20-25m$-is realisnak tunik.
Eddig  veszteseges volt, amde Q1-ben osszejott 21 cent/sh profit (!!) , szoval EPS=1.00$ is lehet
ev vegere, ami a mopstani 20$ arfolyamnal PE=20. 
Es a novekedes tarthat meg evekig.
.
Penzugyileg, a kasszaban van 140m$ cash, es van 37.5m reszveny, szoval  az IPO alapitok penzebol
alaposan feltoltottek, van mibol gyorsan novekedni tovabb.
,
 
Szerintem UMAC-ot lehet akar evekig is tartani, jok a kilatasok.
Foleg, ha a 2 marka,  ROTOR RIOT es a profibb headset-es  FAT SHARK DOMINATOR a katonaknal
es rendorsegeken is igazan bevalik. 
Egy kis dron, csomagban, 200-800$, es profi jatekszert kapsz, HD kameraval.
,
https://imgur.com/a/XwnZhPw
   .
juanmontoya csütörtök, 07:35
Előzmény: #140922  JohnAnthony
#140927
Kár hogy 1-2 napppal nem később szálltam be. Bő 12% mínuszban elég ronda volt.
JohnRambo
JohnRambo csütörtök, 06:42
Előzmény: #140924  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#140926
Szerencsére 21,7-nél nem vettem, viszont 19,5-ön újra Umac tulajdonos lettem. A réstöltés még szerintem meg lesz, de onnan várok hamarosan egy 15-20% felpattanást. Meglátjuk, de én innen tartom.
Zoltanovitsch
Zoltanovitsch szerda, 23:35
Előzmény: #140893  JohnAnthony
#140925
SAP Microsoft!
Épp ma rugtam rá az ajtót a Microsoftra: ADJÁ HARMINCAT!!!!  (Az titok h fizettem is érte... 365 öt darabjért ) 
SAP t még korábban vettem...akkor ott 165 EUR  nél jó ötletnek tűnt.... de bővíteném... szerintetek SAP 130 alá mehet..érdemes megvárni vagy fomozzunk bele most 130 felett kicsivel? :)  
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 szerda, 22:38
#140924
János, ha van kedved, elemezd kérlek az UMAC dronos trump öcsi részvényt. Hajszál híján rést töltött ma. Köszönöm 
tibbi60
tibbi60 szerda, 22:21
Előzmény: #140921  pomperj
#140923
Eloldalognak itt még 
JohnAnthony szerda, 22:18
#140922
MU elég komolyat jelentett. 
AI trade is back on
pomperj
pomperj szerda, 21:36
Előzmény: #140914  pomperj
#140921
SPX daytrrade
wave(v of 3) tart lefele, hamarosan keszen is  lehet; mintha 4 kis subhullam meg is lenne;
alakzata lehet egy kis fokozatos ED is.
https://imgur.com/a/lbNqycL

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek