hat, hogy is mondjam csak, azert az USA piacot még ezzel az idiota allat trumppal együtt se probaljuk mar hasonlitani a magyarhoz. a magyar piacon jo ha van talan 6-8 papir, ami nagyjabol tud valamennyire önallosodni a kormanyzati baszogatas ellenere is - annak is a fele NER-hez köthetö. Az USA piacon ezzel szemben azert talalni nem 5-6 ceget, ami akkor is, ha neha kapnak egy-egy pofont emiatt a vadbarom miatt, egyszerüen annyi cash-t termelnek, hogy nincs mas irany, mint fel.
SPX daytrade meglepoen nagyot esett, 7208 supportot letporte, es ha fibo62=7182 ala is beesik, onnan mar nehez lenne bullosnak gondolni. Egyelore bizonytalan a helyzet,. Vagy megfordul hamarosan felfele, vagy csonka lenne a (5 of v), de kesz van, es meginduloban van lejjebbre.
SPX daytrade Az overnight melypont, ami 7210 korul vegzodott, volt feltehetoen a vart wave(4) kis korrekcio. Arra szamitok, hogy ma talan meg egyszer visszatesztel, bezarja a hagyott gap-et 7219-nel, utana lenyegeben felfele megy. Ez volna az utolso wave(5 of v), ha eddig jol szamoztam. Target 7300. , https://imgur.com/a/N63ygik
Ugy latom azert a hatterben megy a kiut kereses is. Fifteen crew members of US-seized ship arrive in IranIran’s Fars news agency reports 15 crew members of the US-seized MV Touska have arrived in Iran.Earlier, Pakistan’s Foreign Ministry said the United States sent all 22 crew members held on board the Iranian container vessel to Pakistan and will hand them over to Iranian authorities.
CENTCOM says ‘no US Navy ships have been struck’The US’ Central Command (CENTCOM) has said “no US Navy ships have been struck.”“US forces are supporting Project Freedom and enforcing the naval blockade on Iranian ports,” it said on X.The statement contradicts earlier claims by Iran’s Fars News Agency saying two missiles hit a US Navy vessel near Jask after it ignored warnings from the IRGC to halt.
Engem iszonyatosan atbasztak Rababan, RFV-ben, Freesoftban, majd a vegen a 4iG-ben is csalodni kellett, utana kivittem mindent USA-ba es 5x a penzemet. Jelenleg az usa neresedik, de meg adok nekik egy evet.
Igen, a júniusi közgyűlésig stabilan 1 felett kellene lennie, hogy legyen RS. Hiába szeptemberi a határidő, úgyis a közgyűlésen dől el… Ez a hír, és egy stabil gyorsjelentés májusban, egy két pozitív hír a haladásról és év végére 2 felett kellene lenni.
Elvileg erről lesz szó: A mai kanadai kormányzati bejelentés az Electra Battery Materials (ELBM) számára egy vissza nem térítendő támogatás (grant), nem pedig hitel.
Itt vannak a legfontosabb pontok a struktúrával és a feltételekkel kapcsolatban:
Főbb pontok:
• Összeg: 20 millió kanadai dollár (CAD).
• Forrás: A szövetségi kormány Strategic Response Fund (Stratégiai Válaszadási Alap) nevű keretéből érkezik.
• Cél: Kizárólag az ontariói kobalt-finomító építésének befejezésére és az üzembe helyezési folyamatokra (commissioning) fordítható.
• Mérföldkő: Ezzel a 20 millióval az Electra teljesen lefedte a finomító befejezéséhez szükséges 73 millió dolláros tőkeigényt.
Hitel vagy támogatás?
Ez egy támogatás. A kanadai kormány stratégiai befektetésként kezeli, ami azt jelenti, hogy a cégnek nem kell visszafizetnie, mint egy bankhitelt, feltéve, hogy teljesítik a szerződésben vállalt építési és üzemeltetési mérföldköveket.
Kap-e részesedést a kormány?
Nem, a kormány nem kap tulajdonrészt (equity) a cégben ezért a pénzért cserébe.
• Miért adják akkor? A kormány célja nem a közvetlen profitszerzés, hanem a „Critical Minerals Strategy” (Kritikus Ásványkincsek Stratégiája) megvalósítása.
• A „haszon” a kormány számára: Kanada így biztosítja, hogy az észak-amerikai elektromosautó-ellátási lánc ne függjön 90%-ban Kínától a kobalt-finomítás terén, illetve munkahelyeket teremtenek a régióban.
Gyakorlatilag a kanadai állam „ingyenpénzt” ad a cégnek azért, hogy az ország területén egy stratégiailag fontos ipari létesítmény épüljön fel, amit a tőkepiac önmagában nem finanszírozott volna meg elég gyorsan.
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.