Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ehe
ehe 2023. 03. 20. 14:20
Előzmény: #40189  Törölt felhasználó
#40200
Hajrá!
Azért egy apró kérdésem volna még.
Budapest népessége ennyire öreg már szerinted, hogy egyetlen körzetet sikerült csak behúznia imádott pártodnak, miközben 2010-ban itt is sikerült még narancséknak tarolnia?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 20. 14:15
Előzmény: #40197  tom6210
#40199
Amikor a kedves kolléga a 12 év utána is az előző rendszert szidja annak ilyen összefüggéseket ne akarj magyarázni, mert nem hallatszik be... Túl hangosan megy az "piros lett a paradicsom...." .. 
vaczak 2023. 03. 20. 14:15
Előzmény: #40189  Törölt felhasználó
#40198
Van egyetlen önálló gondolatod is, vagy minden alkalommal a rogáni silabusz szerint alkalmazandó aktuális propagandaszövegeket kell visszamondanod? Mondjuk nehéz komolyan venni azt, aki 2023-ban is még az MSZP-re mutogat. Rossz hírem van, ők már rég megbuktak, akkoriban még volt a káros gazdasági és politikai húzásoknak következménye. És bennük legalább minden káros és irritáló vonásuk mellett (ami miatt én pl.- soha nem szavaztam MSZP-re) legalább volt valami kármentő önreflexiós készség és Bajnai alatt megpróbáltak valami fordulatot, nem csupán a propagandát tekerték fel 11-re. De ma már legfeljebb annyiban fontos, hogy mi történt 2002-2010 között, hogy felfedezzük a párhuzamokat. Orbán speciel 2017-19 között már többször kijelentette, hogy végleg felszámolták az elmúlnyócév örökségét és eljött a szép új korszak, érdekes, hogy amint vége a konjuktúrának, újra előjön a visszamutogatás a híveknél. 
tom6210 2023. 03. 20. 14:14
Előzmény: #40192  EURHUF_goes_to_haven
#40197
Gyurcsány is elmondta híres beszédében, hogy azon rengeteget dolgoztak, hogy a kormányzást vissza hozzák a szarból a régibe. Azt vajon ki rontotta el anno? Ki is volt a Maszop előtt hatalmon?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 20. 14:14
Előzmény: #40195  tom6210
#40196
Ezt tudom! Ezt tudom!
Konzervatív hívő, vallási kapcsolatú iskolák ahol nagyon erős a  hittan oktatás :) . A pedofil papokat majd csak kedden és csütörtökön engedik a gyerekekhez, a többi napon biztonságban lesznek... mármint fizikailag .. talán.. ha nem dől rájuk a beázó iskola... De hogy a szellemi letámadás teljes lesz abban mindenkki nyugodtan biztos lehet. 
tom6210 2023. 03. 20. 14:11
Előzmény: #40189  Törölt felhasználó
#40195
Tanárok itthon megélni nem tudnak.
Áruld el , tanárok / oktatók nélkül hogyan szeretnél fejlődni? 
Ráadásul úgy, hogy sosem volt a magyar oktatás az élvonalban. 
Ivanhoe 2023. 03. 20. 14:09
Előzmény: #40189  Törölt felhasználó
#40194
"gendernyugat", "dollárbaloldal"
Általánosításnak sok, mondandónak kevés, de te tudod.
chart-trader
chart-trader 2023. 03. 20. 14:07
Előzmény: #40187  Törölt felhasználó
#40193
Ennyire nem kell fullba nyomni...
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 20. 14:07
Előzmény: #40187  Törölt felhasználó
#40192
De kedves vagy, hogy le SEGÉD mérnöközöl.. Ki kell ábrándítsalak. Nem segéd pozíció. 
De te ezt abban a ködben hogy is érthetnéd meg. 
Ismerem a Zöme szót, de a forrást valahogy hiányolom. Vagdalózni az megy ;)
Én mondhatom a tapasztalataim alapján, de te onnan milyen merítésből dolgozol ? Az M1 vagy melyik? A KSH, mikor közli hogy itt éheznek és fáznak ? Tudod mit ne is fáradj. És még innen is az előző rendszert szidod... 
Csak kérdésként mikor lesz már valami a mostani csürhe bűne ? 20 év ? Annyi elég hogy "rendben" tegyék amit Gyurcsány meg a többi elrontott ? Addigra már teljes lesz a pártállam a diktatura és a terv gazdaság ? Váltsál orvost mert szerintem a monstani inkompetens, és rossz gyógyszert írt fel.
Törölt felhasználó 2023. 03. 20. 14:05
Előzmény: #40189  Törölt felhasználó
#40191
Svájcban is kevesebben vannak ...és?!
Matthias_Fo_Rex 2023. 03. 20. 14:04
#40190
Ki mit vár FED döntésre e hét szerdán?
Nyugtatásképpen (=stabil a bankrendszer) emelnek még egyet a kamaton?
Törölt felhasználó 2023. 03. 20. 14:03
Előzmény: #40186  vaczak
#40189
Abban hiszek, hogy lassan kihal a maszop-elkúrók bázisa... végre.
A szivárványos kiscsikók meg elhúznak önként a gendernyugatra.
és
Fejlődni tud tovább a normális konzervatív többség elvárása szerint az ország.
Ami már most is világ legjobban élhető negyedébe-ötödébe tartozik... 
geza77
geza77 2023. 03. 20. 13:59
Előzmény: #40184  Törölt felhasználó
#40188
kevesebben lesznek, akik majd összedobják a béredet és ismét el kell menned dolgozni ;) 
Menjen az el aki hazudozik a jó bús 3,14csába!!! 
"a nemzeti valuták több célt szolgálnak, az egyik, hogy jelzik a nemzeti gazdaság állapotát (erejét, produktivitását), a politikai rendszer stabilitását."    Ezzel van a baj!
és  :   
"2023, Orbán Viktor "Sose volt jobb" Magyarországa: ruha mint luxuscikk"  banán luxuscikk??? 
nettó átlagbér:          15,9 eur /óra   banane  1,29eur/kg          15,9 / 1,29 = 12,39 kg/óra
magyar  -II-     :      2000   FO$/óra   bánón     800FO$/kg       2000 / 800  =   2,5k g/óra
melyik majomnak mennyit ér egy órai munkája. Ez az arány szerintem a nyugdíjaknál is hasonló.
Törölt felhasználó 2023. 03. 20. 13:55
Előzmény: #40185  EURHUF_goes_to_haven
#40187
Már a magyar sem megy jól... német segédmérnöként?
.
EZT írtam,
"nyugatra menők zöme számára"
.
Ismered a ZÖME szó jelentését?!
-----
Úgy lehet, hogy az előző maszop rezsim annyira elkúrta itt
- a gazdaságot
- a közhangulatot
hogy a rendhozáshoz még a 10+ év is kevés volt.
.
Pláne, hogy
egy hangos (köztük sok "nyugatról" is) okoskodó vakegér
igyekszik még tovább rontani is a közhangulatot az országban.
.
Aholcsak lehet, ott ártva-rombolva mindennek.
Ami nagyon gáz a >> szaremberség jele.
vaczak 2023. 03. 20. 13:46
Előzmény: #40184  Törölt felhasználó
#40186
Szerintem ha az összes "hangulatromboló"-t sikerülne kiutálni az országból és megmaradna nektek az a tejjel-mézzel folyó KESMA-menyország, amelyben a hozzászólásaid alapján őszintén hiszel, akkor még hatványozottabban jönnének szembe a bajok, bár nincs kétségem afelől, hogy találnál külső tényezőt, amire fogni lehet. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 20. 13:44
Előzmény: #40184  Törölt felhasználó
#40185
Már megbocsáss, de csípi a szemem az általánosíás, hogy aki kiment az maradt az alsó decilisben... Értem én, hogy sokan vannak akik nyelvtudás vagy használható szakma nélkül mennek ki és várják a sültgalambot, de akit én ismerek és kiment legyen az akár Németország, akár Svájc, akár Bécs azoknak nem kicsit bejött az élet. ;) De nyugodtan élj csak álomvilágban. 
valóban az országgal tényleg csak az a baj, hogy sok a negatív ember... tegyük hozzá joggal, mert az ő és a gyermekeik jövőjét gombokért porsche gyüjteményért kiárulta a kormány. De persze minden rendben van. Valóban minden rendben van ? Hogy lehez az, hogy a legsikeresebb 10 év után szorított farpofákkal tudják csak 400 körül tartani az EUR-t miközben a másik oldalon meg 2 kézzel szórják a haverokra az áltást. Itt lenne szabadkeresekedelem ? Ahol az uszodáknak megmondták, ha nem tudjátok kifizetni a villany vagy gáz számlát (ami kiszámítása megint megérne egy misét) akkor oda lehet adni az önkormányzatoknak.. Akik szintén ki vannak csontozva akkor Lölö majd segít...Komolyan undoríó.
Törölt felhasználó 2023. 03. 20. 13:36
Előzmény: #40170  geza77
#40184
Az mondjuk jót tenne, ha elmennél pl. svájcba ... ez igaz.
(csak ahhoz nem gyava fotelharc/szájkarete kell, hanem >> költözés!!!)
****
Jobb lenne,
.
1.
Neked is.
Minek szenvedsz itt gyáván?
Menj és mutasd meg >> életképes vagy. 
.
Persze van egy nagy robléma "nyugaton".
Ott már nem lesz kit szidni és mit FO$CHF-ezni pl.
.
Ha távozol vége a kedvenc elmebaj játokodnak!
Onnan már nincs további menekülő út, mert hová... mehetnél tovább?!
.
Az életvitel szerűen nyugatra menők zöme számára az a baj,
hogy
kiderül ot tsem kéepsek feltörni... maradnak az alsó decilisekben.
.
Aztán jobb híján onnan szidják a magyar viszonyokat tovább.
Merthátuyge azért is a magyar kormány a hibás (nyilván! ki más ?!),
ha nekik nem sikerül a nyugati élete sem, mert tévsen azt hitte
- nem ő maga a gagyi emberke
- hanem a kormány gátolja
Aztán kiderül, hogy a tejjel-mézzel folyó nyugaton sem tud feltörni..
 
és
2.
Főleg az országnak lenne jó.
Mert eggyel kevesebb utálkozót, hangulatrombolót kellene kerülgetnie-elviselnie a maradóknak.
Amitől még kellemesebb hely lenne Magyarország :-) 
-----
Szóval,
Támogatom, hogy menjenek csak akik nem bírják ezt a jó kis országot.
Legalább jobb hangulatú hely lesz a maradóknak >> nélkülük :-)
EURHUF_goes_to_haven 2023. 03. 20. 13:35
Előzmény: #40179  domdom
#40183
Majd meglátjuk, a vak is ezt mondta . Senki nem tudja előre, mert még ha a környezettel úgy ahogy tud (valóságban azzal sem mert túl sok ismeretlenesí) a magyar kormánnyal biztos nem tud számolni, ez pedig túl nagy ismeretlen a rendszerben.
Szerintem lassú gyengülő trend lesz, főleg ha bejelentik hogy nincs EU pénz. Utána kérdéses. 
geza77
geza77 2023. 03. 20. 13:34
Előzmény: #40172  C0lumb0
#40182
tyűűű meleg pite!! és velük próbálok beszélgetni?  Adok nekik banánt, ha kérnek szívesen... az köll  a majomoknak.  bódog lehet a gyermek akinek ő  a nagymutterja, sok okos dógot taníthat nekik. 
"nem tudom elhinni hogy ezek a buta szegeny emberek loptak el az ertelmes fiatalok jovojet!! aztan meglepodik mindegyik hogy unoka kiment nyugatra!"
"Hát ez nem teljesen így van. Ha a nyugdíjasokat és a cigányokat megnyeri a Viktor, meg még mellé szegődik pár ezer fegyverpénzes rend és honvédelmi dolgozó, már nyert ügye van. És akkor még az aktív korú szimpla butákat még bele sem számoltuk, ahogy az igen széles haveri kört sem, akik profitálnak ebből a rendszerből." 
Törölt felhasználó 2023. 03. 20. 13:28
Előzmény: #40175  Törölt felhasználó
#40181
beszéljetek inkább a hüvelygombáról ! Jelen helyzetben az a legokosabb amit tehetnétek mert a Huf attól nem kap szárnyra hogy bárkit is fikáztok aki nem elégedett az értékmegőrzésével, stabilitásával ....... 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek