Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
new1 2021. 09. 26. 14:06
#7280
a héten rajzolt trendvonalat áttöri a forint?
eur erősödés + 
huf erősödés -
new1 2021. 09. 26. 11:45
#7279
mivel lefedték kötvénykibocsajtással az átmeneti likvidatási űrt , eu vita . semmi oka  nem volt a teljes kamatemelésnek. 
gyenge huf államháztartást könnyebben egyben tartja . amennyiben bármilyen külső turbolenciák megindulnak ( kína) több mozgastér maradt kamatemelésre.
new1 2021. 09. 26. 11:17
#7278
kamatemelési ciklus kezedete ota több hasznos tanácsot olvastam itt. , és bejöttek .
most úgy érzem bizonytalanság van jövő héten mi fog történni . meglátjuk ...
gyula1971
gyula1971 2021. 09. 26. 11:16
Előzmény: #7276  TheSnake2020
#7277
Szerintem  is inkább a 335 ft pár hónap múlva, a kamatemelés mértékének elmaradása gyengített most, a következőben majd ráteszi pluszban ezt az MNB, ha az infla meglódul.
TheSnake2020 2021. 09. 26. 11:02
Előzmény: #7274  kkpp
#7276
Mint én is írtam igen lehet, hogy 400 felé indulunk el. De én továbbra is nagyobb esélyt adok a 335nek. Tévedés joga fenntartva. Mindenki a saját terveinek és elképzeléseinek függvényében kell, hogy cselekedjen. És igen tudom, hogy nem sokan vagyunk, akik 335re várják a forintot, az alá még csak az elvetemültek,  de nem is ez a lényeg, hanem a nyitottság arra, hogy ha hibázol azt bevalljad önmagadnak és tudjad korrigálni. Meglatjuk, hogy a következő honapok mit hoznak.
TheSnake2020 2021. 09. 26. 10:53
Előzmény: #7272  bonscott
#7275
Nem trader vagyok. Nyitott vagyok mind a 2 irányba. A forint könnyen manipulálható. Azonban van egy egyensúlyi árfolyam, egy hosszú távú gyengülő trend és egy közép távú oldalazás, erősödés. Ezt próbálom meg értelmezni egy olyan termékkel, ami MAP+ és egy deviza fedezés kombinációja. Eddig ez elég jól működik. A kockázata alacsony. Mint korábban is írtam, nem hiszem, hogy az év végén az előző év decemberének zárója fölé mennénk, ami 365 fölött volt. Ha még is így történne, akkor pedig eszre kell venni azokat a jeleket, amelyek ez irányba mutatnak. Az idei árfolyam mozgásokat kihasználva ez a termék eddig kb. 6% hozott Euróban az idén. 
kkpp 2021. 09. 26. 10:29
Előzmény: #7271  TheSnake2020
#7274
Tök mindegy, hogy a vonalzóddal merre húzogatsz a vonalakat és miket próbálsz beleképzelni. A realitás az az, hogy az MNB maximum szájkaratézik, de nem csinál sok mindent a mellébeszélésen kívül. Nagyon árulkodó volt ehéten, hogy direkt nem akartak 15 százalékponntal többet emelni, és a Gordiuszi csomót úgy oldották meg, hogy negatív inflációs direkt kilátásokat elhallgatták és csak egy nappal később jelentették be a kamatdöntés után. Röhögött a vakbelem. És még csodálkozik itt bárki, hogy esik a forint?  335-ös forint.... 🤣🤣🤣
Nem rajtad nevetek, hanem maga az ötlet is röhejes. Eddig még a válság ellenére pozitívak voltak a piacok a pénznyomtatás miatt. Tehát az MNB kedvező piaci környezetben jártathatta a száját minimális cselekvés mellett. Ha tartósan elromlik a hangulat, akkor a határ csak a csillagos ég az EUR HUF árfolyamban, és mehetünk szépen 400 felé.
motohun 2021. 09. 26. 10:22
#7273
Egy picit egyszerűbb megközelítés: 2020 áprilisában fejelt be a Forint, amit én a COVID-hoz kotok. Szerintem az innen való korrekció 2022 tavaszára lesz meg (335-340). Úgy gondolom, h onnan fogjuk a korábbi évek munkáját folytatni, miszerint gyengülünk kisebb lépésekben.
bonscott 2021. 09. 26. 08:09
Előzmény: #7271  TheSnake2020
#7272
Nagyon szep es jo a technikai elemzes,  szukseg is van ra csakugy mint a fundamentalisra viszont az utobbi par evben szinte teljesen elvesztette a megbizhatosagat...Azok az okolszabalyok, gyertyaformaciok, celarak, fibo szintek, elliott hullamok stb mind mind szepen mukodnek mig a politika egy beszolassal keresztul nem huzza az egesz teoriat ami korabban tankonyvi mintaszeruen mukodott... Mindnyajan latjuk azt h a HUF keresztekben rendkivul alacsony a likviditas, relative konnyen mozdithato kisebb osszeggel barmelyik iranyba amit ki is hasznal az MNB eppen ugy ahogy es amikor azt az erdekei kivanjak... Meg egy jo par evvel ezelott szepen lehetett kereskedni savosan 305-317 kozott es tudtuk h a politikai donteshozok nem zavarnak bele a napi szinten politikai/gazdasagi/arfolyammozgato kritikaikkal,  hirekkel. Tudtuk h a jo hir, HUF es reszvenypiaci erot hoz es forditva... Azota sok minden valtozott, sajnos a kiszamithatatlansag iranyaba, de nemcsak hazai donteshozoi szinten hanem nemzetkozi porondon is... A gazdasagi naptarak tele vannak a politikusok es donteshozok tervezett megszolalasanak datumaval, a gazdasagi/makro adatok mellett...A donteshozok korabban csak mindossze 1X szolaltak meg : a kamatdonteskor es az azt koveto sajtotajekoztaton...Szumma szummarum a szemelyes velemenyem h ugyan sokat mondanak a technikai indikatorok es az aktualis trend de olyan idoket elunk h szinte lehetetelen megjosolni merre megy a kovetkezo napokban az arfolyam....Az elliott hullamelmelet is rendkivul hasznos es szamos esetben mintaszeruen mukodo dolog, de addig amig 2-3 alternativajat is fel lehet rajzolni ugyanarra a kabelra majd a rakovetkezo napokban szepen az egeszet uja lehet szamozgatni addig az a technikai elemzo eszkoz sem nyujt kedvezo alternativat a pozicio felvetelere... ( Igen tudom: erre talaltak ki a s/L megbizas alkalmazasat, de ismerek olyan tradert aki ennek alkalmazasaval felezte le szepen lassan a vagyonat...)
TheSnake2020 2021. 09. 25. 23:25
Előzmény: #7266  Törölt felhasználó
#7271
Nem azt mondom, hogy egy ez egy hosszútávon tartható árfolyam a jelenlegi gazdaságpolitikával. Hanem tisztán technikai alapon a kitörés nincs visszatesztelve. Közép távon a forint jelenleg egy erősödő trendben van.  Saját szisztémám szerint. Hetes gyertyákat figyelve. Nálam még ez az utolsó is belefér, igaz határeset. Ha innen visszafordul, akkor a 335 továbbra is a céláram. Ott biztos vevő vagyok. De azért jövőre lehetnek olyan politikai események az országban, amelyek nagyon komoly kilengést is hozhatnak. Nekem ebbe hosszabb távon benne van a 300as árfolyam is és sajnos egy sokkal magasabb is. Magamnak azért mindig felteszem a kérdést  ha az 5 éves magyar államkötvény árfolyama 4,95% lenne, milyen árfolyam tartozna hozzá? Szerintem inkább a 300.
new1 2021. 09. 25. 23:04
Előzmény: #7269  RangerHU
#7270
77 mrd nyugdíj tervezett tétel (LXXI. NYUGDÍJBIZTOSÍTÁSI ALAP.2020. évi XC. törvény). 320 mrd -ból 160 mrd tervezett 2022-re(160mrd plusz) .szja új forgatókönyv .  860 mrd plusz 2022-re . 2021 -es adósságráta az év végi tervezett alatt van kb 3,3%-al
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20210922/kiderult-a-magyar-felzarkoztatasi-eu-forrasokat-is-visszatarthatja-brusszel-501724
ezeket az összeget az eu nem tudja visszatartani , időarányos tételek idén megérkezhetnek akkor huf kénytelen lesz erősödni .lemegy a német választás ,szerintem utána megállapodnak lengyelekkel magyarokkal.
RangerHU 2021. 09. 25. 22:17
Előzmény: #7267  new1
#7269
Kicsit off
Milyen EUs transzferre gondolsz?
Agrártámogatások (terület alapú előlege) + OP programok számlái be lettek tervezve költségvetésben már tavaly, zárszámadásig technikailag könyvelve lesznek(a hírek szerint megy a szamlabefogadas).
Szóval ez a pénz nem extra a rendszerben, értsd nem hiányzik a duma ellenére.
A gond az új alappal(válság kezeléssel) van és az el nem fogadott tervekkel. Brüsszel ezt a pénzt fogja. Kérdés ebből mennyit költöttek előre… eddig nem sokat, bár oda ígértek.
Felvettek cirka 1200+360 milliárdot kötvényben… ebből megy majd SZJA visszatérítés - nem formailag  (700milliard)+(13. Havi nyugdíj 77+320 milliárd)… ezek nem voltak tervezve így sehol, ergo extra kiadás(részben).
EU s pénz kell és jönni fog valóban, jelentős lesz, de érdemben az egyensúlyi helyzeten nem nagyon változtat.
kissat 2021. 09. 25. 22:01
Előzmény: #7267  new1
#7268
A Moody's egy fokozattal feljebb sorolta a magyar államadósság-osztályzatotTelex: A Moody's egy fokozattal feljebb sorolta a magyar államadósság-osztályzatot
new1 2021. 09. 25. 20:35
Előzmény: #7266  Törölt felhasználó
#7267
nincs 1000 mrd amit ki szándékoznak szórni . volt közben  kötvènykibocsátás . mikor ékezik be eu transzfer, jönni fog . árfolyamon látható lesz. utána újra természetesen vissza 370 irányába 
Törölt felhasználó 2021. 09. 25. 19:43
Előzmény: #7263  TheSnake2020
#7266
Igen ennyire nem egyszerű de mitől lenne 335 ? Az osztogatás ígéretektől ? 
new1 2021. 09. 25. 15:49
Előzmény: #7263  TheSnake2020
#7265
német vàlasztási kampány hevében toltak egy kis propagandát két prominens ország irányába . természetesen ezt jôl ki lehetett használni belpolitikai oldalon. tötymörgés eu pénzekkel árfolyam egész jól lerajzolta. 
szeptember még pár nap és vége . eur huf - on rövidesen fordulatot várok ( saját vélemény)
Dt74 2021. 09. 25. 13:36
Előzmény: #7262  RangerHU
#7264
Ha a nehezebb időkre gondolsz,szerintem ott még nem.Itt is lènyeg a fokozatosság elve,így nincs hőbörgès,legalàbbis még kezelhető.De mondjuk morálba már pl egy román,szlovák már rég legyosult minket,ott azért egy mészárost,vagy a csüngőhasut nemigazán engednènek ilyen làtványosan tollasodni.Bocs az off témáért.
TheSnake2020 2021. 09. 25. 11:31
Előzmény: #7261  Törölt felhasználó
#7263
Azért ez nem ilyen egyszerű. Még ha én sem adok túl sokat ezeknek a minősítő cégeknek a véleményére, azért nagyon sok nagy játékos kötelezően figyelembe kell, hogy vegye. Ott az aprópénznek is piac mozgatoak lehetnek egy ilyen kis piacon. Én a 347en  nyitott pozíciók 2/3at zártam. Meglátom mi lesz a jövő héten. A várakozás továbbra is 335, de az is benne van, hogy kitör esetleg felfele és 370 köré indul. Én ebben nem hiszek annyira. Hetes ellenállásnál vagyunk. Jövő hét hó vége, negyed év vége. Fontos lesz a gyertya.
RangerHU 2021. 09. 25. 09:16
Előzmény: #7260  Dt74
#7262
Kell a humor… nehezebb időkben néha csak az marad. De már ott tartanánk?
Törölt felhasználó 2021. 09. 25. 08:46
Előzmény: #7260  Dt74
#7261
Attól hogy a szarra azt mondják arany még büdös marad. 
- El is rallyzott 371 fölé .......

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek