Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 03. 30. 11:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#65640
Mások a szempontjaim:
- szükségem van a jó tömegközlekedésre, nem szeretnék autóval járni (nincs is és utálok vezetni). Élvezem, hogy 25 perc alatt bárhol ott vagyok, ahol egyébként járnék. Ezt Buda egyértelműen nem tudja.
- szeretünk a belvárosban élni, messze a legjobb része Budapestnek.
- nem szeretjük a 2.70-es belmagasságot és az amerikai konyhát. Ez lényegében minden új lakást kilő.
Szóval nem azért lakunk itt, hogy az uncsitesó ide tudjon jönni, hanem azért mert itt szeretünk lakni.
Majd meglátjuk, a klímaváltozás hogyan rúgja fel a dolgot, a múlt nyár már elég borzasztó volt - nem tudunk klímát beszerelni és döglesztő a történet. Lehet, hogy egy-két év múlva már mások lesznek a szempontjaink mint most, de ezt majd akkor kiértékeljük.
teglaherceg 2020. 03. 30. 11:00
Törölt hozzászólás
#65639
teglaherceg 2020. 03. 30. 10:55
Törölt hozzászólás
#65638
CyrusTheGreat 2020. 03. 30. 10:53
Előzmény: #65636  Törölt felhasználó
#65637
Ok, akkor házközponti fűtés = radiátorban melegvíz, házközponti melegvíz = csapból is az adja a meleget. Köszönöm.
Törölt felhasználó 2020. 03. 30. 10:51
Előzmény: #65633  CyrusTheGreat
#65636
Néhol van házközponti melegvíz is, ami a csapból folyik, és tudsz vele pl mosogatni, ezzel keverted össze.
Ez nem keverendő össze a házközponti fűtéssel.
Nálunk is házközponti fűtés van, melegvizet meg csinálsz magadnak, ahogy akarsz, nálunk nincs csak a ház kazánjához bevezetve a gáz, így villanybojlerünk van.
buyandhold 2020. 03. 30. 10:51
Előzmény: #65633  CyrusTheGreat
#65635
jol fogalmaztal: "fűtés, házközponti melegvíz" nem lehet felreerteni: 2 dolog van benne: a futes es a hazkozponti melegviz...ket dolog egymassal elvalasztva. ha csak a futes lenne benne, akkor azt irtad volna, hogy: kk-ben benne van a futes. PONT
CyrusTheGreat 2020. 03. 30. 10:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#65634
1M-es négyzetméter árral számolok, de szerintem annyiért senki sem viszi el, ezeket a lakásokat csak hirdetgetik. De mivel nem akarom eladni, ezért mindegy is. 90+-os lakásokat megnézed, akkor leginkább 3 szobásokat találsz, de sok esetben csak 2, az nyilván nem megfelelő. 
CyrusTheGreat 2020. 03. 30. 10:47
Előzmény: #65632  buyandhold
#65633
Nem tudom másképp mondani, a radiátorba a házközponti fűtés (kazán a pincében) szolgáltatja a melegvizet, fürdőben és konyhában a fürdőszobában elhelyezett Vaillant kazán melegíti a vizet, ha elfordítom a melegvíz irányba a csapot... Nem tudom pontosan, mi akkor ezeknek a megnevezése. Ettől függetlenül tarthatsz trollnak, nem érint meg különösebben.
buyandhold 2020. 03. 30. 10:43
Előzmény: #65628  CyrusTheGreat
#65632
idezem toled: KK.ben benne van fűtés, házközponti melegvíz
szoval kifizetsz 30-at a hazkozponti melegvizre, de felszerelsz egy gazkazant a furdobe...
es a konyhaba honnan jon a melegviz...????
jo, koszi en kiszalltam, szivasd tovabb teglaherceget, neki van turelme az ilyenekhez....
CyrusTheGreat 2020. 03. 30. 10:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#65631
Feleslegesnek tartom kicserélni az ablakokat, főleg, hogy már legalább másfél éve azt tervezzük, hogy lépni kellene. Dupla ablakok vannak mindenhol, elég durva arculati előírásokkal (más kérdés, hogy sokan magasról tesznek erre), feleslegesnek tartom kicseréltetni, heti takarítással kezelhető, ha meg ott lakunk, akkor nem ül meg annyira a por (ez leginkább akkor kérdés, ha üresen áll). Vannak bőven problémák a lakással, nyilván, több mint 100 éves, szomszédok is elég rendesen áthallatszanak, illetve 2013 óta 3x volt csőtörésben részünk (egyszer mi áztattunk el, kétszer minket), ettől függetlenül ez egy jó lakás és szeretjük.
teglaherceg 2020. 03. 30. 10:42
Törölt hozzászólás
#65630
teglaherceg 2020. 03. 30. 10:40
Törölt hozzászólás
#65629
CyrusTheGreat 2020. 03. 30. 10:36
Előzmény: #65625  buyandhold
#65628
Gázkazán van a fürdőben, abból jön a csapból a melegvíz. A radiátorban a házközponti fűtés által megmelegített víz kering.
CyrusTheGreat 2020. 03. 30. 10:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#65627
Helytől függ. Ha maradnék az V-ben (vagy II/XII-be mennénk), akkor 30-50M között (elég nagy a szórás, állapottól függ), ha nem, akkor jóval kevesebbet, cserébe a környék lényegesen rosszabb.
teglaherceg 2020. 03. 30. 10:34
Törölt hozzászólás
#65626
buyandhold 2020. 03. 30. 10:33
Előzmény: #65621  CyrusTheGreat
#65625
hogy te mekkora troll vagy basszus:
hazkozponti melegviz es futes van, de jo ha megy a lakasban a gazkazan...
tobb ellentmondas is van a hozzaszolasodban, de csak ezt irom be, hogy ne tudjal terelni, ezzel mindenki latja, hogy kamu a sztori...
teglaherceg 2020. 03. 30. 10:30
Törölt hozzászólás
#65624
Törölt felhasználó 2020. 03. 30. 10:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#65623

Tégla, akkor hogy te is értsd, nem szorul rá, hogy minden fillért kipréseljen a lakásból :) Az autódat se adod bérbe, most hogy nem használod, mert othhon ülsz, nem igaz? Pedig lehet, hogy lenne, aki bérbe venné.
Van aki rászorul, hogy minden vagyontárgya ki legyen használva és remeg minden fillér bevételért és van aki meg megteheti, hogy akár egy lakást vagy házat tart üresen, mert ahhoz van kedve.
Van a szüleimnek ikerház fél a balcsin és azért nem adják ki, mert így bármikor lemehetünk, nem kell azt nézni, hogy éppen ki van-e adva vagy sem. 3 család is használhatja bármikor, csak egymással kell egyeztetni meg a közvetlen rokonok is használhatják kisebb prioritás mellett nyilván, ha épp nem családtagnak kell.
Megtehetnék, hogy kiadják és csak az üresjáratban mehetne a család vagy közeli rokon, de nincsenek rászorulva arra a pénzre és ennyi a történet.
Ha majd eljutsz arra a szintre, hogy nem kell minden fillért kipréselned a panelgarzsonodból, különben fejre áll a költségvetésed, akkor már szintet léptél.
CyrusTheGreat 2020. 03. 30. 10:29
Előzmény: #65620  buyandhold
#65622
Nagyon félreolvastad, amit írtam. Pénzt nem kérnék rokontól bérleti díj formájában, ezt írtam. Sehol nem írtam, hogy nem bírom felváltani a fix költségeket és nincs időm ügynökséget keresni. Először próbáld meg értő olvasással feldolgozni a leírtakat, aztán majd minősíthetsz.
CyrusTheGreat 2020. 03. 30. 10:27
Előzmény: #65617  buyandhold
#65621
Biztosan nem provokálok senkit.
Elárulom neked, hogy a (finoman fogalmazva) nem túl jó nyílászárók miatt a belvárosban egy hónap után vastagon ül a por a lakásban mindenhol. Szellőztetni, ránézni a lakásra havonta egyszer meg szerintem alap, lehet, hogy szerinted nem, de úgy tűnik ez szubjektív kérdés.
30k-s közös költség nem ennyi volt, akkor megvettem, azt remélem sejted. Egyébként ebben benne van fűtés, házközponti melegvíz, lift, közös helyiségek takarítása, felújítási alap, biztosítás, pince, egyáltalán nem kirívó ez az összeg.
A kiadás kockázatát pedig szerintem egyáltalán nem kell részleteznem az elmúlt napok eseményei tükrében. Nincs kedvem bérlőkkel vitatkozni, szórakozni a jegyzővel, végrehajtóval, kilakoltatással. Potenciálisan több milliós kárt tehetnek az ingatlanban, ami elviszi több év kiadás hasznát. Személy szerint ezzel egyáltalán nem akarok foglalkozni, ezért menne rokonnak, akiben megbízok és a rezsit (incl. közös költség) is kifizeti, takarít, így amortizáció nincs. Hadd ne kelljen elmondanom, hogy mit jelent már az is, hogy megy folyamatosan a gázkazán/víz, ha csőtörés van, azt egyből észreveszi, nem telnek el napok, mire felhív a közös képviselet, vagy én oda tudok menni, millió olyan szituáció van, ahol egyértelmű kockázat és kárcsökkentő tényező az, ha az ingatlan lakott.
Az öt év alatt havi 150k-ért kiadott pedig nettó 7.5M, nem 10M, de sebaj.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek