Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 12:18
Előzmény: #80859  yooio
#80860
Amikor kb 14 voltam anyám kötött nekem egy pulcsit. Benne szánkóztam, síztem, korcsolyáztam. Mindig lógott rajta a ráfagyott, jéggé vált hó. 
Most a második lányom kedvenc pulcsija, miután évekig az első lányom kedvenc pulcsija volt. Kopás: zéró. Fakulás: zéró. Minek a 12. pulcsi, ha kevesebb is elég lehet?
 
Az olcsóba belekevernek minden vacak vegyszert, amitől autista, adhs-es, rákos meg a franc tudja mi lehetsz még. Az autizmus robbanásszerű terjedését bizonyítottan a bútorokban található (már tiltott) égésgátló vegyszerek okozták. Teflon: szuper anyag az űrtechnikában, rákkeltő a serpenyőben, ha megkarcoltad. Ha tudtok jobb serpenyőt a közönséges öntöttvasnál szóljatok, mert én még nem találtam olyat, ráadásul örök darab.
 
Kétségkívül jó a nyitottság, amíg nem a másik kontroll nélküli elárasztása és megsemmisítése zajlik.
A mérlegnek két oldala van
yooio 2022. 11. 13. 11:44
Előzmény: #80858  frossnag
#80859
Nekem csak annyi megjegyzesem van ehhez, hogy zart gazdasagokra szabdalva a vilagot mindenki szarabbul elne. Ennyi erovel az otthoni jolet is megvetendo, nehogy azt hidd hogy mi olyan jol jarnank egy zart vilaggazdasagban, a felso 5/10 %ba tartozunk, mikor a gyerekednek(ha van) megveszed a 12. olcso pulcsit a pepcoba vagy a granoladat, kavezad, majd ne felejtsd el hogy mas nemzetek olcso munkaerejet felhasznalva ihatod,eheted,hasznalhatod. 
frossnag 2022. 11. 13. 11:32
Előzmény: #80840  pomperj
#80858

Én bár nem vagyok szakmabeli, de úgy tudom, hogy a GDP is egy nagyon-nagyon félreérthető mutató a gazdaság értékelésére. Szerintem itt a fórumon is sokszor hangzik el, hogy milyen túlértékelt ez vagy az a tech vállalat.
Ami szerintem usának van: ügyvédek, bankárok, jogászok, licenszek, koncessziók jogdíjak, kaszinók, pénznyomdák, meg egy csomó hasonló baromság, ami mögött aránylag kevés valós teljesítmény van, de lehet hogy sok GDP-t ad nekik.
Magyarul sok öltönyös pióca, aki nem tesz semmit, csak másoktól transzferálja magához a javakat különféle jogi módszerekel (persze ott van mögöttük a nem véletlenül a világ legerősebb hadserege).
Csupán ügyvédkedésből és bankárkodásból (semmit tevésből) nem lesz valós gazdagság, hiába ad sok GDP-t.
Persze van ott előállított érték is, de ez elenyésző, szerintem az usa nem magának termeli ki a jólétet, vagy legalábbis nem tisztességes módszerekkel, és bár jólét van az usában, de lelkiismeretes ember (ha kevés is van ilyen) az ilyen jellegű jólétet megveti.
Tibi0002 2022. 11. 13. 10:11
Előzmény: #80840  pomperj
#80857
"B)Ideje abbahagyni  az "USA kirabolja, es gyarmati sorban tartja.. es ettol megy jol nekik" hazugsagot is."
 - és hol máshol, mint egy tőzsdei fórumon nyilvánvaló, hogy - hacsak nem egy nagyon elzárt országról van szó - az állampolgárok, a cégek és a kormány is vásárolhat tulajdonrészt amerikai, nyugati cégekben, ezáltal részesedhet azok hasznából. Szóval, ha úgy gondolnám, hogy pl. a Tesco kiviszi a profitot, akkor én degeszre vásárolhatom magam Tesco részvényekből, és máris felém áramlik a profit. Ha úgy gondolnám, hogy a bankok "extraprofitra" tesznek szert, akkor vehetek OTP részvényt. Ha részesedni szeretnék az amerikai gazdaságból, akkor vásárolok egy Sp500 indexkosarat. Ha jónak tartom a német autógyárakat, akkor szabadon vásárolhatok BMW, Mercedes, stb. üzletrészt. 
KrisztinaI 2022. 11. 13. 10:07
Előzmény: #80855  KrisztinaI
#80856
Itt pedig azokról, akik az Iphone Factory-ból menekülnek a Covid karantén elől, és a hatóságok várják őket a kerítés másik oldalán.
https://www.youtube.com/watch?v=N8tvUJqBuWM&t=119s
KrisztinaI 2022. 11. 13. 10:02
Előzmény: #80854  Placi82
#80855
Az ázsiaiak, akikkel te találkozol, már középosztálybeli emberek, ők hazamehetnek innen. Nekünk is volt kínai contractorunk, aki naponta 1500EUR-t keresett, Németországban lakott, a szerződés végén hazament a szüleihez. De a boltban a rengeteg mütyürt, amit veszel az Iphone-tól kezdve a karácsonyi díszekig nem hiszem, hogy ezek az emberkék állítják elő...
Ők biztosan örülnének mondjuk egy német Tesla contract-nak, ahol szakszervezet van, jogaik vannak, és nem a földön alszanak a gyárban hálózsákban.... míg mondjuk a VW mérnökök azért ragasztják magukat a gyár padlójához, mert a climate change-ért tüntetnek, és fel vannak háborodva, hogy a cég rájuk kapcsolja a villanyt, vagy nem engedi meg nekik, hogy kívülről ételt rendeljenek....
https://www.walesonline.co.uk/news/world-news/climate-protesters-left-cold-dark-25318066
Placi82 2022. 11. 13. 09:33
Előzmény: #80848  VUK1980
#80854
Nem gondolnam, hogy az van amire asszocialsz, mert a haz eladassal se kapkod.   Egyszeruen ezek Kinaban erzik jobban magukat szerintem. Fura egy népség. 
KrisztinaI 2022. 11. 13. 09:28
Előzmény: #80852  Placi82
#80853
Lehet, hogy igazad van, hogy katonailag nem, de az útlevelünknek bőven elég lenne, ha mondjuk többé nem írnák bele, hogy Európai Unió, vagy a világ szemében már nem lennénk NATO tagok.
Nem hiszem, hogy bárki is szeretne a vasfüggöny mögé visszaköltözni.
Placi82 2022. 11. 13. 09:23
Előzmény: #80847  Clint
#80852
60 ezer orosz katonat, februarban is es azota is kevesnek talaltam, egy 400-500 km es  frontvonal tartasahoz szemely ugyileg. Nekem nem eppen teljes ukrajna, vagy a kovetkezo 27 EU tagorszag elfoglalashoz elegendo létszám. Es ez van kilenc azaz 9 honapja!  Ezt a megse allnak az oroszok Parizsig sajto sulykolta narrativa szamomra nevetseges. Ja igen ezzel a logisztikaval, es mind a 60 ezer emberrel. Haditaktikailag, egesz Europa lerohanasahoz kevesnek tunik,  9 honapja. Ezert gondolom, hogy a keleti megyeket akarja csak, es ukrajnat puffer, es befolyasi zonanak. Off.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 08:28
Előzmény: #80849  Törölt felhasználó
#80851
"Az apróságokat elő sem veszem: brain drain, torzított árak, USD alapú világgazdaság, stb. Amerika nagyon durván meghajlítja a gazdasági teret maga számára." 
 
Vedd csak elő nyugodtan, mert pont itt a lényege a jelenlegi helyzetnek. Természetesen minden ország méretétől függően görbíti a teret. Általában mondható, hogy semmi mást nem kell alkalmazni, mint Newton 3 törvényét a klasszikus mechanikából, felnézni az égre és az égitestek interakcióit levetítetni a Földi társadalomra. Bár a térgörbítés már az általános relativitás asztala, jó lesz az az esetünkben is. szemléltetésnek. 
 
Az USA Kína kérdés messze túlnőtt a kezelhetőség határán. Ameddig USA nagy és Kína kicsi volt (össztömegét tekintve azaz lélekszám, gazdaság, katonaság stb. együtt), addig a jelenleg is ismert Föld-Hold mozgás zajlott.  A Hold most akkorára nőtt, mint a Föld, így a Földön az árapályjelenség miatti kéregmozgás nem 30-50-cm lesz, hanem annak 6 szorosa: 1,8-3 m. Nem hinném, hogy ennyit kibírna a bolygó felszíne komoly átalakulások, katasztrófák nélkül. Ahhoz el kellene távolodniuk egymástól.
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 07:57
#80850
Gyenge volt mindig is földrajzból. :)
https://index.hu/kulfold/2022/11/13/joe-biden-kambodzsa-asean-hiba-bakloves-egyesult-allamok-elnok/
Csak nehogy az oroszokra kilőtt rakétáknak is rossz címet adjon meg. :P
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 06:42
Előzmény: #80840  pomperj
#80849
Nos.
.
Az A részhez nincs hozzáfűznivalóm. Egy olvasott, képzett, művelt embertől, aki jópárszor komoly elemzéseket tesz közzé, ezek -nos ne sértődj meg, de bárgyu kijelentések. Ilyen akkor szokott előfordulni, amikor az ember védi a mundér becsületét.
.
A B részhez. Az Amerikai GDP mekkora részét teszi ki a világgal nem vesenyző szolgáltató szektora? Te is tudod, hogy 80%-ot. Leszel szíves a nagysárendileg 23 t $-t megszorozni 0,2-vel, és kijön, hogy 5 $ t értékű nem szolgáltatás képződik Amerikában. Ehhez mérten az import 3 trillion $, az export 2 trillion$.
Szerinted még mindig Amerika termeli meg magának mindenét? Máris nagyon nem mindegy, hogy mekkora Amerika erőfölénye a világgal szemben.
Az apróságokat elő sem veszem: brain drain, torzított árak, USD alapú világgazdaság, stb. Amerika nagyon durván meghajlítja a gazdasági teret maga számára.
.
Ha a fenti számítást rávetíted Oroszországra és EU-ra, akkor megérted, hogy ugyan az EU a 49-edik szankciós csomagját állítja össze, de a rohadt Oroszország csak nem akar összeomlani.
.
Van egyfajta kritikus gondolkodásod, javaslom gondolkozz el azon, hogy a narratíva amit Amerikáról elfogadsz, tényleg megállja-e a helyét, vagy csak egy mese, amit néhány eltozult mutató (GDP) támaszt csupán alá.
VUK1980
VUK1980 2022. 11. 13. 06:12
Előzmény: #80846  Placi82
#80848
A kínai ismerősöd mennyi adót felejtett el befizetni?
Clint
Clint 2022. 11. 13. 05:57
Előzmény: #80843  Placi82
#80847
"Az oroszok se jönnének tovább a pufferzónájuknál (Ukrajna)"
És miért nem jonnének tovább? Ennek csak egy oka lenne, semmi más: a nato.
Már Lenin és Sztálin is az egész kontinentális európa lerohanásáról vizionált. Ez utóbbi közel is volt hozzá (1945), ha az usa nem lép közbe, akkor meg is valósult volna.
Ne legyen kétséged, hogy putyin is megtenné, főleg h valahol még fogadókészség is lenne rájuk (vajon hol?).
Placi82 2022. 11. 13. 01:16
Előzmény: #80844  KrisztinaI
#80846
Mind? Tenyleg ? Nem is tudtam hogy 180 millio orosz ember  es, 1.5 milliard kinai el az EU ban, es az USA ban:). Na ne. Van kinai ismerosom, MO-n csaladi hazban jo helyen lakott, sokat dolgozva ,sok penzt kerestek, es ahogy osszeszedtek eleg penzt, hanyat homlok rohantak vissza az "antidemokratikus"  Kinaba, alig vartak, errol almodoztak. 
Amirol te beszélsz, az Afganisztan, Libia, Sziria, Marokko, Irak, etc. Amit pont, hogy szetcsesztek a "demokracia importalasa " :)neveben, es sokkal de sokkal rosszabb lett a helyzet mint volt. Es.otthagytak a kaoszt  mint kutya a sz.....t. Na onnan tenyleg van migracio, menekules. Vagy a szegenyebb keletazsiai orszagokbol, ahol demokracia van, sot 4 evente valasztasok, parlament ,de a liberalis Benetton  varrodaiban dolgoznak ehberert "demokratikusan", vagy mas osszeszerelo uzemben, es a gyarban alszanak, nyomorban! Akkor hogy is van ez?:) Szerintem ez osszetettebb.
KrisztinaI 2022. 11. 13. 00:05
Előzmény: #80840  pomperj
#80845
Egyetértek. Ezt már én is írtam, hogy mi lesz, ha az USA hátralép, vagy esetleg Kína is beszáll és mondjuk az oroszok is tesznek még valamit. Az USA fog tudni két fronton háborút vívni?
Putin már megmondta, hogy itt nem akar NATO fennhatóságot látni.
Itt azért ilyen nyugodt mindenki, mert NATO tagok vagyunk, kíváncsi vagyok, hogy hányan politizálnának/filozofálnának nyugodtan a karosszékből, ha nem lennénk.
KrisztinaI 2022. 11. 12. 23:32
Előzmény: #80843  Placi82
#80844
Azt mondod, hogy ezeknek az embereknek ez kell, és mégis mind  Európába vagy Amerikába igyekeznek, vagy Ázsiából Ausztráliába átkelnek a tengeren, kockáztatják az életüket, hogy elérjék a szabadságot, a jóléti államokat.
A szegénység támogatja a szélsőségeket, a jólétben nem igazán lesz gyökere.
Mindenki biztonságra vágyik, hidd el nekem.
Placi82 2022. 11. 12. 23:06
Előzmény: #80842  Tibi0002
#80843
Igazad van. En szinten ebben egyetertek veled. Sokat olvastam orosz a carokrol, bojarokrol, muzsikokrol es sokat Kinarol a 3000 eves civilizaciojukrol marmint a tortenelmuk erdekelt. Azt a kovetkeztetest vontam le, hogy ők ilyenek. Kell nekik egy vezer, egy isteni csaszar, vagy car atyuska. Ilyen a szlav, vagy kinai néplélek. De. Es itt a hangsuly. A kommunizmust leszamitva ( ami egy fajidegen eszme volt toluk) nem folytattak gyarmatosito politikat, vagy expanziv politikat. Ugye Kina inkabb bezarkozott. A lenyeg, ha putyin , vagy xi megbukna holnap, kitermelne a tarsadalom a kovetkezo vezert. Nalunk is ez a jellemzo. Horty utan Rakosi(, aki azert idegen volt a magyar neplelektol), utana  a magyar nepleleknek mar megfeleo Kadar KB titkar elvtars, es utana pedig ..............😉. Erted mire akarok kilyukadni.?? 😀 Ugyan ez az arabvilag. Amig afganisztanban, vagy barmely arab vilagban van egy Khadafi, vagy hasonlo, addig rend van, ha nincs, akkor kaosz. Mig egy svajci nepleleknek peldaul ez felfoghatatlan. Tajvan Kinae tortenelmileg. Egy kina elv. Eszebe se jut Thaiföld et megtamadni. Azt feltetlezem oroszok se jonnenek tovabb a pufferzonajuknal( ukrajna) Mar az altalam nagyrabecsult Kissinger, aki maga  a megtestesult  zsenialis Machievelli, is azt mondta nem szabad a ruszkik pofajara maszni , megalazni mert kovetkezmenye lesz. Hat lett. Ezen a  forumon senki se okosabb annal az embernel ,Kissingernel. De ertem.mit mondasz es igazad van. De el kell fogadnunk a mas kulturat. Vagy Afganisztan, Irak, Sziria haboru kovetkezmenye peldajan latva ideozonlenek, es egy Sved, Norveg, Német, nem fogja tudni kezelni ezelet a mas kulturaju embereket. Olyan tavol allnak ok a nyugat europai szemlelettol, mintha marslakok lennenek. Peldaul Khadafi nagyon szepen visszatartotta az afrikaiakat hosszu eveken keresztul az EU tol. Erdekes dolgok ezek. Minden mindennel.osszefugg. Lehet en vagyok itt a legnagyobb liberalis, es elfogado :))
Tibi0002 2022. 11. 12. 22:41
Előzmény: #80835  Placi82
#80842
Usa-ban vannak Putyin félék. Ezzel is egyetértek. Ugyanannyian, vagy akár többen, ezt is ki merem jelenteni. Csak ott olyan a jogrend, hogy ezek az emberek - és senki más sem -  nem juthat túl nagy, vagy túl sokáig hatalomhoz. Ez a kulcs. A törvények persze megváltozhatnak mindkét oldalon. Roosevelt például a 4. ciklusát kezdte meg, de utána maximum 2 ciklusról hoztak törvényt. Putin 2 ciklusa után Medvedev jött, aztán vissza Putin, és jött a törvénymódosítás, hogy mégis tovább maradhasson. Ugyanez történt nemrég Kínában, hogy Xi megkezdhesse a mostani 3. terminust. 
A természeti erőforrások fenntarthatóságával kapcsolatban...abban veletek értek egyet. De jobban szeretném, ha azok, akik erről dönthetnek, maximum 2 ciklust tölthetnek hatalomban, és nem többet. És ha a döntéshozók, ha valami turpisságot terveznek csinálni, inkább féljenek az igazságszolgáltatástól nyugaton, mint ugyanattól keleten.
Placi82 2022. 11. 12. 22:28
#80841
Utolso kerdes. Van aki mar gondolkozott ,hogy 1830 as evek ota usaban, a valsag, es felivelo ciklusok, oly szepen valtottak egymast. A 2000 es evekig kis amplitudoju  fel hullam utan kivetkezett a hasonlo meretu le hullám. Altalaban egy ciklus 6-8-10 ev volt. 2000 utan, es 2008 ban mar nagyobb amlitudoju fel hullam utna hasonlo meretu le hullam, valsag ciklus kivetkezett. Ezek a ciklusok is 8 evesek voltak. De most 2008 ota eltelt 14 ev!, es soha nem.latott hevessegu gazdasagi fel hullam,  penzpumpa, es sose latott alacsony kamat utan, szinte orditoan, nem engedik a a le hullam, a heves válság bekovetkeztet. Pedig regen nem voltak ilyen gatlasok, nem akadalyoztak, az emberi termeszetbol fakado valsag, ciklusok hullamainak bekovetkeztet. Most meg nagyon eroltetik ennek akadalyozasat, olyan aron is, amit el se birtam volna kepzelni . Elmeletem mar van, de valoszinu teves. Valaki gondolkodott miert tamasztjak az elkerulhetetlent ,ily hevesen, hogy be ne kovetkezen, ami termeszetszeru? (Es szerintem nagyon ugyesen akadalyozzak meg a soson levo valsagot, mar par eve.) Lehet eljutunk a soha tobbet nem.lesz valsag? vagy ezt hogy?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek