Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Mollly 2020. 07. 01. 15:42
Előzmény: #77563  Törölt felhasználó
#77600
Azért jobb neki, ha üresen áll, mert akkor reménykedhet benne, hogy néhány napon belül felbukkan "az igazi", aki megadja az általa kért bérleti díjat.
Murdoch 2020. 07. 01. 15:38
Előzmény: #77597  fogpaszta
#77599
A szokásos becslés :) majd kérünk fővárosi adatokat is...
CyrusTheGreat 2020. 07. 01. 15:34
Előzmény: #77593  Zoom1
#77598
Vizes helyiségek, fürdőszoba, WC takarítására láttam már teljesen automatizált megoldásokat, bezártad az ajtót, szervízpanelen beírta a szobalány a kódot és teljesen végigfertőtlenítette/takarította a WC-t. Autópálya/repülőtér környékén NYEU-ban elég sok ilyet lehet látni, de már állomásközeli business hotelben is találkoztam ilyen megoldással.
Zedisdead 2020. 07. 01. 15:22
Előzmény: #77587  JeGeMeLOV
#77596
Merész jóslat a -20%. Meg persze kérdés, hogy hol.
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 01. 15:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#77595
Eddig is "hybrid hasznosítás" volt... bele kell törődni, hogy kevesebb lesz a hozam.... van miből leengedni. (Most nyilván nem a minikre gondolok, de egy 30nm es lakás kiadható.) A vendéglátósoknál (vagy más területen) nincs visszaesés? 
Törölt felhasználó 2020. 07. 01. 15:12
Törölt hozzászólás
#77594
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 01. 14:11
Előzmény: #77590  CyrusTheGreat
#77593
Miben tud többet automatizálni? 
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 01. 14:03
Előzmény: #77589  koba_k
#77592
A rt szabályozva van, van ahol több milliós parkolási díjat is kell fizetni, szerintem max korlátozni fogják jobban max.
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 01. 14:03
Előzmény: #77589  koba_k
#77591
A rt szabályozva van, van ahol több milliós parkolási díjat is kell fizetni, szerintem max korlátozni fogják jobban max.
CyrusTheGreat 2020. 07. 01. 13:55
Előzmény: #77585  Zoom1
#77590
Hogy lenne drágább? Az vendégéjszakára eső költség annál alacsonyabb, minél inkább automatizált a hotel. A személyes, egyedi szolgáltatásokkal operáló luxus-hoteleknek már magasabbak a költségeik, de azt behozzák az árakon. Ha egy jól szervezett hotel egy vendégéjszakára jutó költségei alá mész, akkor alapvetően nem számolod bele az összes költségedet, vagy az időd egy részének költségesítését nyeled le.
koba_k 2020. 07. 01. 13:39
Előzmény: #77584  Törölt felhasználó
#77589
 Ubert sok országban betiltottak, teljesen jogosan. Egy taxihoz rengeteg speciális előírás tartozik , amit ellenőriznek. Szemben az Uberrel amihez csak magánautó kell. Airbnb is hasonló sorsra jut. Arra kíváncsi vagyok, hogy 2x nm airbnb lakásokat hogyan lehet hosszútávon kiadni.. valahol még konyha sincs. Össztársadalmi érdek rövidtávú kiadás komoly szabályozása . NAV majd kitalál valami. Mostani trend szerint egyre nagyobb a digitalizáció. Egyre nehezebb kibújni..  
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 01. 13:32
Előzmény: #77584  Törölt felhasználó
#77588
A rt nagyon rugalmas tud lenni, ezt sok tulaj megtanulta az évek alatt.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 01. 13:29
Előzmény: #77577  Zedisdead
#77587
Hirdetési árra gondoltam. Most 40 millás garzonok jövőre ilyenkor 32 milla, 30 körül el lehet vinni. Remélem valaki jövőre számonkér, engem is érdekel, hogy mi lesz. Nyilván nem tudom biztosra, ez egy megérzés. 
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 01. 13:28
Előzmény: #77583  CyrusTheGreat
#77586
Nem mindenki akár szállodába menni, azokat elvesztik ha betiltják... amikor pedig dömping van nem elég a meglévő szálloda.
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 01. 13:20
Előzmény: #77580  Zedisdead
#77585
Ott folyamatosan jelen van vki, egy ilyen szállodát drágább üzemeltetni. Amikor ezzel foglalkoztam, mindig ott laktam a közelben, nem volt vészes az utazás. Egy 150nm és lakásból 3-4 garzon jön ki, ezek 1-1,5 óra takarítás jelentenek max, ha rutinos. Akár másodállásban is megoldható, mert nem egyszerre van váltás, ezért olcsóbb.
Törölt felhasználó 2020. 07. 01. 13:08
Előzmény: #77582  Zoom1
#77584

Szerintem az egy fontos megjegyzés volt az alábbi cikkben, hogy a rövidtávú kiadás még úgy is többet fog hozni, ha félgőzzel megy. Szemben a hosszútávúval. Sok rövidtávús ráadásul kényszerpályán van. Ott a maxi hitel, közben a lakása csak nagy veszteséggel lenne eladható, egyértelmű, hogy megpróbál majd ügyeskedni és akár feketén kiadni részlegesen.
A qrmány várható lépését meg nem lehet egyszerűen még csak megtippelni sem.
Bármit csinálhatnak, a teljes tiltástól kezdve helyi önkormányzati hatáskörbe adni. Ezek bármire képesek, nem lehet a teljes tiltásra is azt mondani, hogy ezek nem fogják megcsinálni.
Mert lehet, hogy megcsinálják, lásd Uber tilcsa be, mert sérti a gazdasági érdekeket, hát betiltotta.
Ami szerintem talán a leglogikusabb, hogy 90 napra korlátozzák a rövidtávú kiadást, ahogy sok város és ország már meglépte ezt.
90 nap hivatalos rövid távú kiadás lehet, hogy hoz annyit, hogy megérje mellette schwarzban kiadni valahogy. Monduk FB-on meghirdetve, mert azok tutira nem adnak smmilyen adatot a NAV-nak.
Persze ha a szomszéd nénike húzza strigulákat, hogy hányszor jöttek vendégek, akkor lehet belőle baj, de egyébként honnan a bánatosból és ki tudná ezt számolni?
Másik lehetőség diáknak kiadni szeptembertől május végéig.
CyrusTheGreat 2020. 07. 01. 13:06
Előzmény: #77582  Zoom1
#77583
Igen, a gazdaságot akarják újra/beindítani. Szerinted melyik verzió segíti elő jobban az újraindítást:
- rövidtávúzó tulaj zsebébe tenni a turisták pénzét, aki jobb esetben adózik belőle
- beindítani a hoteleket, amelyek számos séfet, pincért, masszőrt, takarítót, recepcióst foglalkoztatnak, szervezett sofőrjáratokkal, fixen garantált NAV-hoz bekötött pénztárgépekkel
?
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 01. 12:53
Előzmény: #77576  CyrusTheGreat
#77582
Akkor szerinted meg fog szűnni az rt kiadás a 9. kerben? Meglátjuk, a dohányboltokat is bezárták, ennél is lehet vmi hasonló.... de jelenleg ez még csak fikció, egyelőre a gazdaságot akarják beindítani szerintem, nem újabb pofonokat adni.
CyrusTheGreat 2020. 07. 01. 12:45
Előzmény: #77570  Zoom1
#77581
Az, hogy mi lesz egy év múlva, majd meghatározza az, hogy reagál a piac a 15-20%-os hirdetési árak csökkenésére. Ha azokat felszívja, akkor nincs semmi gond, új egyensúlyi állapot alakult ki. Ha nem, akkor az adott ingatlanok ára még nem tart ott, ahol a kereslet van, vagy a kereslet nő fel hozzá, vagy az ingatlan ára csökken - sanszosabb az utóbbi. 
A családi házak esetén egyébként a kisebb-közepes méretű lakások árdinamikáját kell figyelni, ha azok csökkennek, akkor egy idő után a házak ára is csökkenni fog, mert fizikailag lehetetlenné válik a váltás (most egyébként a gap csak nő, majd ezt lekövetik a házak árai is).

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek