Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:54
Előzmény: #172799  Törölt felhasználó
#172800
Mármint PLaci vezeti majd, a kérdés pedig feléd irányult, hogy mit nem k*rt még el legalább annyira Orbán mint Gyurcsány szerinted?
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:53
Előzmény: #172798  Törölt felhasználó
#172799
PLaci82!
Benned mivel tartjad még a lelket Orbán, hogy megvédi a gyerekedet, hogy átműttesse magát?
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:48
Előzmény: #172796  Törölt felhasználó
#172798
Ez totál ellent mond az előző gondolatodnak szerintem... Ha ország az általad említett Görög útra lép... Nos, akkor szerintem nem szükséges több év a nagy áresőhöz 🙄🤷‍♂️... Mondjuk azt nem említetted meg, hogy mikor fog ez bekövetkezni az tény 🙂. S ki vezetné az országot? Gyurcsány? Toroczkai?  
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:36
Előzmény: #172795  Törölt felhasználó
#172797
Az az elején előjáték lesz.
Lesz itt még a villanypóznáknak kitüntetett szerepük. (úgyy értem, hogy ledes, vagy hagyományos izzók legyenek rajta)
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:35
Előzmény: #172794  Törölt felhasználó
#172796
Nem várok elszálló árfolyamot innentől.
Orbán bukni fog, és az ország az Argentin inflációs pályáról letér egy Görög súlyos kontrakciós- megszorításos pályára. Lehetnek felszúrások az árfolyamban, amíg orbán meg nem bukik, de utána 400 körül várom stabilizálódni.
Orbán bukásánál az a kérdés, hogy mennyire lesz véres és erőszakos.
Óriásiak a feszültségek a társadalomban.
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:34
Előzmény: #172792  Törölt felhasználó
#172795
De a macskakőhullás nem marad el remélem, az arra vonatkozó prognózis gondolom nem változott.
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:30
Előzmény: #172785  Törölt felhasználó
#172794
És a 2015-16-os árszinvonal mellé milyen euróárfolyamot vársz?
Murdoch 2022. 07. 18. 19:26
Előzmény: #172791  Törölt felhasználó
#172793
Akkor pánikolnék, ha bedőltem volna ncseed-nek és felmarkoltam volna a giga 'ingyenpénzeket' + giga hitelt. Most nyugodtan sörözgethetek... igaz -50m2-en, de valamit valamiért.
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:25
Előzmény: #172791  Törölt felhasználó
#172792
Az ország abban, de amerika, európa, kína?
Hol van biden, xi meg macron a minidiktátorunkhoz képest? 
Az első felolvassa a nemcsak a súgógép szövegét, de még a lecsúszó gatyáján levő vonalkódot is.
A második egy hót komcsi, a harmadik meg ilyen genderbuzilibsi...
Bezzeg a mi diktátorunk. Disznót vág, pacalt zabál, meg még pálinkát is vedel disznókörömből. Ez mán valami!!!
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:21
Előzmény: #172790  Murdoch
#172791
Nem ertem mit panikolsz, hisz a legjobb kezekben az orszag.
Murdoch 2022. 07. 18. 19:15
Előzmény: #172788  Törölt felhasználó
#172790
De tényleg mindig ez van. 2008-2009-ből meg vagy tanult az ember vagy nem, én mondjuk sokkal nagyobb problémákat látok, mint akkor.
Murdoch 2022. 07. 18. 19:13
Előzmény: #172786  Törölt felhasználó
#172789
Jól van a piac? Még az aranykorban is csak csökkent évről-évre a bp-i tranzakciószám... Uniós bérek meg sosem lesznek, lelépne az összes multi.
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:07
Előzmény: #172786  Törölt felhasználó
#172788
Tiszta Bitcoin feeling.
Te jó isten, hányszor hallottam életemben: most minden máshogy lesz, megváltoztak a dolgok...
Már- már untat ez a gazdaság, annyira ismétlődik minden. :)
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:03
Előzmény: #172785  Törölt felhasználó
#172787
Hallod ezt infin??? Latod is?? 😂
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 19:03
#172786
Most az a baj, hogy túl magas az ingatlanár... évekkel ezelőtt meg az volt a baj, hogy  Európához képest túl olcsók vagyunk... Nyilván mindenki csak tippel, ám mi van ha ez a piaci helyzet teljesen más, mint az eddigi? Más az alap, más a hajtóerő, stb.... Mi van, ha általánosságban velünk maradnak ezek az árak mostantól? Elképzelhetetlen? Mi kéne hozzá? Drasztikus bérnövekedés?  Ok, itt van az energia válság meg az Orosz konfliktus... Egyszer vége lesz... A sokak által megemlített nagy összeomlást nem az ingatlan piacban látom, hanem a gazdaságban, s az rántja magával az ingatlan piacot, de tisztán az ingatlan piac jelenleg köszöni szépen, jól van. Ha valaki nézte esetleg a parlamenti felszólalásokat a mai nap... Már mentek az utalások arra vonatkozólag, hogy mit tesz meg a kormány, valamint azt is cikkezik, hogy már közel az uniós pénz. S ha bejönnek ezek a húzások, s megemelik a béreket belőle, akkor mi lesz? Csak morfondírozom természetesen...
Törölt felhasználó 2022. 07. 18. 18:44
Előzmény: #172784  kukker
#172785
Én a mai értékhez képest átlagban 65 % esést várok magyar viszonylatban ingatlanban 5-7 éves periódusban.
Ekkora mániát mindig óriási összeomlás követ.
Ha megnézem a BUBOR szintjét, akkor joggal számítható, hogy mire a kamttranszmisszó végbemegy, akkor  a hitelkamatok (t+6 hónap) múlva 12,5+3% kamatfelár mellett várhatóak a lakáshiteleknél, feltéve, hogy a páciens nem kockázatosabb az átlagnál, és nem fagy addig be a hitelezés. 
kukker 2022. 07. 18. 18:31
Előzmény: #172783  berlini
#172784

Semmi gond.
A tétem:
25-50% körüli esésre gondolok pár éven belül a mai árakhoz viszonyítva, nagyjából egységesen.
Ingatlanban pedig - ha nem nyúl bele, nem teszi rá a kezét az állam valami nagyobb vagy teljes befolyással hatalommal - a termőföld és gyümölcsös illetve erdő ami megmarad értéknek.
Feltéve, ha amit mondtam állami részről, nem lesz benne.
berlini
berlini 2022. 07. 18. 18:21
Előzmény: #172782  kukker
#172783
Amikor Téged olvaslak, akkor mégis kezdem elhinni, hogy van egy párhuzamos univerzum, ahol a dolgok forditva működnek és te vagy az összekötő kapocs.
kukker 2022. 07. 18. 18:16
Előzmény: #172767  DAXHU
#172782

"Azok akik esést várnak, mégis hány %-os esés esetén akarnak beszállni? Mert vannak néhány a fórumon akik ebbe a "Na majd akkor" kategóriába esnek. Az ingatlan birtoklása az idő előre haladtával bizony egyre nehezebb lesz, ezért nehezebb is lesz a vásárlás. Ezt kell megérteni."
- sehol nem akarok beszállni, nem érint
- az kell megérteni, hogy először volt az aranyat tojó tyúk a hitel meg az állambácsi személyében, aki egyszerre pörgette így a lakás felé lévő vásárlást meg egyszerre - bár kisebb arányban - a fizetéseket is.
És így lett egy - viszonylag - nagyobb vásárlóerő és összeg hozzá.
Ennek a hatásnak köszönhetően van az az ingatlanpiacon, ami.
Ezt kell megérteni, ezt kellene megérteni.
Amint eltűnik ez a dolog, ez a gazdasági háttér amit a kormányzat fújt fel az ingatlanárak mögé - a hitelek és a felpörgetett fogyasztással a biztosabb vásárlóréteg - úgy az egész kupac összeomlik, mert NEM LESZ VEVŐ ezek nélkül ezeken az árakon.
Nem tudom mit nem lehet érteni a matekon és, hogy úgy kell itt beszélni, mintha azért tudnának az emberek ilyen árakon illetve vesznek ilyen árakon ingatlant, mert van rá megkeresett(!) pénzük.
Vélhetőleg minimális a valós, saját keresetéből félrerakott keretből fizetett ingatlan.
Ez egy hitel + buborékgazdaság eredménye, amit ingatlan árban látunk.
Na ezt kell megérteni.
Benzedrine
Benzedrine 2022. 07. 18. 18:16
Előzmény: #172771  berlini
#172781
Gondolom megvédi az inflációtól a sok bérleti díjat.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek