Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 03. 03. 09:00
Előzmény: #619  szarvasvadasz
#620
Ennek a Putyinnak fogalma sincs az Elliottról. :)
Mehet a kukába az elmúlt pár nap elemzése...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 03. 08:15
Előzmény: #618  szarvasvadasz
#619
Na látod, Emerald, ennyit a pénteki lefelé a impulse-ról ;-)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 02. 22:11
Előzmény: #615  emerald
#618
Emerald linkelt rajza jelenleg kereskedési döntéstámogatásra sajna ismét nem igazán alkalmas, ettől színesebb, izgalmasabb a jelenlegi hullámfázis D1-H4-H1 felbontásban is.

Először is a nagyobb alakzat alapján korrekcióra lehet számítani, a miérteket összefoglalja a rajzom. A korrekciós alakzatok sokfélék lehetnek, és jelen fázisban életszerű lenne egy olyan alakzat is, amelynél jóval az Emerald képén jelölt szint fölött is short marad még az arany, egész 1345-ig.

A rajzom a lehetőségek közül egyet, az éles korrekciós alakzatot feltételezi és mutatja, ahol az árfolyam a korrekciós csatornában maradva halad (ld. kép). Egyelőre nincs okunk mást feltételezni.

Két feltételt érdemes most figyelni az esés folytatására játszva:
- hétfőn naposon ne zárjon a pénteki csúcs fölé (b pont a képen)
- a hét első felében naposon ne zárjon a csatornafal fölé (fölé szúrhat)

link

Hullámos alapon azt szokták mondani, hogy tervezzünk ABC-re, és örüljünk, ha 12345 lesz ;-)
Törölt felhasználó 2014. 03. 02. 21:23
#617
Sziasztok! Minden nap elolvaslak Titeket és profitálok is a hozzászólásaitokból, illetve a feltett grafikonokból. Ha jó forrásra akadok, majd én is hozzájárulok az információ áradathoz. Véleményem szerint éjféltől eltérhet az árfolyam mozgás a technikai sablonoktól. Az ukrán válság miatt szerintem sima aranyár emelkedés jön ki tudja milyen szintig. Persze értem ezt az összes menedék eszközre.
Vélemény?
Törölt felhasználó 2014. 03. 02. 19:52
Előzmény: #615  emerald
#616
Köszönöm a segítő linkeket jó,hogy megosztod:)és,hogy ilyen nyíltan segítőkész vagy:)
emerald 2014. 03. 02. 19:02
Előzmény: #614  szarvasvadasz
#615
Szokásos grafikon hétfőre:
link
A napos grafikonok nem változtak.
március 13-ig van előfizetésem, addig még felrakom....bár a Szarvasvadász álltal írtak, ill. a chartot is figyelembevéve...némi fenntartással. Ezt legyetek kedvesek Ti is figyelembe venni...

Én továbbra is kivárok. Van aranybányász shortom, az ez évi maximumról elég szép plusszban. Nagyon kicsi tételt vettem longot is pénteken. Még várom hogy merre tovább....de hosszutávra mindenképp longbelépőt keresek ezekhez a társaságokhoz:
IMGOLD-jelenleg ezekkel dolgozom....és tervezem továbbra is.
Kinross Gold
Barick Gold
és az index:GDX
Persze szó szerint micro nagyságú poziciókkal, ha szépen alakul bővítem, ha nem kis veszteséggel kiszállok.
Jelenleg arany pozicióm nincs és nem is tervezek nyitni egyenlőre.....
Az arany mozgása sokkal intenzívebb mondhatnám csapkodó, mint a bányászoké......nekem legalábbis konnyebb velük dolgozni.
Sok sikert, eredményes hetet kívánok Mindenkinek.

Dénes! Mizujs veled?
Ha jól értettem demón kedvtelésből vannak/voltak trédjeid.
Arannyal most nem foglalkozol?-persze nem tartozik rám, csak kíváncsiságból kérdezem.....:)))ha időd engedi és van kedved írj

Kedves Szarvasvadász!
Köszönöm szépen hogy segítesz engem/minket a véleményeddel!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 28. 19:43
Előzmény: #613  Törölt felhasználó
#614
Mert ötös szerkezetű impulzív hullámot feltételezzük, amelyben szabály szerint a zöld (4) nem mehet a zöld (1) területére / csúcsa alá.
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 14:39
Előzmény: #612  szarvasvadasz
#613
Helló!

Csak a tanulás végett kérdezem, hogy miért a piros vonal a short határ, mi a kritérium?
köszönöm
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 28. 09:10
Előzmény: #611  emerald
#612
Felrakok akkor egy egyszerűbb képet, hullámos alapon hogy is néz ki sallangmentesen a lényeg:

link

Amíg az árfolyam a zöld csatornában halad, minden lefelé kör egyszerű korrekció a további fel előtt. A szürke csatornán belül maradva még mindig long marad, csak a vastag piros vonal törése érvénytelenítené a long scenariót.

A hullámkép alapján a korrekció vége a halványpiros célzónában várható, ideális esetben 1314 környékén.
emerald 2014. 02. 28. 07:22
Előzmény: #610  emerald
#611
A napos grafikonok, ugyanaz mint tegnap, ezért nem raktam fel.
link
link
Summary: Overall I expect downwards movement from here for about 40 days. It may be very choppy and overlapping, or it may be a steep zigzag down. For the short term price should continue lower.

Arra kérek mindenkit aki nézi, használja ezeket a grafikonokat hogy óvatosan, kezelje.
Nem "tuti tipp"-gondolom tudjátok mire értem.

Én kivárásban vagyok....
Sok szerencsét a kerskedéshez Mindenkinek!

emerald 2014. 02. 28. 07:00
Előzmény: #560  budoire
#610
Szia!
Nem tudom tetszik-e, de hátha hasznosítható:
link
Tegnap jelent meg....ingyenes
emerald 2014. 02. 27. 10:23
Előzmény: #607  pomperj
#609
Nincs mit...ha már van....így szarvasvadász kiegészítéseivel még jól használható is....:)))

Én zártam a shortokat, örültem h megszünt egy r...csak a bányász short van, azokra koncentrálok, azokat jó helyről nyitottam, nagy plusszban vannak.
Azokat szeretném bővíteni.

Igyekszem figyelni....
emerald 2014. 02. 27. 10:08
Előzmény: #606  szarvasvadasz
#608
Köszönöm szépen Szarvasvadász, jó hogy javítgatsz, kiegészítesz....így sem én, sem más nem lessz a tökéletlen infók "áldozata"...))
pomperj
pomperj 2014. 02. 27. 09:17
Előzmény: #605  emerald
#607
Kosz a chartokat.

A 1307 szint, (ami a charton pink IV bekarikazva), valoban a kritikus szint nalam is; ha azt letori, tobb honapos bear jon. Ugyhogy 1305 sell-stop nepszeru lesz, onnan sokan "lerantani" szandekoznak; en is.

Am, azert addig lemenve ujratesztelni, nos, az is egesz szep taktikai, par napos short tud lenni.
Onnan persze vissza pattanhat, es csinalhat egy elhuzodo, oldalazo-szukulo haromszogben oscillalo korrekciot, akar tobb hetig is, mig erot gyujt felfele folytatni.

Viszont, a tegnapi napi nem volt olyan eros le-impulzus, mint amire szamitottam. (En mar pluszban vagyok a shortommal, es lejjebb hoztam a stoplosst, hogy ne mehessen minuszba.)

Igy hat tovabbra is el a 1350 koruli EROS rezisztencia tesztelesenek eselye.
Annal feljebbre vegkepp nem szamitok most meg.

Szoval, van 3-4 alternative. Maradj rugalmas.

good luck.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 27. 08:37
Előzmény: #605  emerald
#606
"...A clear channel breach of the green channel would provide confidence in a trend change..."

Annyi kommentárt hozzá Emerald, hogy ez így sajna félrevezető útmutatás, mert a rajzon jelölt zöld csatorna törése lényegtelen az esés megerősítése szempontjából.

Az egyetlen határ, amire naposon és H4-H1-en hullámos alapon jelenleg érdemes figyelni az 1307-nél húzódik. Ennek letörése és naposon ez alá zárás az első olyan szükséges, de nem elégséges feltétel a fordulathoz (az az alsó csatornafal, amelynek a törése érdemben számít, jelenleg 1283 - 1295 körülre esik).

1307 fölött maradva a hullámkép alapján jó eséllyel marad a long és kisebb korrekciót látunk csak. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy 1307 közeledtével jó hozam/kockázatú long nyitási lehetőség formálódhat, 1307 alatti stoppal.
emerald 2014. 02. 27. 06:43
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#605
Mai grafikonok:
link
link
link
link
Summary: Overall I expect downwards movement from here for about 40 days. It may be very choppy and overlapping, or it may be a steep zigzag down. For the short term price should continue lower. At this stage the trend change is not confirmed with a channel breach and so we must accept that the alternate is possible and we may see new highs. A clear channel breach of the green channel would provide confidence in a trend change.
Törölt felhasználó 2014. 02. 26. 09:21
Előzmény: #603  szarvasvadasz
#604
igen
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 26. 09:20
Előzmény: #602  emerald
#603
Akkor annyi kiegészítést a flat ábra értelmezéséhez, hogy hetes grafikonon nézd hozzá az aranyat.

A 2013.06 havi aljtól formálódó alakzatra egy most még valószínű megfejtés az a bizonyos belinkelt alsó flat ábra. Ez három hullámból áll, amelyből most az utolsó, C hullámnál tartunk - jelenleg joggal feltételezhetjük, hogy ez épül, nem cáfolta még meg a piac. Egyelőre minden esés csak korrekció a további fel előtt.
emerald 2014. 02. 26. 08:37
Előzmény: #600  szarvasvadasz
#602
Köszönöm szépen a segítséget!
Így már értem a hullám ábrát is, bevallom nem tudtam melyiket kell alapul venni....
Óvatos leszek!
Sok sikert Neked Szarvasvadász!
emerald 2014. 02. 26. 08:14
Előzmény: #600  szarvasvadasz
#601

Summary: The structure within minor wave A most likely incomplete. Price should continue higher. The short term target is at 1,350. The first mid term target is at 1,354. If price keeps rising through this first mid term target then the next mid term target is at 1,380. The invalidation point is at 1,331.31. If this invalidation point is breached then the alternate should be used.
link
link
link
link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek