Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
memet 2020. 03. 30. 13:09
Előzmény: #65659  Törölt felhasználó
#65660
Nem csak, hogy alap az autó, hanem, hogy milyen autó. Abból lehet sejteni, kivel állunk szemben.
Törölt felhasználó 2020. 03. 30. 12:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#65659
Én úgy vélem érteni, hogy nekem is vannak a túlsúlyos, autóval járó, lustamintabűn kollégáim, és vannak, akik bkvznak, bicikliznek, gyalogolnak stb.
De egyébként az első kategóriába esők is próbálkoztak már a bkv-val még a home office, legalább P+R-ben pont azok miatt, akik szintén ÉRTIK, hogy ez már a XXI-ik század :D, mert valahogy lehet mégis úgy látták, nem olyan macsó dolog abban a k*rva dugóban ülni, meg nem is nagyon effektív/értelmes dolog.
teglaherceg 2020. 03. 30. 12:36
Törölt hozzászólás
#65658
teglaherceg 2020. 03. 30. 12:29
Törölt hozzászólás
#65657
M. 2020. 03. 30. 11:55
Törölt hozzászólás
#65656
johai 2020. 03. 30. 11:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#65655
Igy van, jo az a 25-26 fok telnen nyaron,a virusoknak is!
Ablakot meg ne nyissatok mert beugrik a virus a szomszedbol:)
Törölt felhasználó 2020. 03. 30. 11:41
Előzmény: #65651  Batiszkáf
#65654

https://forum.portfolio.hu/topics/lakasingatlan-arak-topik/20340?oldal=3281#7002231"
Bocsi, de több tízmilliós valamire nem tudok nem jövedelemtermelőként nézni, legyen az bármi..."
Pedig az autó is pont ilyen, bizony. :D
De hát tudod, meg kell mutatni a szomszédnak, hogy én is vagyok ám valaki! :)
M. 2020. 03. 30. 11:35
Törölt hozzászólás
#65653
M. 2020. 03. 30. 11:31
Törölt hozzászólás
#65652
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 03. 30. 11:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#65651
Szerintem vagyunk itt egy páran, akik nem értjük a saját autóval kapcsolatos becsípődésedet. 
Törölt felhasználó 2020. 03. 30. 11:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#65650
Ezt adom, így belegondolva akkor maradjon is csak a földszinten az a gáz.
teglaherceg 2020. 03. 30. 11:22
Törölt hozzászólás
#65649
CyrusTheGreat 2020. 03. 30. 11:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#65648
Konkrétumot a korra nem írnék, mondjuk azt, hogy 35 körül oszcillál, aztán mindenki eldöntheti, hogy milyen amplitúdóval.
Jogsit én is megcsináltam még középiskolában (más dolgom sem volt), de már akkor rühelltem az egészet.
Objektíven szemlélve, nagyon sok problémája van a lakásnak, szó se róla, azonban tényleg az elhelyezkedés miatt az előnyök még (és itt a hangsúly a még szón van) jobban látszódnak, mint a hátrányok. Nem a legkényelmesebb, de az mindent megér, hogy nagyon jó a közlekedés, ha kell, egy csomó munkavégzési helyszínről akár gyalog is hazamehetünk (ez nálunk szempont, mert van, hogy éjfélig-hajnalig is bent kell lenni).
- - - - - -
És megmondom őszintén, abban is igazad van, hogy évekkel ezelőtt kellett volna lépni - csak ez elmaradt, ahogy írtam, végigdolgoztam az egész árlufit, mire felébredtünk, már késő volt. Adott esetben a saját hibám miatt is, 2018-ban már meg voltam róla győződve, hogy ez az egész egy rohadt nagy lufi (Belváros már régen az volt), nemsokára lecseng. Aztán jött a kétgyerekes CSOK, használt lakás CSOK, babaváró, ami 2019-re realitássá vált és akkor beindult az őrület. 2019 év elején a portfoliót is átterveztem, addigra már működött rendesen a cég (2017-ben sikerült megalapozni úgy istenigazából, de 2016-17-ben lényegében végigdolgoztuk az egész évet). Most meg itt van 2020, meglátjuk mi lesz.
Ez persze nem változtat semmit sem azon, hogy árlufi volt 2018-ban és van most is, ezt a véleményemet továbbra is tartom.
Törölt felhasználó 2020. 03. 30. 11:19
Előzmény: #65646  Törölt felhasználó
#65647
Jó, természetesen nyugalom szempontjából buda verhetetlen, de a szabi tér környéke azért budai szemmel is nagyon jó.
Törölt felhasználó 2020. 03. 30. 11:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#65646
A szabadság tér környékén nagyon jó kis utcák vannak, veri pest jórészét, de bubát is simán(leszámítva a kilátást).
Ha valaha pesten laknék, az ott lenne, vagy visszamennék a tisztviselőtelepre, csak már a vajda péter jó oldalára :D.
teglaherceg 2020. 03. 30. 11:12
Törölt hozzászólás
#65645
Törölt felhasználó 2020. 03. 30. 11:11
Előzmény: #65642  CyrusTheGreat
#65644
A hegyre is felhozzák majd? :D
Törölt felhasználó 2020. 03. 30. 11:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#65643
Annyival is bonyolultabb a ház gépészete is.
Mondjuk jó kérdés ettől még, hogy nálunk miért ilyen, szerintem egyszer elromlott, és nem csináltatták meg, nem tudom, majd rákérdezek.
A környéken egy másik házban ahol előtte laktam meg mesélte a tulaj, hogy volt házközponti fűtás, de nem csináltatták meg, hanem mindenki önállósodott.
Gondolom ez még akkoriban volt(~80-as évekre tippelek), mikor még nem volt divat az egyéni mérő.
Egyébként persze, tök jó a távfűtés, ha van hozzá egyéni mérő, de igazságos sose lesz egyik megoldás se igazán.
Mert itt is több igazság létezik
Kényelmesnek nyilván az a legkényelmesebb, amit írsz.
CyrusTheGreat 2020. 03. 30. 11:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#65642
Ezzel tökéletesen egyetértek, nem véletlenül vezették végül már át az Erzsébet híd alatt az V. kerületbe is a távhőt, most már csak a társasházaknak kell átállniuk. Soha nem néztem le a panelt, amikor kérdezték, hogy mi a panel előnye, akkor kapásból mondtam, hogy ha megnyitod a melegvízet, akkor tényleg melegvíz jön egyből, nem gyengül össze-vissza, nincsenek tranziensek, hanem csak úgy jön. Ja, és lehet egyszerre melegvízzel mosogatni a konyhában és melegvizet engedni a kádba, nálunk ez teljesen felejtős.
Törölt felhasználó 2020. 03. 30. 11:01
Előzmény: #65633  CyrusTheGreat
#65641

Beletapostál itt egypár panelbárónak a lelkébe azzal, hogy van egy lakásod, ahol nem akarod a bérlőből a maximális összeget kipréselni és évente emelni neki :)
Vendégségben voltunk a gyerek osztálytársánál szülinapra a 7. kerben pár hete és a házigazda mutogatta a két kiadó lakását kívülről meg képekben, nagyon büszke volt rá. Az egyik egy nagyon kicsi galériás garzson tulajdonképpen és belerakott 4 egyetemistát, mert neki fontosabb volt az, hogy pár tízezerrel többért adja ki, minthogy mennyire lakják le meg milyen a fluktuáció meg az életkörülmények. Konkrét összeget nem mondott, nyilván nem is illik rákérdezni, de mondta, hogy régebben 2 embernek adta ki, egy fent egy lent, most négynek, mert így többet kap. A nagyobb lakását meg egy külföldi házaspár vette ki, gondolom méregdrágán azt is. Kíváncsi lennék a mostani helyzetre, hogy a 4 diákból mennyien maradtak.
Ja igen és a kapzsiság mértéke. A következő terve az, hogy a nagypolgári lakását le akarja a bejáratnál választani, hogy a kb 10-12m2-es régi cselédszobát is ki tudja akkor adni egy bérlőnek. Van egy wc-je is ott, az is a leválasztandó részen van, abból csinálna olyan wc-zuhanyzót, hogy a wc-re menne a zuhanysugár, mert jó az a bérlőnek alapon, nem kell igényeskedni. Konyha nuku, kap egy mikrót a bérlő, meg a szoba sarkába egy kis hűtőt.
Most igy belegondolva, a panelbárókat is valaki ilyesminek képzelem el, hogy még a padlást meg a kutyaólat is kiadnák a bérlőnek legszívesebben és minden fillérért beremegnek. Látszik is, hogy neki esnek annak, aki nem akar horror összegű bérleti díjat kérni vagy aki egyáltalán nem akar bérleti díjat, mert az ő világukban ez nagy bűnnek számít, nem bírják elviselni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek