Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2021. 11. 07. 16:02
Előzmény: #136899  berlini
#136900
forrást jelolj meg ne utasitást adj, meg vádaskodj, hangember
berlini
berlini 2021. 11. 07. 15:58
Előzmény: #136894  lacikonyha
#136899
Ingatlanosként igencsak furcsa, hogy ennyire tájékozatlan vagy.
Keresd magad a linkeket.
berlini
berlini 2021. 11. 07. 15:55
Előzmény: #136888  lacikonyha
#136898
Tudom, hogy az a fixa ideád, hogy én mint  a Stadax mindent statisztikákkal alá tudok támasztani.
De ez nem megy.
Ugyanis a befektetési célú lakások aránya nem felel meg a bérlakások + rövidtávon bérbeadottaknak a teljes lakásokhoz viszonyitott arányával.
Az okok:
- sokan saját lakás (házat ) birtokolnak és mégis bérelnek
- sokan feketén adják ki a lakásaikat
- sokan egyáltalán nem adják ki, mert anélkül is komoly hozamot remélnek, ha pár évvel később eladják.
De az, hogy a frekventáltabb területeken (településeken) a befektetési célú lakásvásárlás az nagy arányú, azt minden ingatlanpiaci szakértő tudja.
Itt egy cikk 2019-ből, de idén olvastam már több hasonlót (azaz ismét fellendülőben van ez a befektetés.)
https://bankmonitor.hu/cikk/van-ahol-mindenkit-lenyomnak-a-befektetesi-celu-lakasvasarlok/
 
CyrusTheGreat 2021. 11. 07. 15:48
Előzmény: #136895  Törölt felhasználó
#136897
Ezt eleg lehetetlennek gondolom, valamifele kozelitest lehetne ehhez kitalalni, de egyedul egyetlen egy helyen vannak meg a vezetett ertekpapirszamlak, ez pedig a KELER (kapod is minden honapban a jelszot), de a kulfoldi szamlakat ez sem tartalmazza az egyeb egzotikumokkal egyutt.
CyrusTheGreat 2021. 11. 07. 15:45
Előzmény: #136891  berlini
#136896
Olyan ingatlanpiac, ami barmifele indikacios erovel birna, az ilyen korulmenyek kozott biztosan nincs Magyarorszagon - mert tr ezt allitottad. “Hosszutavon” persze, aztan a vegen kiderul, hogy mi a hosszutav, 20, 30 vagy netan 50 ev. 
Az esetek nagy reszeben ugyanarrol beszelunk, neha meg fajoan nem megy valahogy a kolcson megertes. En ezt mara mar nem eroltetem tovabb.
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 15:45
Előzmény: #136892  CyrusTheGreat
#136895
Ez sajnos torzít, magamból indulok ki, az idei vételeim 96%-a nem a BÉT-en volt.
Berlini sem csak a BÉT-en vesz.
A pénzügyi szolgáltatók felől kellene adatot szerezni, még az sem lenne teljes, mivel a nem hazai szolgáltatók kiesnének, de olyan publikus adat szerintem nincs.
lacikonyha 2021. 11. 07. 15:44
Előzmény: #136891  berlini
#136894

érvelés a tozsdézok darabszámát hitelesen mutato link megadása lenne
de te csupán dumálsz a levegobe
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 15:43
Előzmény: #136883  lacikonyha
#136893
Olyan vastag a buborekanak a fala amibol csak nagyon homalyosan latni ki.
Nem is akar mar kilatni igazabol.
Eluszott a csobankai alomhaz, maradt neki Kalocsa, Pecs, vagy Salgotarjan.
Nekem a kozvetlen kornyezetemben is van jopar ember, aki nala gondolom fiatalabb is, de nem mert belevagni idoben, most meg csak integet a regen meg valamit ero penzenek.
Szar lehet, az biztos.
CyrusTheGreat 2021. 11. 07. 15:41
Előzmény: #136890  Törölt felhasználó
#136892
Bocsanat, csak en 2011-es epitesbol indultam ki es az Oktogon kornyeken ismerek egy olyat, azt hittem, arrol beszelsz. De ugyanarrol beszelunk, egyertelmu, higy az Aradi jobb, mint a Petnehazy.
- - - - 
A masik szalhoz:
https://www.bet.hu/pfile/file?path=/site/Magyar/Dokumentumok/Kereskedesi_adatok/Befektetoi_statisztikak/2021/tozsdei-forgalom-befektetoi-csoportonkent-2021.-februar
berlini
berlini 2021. 11. 07. 15:37
Előzmény: #136875  CyrusTheGreat
#136891
Arra, hogy a magyar kormány ezt mennyire elhibázva teszi arra én az elők között hivtam fel a figyelmet már lassan 3 éve.
Én csupán abban vitatkozom, hogy Magyarországon ne lenne ingatlanpiac. Mert ezt állitottad.
Az is erősen túlzás, hogy már ott tartanánk, hogy egy beruházón "ott ragadnak" a lakások.
Még mindig abnormálisan az értékesités zöme tervasztalról történik. Sehol a világon (talán Kinát kivéve) nem igy van.
Akkor lesz kiegyensúlyozott ingatlanpiac nálunk, ha a leendő vevők bejárva a szerkezetkész lakásokat választhatnak és bizonyos belsőépitészeti kivánságokkal leszerződik a kiválasztott lakást.
És bizony az is a normalitáshoz való közeledés lesz, ha egy beruházó elkezd bérházakat épiteni. Mert arra most nagyobb szükség van mint az eladásra épittetekre.
A hit kérdésre visszatérve.
Én itt már több éve forditva látom.
Én érvelek a realitások talaján és a többség pedig hit alapon megpróbálja bebizonyitani, hogy a piac téved, az emberek buták és csak egy kis kitartás és minden rendbe fog jönni.
Jön a pár milliós panellakás a maihoz képest, féláron a bevárosi és a legvégén talán még a 3,6-as kenyér is.
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 15:35
Előzmény: #136886  CyrusTheGreat
#136890
Cyrus, csak olyanra szűrtem, ahol nincs gázkazán. Házközponti fűtés van a 6. kerben. Azt kell megérteni, hogy az Aradi az 100 méter sétára van az Andrássy úttól és a kisföldalattitól. A Petneházyból pedig 10 percet gyalogolsz a metróig, és van ott még bőven gyárépület. Szoktam ott járni elég gyakran az Ady gimnáziumnál, és ott tényleg csak a Rákos patak mente a jó, a többi jellegtelen.
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 15:29
Előzmény: #136887  Törölt felhasználó
#136889
Gondolom ennek hatasara vegre zuhanorepulesbe kezdenek a kornyeken az ingatlanarak, es elerik az altalad mindig irt jol megerdemelt szintet.
lacikonyha 2021. 11. 07. 15:27
Előzmény: #136885  Törölt felhasználó
#136888

ezt én is gyorsan megtaláltam,
de a berlini a szokásás ténykozlo stilusában tobb lakásba bekteto személyt emlit, mint  tozsdézot
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 15:22
Előzmény: #136881  lohran
#136887
Oszt ez a hulye csanyi is ide koltozteti a rabszolgait:
https://www.otpbank.hu/portal/hu/Hirek/Uj_irodahaz
CyrusTheGreat 2021. 11. 07. 15:20
Előzmény: #136882  Törölt felhasználó
#136886
Egyebkent sejtem melyik lakas(ok) azok, en egyertelmuen azt valasztanam, meg az az esztetikailag nem tul optimalis gazkazan-elrendezes dacara is.
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 15:20
Előzmény: #136871  lacikonyha
#136885
2020. végén 1161 Mrd Ft volt a lakosság tőzsdei részvény vagyona (a pénzügyi vagyon 3%-át tette ki). Ha 4 millió háztartással számolok, akkor ez átlag 290 ezer Ft háztartásonként. Elenyésző, az ingatlan vagyonhoz képest.
Kiderült, mekkora volt a háztartások pénzügyi vagyona tavaly év végén (origo.hu)
CyrusTheGreat 2021. 11. 07. 15:16
Előzmény: #136882  Törölt felhasználó
#136884
Hhelybol 5% afa minusz CSOK esetén, a konyhabutor teljesen mindegy, a masikban is kicsereltetned, raadasul azt is az 50%-os programmal. Ha az afa-t levonod, meg ugy is olcsobb az Aradi utcai? Ha igen, akkor azt kell megvenni, meg ugy is jobb, hogy az Aradi valoban nem egy fenyes kornyek. Annyi, ha vadonat uj epitesut veszel, akkor viszont tenyleg annyi allami penzt tegyel bele, amennyit csak tudsz.
lacikonyha 2021. 11. 07. 15:07
Előzmény: #136881  lohran
#136883

nem látod a lényeget, a szutyok mitsem számit
az aradiban olyan pinamágnes van beépitve, amihez nem kell auto, mig a petneházy pinamágnes faroknovelo auto nélkul gyengécske
Törölt felhasználó 2021. 11. 07. 15:07
Előzmény: #136877  CyrusTheGreat
#136882
Ha teljesen új, akkor talán jobb lenne? Nem lehet alkudni, költhetsz rá egy csomót (pl. konyhabútor) mielőtt használatba tudod venni. Lehet, hogy nincs használatbavételije sem. Én valamit vidéken eladnék, és részben abból venném, tehát az illeték annyira nem zavar.
lohran 2021. 11. 07. 14:54
Előzmény: #136872  Törölt felhasználó
#136881
Egyik szutykabb a másiknál.
Az Aradi egy belvárosi szutyok utca a Petneházy pedig egy külvégi lehangoló környezetű telezsúfolva.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek