Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
carcassonne 2016. 10. 01. 11:58
Előzmény: #1524  Tibi0002
#1540
Erre én is kiváncsi vagyok, mi lesz a kiementele a DB mélyrepülésének.A 2009 es válság előtt úgy tudom kb. 119 (!) euron tetőzött az ára, ami most 10 körül van. Nagyon sokaig szepen fizettek a 0,75 e osztalékot is. Szerintetek érdemes kisebb tételt venni ezen az áron?
Tibi0002 2016. 09. 30. 08:50
Előzmény: #1536  poreci
#1539
Hmmm......akkor ez azt jelenti, hogy ruhás céget venni hosszú távra jóval magasabb kockázattal jár. A tőke 5%-át "ruha, divat, luxus" alportfólióba akartam rendezni, de lehet, hogy jóval kevesebb lesz, és összevonom a "kozmetika, higiénia" csoporttal, ami szintén feltöltésre vár. :)
pomperj
pomperj 2016. 09. 30. 07:13
Előzmény: #1536  poreci
#1538
+1
poreci 2016. 09. 29. 23:32
Előzmény: #1536  poreci
#1537
Vagy 90-es evek divatos iskola/sport taskai a budmil es az invicta... Ezek sincsenek mar Sehol...

A sport márkák jobban fennmaradnak, converse, adidas, nike, puma arena de ott is tudnek olyan markakat, amik eltuntek...
poreci 2016. 09. 29. 23:27
Előzmény: #1534  Tibi0002
#1536
Persze, Elméletileg lehetseges fordítani egy- egy markan. Lasd a Puma mennyire temetve volt, aztán a retro korszakot meglovagolva ujra berobbant...

De azert sztem nem ez a jellemző.
Megvan az adott generációnak mindig a divatja. Amikor felkapnak valamit az repül es azt hiszik a befektetők, h innen kánaán, a növekedés , a margin fenntartható. Pedig nem igy van. Ha csak Mo-t nezzuk, hol vannak a 90-es evek nagy divat markai? Replay farmer meg létezik, de nem szamit kultikus darabnak... Koppintasa a hazai gyártású retro... Ma mar szinte csak videken... Vagy az Energie , Diesel farmerek? Meg a levies nadrágok is-bar azok meg vannak, de mar kozel sem annyira trendi, mint regen, amikor a tv reklamjaik zenejet ki lehetett adni cd-n...
Saxoo London (ami szinten magyar) szinte eltunt. Vagy a fishbone. Chiemsee? Thomas farmer.
Ezek a márkák gyakorlatilag uraltak a 90-es éveket es mind ment a süllyesztőbe. Pont ugy mint a crocs papucsok, daniel wellington órák, vagy fog sztem a Michal Kors is.
Ja ha mar kora... Az egyi legnagyobb usa táska gyártó most a coach. Azt is tedd fel a listára.
A női cipő es táska oriasi üzlet a világon, mert a nők mindig veszik es mivel marka vezérelték (sznobok?) oriasi penzekert lehet nékik egy egy táskát-cipőt eladni. Kb ruha vagy kabat aron. Pedig a ruha, kabat anyagtartalma joval tobb. Raadasul mindkettőt lehet különböző alkalmakra venni meg el is kopnak gyorsan, tehat sokat vesznek.
Jo arresek vannak meg a parfümös vagy optikai cegeknel, bar nékik mostanaban nem megy annyira. Ott van pl a Safilo, vagy a Luxottica vagy a DeRigo, pedig egy tobb tizezer forintos szemüveg sem kerül többé, mint 1-2000 forint a gyártónak... Itt valszeg az olasz azervezestechnologia miatt nem megy mostanaban annyira ezeknek a cégeknek.

Szoval az Abercrombie esetében én nem varom azt h fonix madárként ujra eledjen, fognak jonni ujabb, frisebb márkák, persze ettol meg fent maradhat a ceg hosszu tavon...
lukskypoker
lukskypoker 2016. 09. 29. 20:26
Előzmény: #1534  Tibi0002
#1535
1498) Re: charter

Értékelés: 0



előzmény (#1493: Tibi0002) | válasz erre | 2016. szeptember 8. - 13:55

Koszi Tibi.

PS: hatha kedvet kapsz az irashoz:-)

lukskypoker

Tibusz!

Ránéztem a blogra. Besza-behu:-)
Hiába no, a kilencedik hónapban van a legtöbb szülés.

Tibi0002 2016. 09. 29. 10:26
Előzmény: #1529  poreci
#1534
Az Abercrombie eredményessége romlik, már már veszteséges, és óriásit esett az árfolyama. Ügyes stratégiával fel tud még éledni? Hogy van ez a divatcégeknél?
Tibi0002 2016. 09. 29. 10:22
Előzmény: #1531  poreci
#1533
Most ezeket is felvettem a divatos figyelőlistámra.
Törölt felhasználó 2016. 09. 28. 16:30
Előzmény: #1522  pomperj
#1532
Kedves pomperj,
szeretném megkérdezni, ha már a Deutsche Bank szóba került, hogy mi a véleményed a bank derivatíva pozícióinak nagyságrendjéről.
Ez elhanyagolható? Kezelhető? Hogyan?
Nem jelent ez minden egyéb tényezőhöz képest nagyobb veszélyt?

link
poreci 2016. 09. 28. 16:27
Előzmény: #1530  Tibi0002
#1531
szívesen.
Jó lehet még az Under Armour és talán az AEO is, de ezeket nem néztem annyira, csak sokat emlegetik őket a sikeres cégek között...
Tibi0002 2016. 09. 28. 15:08
Előzmény: #1529  poreci
#1530
Köszi a leírást
poreci 2016. 09. 27. 23:13
Előzmény: #1519  pomperj
#1529
divatmárkákkal kapcsolatban:
az idei év nagy királya az Inditex volt eddig. Nem véletlenül lett Mr. Ortega a leggazdagabb hivatalos vagyonnal rendelkező személy.

Az Inditexnek nagyon rövid a termékgörbéje, pillanatok alatt alkalmazkodnak az aktuális időjáráshoz, Európa környékén gyártanak, ezért nem kerül hetekbe/hónapokba, amíg a termék az üzletekbe kerül.
Idén és tavaly ráadásul brutál módon nyomják az online sales-t ami nagyon jó eredményeket profitál. A termékek érezhetően olcsóbbak lettek az elmúlt pár évben, ez a marginok lemorzsolodásához vezet kis mértékben, de a brutál bővülés az bőven kompenzálja a kieső profitot.
Ráadásul kedvező a költség struktúrája is.

A másik nagy versenyző a H&M ezen a téren. Itt is nagy bővülés, kicsit több marketing, kicsit kevésbé tudatos lokáció választás az üzleteknél. Online sales itt is pörög, de az elmúlt Q nem sikerült annyira...

GAP, Abercrombie: egykor szebb napokat megéltek, túl voltak hype-olva, a termékeiket nem nagyon tudják megújítani, üzlet bezárások... Nem véletlenül esett az árfolyam oda ahova. Ráadásul az AFF marketingje elég pökhendi, ami néha vagány, de manapság inkább bunkó/sértő, ez nem segít a brandnek.

VF Corp: Semmi extra, egészséges cégcsoport sok branddel, de nem tudom elképzelni, hogy nagyot dobbantsanak...

Michael Kors: a nagy hype-nak vége, a piac beárazta. Mostanában nem néztem az eredményeit, nekem tavaly volt a nagy esés után vettem, onnan esett még 25%-ot, de a végén pozitívan jöttem ki belőle, akkor az eps 4 usd körül mozgott, bíztam benne , hogy ezt a 60 USD-s árfolyamot eléri megint, de már bő egy éve képtelen rá...

Adidas:
fejem a falba verem, hogy eladtam 62 EUR-nál. Stabil jó márka, de a háromszorozódás már egy kicsit sok sztem. Van benne mozgás, mert aktív befektetők csúcsra akarják nyomatni az árfolyamot rövid távon, de kipukkadhat ez egy nagyobb válság esetén.

Nike:
Na ez van 63 USD-ről. Gondoltam, olimpia EB, szépen növekszik, meg ha már az adidas ennyit ment, akkor ez is mehetne...De nem ,eseget szép apránként. Ma jön a gyors, azt még nem néztem...

LVHM: erős brandek, igazi luxus, ha jólét van hasít... Egy válság meg tudja tépázni. Annyira nem néztem ezt, de érzem benne a fantáziát...

Törölt felhasználó 2016. 09. 27. 23:07
#1528
Nemetek a whats up es facebbok-ot akarjak perelni mert a felhasznaloktol adatokat szerez velemenyuk szerint torvenytelenul,ne feledjuk az unio nem is olyan reg az apple-t kotelezte tobb billio dollaros ado megfizetesere...
Szoval novekszik a feszultseg az orszagok kozott ahogy a gazdasagi novekedes lassul es az egyre kisebb tortabol probalna mindenki nagyobb szeletet szerezni...
Egyebkent meg mindig csak 40%-os eselyt adnak D.Trumpnak (velemenyem szerint meg mindig a piac es emberek alul becsulik az eselyeket)...
Törölt felhasználó 2016. 09. 27. 22:32
Előzmény: #1522  pomperj
#1527
Ez a story emlékeztet az egykori OTP árfolyamra!1800 alatt temették a legjobban!
Törölt felhasználó 2016. 09. 27. 22:23
Előzmény: #1525  Tibi0002
#1526
Szep dolog hogy eszre vetted az aranyt...
En eppen a befektetesi bank (uzletag miatt aggodnek ha reszvenyes lennek), olvastam am korabban olyan cikkeket hogy eppen a lakosagi uzletagat akarjak leepiteni...
(elmeletileg 1 normalisan mukodo gazdasagban a bankok szerepe nem az hogy spejulaljanak a piacon, hanem hogy a lakossagnak es vallalatoknak penzugyi szolgaltatast nyuktsanak)....
OTP sokkal konzervativabb penzugyi tevekenyseget folytat mint a DB; DB velemenyem szerint mar legalabb 10-15 eve hasonloan veszelyes vizeken van mint az amerikai bankok, az amerikai bankokat feltokesitettek a GFC-ben az europai bankokat nem igazan.
Eleg valoszinunek tartom hogy a nemet autogyartok hitelezeseben is szerepet vallal naluk is all a bal.....
Nem allitom hogy nem lehet majd 3-5-szorozi a bank rv-vel, ha rendezodnek a dolgok....
a kerdes inkab hogy milyen arrol...mert nem mindegy hogy 3-5 ev alatt 3,5EUR-rol 12EUR-ra megy az arfolyam vagy 8EUR-rol 25EUR-ra...
Ugye az egyik esetben szep penzt keres az ember a jelenlegi vasarlassal, a masik esetben meg szinte semmit.

Az teny hogy teljesen nem fogjak hagyni bedolni....viszont a Lehmanhoz valo hasonlitast butasagnak tartom, mert a DB nem nemetorszag szamara hordoz kockazatot hanem az egesz vilaggazdasag szamara, es 1 esetleges fizeteskeptelenseg, sot meg 1 komolyabb feltokesites is komoly lancreakciot ill. domino effektust indithat el, nem kell aggodni majd az olasz daghi maffiozo aki eppen az ECB-ban tevekenykedik jelenleg majd kitalal valami jo dolgot, hogy sokan nagyon jol jarjanak, nem vagyok biztos benne hogy a reszvenyesek erdekei lenne a legfontosabb...
Tibi0002 2016. 09. 27. 16:49
Előzmény: #1524  Tibi0002
#1525
Úgy tűnik, a portfolio is felkapta az észrevételem. :)

link

A privátbankáron még név szerint idéztek is:
link
Tibi0002 2016. 09. 27. 16:40
Előzmény: #1523  Törölt felhasználó
#1524
Én nem shortolok. A DB kockázatot meg úgy kezelem, hogy a tőkémnek 0.4 %-át költöttem rá. Ha minden jól alakul, akkor ezt még 40 éves koromban is tartani fogom.
Törölt felhasználó 2016. 09. 27. 16:18
Előzmény: #1521  Tibi0002
#1523
DB long, OTP short? Csak hogy kezeljuk a kockazatokat?
pomperj
pomperj 2016. 09. 27. 15:52
Előzmény: #1520  Törölt felhasználó
#1522
Nincs panikoltatas DB-nel?

Sokan mar arrol beszelnek, hogy kell legalabb 7.0B tokeemeles a DoJ buntetes miatt. De inkabb 20B, es mindezt 70-60-50%os diszkont arfolyamon...
Itt egy ilyen cikk:

link

Szoval, ekkora ledumalasra csak egyre emlekszem: az ING balhe. Abban benne voltam, eleg sok penzzel, nem volt rossz.

A panikoltatas elejen ING ara 10-12 volt, amikor elkezdtek a sajtoban ugyanigy csepulni. Aztan ING management bepanikolt, kertek es jott is a megmento Holland allami kolcsontoke, 10B kotvenyben es garanciaban, aztan jott a rights-issue reszvenykibocsatas 5.5 aron. Es 2012-re lezuhant 5.5 korulre a reszveny, annyiert lehetett barkinek venni.

Nos, utana 3 evvel az ING ara mar 15 volt. Mostanaban ING az egyik legerosebb bank EU-ban. Aki nagyon rosszkor, 2012-ben belevett, 2015 ben mar profittal kiszallhatott. Aki meg jokor vett, az 3-bagger szinten mosolygott.

Lehet ilyen DB-nel is? Persze.
DE, a DB sokkal nagyobb es fontosabb bank ING-nel. Kizartnak gondolom, hogy DB bedolhet. Mert minden counterparty bank is dol utana, es nemcsak nemet. Szoval: figyelni. Kell kis pozi, hogy a rights-issue-ban resztvehess. Ha nem is lesz olyan akkor se baj, mert ING mintara lehet kb. ugyanolyan aron venni majd a kibocsatasi napokon.

Ha lesz egyaltalan olyan. Ha meg nem lesz, mert pl. a tokeemeles lekerul CLinton megvalasztasa utan es DoJ kiegyezik, a napirend masra tevodik at, akkor 3 ev mulva prima 3x DB profit lehet belole.

Tibi0002 2016. 09. 27. 15:25
Előzmény: #1519  pomperj
#1521
Eredetileg nem akartam venni DB-t, de ezt az abszurd arányt felismerve az OTP-hez képest, úgy gondoltam, ha most nem szállok be, akkor soha. Szóval ma délelőtt vettem egy kis csomagot.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek