Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
robikovacs26 2022. 11. 12. 19:19
Előzmény: #80749  robikovacs26
#80800
Inkább ezt szakértse meg valaki (Kozi,boole,pompi, Hunanoid, vagy bárki hozzáertö). Tényleg érdekelnek a vélemények.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 19:19
Előzmény: #80793  yooio
#80799
Ez kb olyan, mint amikor a volt munkahelyemen rendszeresen felhívott a főnököm.
A következővel szokta kezdeni: "Tudom, hogy megmondtad 2 éve, hogy ebből ez lesz, de most ne erről beszéljünk, hanem hogyan kellene megoldani."
Na erre a válaszom ez volt: ha rám hallgattál volna, akkor ide nem jutunk el. Ez a probléma jelenlegi formájában már megoldhatatlan, így ne is várj tőlem rá megoldást.
A linkelt interjúban elhangzik egy megoldás az orosz problémára. De az is elhangzik, hogy az USA-nak ez nem érdek, így nem is lesz megoldva.
A kínai probléma meg nem probléma Európai szemmel. Kína ugyanis katonaliag nem expanzív nemzet. Viszont Kína óriási probléma Amerikai szemmel, mert versenytárs. És sajnos Kína trade balance-a igen pozitív, amerikáé viszont 40 éve igen negatív. A trade balance olyan mint a szem: mutatje egy gazdaság egészségességét, vagy egészségtelenségét.
KrisztinaI 2022. 11. 12. 19:13
Előzmény: #80797  Törölt felhasználó
#80798
Micsoda first world problem! :-)
Ne aggódj, ott már az életből is kitiltottak volna,  akkor tényleg méltatlankodhatnál még egyszer utoljára. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 19:11
Előzmény: #80794  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#80797
De voltam moderálva párszor, csak nem látszik valamiért. Nekem régóta van valami bug a profilommal.
De nem is szoktam olyat csinálni, amiért ki lehetne tiltani.
Ráadásul a háborús topicból egyetlen teljesen ártatlan kérdés miatt tiltottak ki, mondván más topicban személyeskedtem. Ami egyrészt vicces indok, másrészt konkrét hazugság.
KrisztinaI 2022. 11. 12. 19:11
Előzmény: #80792  Törölt felhasználó
#80796
Tényleg nem érted. :-)
Erről már beszélgettünk, Kínában nincs Google, Facebook, és társai, Shenzenben az állam automatikusan levonja az Alipay-en keresztül a bankszámládról a bírságot, ha átmégy a piroson a zebrán.... Gyalogosként. Szerinted?
Ott tényleg csak azt nézed, amit ők akarnak, itt csak kevésbé színes és reklámozott a realitás, de elolvashatod.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 19:09
Előzmény: #80789  Clint
#80795
Te is sarkítasz.
Én nem a nyugati értékek ellen, és még csak nem is a nyugati orientáció ellen beszélek.
Nálam nem sok nyugatosabb van kicsiny hazánkban. Rendkívül teljesítményelvű, veresenyszellemű és párti vagyok. Hiszek a fejlődésben, nagyon szeretem a technológiát, bizonyos mértékig a szolidaritás hive vagyok, és pl. nagyon kívánatosnak tartanám a föderális Európát.
Csak az a gond, hogy Amerika és Európa is gazdaságilag és ennek nyomán társadalmilag is pályát tévesztett nagyjából a 2000-es évek óta. Kevés a verseny, kevés az innováció, spekuláció, gyarmatosítás, protekcionizmus, és egyúttal igen durva nagytőkés és neoliberális uralom bontakozik ki. Az adósságkapitalizmus, és a pénznyomtatás torzulatairól nem is beszélek.
Jó reggelt elvtársak. Most mondhatnám, hogy érted jöttem, nem ellened.
CSak itt az a gond, hogy aki felemli a szavát a nyugati problémák miatt, az rögtön rohadt árulónak minősül. Nem gondoljátok, hogy szektásan gondolkdtok???
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 11. 12. 19:05
Előzmény: #80792  Törölt felhasználó
#80794
1 topicbol vagy kitiltva, soha moderálva nem voltál. Szerintem elég jó itt ez a liberális pf hangulat neked 
yooio 2022. 11. 12. 19:03
Előzmény: #80790  Törölt felhasználó
#80793
En meg mindig azt varom, hogy leird hogy hogy kellene megoldani ezt az egeszet, orosz helyzetet hogy kezelned, Kinaval mit kezdenek stb? Mi lenne a megoldas ezekre? 
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 19:00
Előzmény: #80784  KrisztinaI
#80792
++++++++++++++++++++++++++
Ez a hét kommentje.
"ott nem írhatna Humanoid minden nap egy nyilvános fórumra mindneféle erősen politikai tartalmú kritikus megjegyzéseket, aminek a következménye semmi, vagy minimális kitiltás a moderátoroktól."
Minimális kitiltás jár érte csak... Hehehe micsoda szabadság.
Csak kicsit verünk meg elvtárs, legfeljebb a veséd szakd le. :)
KrisztinaI 2022. 11. 12. 18:54
Előzmény: #80781  pomperj
#80791
ui2. Minden gyarmatosító birodalom megbukik, mert belekényelmesedik a saját helyzetébe, szerintem csak ennyi. Vagyont hogy lehet gyorsan és egyszerűen csinálni? Ha elvesszük valakitől. A nulláról építeni bazi nehéz, és fáradtságos, abból nehéz úrnak lenni.
Én voltam Afrikában a Royal Livingstone-ban a Victoria vízesésnél... majd tessenek mégnézni, igazi gyarmati életérzés, meg Indiában is.
Bár nem tudták rólam, hogy nem vagyok angol, amíg meg nem szólaltam, de akként kezeltem, mert fehér voltam, és arrafelé nem sok magyar turista volt.... hát érdekes, amikor a körülötted lévő gazdag fehérekmég mindig úgy beszéltek a személyzettel, mint a rabszolgákkal.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 18:49
Előzmény: #80781  pomperj
#80790
"Azt meg, hogy "Europa ketvallra fektetese"?  Vicces."
Nos nekem nem olyan vicces.
Ha megnézed többek között a linkelt videot, megérted, hogy miért írom ezt.
.
Amit csinálsz, az erős relativizálás. Mint kommunikációs trükk egy szintig működik. De mi ugye nem kommunikációs trükkökkel szertünk másokat győzködni? Ugye jól gondolom?
.
Sajnos még egyszer kénytelen vagyok leírni, hogy Amerika megváltozott. Az hogy valaki hol szeret élni, és hol magasabb az életszínvonal, nos az nem kis részben abból származik, hogy az adott térség a világ mekkora részétől képes erőforrásokat (munkaerőt, nyersanyagot, szellemi tőkét stb.) elszívni.
Nos ameika azért tud jelenleg olyan színvonalon élni, amilyenen, mert rendkívül kifinomultan szívja el a világ többi részének erőforrásait. Valóban nem szűzmária. Ebben egyetértünk.
.
Ha másban nem is, abban egyetéerthetünk, hogy egy háborúhoz két fél kell. És valahogy mostanában a másik félen mindig az amerikai zászló sejlik fel.
.
Az viszont, hogy Kínát a patás ördögként mutatod be, nos az az egy nagyon-nagyon elfogult vélemény, s a valóság hibás ismeretéről tanúskodik.
.
Én veled ellentétben Amerikát nem patás ördögként ábrázolom, csak rámutatok, hogy mint a gazdasaágilag bajban levő -de katonailag per pillanat erős hatalmak, elsőroban háboruk szításával operálnak. Vedd kérlek észre, hogy ez a folyamat zajlik most. 
Clint
Clint 2022. 11. 12. 18:48
Előzmény: #80781  pomperj
#80789
Maximálisan egyetértek ebben a témában 
veled! Az usa jópárszor megmentette már európát. 
Kár is ragozni, akinek nem tetszik a nyugati orientáció az lovagoljon el szépen keletre, a kipcsakok földjére.
kozi723
kozi723 2022. 11. 12. 18:44
Előzmény: #80781  pomperj
#80788
Koszi az olaj chartot!!!
kozi723
kozi723 2022. 11. 12. 18:43
Előzmény: #80784  KrisztinaI
#80787
++
KrisztinaI 2022. 11. 12. 18:41
Előzmény: #80784  KrisztinaI
#80786
ui. A woke kultúra élén, igen, repedezik a nyugati kultúra is erőteljesen, de egyelőre a cost/benefit arány még errefelé egy kicsit jobb.
kozi723
kozi723 2022. 11. 12. 18:35
Előzmény: #80775  kukker
#80785
“mi barom birkák ezt miért hagyjuk és vesszük mindennapi és természetes dolognak, miért fogadjuk is el, hogy így lehet ez?”
.
Mert ez mindig is igy volt, mindig is igy lesz es nincs mas valasztasod. Semmit nem tudsz ezzel kezdeni. Maximum masra szavazol, aki majd ugyanezt csinalja pepitaban. 
.
A tortenelem egyik uralkodoja sem azert haboruzott, mert a nep azt akarta / kerte. 
KrisztinaI 2022. 11. 12. 18:34
Előzmény: #80781  pomperj
#80784
Valahol egyetértek veled.
Sok ember szidja, de kérdezz meg egy oroszt, hogy hol szeretne inkább lenni. Én voltam, és megértettem, hogy mondjuk az ottani fiatal nők miért igyekeznek kézzel-lábbal nyugati emberhez férjhez menni.
Én megértem, hogy sok embert fáraszt a woke kultúra, és egyebek, de  egy dolgot elfelejtenek: a woke kultúrában még választhatsz, hogy beveszed a hülyeséget, vagy nem, de .ott nincs visszabeszélés, ott nem írhatna Humanoid minden nap egy nyilvános fórumra mindneféle erősen politikai tartalmú kritikus megjegyzéseket, aminek a következménye semmi, vagy minimális kitiltás a moderátoroktól.
Erre mondtam neki egyszer, hogy nem tudjátok, hogy mit kívántok.
Itt megvannak a rendszernek a hibái, de még viszonylag szabad vagy, nincs valutakorlátozás, tőzsdézgethetsz, szabadon utazhatsz (Oroszországban országon belül sem!!!)
 Lehetne jobb? Igen, de lehetne rosszabb is. Ezt nagyon sokan elfelejtik.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 11. 12. 18:32
Előzmény: #80779  Törölt felhasználó
#80783
Pont ezt mondom, hogy ne melengessen kígyót keblén az usa, vágja el Kínát mindentől, ami usa tech. Ha érdeke úgy kívánja. Fölösleges itt univerzális elveket keresni. Érdek és érték politika van. 
Mi 1990 óta usa érdekszféra vagyunk és nekem megfelelő, mármint jobb mint ruszki vagy Kína. Oda nem vágyom. 
yooio 2022. 11. 12. 18:27
Előzmény: #80779  Törölt felhasználó
#80782
Ettol meg az az erdekuk hogy ne erosodjenek meg annyira, hogy veszelyt jelentsenek az USA-ra. Nem ertem miert nem erted, te magad irtad le. Erdek/Ellenerdek Farizeus duma ez igy, mikor pont te is ugyanezt tenned valoszinuleg. Abagy mit kene tennie az Usanak az agressziv kis sargakkal, legyen az mesterseges szigetepites, totalis allami kontroll arcfelismeres ujgur elnyomas stbstb. Imadom mikor budos a nyugat, de azert megis mindenki oda akar menni keletrol, meg barhonnan. Vagy most erted? Szivesen elnek inkabb kinaban vagy oroszoknal, vagy azert csak jobb ez a “felepitett toposz”? 
pomperj
pomperj 2022. 11. 12. 18:27
Előzmény: #80777  Törölt felhasználó
#80781
Addig talan egyetertunk, hogy amerika se maga a szűzmarias kiralyfi.
,
De ha valasztanom Putin, Xi, Erdogan, Modi, Orban,Kim,Tokayev, Khamenei,Maduro, Assad,Lukasenka,
 stb, soroljak meg? , szoval mas 196 orszag kozul?
,
Hat, nem tudnek elovenni 5-nel tobbet, ahol hasonlo szivesen élnék, es az unokaimnak jobb helye van. 
.
"destabilizalja"?  "haboru szitasa"? "szitjak a feszultseget"? " a szabadsag a multe"?  "agressziv"?
"haborus konfliktuson dolgoznak"? 
Alighanem a fenti "evtarsak" sokkal, de sokkal   tobbet tettek ebben az iranyban, 
elkepesztoen sokkal tobbet, konkretan es most is eppen,    mint akiket te hibaztatsz.
.
Azt meg, hogy "Europa ketvallra fektetese"?  Vicces.
Az utolso 100 evben minimum haromszor Amerika mentette meg Europat a ketvallra fektetestol.
Emlekszel II. Vilmos, Hitler es Sztalin urakra? Putin lehet a negyedik ilyen alkalom.
,
DE a legjobb, amit ajanlani tudok: probald ki ezeket a helyeket.   En eleg sokat lattam ezek kozul.
,
Visssza a temankra.
.
1)Olaj Kozeptavon
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221112v02xth1f8.jpeg
.
Oil daytrade, napos
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221112v02xy9qoq.jpeg

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók