Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 2022. 09. 21. 00:39
Előzmény: #178879  Törölt felhasználó
#178880
Persze csak poenbol szorakozik 7 honapja 3 megyevel a kivenhedt szakadt rozsdas medve... El tudna foglalni 1 het alatt csak nrm akarja:) :) igy szokott ez menni. Van egy habotus celom amit el tudol erni 1 het alatt de inkabb nem etem el 8 honap alatt sem. Nem ertem a logikad:) 
Törölt felhasználó 2022. 09. 20. 23:16
Előzmény: #178878  stolz
#178879
Oroszország megtehetné, hogy 1 hét alatt legyőzi Ukrajnát, és még a Nyugat se lépne közbe. Ez is benne van a pakliban, pláne úgy, hogy Putyin bejelenteni készül valamit
stolz
stolz 2022. 09. 20. 23:02
Előzmény: #178869  Törölt felhasználó
#178878
Nem vennék mérget arra, hogy pár hónapon belül véget ér a háború. A háború még csak most kezdődik, ami eddig volt az egy nagy 0 és máris mindenki telecsinálta a gatyeszt, meg évszázados válságot hirdet, pedig februártól idáig még csak a háború előszele volt...
Törölt felhasználó 2022. 09. 20. 22:19
Előzmény: #178875  Placi82
#178877
Nincs ilyen. 
Placi82 2022. 09. 20. 22:15
Előzmény: #178872  Törölt felhasználó
#178876
De ertem, mire celzol:)
Placi82 2022. 09. 20. 22:15
Előzmény: #178872  Törölt felhasználó
#178875
Mutass egy orszagot, ebben az oruletben, ahol nincs negativ realkamat.
berlini
berlini 2022. 09. 20. 22:13
Előzmény: #178865  Ishar
#178874
Bocs, de nem tudtam, hogy hlvány gőzöd nincsen a mantra szó jelentéséről:
Javaslom olvass utána.
Amit biztosan nem jelent:
- nem érvelés
- nem egy helyzet elemzése
- nem szakmai eszmecsere
- nem információk megosztása
- nem a meggyőzés eszköze
Tehát mindaz nem, ami ezt a fórumot kellene hogy jellemezze.
Placi82 2022. 09. 20. 22:13
Előzmény: #178871  Törölt felhasználó
#178873
Nem akartam bonyolitani a zirp el, QE vel, Fed, es EKB val  likvidiatas boseggel, es sajat eszkoz vasarlassal , 0 kamatokban tartassal, etc..Avval kellene kezdeni amire rahatas  lehet a hazankban.  A rezsivedelemmel egyetertek, mert marika neni nem tudna kifizetni, 140 e ft nyugdijbol, stb. Na de a Tukorhegyi luxus  lakopark lakoit, hiteleseit, akiknek nem volt jo egy 4 szobas panel, mert azt engedte volna amugy a  jovedelmuk, de hat az" égő ", es nem lehet vele az instan dicsekedni, azokat , es hasonszőrű tarsait ne vedjuk mar,barmi aron.
Törölt felhasználó 2022. 09. 20. 22:09
Előzmény: #178870  Placi82
#178872
15% inflánál 11,75% alapkamat. Ez még mindig a megszokott -3-4%. Ez még nem a jó út, hanem a kényszer.
Törölt felhasználó 2022. 09. 20. 22:04
Előzmény: #178868  Placi82
#178871
Ez nem csak a kormány hibája.
Sajnos ez a pénznyomtatás / ZIRP / Quantitative easing/ monetáris buborékfújás egyenesági mellékhatása világszerte.
Az orbán kormány a ZIRP nélkül már 2014-ben, de 2018-ban 100%-ban megbukott volna.
A gazdasági összeomlás, majd annak nyomán a szélsőjobb előretörése, és végül a háború, meg a szokásos népirtás mind ennek lesz a következménye. Egyszerűen a neoliberális elit nem bírt magával... Megint, jó szokásához híven.
Placi82 2022. 09. 20. 22:00
Előzmény: #178867  Törölt felhasználó
#178870
Amugy lassan eszre fognak terni, az MNB mar jo utra tert.
Törölt felhasználó 2022. 09. 20. 21:54
Előzmény: #178867  Törölt felhasználó
#178869
Szerintem se bukik meg a Kormány. Ugyanigy fog menni minden, azzal a különbséggel, hogy véget ér pár hónapon belül a háború, és lassu áremelkedés lesz minden területen. 4 év múlva is ugyanezek az ellenzéki arcok lesznek, és ugyanigy előválasztást akarnak, az eredménye ugyanez lesz, hiába nem támogadja most a Feri az előválasztást.
Placi82 2022. 09. 20. 21:53
Előzmény: #178866  tihamer
#178868
A gazdasagot nagyjabol.ki lehet szamolni. Szerintem. Tudod mit nem lehetett kiszamolni. A kormanyunk, bocs a csunya szoert buta prolikat mento intezkedeseit, barmi aron.
 Buntette az hangyakat, ertelmeseket. Es piedesztara emelte, es tamogadta, mindent rizikotol megvedte a felelőtlen, sötét takarojukon tul nyujktozkodo , magan embereket, es himi humi cegek ugyvezetoit.. Es ezt olyan durva, hihetelen mertekben, hogy azt nem hittem , hiszem el. Most is vedik a kamatstoppal, azokat, akiket kb 100 szor szolitottak fel a fixesítesre mindenutt. Tovabba kivancsaian varom a 3 gyereket elore bevallalokat 11.75% alapkamatos buntetesnel behajtja e, aki nem szulte le a nemzetnek a 3 gyermeket. Vannak ketsegeim. Es sorolhatnam a sort a cegekre,es emberekre, de nem farasztok senkit se vele.
 USAban ,Kinaban, de nyugaton is aki nem fizet, azt 4-6honapon belul kirakjak a rendorok. Nekem van ismerosom, aki 2018 ota nem fizeti a torlesztot,es jovo honapban megyek a 300 m2 es agglos ikerházába, inni valamit. Ja es a porsche panamera leasingre ott van az illetonek  a garazsban . Ez nem vicc,  komolyan mondom:)
Törölt felhasználó 2022. 09. 20. 21:45
Előzmény: #178866  tihamer
#178867
Ott kezdődik az érvelés hibája, hogy nem fog megbukni a kormány. 
Benézte, de cserébe aranyáron vett házat az aggloban a faluszélen, benézte ő saját magának is.
tihamer
tihamer 2022. 09. 20. 21:34
#178866
Kiszámoló Csernok Miklós megsértődött:
"SemHenrysemMiriam2022-09-20 at 14:39
Kedves Kiszamolo
Szép történet, meg onigazolasnak kivaló, de az elmult evekben nyomtad az iget a felrerakasrol, hitelt ne, draga az ingatlan illetve az elet nagy dolgairol egy 0%os kamatkornyezetben. Es most tovabb kuldod az iget… Node ha valaki betartotta a tanacsod, mit ert el? Mondjuk felretett x Ftot lakas nélkül es befektetett. Ha szerencses talan nominalisan megvan a penze a kis tozsdei zuhanas miatt… Szep munka. Van egy ismerősöm – folyamatosan dicsert Teged- aki hasonlo elveket vallott, mint az itteni cikkekben Te. Most ott tart, hogy nominalisan ugyanannyi penze van, mint 5 eve! A hitelkerulesrol annyit, hogy fixalt 3%os hitelekkel lehet most attetelesen 11%os kotvenyt venni ugy hogy az ingatlanfedezeted is termel.. Szép történet a fenti, varnek azert toled egy kis onvizsgalatot is, hol beszeltel felre az elmult idoszak alatt. Es te melyik vagy, mert nem Henry es nem Miriam
Válasz:
Majd most elválik, kinek volt igaza. Mármint ha megbukik a Kádár-kormány és a sok okosnak hirtelen két és félszerese lesz a hiteltörlesztője, miközben elveszíti a munkáját és a bevásárlás is sokba kerül.Most mindenki mutogat, hogy az járt jól, aki üres zsebre fülig eladósodott.Igen, ezt meg lehet csinálni, amíg hétágra süt a nap.De most, ha majd jön a vihar, kiderül, mennyire volt jó ötlet.S soha nem mondtam, hogy ne vegyél fel hitelt.Azt mondtam, ne vegyél fel túl sokat.Egyébként nagyon bírom az ilyen megmondóembereket, akik már öt éve is látták, hogy ma 12% lesz az állampapír kamata, előre tudták, hogy kilő az infláció és megerősödik a dollár.S idejönnek okoskodni, hogy miért nem azt hirdettem, hogy vegyél fel fix hitelt, hiszen ő, a nagyon okos megmondóember előre látta, hogy ez lesz.Egy francokat, nemhogy te, senki nem tudta, hogy ez lesz.Ne utólag okoskodjál, okoskodjál előre.Mondd meg mi lesz két év múlva. A tőzsdén, az ingatlanpiacon, a világgazdaságban.Ha azt sem tudod, mi lesz holnap reggel, akkor légyszíves, ne játszd itt az okostojást, mert nem áll jól."
Ishar
Ishar 2022. 09. 20. 20:05
Előzmény: #178864  berlini
#178865
Na de Berlini, valóban az én műfajom lenne a mantrázás, amikor "az elmúlt években többszáz hozzászólásban" részletesen több oldalról elmagyaráztad, hogy miért mennek fel az árak? :)
berlini
berlini 2022. 09. 20. 19:36
Előzmény: #178857  Ishar
#178864
A mantra a Te műfajod, ahhoz nem tudok hozzászólni.
Az, hogy eddig miért mentek fel az ingatlanárak azt az elmúlt években többszáz hozzászólásban részletesen több oldalról elmagyaráztam, igy azzal nem terhelnélek.
Second Wave 2022. 09. 20. 19:19
Előzmény: #178861  nicsakk
#178863
Egy ilyen, 10 éves hátralévő futamidővel rendelkező, most 9%-ot fizető kötvény árfolyama kilenc százalékot esik, ha az elvárt hozam emelkedik még egy százalékot.
greenman76
greenman76 2022. 09. 20. 17:02
Előzmény: #178860  Pitzu
#178862
Köszönöm, hogy megosztottad, véleményem nem tapasztalati, csak szimplán vizuális volt.
nicsakk 2022. 09. 20. 16:03
#178861
Lehet venni 10 év múlva lejáró állampapírt, ami jelenleg 9% körüli hozammal van. Év végén ez akár még több is lehet. Gyakorlatilag ez duplázást jelent ilyen időtávon. Ha meg esnek majd a kamatok, akkor az árfolyama úgy fog feljebb menni. Ki-ki maga döntse el, hogy neki elég-e kockázatmentesen. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek