Topiknyitó: pampa 2017. 10. 25. 08:47

VÁLASZTÁS 2018  

MINDENKI ELFORDULT VONA IDENTITÁSÁT VESZTETT PÁRTJÁTÓL
MA MÁR A CORVIN KÖZ IS TÚL NAGY A JOBBIK SZIMPATIZÁNSAI SZÁMÁRA
Gabay Dorka
Nehéz helyzetbe került a Jobbik, a néppártosodási folyamat következtében a radikális szavazói és értelmiségi támogatói elhagyják, miközben belső feszültségek is gondot okoznak. A liberális és baloldali szavazóknak tett gesztusok sem segítettek a párt támogatottságának növelésében.
http://magyaridok.hu/belfold/mindenki-elfordult-vona-identitasat-vesztett-partjatol-2378080/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 14:59
Törölt hozzászólás
#2740
HPeter76
HPeter76 2018. 04. 20. 14:52
Előzmény: #2738  HPeter76
#2739
-Fel LEHETT VOLNA VENNI, FEL BIZONY...
HPeter76
HPeter76 2018. 04. 20. 14:50
Előzmény: #2735  Dehogynincs
#2738
MNYP.>>>>Régi trv. szerint persze 10év után(1997-2017) felelehette volna venni.. Na már ugrott is volna 25%-ék
 talált pénz..:):) Már bocsánat nagyfizetésüeknek MICSODA NAGY VARÁZSOLÁS LETT VOLN EZ!!
 Államiba nem marad semmi kit érdekel!!!
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 14:47
Előzmény: #2715  pampa
#2737
Nem, én pontosan azt mondom, higy ne segítsen rajta a társadalom, oldja meg maga. Te osztod az észt, hogy majd mit csinál szerencsétlen. Én meg azt mondom, felnőtt ember, saját döntése. De ti komcsik mindig is kisgyerekként kezeltétek a népet.
pampa 2018. 04. 20. 14:34
Előzmény: #2735  Dehogynincs
#2736
A visszafizetés módja a belépéskor még nem volt kidolgozva!
Úgy írtak elő egy rétegnek KÖTELEZŐEN egy MAGÁNRENDSZER használatát, hogy azt sem dolgozták ki, miként jut a pénzéhez a befizető!!!!
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 04. 20. 14:30
Előzmény: #2699  pampa
#2735
Nem hiszem, hogy egy összegben föl lehet venni a tőkefedezeti rendszerben felhalmozott magántulajdonodat, de utánanézek.
A pénztártag vegyes rendszerben volt. Háromnegyed részben jogosult állami nyugdíjra, mert a felosztó-kirovó rendszerbe fizette járulékai háromnegyedét.
pampa 2018. 04. 20. 14:29
Előzmény: #2733  Dehogynincs
#2734

Ezért!
#2723
Olvasd el, nem én írtam!
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 04. 20. 14:26
Előzmény: #2691  pampa
#2733
Számomra elfogadhatatlan, hogy az állam elveszi az alattvalói magántulajdonát.
Elfogadhatatlan az is, hogy a nyugdjjpénztárak megvédését ígéri és ehelyett kifosztja őket.
1. a kommunista állam is a "saját számítógépén" írta a felosztó-kirovó rendszer pilótajátékának szabályait. A fidesz is a saját számítógépén alkotmányozott és az alaptörvény fő célja a magánpénztárak kifosztása volt, nem pedig a terrorveszély elhárítása, meg a többi fontos pont, amit utólag eszkábáltak bele a gránitszilárdságú alkotmányba.
2. a teljes állami kötelezőség az jó dolog, a vegyes rendszer egynegyedes tőkefedezeti kötelezősége (csak az új munkavállalóknak és azoknak sem mindig) pedig rossz. Miért is?
3. ha a törvényhozó rest, késlekedik és halogat, azzal fölhatalmazza saját magát, hogy elvegyen 3 millió pénztártagtól 3000 milliárd forintot?
HPeter76
HPeter76 2018. 04. 20. 10:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#2732
ja Felső kör különösen kimutatja foga fehérjét..:::)))
Már ha nagy a fizetése akkor legalább hagyja ott amit levonnak társdalombiztosítás (tb) javára
Ennyit azé megtehetnek..::)))
HPeter76
HPeter76 2018. 04. 20. 10:50
Előzmény: #2729  HPeter76
#2731
Hát mi lenne nem minuszolnátok FIZETEM A JÁRULÉKOT,HOGY EGYBEN UTÁNNAM MEGKAPJÁK A NYUGDÍJUKAT.. -mikor részesültem én JÁRULÉKPLAFON elérésében,hogy ilyet ne is mondjak,na meg visszaigényésben,,, Hogy van ez ítt visszaigénylek Járulékpafon felüli részt, na meg még  MNYP
 tagságom után esedékes 25%-ék KEDVEZMÉNYT.. Ez már szinte csapolás..(Még mindég 2010 előtti dolgok)
Törölt felhasználó 2018. 04. 20. 10:41
Törölt hozzászólás
#2730
HPeter76
HPeter76 2018. 04. 20. 10:20
Előzmény: #2728  HPeter76
#2729
2010 előtti dolgok...:::)))
HPeter76
HPeter76 2018. 04. 20. 10:19
Előzmény: #2727  signal2
#2728
Visszalehetett igényelni  amivel többet fizettél(járulák alapot) Ezt eltötörték...Na még ezzel is CSÖKKKENTENI
 LEHETETT A BEFIZETETT JÁRULÉKOT!!
-Most pedig nincs járulék plafon..::))
signal2
signal2 2018. 04. 20. 09:40
Előzmény: #2726  HPeter76
#2727
Mit olvasgassak? Csak annyit mondtam, hogy akkor még járulékplafon volt érvényben, tehát amikor a magas jövedelműek járulékának 205%-os kieséséről beszélsz, akkor ezt figyelembe kell venni.
HPeter76
HPeter76 2018. 04. 20. 09:36
Előzmény: #2721  signal2
#2726
https://www.rsm.hu/blog/2012/10/jarulekplafon-iden-meg-erdemes-elni-vele
Olvasgassad azóta minimár bér növ..(mondhatom)
pampa 2018. 04. 20. 09:34
Előzmény: #2718  Vazsmegyei
#2725
A TASZ megfejtette,kiderítette,leleplezte  a titkot miért veszített az ellenzéki összefogás!!!!!!   :)))))))))))))))
.
.
"A TASZ kimondatta, hogy a pákozdi polgármester jogellenesen kampányolt a kormánypártok ellen, hogy jogsértő volt, amikor a visszalépett jelölteket nem húzták le a szavazólapról, és hogy a hivatalos választási honlap hiányos tartalma is sértette a választási jogszabályokat – írják közleményükben.
138 000 forintra bírságolta a Nemzeti Választási Bizottság Pákozd polgármesterét, mert közvetlenül a választás előtt az interneten és a pákozdi postaládákba eljuttatott levelében a kormánypártok mellett kampányolt – a konkrét politikai erők nevének említése nélkül. Az NVB határozata kimondta, hogy a választási alapelvek megsértésére nem csak a jelölő szervezet melletti nyílt állásfoglalás vezet, hanem az adott párt választási kampányban széles körben ismertetett álláspontjának állami, önkormányzati népszerűsítése is.
.
 
Az is kiderült a határozatból, hogy a polgármester megsértette a jelöltek és jelölő szervezetek esélyegyenlőségét biztosító törvényi szabályt, illetve súlyosbító körülményként értékelte az NVB, hogy a polgármester az önkormányzati infrastruktúrát és erőforrásokat felhasználva közvetítette a választásokkal összefüggő álláspontját. A határozat itt érhető el.
.
Ugyancsak sikeres volt a TASZ-nak az a beadványa, amelyben ügyfelük azt kifogásolta, hogy egy visszalépett jelölt, Bangóné Borbély Ildikó neve nem volt lehúzva az egyéni képviselői szavazólapról. A határozat itt érhető el. 
A jogvédő szervezet kifogásmintája alapján egy választópolgár kezdeményezésére szintén megállapította a Pest megye 02. számú Országgyűlési Egyéni Választókerület Választási Bizottsága, hogy Solymár 05. számú szavazókörében megsértette a szavazatszámláló bizottság a választási eljárási szabályokat azzal, hogy Szemző Áron visszalépett jelöltet nem húzták le a szavazólapról. A határozat itt érhető el.
.
Többen, köztük a TASZ Választási Jogi Programjának vezetője is kifogással fordult az NVB-hez a hivatalos választási oldal, a valasztas.hu alapvető tartalmainak jogellenes elérhetetlenné tétele miatt. Beadványukban többek között azt kifogásolták, hogy ellehetetleníti a jogorvoslatot az, hogy a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a szavazás napján törölte, és a mai napig, az eredményekkel kapcsolatos jogorvoslati határidő lejártáig elérhetetlen állapotban tartja az NVB április 8. előtti határozatait. Pedig ezek szükségesek ahhoz, hogy a polgárok megfelelően meg tudják alapozni kifogásaikat, fellebbezéseiket.
A döntésből az is kiderült, hogy a honlapot üzemeltető NVI előre számított a technikai nehézségekre, és előre létrehozta az április 8-án beüzemelt tartalékhonlapot. Ennek tudatában a TASZ szerint még érthetetlenebb az, hogy a tartalékhonlap miért jött létre szándékosan jogsértő, hiányos tartalommal."
tokos. 2018. 04. 20. 09:33
Előzmény: #2700  signal2
#2724
Közben többször gondolkodtam ezen a szuper magánnyugdíj pénztár kísérleten, és azt kell, hogy mondjam, egyre jobban meg vagyok győződve arról, hogy a legnagyobb jótettük az országgal az volt, hogy megszüntették.
Visszanézve az eredeti koncepciót az volt, hogy a pógár egy részét beteszi a pénztárakhoz, akik ezen állampapírokat vásárolnak, és úgy gyűjtik a megtakarításokat. Aztán, mikor a pógár hosszú évek után nyugdíjba ment volna, akkor beadta volna az igényét a nyugdíjára. Ekkor a nyugdíjpénztár csöngetett volna az államnál, hogy itt az ideje, csengesd vissza a befizetett lóvét. Ebben az esetben ugyan miből fizetett volna az állam? Két lehetőség van, vagy kölcsönből, vagy az akkori generációk befizetéseiből. Tulajdonképpen mindegy, hogy ez adó, vagy járulék, a későbbi generációknak kellett volna kitermelni. Semmit sem oldott volna meg ez a verzió, mindössze adtak a sz@rnak egy pofont is, mert legalább még a magánnyugdíj pénztárakat is el kellett tartani...
Aztán egy idő után, nem tudom ugyan, hogy milyen okból, talán rájöttek, hogy mekkora ökörség a koncepció, változott a rendszer, és a befizetések egy részét be lehetett fektetni más eszközökbe is. Ez szuper, csak ebben az esetben már az a probléma állt fent, hogy az egyéb pénzügyi eszközökbe fektetett pénz hiányzott az állampapír piacról. Ami aztán magasabb hozamokat eredményezett, ráadásul jó előre hoztuk azt az eladósodást, amire ráértünk volna még több évtizedig.
Agyrém. A lehető legjobb döntés volt, hogy bedarálták, sajnos nem hintették be sóval a helyét...
HPeter76
HPeter76 2018. 04. 20. 09:31
Előzmény: #2721  signal2
#2723
értem a mostanra érted..:::)))
HPeter76
HPeter76 2018. 04. 20. 09:30
Előzmény: #2720  pampa
#2722
-francba fogalmazzak már, ALLUL NEM KÉPZŐDÖTT ÚJ(BEFIZETŐ)ahhoz,hogy az egyensúly megmaradjon!!
 -mivel 25%-kot kivíttek!!!!
signal2
signal2 2018. 04. 20. 09:30
Előzmény: #2719  HPeter76
#2721
Mekkora kiesés? (az akkor még érvényes járulékplafont el ne felejtsd!)

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek