Topiknyitó: pampa 2009. 12. 18. 10:58

VÁLASZTÁS 2010  

Lassan aktuális lesz.



Egy kis olvasnivaló:



Vasban nehéz MSZP-snek lenni



A jelenlegi adatok azonban nem támasztják alá a szocialisták optimizmusát. A közvélemény-kutatások a júniusi EP-választásoknál is rosszabb eredményeket prognosztizálnak. Számításaink szerint ebben a helyzetben nem zárható ki az sem, hogy az ország három-négy kisebb megyéjében, Vasban, Zalában, Tolnában, esetleg Nógrádban nem lesz a pártnak sem egyéni, sem listás mandátuma.



A legrosszabb pozícióból a Vas megyei jelöltek vágnak neki a kampánynak. A megyeszékhely, Szombathely ugyan a mai napig MSZP-s polgármester vezetése alatt áll, a közgyűlési többség azonban már rég áttolódott a jobboldalra. A párt Vasban hagyományosan rosszabbul teljesít az országos átlagnál, a 2006-os győztes országgyűlési választáson is csak harminchat százalékot kapott a Fidesz ötvenhárom százalékával szemben, és egyéni körzetet már akkor sem sikerült elhozniuk. Az EP-választáson az egyik legrosszabb szocialista eredmény született ebben a megyében, alig haladta meg a 13,3 százalékot.



Ha az MSZP akár csak egyetlen százalékkal rontott támogatottságán az utóbbi hat hónap alatt, akkor egy mostani választáson kalkulációink szerint a párt megyei listájának nem jutna parlamenti hely. (A számítás természetesen hipotetikus, hiszen két különböző időpontban zajlott választás adatain alapszik, és a végeredményt 2010-ben a párt népszerűségi adatai mellett a riválisok támogatottsága, illetve a részvételi arányok is befolyásolhatják.)



Vas megyében négy mandátumot osztanak ki a területi listán. 2006-ban kettő jutott a Fidesznek, és az úgynevezett kétharmados szabály miatt az MSZP-nek is kettő.

Hogyan születik a listás mandátum?



Az MSZP szorult helyzetének megértéséhez érdemes felidézni, hogyan szabályozza a választási törvény a területi listás mandátumok kiosztását. A választás első fordulójában a pártlistára leadott szavazatokat elosztják a kiosztható mandátumok száma +1-gyel, azaz Vas megyében öttel. Az osztás eredménye adja meg azt a számot, ami egy mandátumot ér. Vasban 2006-ban 147 980 szavazatot adtak le, ebből adódóan 29 596 szavazat után kapott egy-egy párt egy parlamenti helyet.



A fideszes szavazatokból bőven kijött két mandátum, a szocialistáknál viszont nem. Náluk a kétharmados szabályt alkalmazták, azaz ha egy pártnak van annyi fel nem használt szavazata, amennyi kiteszi a mandátumhoz szükséges szám kétharmadát, még egy jelöltje bejut. Ekkor viszont az így felhasznált szavazatok és az egy mandátum elnyeréséhez szükséges szavazatok közti különbséget levonják az országos listára átvitt szavazatokból. Vas megyében az utolsó listás képviselői posztot 19 730 szavazattal szerezték meg, amihez az EP-választásival azonos, 13,3 százalékos eredményt kell teljesíteni.



Az MSZP listáját Ipkovich György, szombathelyi polgármester vezeti, a második helyet Nemény András megyei elnök kapta, ő a párt országos listáján is rajta van, a harmincharmadik.

Zalában jobb MSZP-snek lenni, de nem sokkal



Kissé jobbak a zalai szocialisták kilátásai. Zalában az uniós választást 14,6 százalékkal zárta a párt, és a 2006-os adatok alapján számításunk szerint 11,1 százalékos listás eredmény is elég egy megyei listás parlamenti helyhez. A megyében 2006-ban az öt egyéni körzetből egyet, Göndör Istvánét sikerült megnyerniük, kettőben a Fidesz–KDNP első fordulós győzelmet aratott. A 2006-os harminchét százalékos listás eredmény két helyre volt elég, a Fidesznek itt három mandátuma lett.



Az előrejelzést azonban megzavarhatja az is, hogy a térségben mindkét nagy párt – belső konfrontációi miatt – nagy cseréket hajtott végre. Göndör nem indul egyéniben, és a területi listán sem kapott helyet. A lista élén Baracskai József megyei elnök áll, őt a Göndört váltó Fodor Csaba követi.

A Jobbik bekavarhat



Tolna megyében, ahol négy országgyűlési hely vár listás kiosztásra, 15,3 százalékos teljesítményt hoztak júniusban a szocialisták, a 2006-os adatok alapján számolva legalább 13,3 százalék kell ahhoz, hogy a helyi listavezető bekerüljön a parlamentbe. Ha ez meglesz, akkor Harangozó Tamás megyei elnök, a volt EP-képviselő öccse, a Mozaik Klub egykori tagja szerezhet mandátumot.



Nógrád lélekszámban az ország legkisebb megyéje négy egyéni és négy megyei listás mandátummal. 2002-ben és 2006-ban a pásztói és a salgótarjáni kerületben az MSZP jelöltje nyert, a szécsényi és a balassagyarmati kerületekben a Fidesz–KDNP győzött. A megye nem teljesen reménytelen a szocialistáknak, hiszen az EP-választás is az országos átlag feletti támogatottságot jelzett, itt 17,7 százalékot értek el, és a 2006-os választáson 13,3 százalék elég volt egy listás hely megszerzéséhez. De nyáron a Jobbik nagyobb támogatottságot kapott, 18,7 százaléka egy teljes százalékot vert a szocialistákra. Így az új választáson egészen más szituáció állhat elő, mint 2006-ban, amikor még Boldvai Lászlónak és a jelenleg titokminiszterként működő Juhász Gábornak is sikerült egyéni mandátumot nyernie.link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gilgalad 2010. 03. 12. 11:24
#1100
Ha még van valaki, akinek nem nyílt volna ki a szeme...

link
pampa 2010. 03. 12. 09:51
Előzmény: #1093  pampa
#1099
még -- 30 -- nap
Törölt felhasználó 2010. 03. 11. 21:25
Előzmény: #1092  Törölt felhasználó
#1098
igaza van tébolyában. Meg kéne akadályozni, h 3 párt alkossa a parlamentet. Elég lenne 2. :)))
tokos. 2010. 03. 11. 20:42
Előzmény: #1096  Törölt felhasználó
#1097
miért, most hány kis párt van?
Törölt felhasználó 2010. 03. 11. 19:39
Előzmény: #1095  tokos.
#1096
Az egy tök más helyzet, szitu volt kismillio párttal.
tokos. 2010. 03. 11. 19:20
Előzmény: #1094  Törölt felhasználó
#1095
nem sok fogalmad van a magyar valasztasi rendszerrol. A szociknak 94-ben 35 szazalekkal lett abszolut tobbseguk.
Törölt felhasználó 2010. 03. 11. 19:09
Előzmény: #1088  pampa
#1094
Te is így látod? Én továbbra is fenntartom, hogy nem 2,5M de még 2M szavazója sem a Fidesznek bármekkora a részvétel. Így nem a 2/3-uk hanem az egyszerű többségük sem lesz meg.
A jobbiknál kiváncsi leszek a végeredményre mert pengeélen játszanak .Emlészem rá élesen amikor a Fideszt mindenki befutónak vélte és éppen bejutó lett belőle.Kiváncsi leszek mihez kezdenek a parlamenti mandátumukkal.
Az mszp sokmindent megtesz azért hogy további szavazókat veszítsen eddigi biztos körzetben.Fogalmam sincs mit tudnak még a kalapból előhúzni, de inkább az ellenfelek hibázása árán tudnak + %-ot hozni.
pampa 2010. 03. 11. 16:37
Előzmény: #1091  pampa
#1093
Jön a megvilágosodás? Nem ez a párt volt az aki elvette az adókedvezményt az 1-2 gyermekesektől és odaadta dupla CSP.-ként...

"Változtatna a családtámogatás rendszerén az MSZP, ha kormányra kerül - tudta meg az MTI szocialista forrásból csütörtökön. Az MSZP egyebek mellett négy vagy annál több gyermek esetén a családi pótlékot adókedvezmény formájában juttatná el a családokhoz.link
Törölt felhasználó 2010. 03. 11. 16:16
#1092
De be vannak tojva, hogy urgik a mentelmi joguk és nem lesz, aki megmentse őket az ügyészségtől, mint tavaly ősszel.
link
pampa 2010. 03. 11. 13:32
Előzmény: #1089  pampa
#1091
Ugye,ugye. Remélem lesz felelőse és megkapja a büntetésést.

"A visszatérítések a krízisalapba vándoroltak
Az állampolgári jogok országgyűlési biztosa szerint súlyosan sérti a jogbiztonságot és a tulajdonhoz való jogot, hogy a túlszámlázás miatt visszajáró részösszegeket a Magyar Energia Hivatal nem a fogyasztókhoz, hanem a krízislapba utalta.

"Szabó Máté az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében úgy fogalmazott: a hivatal egy törvénymódosításra hivatkozva egyoldalúan felülírta korábbi jogerős határozatait, ezzel pedig törvénysértő módon túllépte a hatáskörét. Az ombudsman hivatalból indított vizsgálatot a krízislap feltöltéséről sajtóhírek és panaszok alapján.link
Törölt felhasználó 2010. 03. 11. 12:40
Előzmény: #1089  pampa
#1090
pampa 2010. 03. 11. 11:49
Előzmény: #1088  pampa
#1089
Medgyessy sem akarja tolni már az MSZP szekerét...
Ad Gyurcsánynak is rendesen.

"A kérdésre, milyen a viszonya Gyurcsány Ferenccel, Medgyessy azt mondta: „Amikor megismertem Gyurcsány Ferencet, tényleg azt hittem, hogy egy jó képességű, komoly perspektívájú fiatalember. Hát az ember tévedhet”. Gyurcsány Ferenc küszöbönálló évértékelőjére – ami a hírek szerint az MSZP kampánystábját is meglepte – Medgyessy Péter úgy reagált: talán korrektebb lett volna, ha Gyurcsány azt mondja, azért szólal meg, mert újra vissza akar jönni a politikába. Medgyessy ugyanakkor nem hiszi, hogy ezzel olyan jót tenne a szocialistáknak a kampány finisében. „Ez az ő felelőssége, hogy javítani vagy rontani akarja a szocialisták esélyét” – szögezte le.

Az áprilisi választások várható eredményei kapcsán burkoltan nyolc év ellenzékiséget jósolt a szocialistáknak. „A szocialistáknak lesz körülbelül nyolc évük arra, hogy megújuljanak eszmeileg, személyileg és morálisan is ” – mondta. A Jobbikról úgy nyilatkozott: nem tudja, mit fognak csinálni a parlamentben. Mostani kijelentéseik egy része hátborzongató. A párt a népszerűségét azonban nem saját magának köszönheti, hanem alapvetően a szocialistáknak és persze a Fidesznek is. Az általuk elkövetett hibák sorozata nyitott ugyanis teret a Jobbik számára – állítja Medgyessy Péter.

(MTI)
pampa 2010. 03. 11. 10:25
Előzmény: #1087  Törölt felhasználó
#1088
Azt majd te számold . :)

Azon a bizonytalan 500 K jobboldali szavazón fog múlni a 2/3.

De nagy valószínűséggel már a Jobbik nem tud nyerni.
És nagyon buták a politikusai,hiszen a kampány során a szavazat maximalizálás miatt olyan kijelentéseket tesznek ami a választás után támadási felület lesz ellenük.
Hazárdíroznak.
Ők tudják,de ne sírjanak ha ezért megütik a bokájukat.

"A szocialisták jelenleg 10 százalékon állnak. A Fidesz előnye nagy, a népesség 35 százalékára, 2,8 millió emberre számíthat. Félmillió jobboldali választó egyébként még bizonytalan, hogy április 11-én melyik pártot válassza.

A Szonda kutatása szerint a biztos pártválasztók körében a Fidesz 57, az MSZP 20, a Jobbik pedig 17 százalékon áll. Az LMP ugyanebben a körben 3 százalékot szerezne.

(FH/Népszabadság)
Törölt felhasználó 2010. 03. 11. 08:49
Előzmény: #1085  pampa
#1087
Na de ki a tököm az a Murányi? Az a valamikori maffiózó, akit több évre ítéltek?

Pampa
31 nap mulva mit számolsz?
"Úristen, még 1460 nap..."
Törölt felhasználó 2010. 03. 11. 08:41
Előzmény: #1079  Törölt felhasználó
#1086
ezt ma kaptam, nem semmi.
a számok tényleg magukért beszélnek

link
pampa 2010. 03. 11. 08:32
Előzmény: #1082  pampa
#1085
Részlet egy vezető Jobbikos nyilatkozatából:

""Ön egy náci"

Murányi azt is büszkén felvállalta, ő bizony náci, fasiszta és antiszemita, ha ezek nélkül a jelzők közül nem lehet a magyar érdekeket, és az ezer éves Magyarország szentségét képviselni. „A HVG újságírója - amikor ezt elmondtam -, azt mondta, Murányi úr, ön egy náci. Hát, ha ez a nácizmus, uraim és hölgyeim, akkor én vállalom ezt”. A fasizmus is baloldali a Jobbik alelnöke szerint, hiszen „Európában, ami rossz volt, az mindig a baloldal volt. Soha nem a jobboldal, nem a konzervatív nemzeti érték”.

"link

még -- 30 -- nap
parkinson 2010. 03. 10. 08:59
#1084
Gyorshír: az MVSZ kitiltotta Széles Gábort a Magyarok Házából!
link
zotya32 2010. 03. 10. 08:16
Előzmény: #1082  pampa
#1083
pampa 2010. 03. 10. 08:11
Előzmény: #1081  pampa
#1082
Botrány botrány hátán,de már nem sokáig.

még -- 31 -- nap
pampa 2010. 03. 08. 08:39
Előzmény: #1080  pampa
#1081
Nyolc évük volt arra,hogy ezeket az ügyeket kivizsgálják és ha szükséges bíróság elé vigyék.
Miért nem tették? Mi lett a "szerver gate" üggyel?
Mert a 2006-os kampányban Hiller elcsukló hangon közölte a médiával:
A harmadik Magyar köztársaság legsúlyosabb bűnügye!!!

Csak nem az is egy választási fogás volt???

még -- 33 -- nap

"A szocialisták szerint viszont Hagyó mentelmi jogáról való lemondása már nem aktuális kérdés. „Ha jól gondolom április 11-én országgyűlési választások lesznek, megalakul majd az új Parlament azt az 5 hetet várják már ki.” – mondta Nyakó István, az MSZP szóvivője.

Az MSZP elnöksége pedig nem mond le – tette hozzá. Ha a Fidesz frakcióvezetőjének „kérdései vannak, akkor forduljon Kaya Ibrahimhoz, Josip Tothoz”, „vagy Orbán Viktorhoz, merre vannak a szőlőterületek, amelyekre állami támogatást vett fel a család, vagy ellátogathat Orbán papa bányáihoz is.” – mondta Nyakó István.
atv.hu
pampa 2010. 03. 05. 11:47
Előzmény: #1079  Törölt felhasználó
#1080
Lehet tanulmányozni. Szerintem Európa legbonyolultabb választási rendszere a miénk. :)))

"A hazai választási szisztéma a többségi és az arányos rendszer ötvözete: egyéni és listás jelölteket is mandátumhoz juttat, valamint figyelembe veszi a vesztes egyéni indulókra leadott szavazatokat. A körülbelül nyolcmillió választópolgár 386 képviselői helyről szavazhat az ország 176 egyéni választókerületében.

A országgyűlési képviselők választását az 1989. évi XXXIV. törvény szabályozza. A rendszerváltás idején alkotott jogszabályt először 1990-ben, az első szabad választás évében alkalmazták.

A magyar voksolási rendszer főbb vonásait tekintve a szintén vegyes rendszerű némethez hasonlítható. Jelentősen különbözik azonban például a többségi elvű brittől, vagy a listás izraelitől. A brit rendszer lényege, hogy az egyéni választókerületekben egyetlen fordulóban a legtöbb szavazatot kapott képviselő jut mandátumhoz, Izraelben pedig csak pártokra szavazhatnak a választók.

Szavazás

A voksolás kétfordulós. 2010-ben a választás első fordulója április 11-én vasárnap, a második két hét múlva, április 25-én lesz, a szavazatokat 6-19 óra között lehet leadni. A külképviseleteken az első fordulóban egy héttel korábban – idén tehát, április 4-én - , a második fordulóban a hazai szavazással azonos napon - április 25-én - szavazatnak a választópolgárok. (Az időeltolódás miatt az amerikai kontinensen működő külképviseleteken mindkét fordulóra egy nappal korábban, tehát április 3-án és április 24-én kerül sor.)

A választók első alkalommal két ikszet húzhatnak be: a lakóhelyük szerinti egyéni képviselő-jelöltekre és a pártok területi listáira szavazhatnak. A két hét múlva esedékes második fordulóra a 176 egyéni kerületből azokban kerül sor, ahol első menetben egyik jelölt sem tudta megszerezni a szavazatok több mint felét, ezért ismételt szavazásra van szükség.

Ha valamely egyéni kerületben az első forduló részvételi aránya nem éri el az 50 százalékot, a szavazás érvénytelen, és a második választási fordulóban ismét minden jelölt indulhat. A nyertes az lesz, aki az ismétlésen a legtöbb érvényes szavazatot kapja, feltéve, hogy a szavazáson a részvétel legalább 25 százalékos volt. A területi listás szavazás érvénytelensége esetén szintén újra lehet szavazni, másodszorra pedig a választópolgárok negyedének a részvétele is elég a voksolás érvényességéhez.

A szavazás eredménye - mandátumszámítás

Az Országgyűlés 386 képviselőjéből 176 egyéni jelöltként közvetlen választás útján jut be a törvényhozásba, többségi elv alapján. A választók ugyancsak közvetlenül szavaznak a lakóhelyük szerinti területi pártlistákra. A politikai szervezetek megyei, illetve fővárosi szintű jelöltjeinek névsorait tartalmazó területi listákról legfeljebb 152 személy nyer mandátumot, arányossági elv alapján. További, legalább 58 képviselő a töredékszavazatok alapján szerez parlamenti helyet a pártok országos kompenzációs listáiról - ezekre tehát közvetlenül nem lehet szavazni. A pártok közül az juthat be a parlamentbe, amelyik eléri a területi listákra leadott szavazatok 5 százalékát. Két párt közös listája esetén a határ 10 százalék.

Egyéni mandátumok

Az egyéni mandátumról döntő elsőfordulós voksoláson az győz, aki választókerületében megszerezte a szavazatok több mint felét. Ha az abszolút többséget senki nem éri el, második fordulót írnak ki, amelyen a korábbi menet első három helyezettje indulhat, valamint, azok akik legalább 15 százalékos eredményt értek el. A második forduló, és így a kerület egyéni mandátumának nyertese az, aki a legnagyobb számú szavazatot szerzi meg - a győzelemhez ekkor már elég a relatív többség is.

Az alulmaradt egyéni pártjelöltekre leadott voksok nem vesznek el, ha a vesztes induló pártja a területi listákra leadott szavazatokat tekintve országosan eléri az 5 százalékos eredményt. Az egyéni jelölt által szerzett töredékszavazatok pártja országos listájára szállnak. Az a párt azonban, amelynek területi listás eredménye országosan nem érte el az 5 százalékos küszöböt, elveszíti az egyéni választókerületben elért töredékszavazatait, és nem szerezhet mandátumot az országos listán sem.

Egyéni képviselőként az indulhat, aki összegyűjtött legalább750 ajánlószelvényt. Egy választópolgár érvényesen csak egy jelöltet támogathat. Jelöltet indíthat bármely bejegyzett szervezet, illetve párt, és függetlenként is be lehet szállni a versenybe.

Területi mandátumok

A területi listákról a pártok jelöltjei a leadott voksok arányában, a szavazólapon szereplő sorrendben jutnak mandátumhoz. A 19 megyei és egy fővárosi területi listákról legfeljebb 152 mandátum osztható ki. Csak azok a pártok nyerhetnek azonban ilyen módon parlamenti helyet, amelyeknek a területi listáira országos összesítésben legalább 5 százaléknyi szavazat érkezett.

Az országgyűlési választásokon azok a szervezetek indulhatnak, amelyek megfelelnek a pártok működéséről és gazdálkodásáról szóló törvény előírásainak. Területi listát azok a pártok állíthatnak, amelyek a területhez tartozó egyéni kerületek legalább negyedében, de legalább két kerületben tudtak jelöltet állítani.

Az egyes pártoknak jutó területi listás mandátumok számának meghatározásakor az adott megyei listára adott érvényes szavazatok számát össze kell adni.(Ez a szám tehát egyenlő az adott megyében leadott összes listás szavazattal.) Következő lépésként a területi választókerületben megszerezhető mandátumok számához egyet hozzá kell adni. Ezzel a számmal el kell osztani az összes érvényes megyei listás szavazatot. Az így kapott összeg az egy mandátum megszerzéséhez szükséges szavazatszám.

Azon túl azonban, hogy egy párt hányszorosan teljesíti az egy mandátumhoz szükséges szavazatszámot, a kétharmados szabály is befolyásolja, végül hány helyet szerez meg a területi listáról. Ha egy pártnak van még annyi felhasználható voksa, ami eléri az egy mandátumhoz szükséges szavazatszám kétharmadát, előfordulhat, hogy még egy helyet nyer a területi listáról.

Példa a területi mandátumok kiszámítására

A 2006-os országgyűlési választásokon Baranyában összesen 211 011 érvényes szavazat érkezett a területi listára. A kiosztható mandátumok száma 6 volt, amihez hozzáadtak 1-et, tehát 7-tel kellett elosztani az érvényes szavazatok számát. Baranyában négy éve így 31 001 szavazat kellett egy területi listás mandátum megszerzéséhez. Ezt a határt akkor csak az MSZP (104 865 listás szavazat) és a Fidesz-KDNP (83 132 listás szavazat) érte el. A szocialisták 3 mandátumot szereztek, és maradt még 11 862 baranyai listás szavazatuk, ami az elvesztett egyéni kerületekben kapott töredékszavazatokkal együtt az országos listájuk eredményéhez adódott.

A Fidesz-KDNP ugyancsak 3 területi listás mandátumot szerzett 2006-ban Baranyában, annak ellenére, hogy összes szavazatuk nem érte el az egy mandátumhoz szükséges összeg háromszorosát. Hogy a jobboldali pártszövetség mégis 3 parlamenti helyet szerezhetett a megyében az a kétharmados szabálynak köszönhető. A választási törvény szerint ugyanis, ha kiszámolták, hogy az egy parlamenti hely megszerzéséhez szükséges szavazatszámot hányszorosan teljesítették a pártok, és ezután marad még betöltetlen parlamenti hely, akkor az induló szervezetek a töredékszavazatok csökkenő sorrendjében kapnak mandátumot a kétharmados határig.

Az MSZP-nek 11 862 területi listás töredékszavazata volt 3 mandátum megszerzése után, a Fidesznek 21 130 voksa maradt két mandátum megszerzése után, vagyis a 6. mandátum őt illette, mert töredékszavazatinak száma meghaladta az MSZP-ét, és összege elérte az egy mandátumhoz szükséges érték kétharmadát. A Fidesz-KDNP tehát területi szinten egyfajta kedvezményben részesült, lényegében jóváírtak neki majd tízezer plusz voksot, amit azonban országos szinten elvontak tőle, így a mérleg egyensúlyba került. A kétharmados szabály alapján kapott területi „kedvezményt” a választási rendszer úgy kompenzálta, hogy a közel tízezernyi szavazatot le kellett vonni a Fidesz-KDNP országos listájának eredményéből.

Ha több pártnak is maradt kétharmadnyi felhasználatlan szavazata, akkor az kapja a maradék mandátumot, amely a legtöbb voksot gyűjtötte be. (Baranyában 2006-ban a Fidesz-KDNP volt az egyetlen párt, amelyre esetében alkalmazni lehetett a szabályt.)

Az is megtörténhet, hogy egyik pártnak sincs a pluszban maradt mandátum megszerzéséhez szükséges kétharmadnyi töredékszavazata. Ebben az esetben a megmaradt területi listás parlamenti hely az országos listán kiosztható mandátumok számát növeli.

Országos mandátumok

A mandátumok harmadik forrása a pártok számára - az egyéni kerületek és a területi listák mellett - az országos kompenzációs lista. A kiosztható mandátumok száma legalább 58. Ez a szám nőhet, mert, ha a területi listák nem szerzik meg az adott megyében kiosztható összes mandátumot, a fennmaradó helyek is ide kerülnek. 2006-ban összesen 64 mandátumot osztottak ki az országos listáról.

Országos listát azok a pártok állíthatnak, amelyek képesek legalább hét területi listát indítani.

Az országos listára közvetetten érkeznek a szavazatok: jelöltjei az egyéniben alulmaradt indulókra adott töredékvoksokkal és a területi listákon megmaradó, fel nem használt szavazatokkal juthatnak a parlamentbe. Az országos listákról a pártok az összesített töredékszavazatok arányában jutnak mandátumhoz.

Abban az esetben, ha egy párt a területi listán a kétharmados szabálynak köszönhetően jutott mandátumhoz, vagyis a szükségesnél valamivel kevesebb szavazatért is parlamenti helyet szerezhetett, akkor az ott kapott „kedvezmény” negatív eredményként jelenik meg országos listáján. Az egy területi listás mandátum megszerzéséhez szükséges és a ténylegesen elért szavazatszám különbségét tehát le kell vonni a párt országos listájának töredékszavazataiból.
Törölt felhasználó 2010. 03. 05. 08:55
Előzmény: #1078  pampa
#1079
Ki az a Mesterházy Attila???? akit a gyurcsány bohóc maga előtt tol:????
pampa 2010. 03. 05. 08:51
Előzmény: #1077  Törölt felhasználó
#1078
Inkább arról beszélne,hogy 2006-ban miért nem a közzétett programát hajtotta végre az MSZP?
Minden szocialista megnyilatkozás a Fidesz lejáratásával kapcsolatos...

Magukkal foglalkozzanak,mert volna mivel.

"Királyságban királyt szoktak úgy választani, hogy nem ismertetik a terveit – mondta Mesterházy Attila.
Törölt felhasználó 2010. 03. 05. 08:34
Előzmény: #1076  Steelman
#1077
Boruzs András Szdsz elnök , aki már közös Mdf színekben is indul fiktív legjobban kereső BKV alkalmazott volt. Munkahelyén nem látták, tényleges munkát nem végzett, egész cikket érdemes elovasni.
link
Steelman 2010. 03. 05. 08:19
Előzmény: #1075  sanka
#1076
Viktor ravasz, mert nem ígér semmit. Az elmúlt 8 évet annyira rosszul vezették az elvtársak, hogy az emberek döntő többsége úgyis rá fog szavazni. A korábbi választásokon az MSZP a 13.havi nyugdíjat ígérte, a Fidesz a 14.-et is, holott erre elegendő pénz nyilvánvalóan nem volt.
Én teljesen reménytelennek ítélem Magyarország politikai helyzetét és ezúttal sem megyek el voksolni.
sanka 2010. 03. 05. 07:57
Előzmény: #1074  Steelman
#1075
Nekem a bajuszosról más véleményem van, viszont szerinted a fidesz minek nézi a választóit és 2/3-ra készűlnek!
Steelman 2010. 03. 05. 07:54
Előzmény: #1072  sanka
#1074
Ott van még a bukott bajuszos a Retkessel karöltve. Szép páros mond6om. Az SZDSZ mindig adócsökkentéssel kampányolt és adóemelés lett a dolog vége. Nem csoda, hogy befellegzett nekik. Az emberek nem szeretik, ha teljesen hülyének nézik őket.
pampa 2010. 03. 05. 07:50
Előzmény: #1072  sanka
#1073
Igen,marad a Vona és a Bokros ha össze tudják gyűjteni a kellő cédulát.
Bokros eleve Ibolya miatt kiesik és a Vonára szavazzanak a Jobbikosak.

És ott tartunk ahol kezdtük - Orbán vs Mesterházy
sanka 2010. 03. 05. 07:38
Előzmény: #1070  Steelman
#1072
Szerintem meg nem csak erre a két fossra lehet szavazni!
pampa 2010. 03. 05. 07:30
Előzmény: #1066  pampa
#1071
Ez jó! Nagyon jó!

" Kuncze Gábor"

"Az utolsó hozzászóló két kérdést intézett az egykori liberális elnökhöz. „Az első kicsit komolytalan” – kezdte –, majd Kovács Pisti, a szabad demokraták 2006-os kampányarca felől érdeklődött. Másik kérdése pedig az volt, hogy amennyiben Mesterházy Attila, a szocialisták jelöltje nyerné az országgyűlési választásokat, mi lenne az első három dolog, amit tanácsolna neki mint kormányfőnek.

Kuncze visszakérdezett: Biztos, hogy az első kérdés volt a komolytalan?

még -- 36 -- nap
Steelman 2010. 03. 04. 22:47
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1070
Mintha csak Kövér Lacit hallanám. Nem álltak az elvtársak a helyzet magaslatán az tény és túl sokat dolgoztak a saját zsebükre is sajnos. Most visszajönnek ugyanazok a bukott fazonok Josip Tot és Kaja Ibrahim no meg a fülbevalós Tomika.
Siralmas hogy a nagyon sz@r és a még sz@rabb közül lehet választani. De alternatívának ott van pár ürge, mint Budiházy Gyurka meg Kolompár Orbán akik ha képviselők lennének megúsz6nák a sittet.
exmnbs1 2010. 03. 04. 21:34
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1069
moderátor?
Törölt felhasználó 2010. 03. 04. 21:23
Előzmény: #1065  pampa
#1068
"szenvedélyes igazságbeszéd"?
a qrva anyátokat! egy országot löktetek a nyomorba, férgek. kötél kéne mindegyiknek, vörös patkányok.
exley 2010. 03. 04. 21:15
Előzmény: #1066  pampa
#1067
A jobbik hatalomra kerülése előtt 160 Ft-tal emelendő
pampa 2010. 03. 04. 17:45
Előzmény: #1065  pampa
#1066
Valószínűleg választás előtt nem emelik meg.

"Gázár: 16-17 forintos emelés köbméterenként
Köbméterenként 16-17 forint áremelés lenne indokolt áprilistól a lakosságot és a kisfogyasztókat ellátó, úgynevezett egyetemes szolgáltatók által értékesített földgáz árában - derül ki abból a prezentációból, amelyet a Magyar Energia Hivatal mutatott be újságíróknak csütörtökön Budapesten.

még -- 37 -- nap
pampa 2010. 03. 03. 08:15
Előzmény: #1064  pampa
#1065
Szerintem is. Csak az időpontnál van némi vitám vele.Akkor járt volna el helyesen Gyurcsány,ha a választások előtt mondja el ezt a beszédet.

"Kovács László szocialista politikus szerint, ha az őszödi beszéd a parlamentben hangzott volna el nyilvánosan, és nem elmondása után több hónappal szivárog ki, akkor nem okozott volna kárt, hanem egy szenvedélyes igazságbeszédként emlékeznénk rá.

még -- 38 -- nap
pampa 2010. 03. 02. 13:17
Előzmény: #1059  pampa
#1064
Beindult a kampány....
link
tokos. 2010. 03. 02. 10:48
Előzmény: #1062  Törölt felhasználó
#1063
Azt nem állítom, de ami trágyát a liberális oktatáspolitika szétszórt az alapszintű okatatásban az elmúlt 8 évben, azt ki kell takarítani.
Törölt felhasználó 2010. 03. 02. 08:48
Előzmény: #1060  tokos.
#1062
Meg a palatáblát.
tokos. 2010. 03. 02. 08:15
Előzmény: #1057  watson
#1061
Ez az a jegy, ami ingyen lenne?

Szerintem is marhaság, fizetniük kellene érte mondjuk 10%-ot.
tokos. 2010. 03. 02. 08:10
Előzmény: #1059  pampa
#1060
Így van. Az osztályozást is vissza kell állítani eredetibe.
pampa 2010. 03. 02. 07:58
Előzmény: #1055  pampa
#1059
még -- 39 -- nap

"Ha a Fidesz kormányra kerül, az általános iskola alsó tagozatában visszaállítja az osztályismétlés lehetőségét, és arra is engedélyt ad, hogy az iskolák eltanácsolhassák az intézményből a többieket bántalmazó diákokat. A Magyar Nemzetnek erről Pósán László, a Fidesz oktatáspolitikusa beszélt.

Pósán közölte: a kisdiákok egy része súlyos hátrányokkal, alapvető ismeretek nélkül, minimális szókinccsel érkezik az iskolába, ezért nekik több időre lenne szükségük az alapismeretek elsajátításához. Az ő érdekeiket az szolgálná, hogy megint osztályismétlésre lennének kötelezhetők, mert ötödik osztályra hátrányaik megsokszorozódnak, behozhatatlanná válnak.

A politikus szerint nem jelent megoldást az iskolai erőszakkal szemben a jelenlegi törvényi szabályozás, amely csak akkor engedi kirúgni a tanár- és diákverő gyereket az iskolából, ha az igazgató keres neki másik iskolát. Közölte: ha pártja kormányra kerül, lehetővé teszi, hogy az iskola mindenféle egyéb kötelezettség nélkül eltanácsolhassa a problémás tanulót és a szülők dolga lenne új iskolát keresni.
Törölt felhasználó 2010. 03. 01. 21:43
#1058
..de hát az mszp van 7 éve.....
link
watson
watson 2010. 03. 01. 21:08
Előzmény: #1056  sanka
#1057
A fidesz és Fónagy elvtárs ellenzi a regisztrációs jegyet amit arra vezettek be hogy követhető legyen a az éves 300mrd feletti dotációt mire alapozzák és a járatok terhelése is reálisan mérhető legyen. link

ajjaj szegény ingyenélőknek sorba kell állni...

nameg ez a szöveg "nincs elég jegyautomata és kalauz sem" :DD akkor másnak sem kell jegyet venni, még lemarad a buszról :))
jaaaj, és ezek a komcsik váltják majd a mostaniakat..... :(
sanka 2010. 03. 01. 12:02
Előzmény: #1044  pampa
#1056
és a másik szélhámosnak meg hiszel?!
pampa 2010. 03. 01. 08:31
Előzmény: #1054  pampa
#1055
még -- 40 -- nap

"A Magyar Szocialista Párt 1989 óta ellentmondásokkal küzd, belső irányzatok, platformok sokaságára hasad - mutatott rá az InfoRádió Aréna című műsorában a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója.

Csizmadia Ervin szerint, amikor Gyurcsány Ferenc 2004-ben a párt vezető személyisége lett, megpróbálta az úgynevezett Orbán-modellt átültetni a baloldali tömörülésre. Ez a modell azonban azért alkalmazható a Fidesznél, mert abban sosem voltak platformok, így ez a párt hatékonyan működik, egyvezér-pártként.

Gyurcsány Ferenc ilyen vezérpártot akart faragni az MSZP-ből is, de ennél a pártnál ez nem megy - mutatott rá az elemző, aki szerint ennek a tanulságnak a felismerése vezetett a Bajnai Gordon vezette szakértői kormány létrejöttéhez.

Az MSZP sorsa így már 2004-ben megpecsételődött - jelentette ki az elemző, hozzátéve: egy ennyire tagolt, felaprózódott pártot nagyon nehéz megújítani.

Csizmadia Ervin arra is rámutatott: tévedés, hogy az MSZP a saját működésmódját a demokráciával azonosítja, ezért azt mintaként ajánlja a Fidesznek, egy pártot ugyanis a hatékonysága minősít, és az, hogy milyen mértékben tudja elnyerni a választók bizalmát.
pampa 2010. 02. 28. 17:57
Előzmény: #1053  Törölt felhasználó
#1054
Tisztelt Szabó úr!

Ezzel pedig kiállhat a közvélemény elé:

Így kormányzunk mi!

"A politikus parkolási ügye azután derült ki, hogy a hatóságok házkutatást tartottak a Centrum Parkoló Kft.-nél, ahol több olyan dokumentumot is lefoglaltak, amelyeken Szabó ügyének megszüntetését elrendelő, kézzel kitöltött határozatok szerepeltek. Szabó Zoltánt májusban és júliusban is megbüntették, de a bírságot nem fizette ki.

A Hír Televízió birtokába került dokumentumok szerint a kerékbilincseket a közterület-felügyelet telefonja után szerelték le. Az ügyben eljárást indított a Központi Nyomozó Főügyészség is. A hírTV úgy tudja: Szabó Zoltán ügyének száma azonos a Hunvald-ügyével.
Törölt felhasználó 2010. 02. 27. 16:26
Előzmény: #1052  pampa
#1053
"Mert butaságot mindenki tud mondani,ahhoz nem kell MSZP-s politikusnak lennie. "

nem kell, de előny :)))
pampa 2010. 02. 27. 16:24
Előzmény: #1051  pampa
#1052
Ez még lemaradt a Mesterházy "gyöngyszemek"-ből:

"és az sem derült ki, hogy valóban egypártrendszert akar-e."

És ezt hogyan fogja csini ? Amennyiben lesz 2/3 átírja az Alkotmányt,hogy csak a Fideszre lehet szavazni?
Vagy 50 évre emeli a ciklust? És ha nem lesz? Akkor hogyan? Az MSZP győzelemre készül... akkor megint hogy van ez? Talán megint nem mondanak igazat? Lendvai nem azt mondta az öszödi beszéd után,hogy azzal befejeződik az MSZP részéről a hazudás?

?????

Sok a kérdés.

Mert butaságot mindenki tud mondani,ahhoz nem kell MSZP-s politikusnak lennie.
pampa 2010. 02. 27. 12:24
Előzmény: #1050  pampa
#1051
"Mesterházy Attila kitért arra: szeretnék "kiprovokálni" a korábban már kezdeményezett szakpolitikai vitákat a Fidesszel. Mint mondta, a kezdeményezésre "elég primitív módon" reagált a Fidesz és a választók megérdemlik, hogy tudják, a szakpolitikai témákban melyik pártnak mi az álláspontja. Kiemelte: a miniszterelnök-jelölti vitának is meg kell történnie, annak ellenére, hogy láthatóan Orbán Viktor Fidesz-elnök menekül ez elől. "Nem fogja tudni elkerülni", mert az embereket érdekli egy ilyen esemény - közölte.

Arra a kérdésre, hogy a Jobbik térnyerésének megakadályozásáért a szocialisták a választások második fordulójában visszalépnének-e a Fidesz javára, az MSZP miniszterelnök-jelöltje azt válaszolta, erről még korai beszélni, és a Fidesznek előbb amúgy is bizonyítania kellene, hogy demokratikus párt, Orbán Viktornak pedig azt, hogy demokrata. Ezt azzal indokolta, hogy a Fidesz elnöke eddig nem határolódott a Jobbiktól, és az sem derült ki, hogy valóban egypártrendszert akar-e. Amíg ez nem történik meg, addig nem is lehet felvetni, hogy melyek azok a demokratikus erők, amelyeknek össze kellene fogniuk a szélsőjobbal szemben - vélekedett."

"a szakpolitikai témákban melyik pártnak mi az álláspontja"

A 2006-os választás előtt tudtuk,hogy mit akar az MSZP csak a nyerés után nem azt csinálta...most mi a garancia arra,hogy betartják az igéretüket?

"és a Fidesznek előbb amúgy is bizonyítania kellene, hogy demokratikus párt"

Ezekszerint nem az? Akkor miért nem tettek lépéseket a betiltására? Ez így nem bűnpártolás?

"Kiemelte: a miniszterelnök-jelölti vitának is meg kell történnie, annak ellenére, hogy láthatóan Orbán Viktor Fidesz-elnök menekül ez elől. "Nem fogja tudni elkerülni", mert az embereket érdekli egy ilyen esemény - közölte."

Nos csak annyit az emberek véleményéről amikor az ország jeletős többsége Gyurcsány lemondatásást követelte akkor nem érdekelte az MSZP-t az emberek véleménye.....

Hihetetlen ez a Mesterházy, telis tele a beszéde csúsztatással, nem valós állításokkal.

Egy hatalmát vesztett párt vergődése...szánalmas.
pampa 2010. 02. 27. 08:57
Előzmény: #1048  pampa
#1050
"A Medián felmérése szerint a három párt, az MSZP, a Fidesz és a Jobbik biztosan ott lesz az új parlamentben. Az MSZP második helye több esetben veszélybe került a Jobbik javára, de egyes egyéni körzetekben a Fidesz elsőbbsége is inog – mondta Hann Endre, a Medián ügyvezető igazgatója a társaság legújabb közvélemény kutatásáról."

még -- 42 -- nap
Törölt felhasználó 2010. 02. 26. 14:10
Előzmény: #1047  pampa
#1049
-hogy én miért nem gyüjtöttem a vasat ,rezet?-igaz hiányzik a "vonyó és a ........."
pampa 2010. 02. 26. 14:07
Előzmény: #1040  pampa
#1048
Jött a "baromságra" a válasz a Fidesz részéről.

"Fidesz: azok számíthatnak elszámoltatásra, akik tönkretették az országot

A Fidesz azokat fogja elszámoltatni, "akik hazugságaikkal, bűncselekményeikkel és az ezekhez való asszisztálással tönkretették Magyarországot" - kommentálta Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője a szocialista Török Zsolt pénteki megnyilatkozását az MTI-hez eljuttatott közleményében.
pampa 2010. 02. 26. 14:02
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1047
Ez jobb:link
Törölt felhasználó 2010. 02. 26. 13:58
Előzmény: #1041  Törölt felhasználó
#1046
Szerinted aki egyszer az mszp-re szavazott az utána nem szavazhat másra?nem ismerheti be,hogy átqrták és most másképp látja a dolgokat mit basztatod ezért állandóan.Belátta tévedett még mindig jobb mintha magának is hazudna ahogy teszik itt sokan mások.
Törölt felhasználó 2010. 02. 26. 13:50
#1045
Veres?-vagy.....link
pampa 2010. 02. 26. 13:38
Előzmény: #1043  Törölt felhasználó
#1044
Engem nem idegesítesz vele. Inkább magadat járatod le még jobban.
Én vállalom azt,hogy hittem egy szélhámosnak a 2006-os kampányban így ki tudta csalni a szavazatomat.
A történészek majd valakit igazolnak úgy 25-30 év múlva.

Te pedig ahelyett,hogy elitélnéd ezt az "álnok" viselkedést,folyamatosan engem figyelmeztetsz,hogy miként merem bírálni a kormányt,hiszen rájuk szavaztam.
Pedig a logikus az,hogy az bírálhatja őket jogosan aki támogatta a győzelmüket. Vagy nem? Csak az bírálhat aki ellene szavazott?

És abba a tükörbe neked kellene időnként belenézni....
Törölt felhasználó 2010. 02. 26. 13:25
Előzmény: #1042  pampa
#1043
Pampa, én neked állítok fel tükröt folyamatosan. De azt értem, hogy a kép felidegesít.
pampa 2010. 02. 26. 13:07
Előzmény: #1041  Törölt felhasználó
#1042
penznyelo

Ne csodálkozz azon ilyen reagálások után,hogy sokan "bértopikolónak" tartanak.
Mert itt megint egy bődületes MSZP-s baromság merül fel és te arra reagálsz,hogy 2006-ban rájuk szavaztam. És? Mi a gond? Ennyi,vége,én már az életem során másra nem szavazhatok? Nem kritizálhatom ez a "dilettáns" társaságot?

Tényleg nem látod a saját "munkásságod" amit itt a topikokban művelsz?

És csak a történelmi hűség kedvéért én arra az MSZP-re szavaztam akinek a Miniszterelnökét Gyurcsánynak hívták.
Ez már nem az.
Ha már annyira akadsz.
Törölt felhasználó 2010. 02. 26. 12:59
Előzmény: #1040  pampa
#1041
Pampa, ismét felhívom a figyelmedet, hogy a ""mici-mackó" értelmi képességű" MSZP-s politikusok jó része ugyanaz most, mint 2006-ban volt, te pedig 2006-ban azt mondtad nekik/róluk, hogy kormányozzatok.
pampa 2010. 02. 26. 12:57
Előzmény: #1039  pampa
#1040
Azt gondoltam,hogy némely MSZP-s politikus "mici-mackó" értelmi képességű,de ennyire "lenntre" nem gondoltam.

"MSZP: 2,5 millió embert akar elszámoltatni a Fidesz
Az MSZP szerint a Fidesz azt a két és félmillió embert akarja elszámoltatni, akik 2006-ban a szocialistákra szavaztak, ezt pedig nem fogja engedni a szocialista párt.
"Török Zsolt, az MSZP országgyűlési képviselője pénteken Budapesten sajtótájékoztatón kijelentette: "megálljt parancsolunk Orbán Viktornak, Kövér Lászlónak és a Fidesz többi vezetőjének! Nem engedjük, hogy a párt tagjait, az MSZP szimpatizánsait, vagy két és félmillió MSZP-szavazót megfélemlítsenek, megfenyegessenek".

Esetleg bővebben,hogy milyen lista alapján kezdődik az elszámoltatás?

Vagy megint csak riogatják a lakosságot?
pampa 2010. 02. 26. 09:01
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1039
Ők egyenlőre csak jelölők. Akkor lehet rájuk szavazni,ha összegyűjtik a kellő cédulát.
És amint látjuk erre nagyon kicsi az esély még a viszonylag nagy pártoknál is. Centrum,MDF,Munkáspárt ???

még -- 43 -- nap
Törölt felhasználó 2010. 02. 25. 21:18
Előzmény: #1037  pampa
#1038
Lesz bőven 0,1-0,2 %-os párt, de még 0,01 körüli is bőven. :)
Hogy ennek mi értelme?!
pampa 2010. 02. 25. 18:09
Előzmény: #1036  Törölt felhasználó
#1037
Jelöltből nincsen hiány.

"A testület csütörtöki ülésén a Magyar Cselekvő Pártot (MACSEP) és a Nép Oldali Pártot (NOP) vette nyilvántartásba. Az áprilisi országgyűlési választásokon az egyéni választókerületekben pártjelöltek és független jelöltek is indulhatnak, de területi és országos listát csak pártok állíthatnak. Ehhez azonban előbb be kell jelenteniük magukat az illetékes választási bizottságnál. Az OVB-nél azoknak a pártoknak kell nyilvántartásba vetetniük magukat, amelyek több megye, vagy valamely megye és a főváros területén kívánnak jelöltet vagy listát állítani.

Az OVB korábban jelölőszervezetként az alábbi pártokat vette nyilvántartásba: Civil Mozgalom (CM); Vállalkozók Szövetsége a Reformokért (VSZ); Magyar Szocialista Párt (MSZP); Új Szociáldemokrata Néppárt (ÚSZNP); Demokrata Unió (DU); Magyarok Egymásért Szövetsége (MESZ); Magyar Republikánus Politikai Párt (MRPP); Liberális Roma Unió Párt (LRUP); Történelmi Szövetség, Kisgazdák-Szociáldemokraták Párt.

Nyilvántartásba vette ezeken túl a következő pártokat: Torgyán-Kisgazda-Koalíció; Magyarországi Kisebbségek Pártja (MKP); Magyarországi Szociáldemokrata Párt (MSZDP); Szociáldemokrata Párt (SZDP); Magyar Demokrata Fórum (MDF); Zöld Demokraták - Zöld Baloldal - Zöldek Szövetsége (Zöld Baloldal); Igazi Demokraták Klubja (IDK); Szabad Demokraták Szövetsége - a Magyar Liberális Párt (SZDSZ); Magyar Kommunista Munkáspárt (MUNKÁSPÁRT); SMS Demokrata Párt (SMSDEMOKRATA); Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt (Jobbik); Összefogás Párt (ÖP); Fidesz - Magyar Polgári Szövetség (FIDESZ); MCF Roma Összefogás Párt (MCF); Lehet Más a Politika (LMP); Zöldek Pártja; Független Kisgazda-, Földmunkás és Polgári Párt (FKgP); Magyar Igazság és Élet Pártja (MIÉP); Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP), Centrum Összefogás Magyarországért (CENTRUM Párt); Magyar Vállalkozók és Munkaadók Pártja (MVMP); Együtt a Magyarországi Romákért Párt (EMRP); Petőfi Nemzeti Néppárt (PNNP); Pajzs Szövetség; NÉPPÁRT.HU (NP); Nemzeti Forradalmi Párt (NFP); Magyar Realista Egység és Béke Párt; Szövetség az Egységes Magyarországért "Közbiztonság és Demokratikus Közélet Szövetsége" (SZEM), Internetes Demokrácia Pártja (IDE), Nemzeti Munkáspárt (NM), Magyarországi Zöld Párt (Zöldek).
Törölt felhasználó 2010. 02. 25. 11:02
Előzmény: #1034  pampa
#1036
Ideje lenne az Szdsz-Mdf- Mszp paktumnak nyíltan összeállni, és nem az ország előtti alattomos színjátékot folytatni. Ők együtt vannak , mondják ki nyíltan, és akkor nem lesznek elveszett szavazataik A Fidesznek így tehetik a legnagyobb kárt , mert amúgy az elveszett szavazatok révén a Fidesz több % -hoz jut.
gyurcsány bóhóc szót kapott ömlött belőle a hülyeség azonnal:"demokratikus konstrukciók védelme.-az MSZP ezt a szociális szempontok képviseletével,-kampányban kellett volna "őszintének" lenni. "
Ezzel elismeri , most sem őszinték a választási kampányban. Áljj ki ferike, még megteheted, mi tart vissza !?? Kérlek légy végre ennél is őszintébb
Törölt felhasználó 2010. 02. 25. 10:56
Előzmény: #1033  Törölt felhasználó
#1035
még kicsit tömködjük a zsebünket -aztán majd /választások után 1/2-1év/csináltatunk 1 polgár....rút/ aztán visszajövünk.....és a "nép" minket akar
pampa 2010. 02. 25. 10:49
Előzmény: #1032  Törölt felhasználó
#1034
Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök szerint a mostani választásnak van talán a legnagyobb tétje az elmúlt húsz év voksolásai között. A Népszava online és a nol.hu is beszámolt arról, hogy a volt kormányfő szerdán kora este a Belvárosi Szabadegyetem rendezvényén beszélt, és lényegében most először szólalt meg nyilvánosan háttérbe vonulása után. Gyurcsány szerint a rendszerváltáskor félig-meddig megvalósult az alkotmányos forradalom, másik két forradalmi vágy viszont nem teljesült be: az egyik a szociális, a másik az erkölcsi forradalom.
Az azóta eltelt időben az MSZP és az SZDSZ baloldala ezt az elmaradt szociális forradalmat próbálta kompenzálni, míg a jobboldal a mai napig az elmaradt erkölcsi forradalmat követeli, a folyamatos felelősségre vonással, a számonkéréssel - vélekedett.

A volt miniszterelnök a jelenlegi pártok választási magatartását elemezve a rendszerváltás korrekcióját célzó forgatókönyveket ismertetett. Szerinte a Jobbik ilyen korrekciója destruktív, romboló koncepció, ugyanis a demokratikus normákkal szembeni hatalomgyakorlást célozza. Úgy látja, hogy a Fidesz pedig szembemegy Bibó Istvánnal - aki szerint jobb az intézmények uralma, mint az emberek uralma alatt élni - , amikor a személyi kultuszra épít, és sok esetben a harmadik Magyar Köztársaság hagyomány- és jogrendszere ellen megy.

Hozzátette: az MSZP és a Bokros-féle MDF alapstratégiája ezzel szemben a rendszerváltáskori demokratikus konstrukciók védelme. Felhívta viszont a figyelmet arra, hogy az MSZP ezt a szociális szempontok képviseletével, míg az MDF egy neokonzervatív gazdaságpolitikai szemlélettel képviseli. A volt kormányfő kitért arra, a Fidesznek történelmi bűne, hogy az elmúlt négy évben "a rendetlenség és a káosz apostola lett".

Az elhíresült őszödi beszéd kapcsán megjegyezte: ma már sajnálja, hogy akkor nem volt még őszintébb.

Nem a híres beszédben hanem a kampányban kellett volna "őszintének" lenni.
Akkor most nem tartana itt az ország ée a Szocialisták sem.

Hihetetlen egy társaság. Amennyiben megszólalási lehetőséget kapnak a médiában rögtön elmagyarázzák,hogy az "emberek" a hibásak . Ők jól csinálnak mindent csak a Fidesz belemagyarázza az embrekbe,hogy minden rossz....

Remélem nem tudnak ezzel számottevő javulást elérni.
Törölt felhasználó 2010. 02. 25. 10:36
Előzmény: #1032  Törölt felhasználó
#1033
Nem csak neked ...
Vagytok egy "páran"..., jó nagy repülőt béreljetek, és olyat, ami nagyon-nagyon messzire visz ! :))
Törölt felhasználó 2010. 02. 25. 10:14
Előzmény: #1031  pampa
#1032
akkor még 43-nap és pakolnom kell:)))))))
pampa 2010. 02. 25. 09:54
Előzmény: #1030  pampa
#1031
még -- 44 -- nap
pampa 2010. 02. 24. 15:15
Előzmény: #1029  Törölt felhasználó
#1030
Pontosan.és a veszett szavazatot a győztes kapja meg. :)))
Törölt felhasználó 2010. 02. 24. 15:06
Előzmény: #1028  pampa
#1029
Gondolom, azért lehet kevesebb képviselőjük, mint 20, mert nem a 386-ot kell figyelembe venni ez esetben, hanem csak annak egy részét (a listás helyek számát), így igazad lehet. Ezt figyelmen kívül hagytam, bocs!
Viszont ha 4,99 %-ot érnek el, és egyéniben egy jelöltjük sem jut be, akkor nyilván nem lesz egy emberük sem. Most pedig úgy néz ki, még bőven ez alatt is vannak. Sokat lehet bukni egy század %-kal. :)
11-12 képviselő vagy nulla.
pampa 2010. 02. 24. 14:54
Előzmény: #1027  Törölt felhasználó
#1028
Azzal nem lehet csak 5% - vagy több.
Törölt felhasználó 2010. 02. 24. 14:47
Előzmény: #1025  pampa
#1027
Az érdekes, mert a legutóbbi két választás valamelyikén pl. a MIÉP 4-5 % közötti eredményt ért el, és nem is jutott be egyetlen képviselőjük sem.
Törölt felhasználó 2010. 02. 24. 14:43
Előzmény: #1024  Törölt felhasználó
#1026
Karlo, te tényleg nem ismered a választási rendszert. 152 hely az, amit minimálisan kiosztanak területi listán. 152*0.05=8 mandátum. Ha azt is belekalkuláljuk, hogy nem mindenki jut be, akkor ez esetleg 1-gyel több is lehet. Ezen kívül van az országos lista (max. 58 fő), ide meg a töredékszavazatok kerülnek. Innen 2-3 helyet összehalászhat egy 5%-os párt is, többet nem. Így a modell számítása helytálló lehet.

Egyébként 2006-ban is éppen elrték az 5%-ot és pont 11 helyük lett vele a parlamentben.
pampa 2010. 02. 24. 14:41
Előzmény: #1024  Törölt felhasználó
#1025
Lehet,mert talán a MIÉP is amikor bejutott 5%-nál 13 mandátumot kapott. Függ a mandátumot nem érő és az elvesző szavazatoktól.Nem nagyon értem,csak "kapisgálom".
Törölt felhasználó 2010. 02. 24. 14:36
Előzmény: #1023  pampa
#1024
Tudom, hogy bonyolult a be nem jutott (5 % alatti) pártokra leadott szavazatok elosztása miatt.
Ha viszont feltételezzük, hogy csak listán juttatnak be képviselőket, ami ugye minimum 5 %, akkor legalább 20 fő lenne. Mivel jelenleg nem úgy néz ki, hogy elérnék az 5 %-ot (tegnapi hír szerint 2-3 %-on állnak), ezért szerintem nulla képviselőjük lesz (feltételezve, hogy egyéniben nem lesz bejutójuk).
Tehát 11 szerintem nem lehet ebben az esetben.
pampa 2010. 02. 24. 14:17
Előzmény: #1022  Törölt felhasználó
#1023
Nem így számolják.
Az MDF-nek csak listás helye lesz.
Nagyon bonyolult a kiszámítás. Előre lehetetlen.

Más.

Nyakó úr nem volt ennyire kényes amikor a HIT bejelentete hogy támogatja az MDF-et...

"Nyakó István leszögezte, a vallás olyan ügy, amelyben semmi keresnivalója a pártpolitikának és a kampányoknak. Mint mondta, az MSZP nem ellenzi, hogy az egyházak véleményt formáljanak közügyekben, de nem lehet szerepük pártpolitikai csatákban.
Törölt felhasználó 2010. 02. 24. 14:11
Előzmény: #1021  pampa
#1022
Mivel a 11 fő az csak 2,85 %, ezért azt feltételezik, hogy az MDF egyéniben juttatja be ezt a 11 embert. Kíváncsi lennék, melyik jelöltjükre gondolnak, aki egyéniben képes jelen körülmények között ilyen "bravúrra".
pampa 2010. 02. 24. 13:50
Előzmény: #1020  Törölt felhasználó
#1021
Szerintem pedig két fontos infót tartalmaz. Valószínűsíti az MDF bejutását és az MSZP 60 mandátumát.
Listán remélem meglesz a 55%+.
És így az összes egyéni hely.
Törölt felhasználó 2010. 02. 24. 13:42
Előzmény: #1019  pampa
#1020
Ebben nem sok új infó van. A Fidesz 2/3-adhoz meg már sokszor leírtam az én gyorsan kiszámolható módszeremet. Most csak a végeredmény:
- 45%-os listás arány alatt biztosan nincs 2/3-aduk;
- 45-50% közötti listán aránynál valószínűleg nincs 2/3-aduk;
- 50-55% között egyre valószínűbben meglesz a 2/3-aduk.
- 55% felett biztosan meglesz a 2/3-aduk.
pampa 2010. 02. 24. 13:28
Előzmény: #1018  pampa
#1019
Megszerezheti a kétharmados parlamenti többséget a Fidesz a Nézőpont Intézet modellszámítása szerint. A közvélemény-kutató legfrissebb, a Heti Válasz számára készített, a lap csütörtöki számában megjelenő felmérésén alapuló számítás szerint a Fidesz-KDNP 264 fős frakcióra számíthat a következő Országgyűlésben (ez három fővel kisebb, mint egy hónappal korábban). Az MSZP-nek 60, a Jobbiknak 51, az MDF-nek 11 képviselője lehet.

Ez alapján a Szocialisták leharmadolják a frakciójukat...
pampa 2010. 02. 24. 12:11
Előzmény: #1016  pampa
#1018
Hiányosak a választási ismereteim,vagy esetleg Lendvainak?
Mert én úgy tudtam,hogy a választók döntik el,hogy egy adott párt meddig kormányozhat.
Valószínűleg ezért nem folytathatják a Szocialisták,mert ha rajtuk múlna még 3-4 ciklust simán kormányoznának.
Ő szerintük annyira jól csinálták ezt a 8 évet....

"Lendvai Ildikó az M1 Ma reggel című műsorában elmondta, hogy az is korlátozza a szabadságot, ha valaki azt hiszi, hogy az jó, ha egy párt 15-20 évre betonozná be magát a hatalomba. A műsorban a fenti mondatok után Bethlen Jánoshoz fordult, és így szólt az MSZP elnöke: „Ne nézzen így, mert maga is tudja, hogy nem jó, meg én is tudom, hogy nem jó!”. Lendvai szerint ugyanis „ha valaki ezt jónak tartja, az arra fogja az eszközöket felhasználni, hogy ez így legyen”.

(mtv.hu)
sanka 2010. 02. 24. 09:39
Előzmény: #1016  pampa
#1017
Jó kampányt pampa, biztos meglesz a jutalmad!
pampa 2010. 02. 24. 08:50
Előzmény: #1014  pampa
#1016
még -- 45 -- nap

Kéri:

"A szocialista tábor választói kedvéről azt mondta, a futószalagon kirobbanó botrányok, a szinte mindennapra jutó letartóztatások egyáltalán nem fognak ennek kedvezni. „Ha mégis az urnák elé járul az a mintegy 700 ezer szocialista választó, akik ma még a részvételüket illetően is bizonytalanok; ez az MSZP-nek akkor is csak 27-28 százalékos parlamenti jelenlétet eredményezne. Az egyéni választó körzetekben az arány talán szorosabb lenne, és ki tudnák kényszeríteni a második fordulós választást. Ám maradjunk a realitásoknál, a szocialisták szerintem négy-öt egyéni körzetben várhatnak győzelmet, de nem mindegy, hogy a listákon ötven vagy nyolcvan mandátumot szereznek.”
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 14:33
Előzmény: #1014  pampa
#1015
szólt a háttérhatalom itt az ideje az összeborulásnak nyíltabban is, mert szorul a hurok
utolsó idők
link
pampa 2010. 02. 23. 14:27
Előzmény: #1013  Törölt felhasználó
#1014
Ismerem a Jobbikot. Már írtam , jártam olyan lakásban ahol Vona képe lógott a falon... :)))

Nagy a dilemma a Szocialistáknál...

"A választások második fordulójában előállhat az a helyzet, hogy a szocialisták kénytelenek lesznek visszalépni a fideszes jelölt javára, ha nem akarják, hogy a Jobbik túlnyerje magát. Így viszont erősítenék a Fidesz esélyeit a kétharmadra.

Mint a franciáknál

Elképzelhető, hogy – ahogyan azt a 2002-es francia elnökválasztásokon láthattuk, Le Pen ellenében a szocialisták a konzervatív Jacques Chirac mellé tették a keresztet – a 2010-es országgyűlési választásokon a második fordulóban MSZP is visszalép néhány helyen a Fidesz javára, írja a Political Capital (PC) legutóbbi elemzésében.

Valószínűsíthető, hogy több olyan egyéni választókerület lesz áprilisban, ahol a szocialisták kevesebb szavazatot fognak kapni, mint a jobbikos jelöltek – mondta Krékó Péter a PC vezető elemzője. Az EP-választásokon – alacsony választói részvétel mellett – 12 olyan körzet volt, ahol nem szerzett abszolút többséget a Fidesz, és Jobbik-fölény volt a szocialistákkal szemben.

Érted vagyok és ellened

Ha a választás második fordulójában egy szocialista, egy fideszes és egy jobbikos jelölt jut tovább, akkor az MSZP dilemmája lesz, hogy visszalépteti-e képviselőjét a Fidesz javára, hogy ne a Jobbik kapja a mandátumot – állítja Krékó. Ha nem teszi, támadási felületet ad a Fidesznek, hogy csak retorikai fogás részéről a demokratikus erőkkel való együttműködés, ha megteszi, akkor viszont hozzásegíti a Fideszt a kétharmadhoz. Fontosabb ez a dilemma az MSZP, mint a Fidesz számára, ugyanis több olyan választókerület lesz, ahol a szocialisták végeznek a harmadik helyen és a Fidesz az elsőn, magyarázta a PC elemzője.

Szélsőjobb a centrumban

Krékó véleménye szerint a Jobbik megerősödéséhez vezetett, hogy az utóbbi időben a Fidesz és az MSZP is megpróbálta a másik térfelére „lökni” a Jobbikot, aminek a következményeképpen a szélsőjobb gyakorlatilag középen álló politikai erőként tudja magát definiálni, egyenlő távolságra a Fidesztől és az MSZP-től. A jövőben meg kellene húzni azt a határvonalat, amin túl nem lehet szövetségre lépni, javasolta az elemző.

A Fidesznek nem lesznek skrupulusai

Reális forgatókönyv az is, hogy azokban a választókerületekben, ahol a Jobbik végez harmadik helyen az MSZP mögött, a Fidesz arra fogja fölszólítani, hogy lépjen vissza a fideszes jelölt javára, s ha nem teszi, a legnagyobb ellenzéki párt érvelhet azzal, hogy a Jobbik nem segíti elő a kormányváltást, s voltaképpen a szocialistákat támogatja – vázolta a PC elemzője. A Jobbikkal van problémája a Fidesznek, de a Jobbik szavazóival nincs, emlékeztetett Krékó, aki szerint a Fidesznek nem fog problémát okozni, ha a Jobbik visszalépésekkel támogatja hatalomrajutását.

atv.hu
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 14:17
Előzmény: #1012  pampa
#1013
tényleg nem akarlak piszkálni, bántani, de egyáltalán elolvastad a JOBBIK programját ismered a párt céljait történetét? jártál már lakossági fórumukon vagy rendezvényükön? vannak Jobbik-os barátaid, ismerőseid? tisztában vagy vele ki volt Pongrácz Gergely?
pampa 2010. 02. 23. 12:48
Előzmény: #1011  Törölt felhasználó
#1012
Szerintem ebbe ne kezdjünk bele. A Jobbik nekem nagyon a szélen van. Ennyi.Mivel mindíg szavazok ezért most a Fidesz jön.
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 11:40
Előzmény: #1007  pampa
#1011
"Az egyik pedig a nézete miatt kiesik."

a JOBBIK programjával, illetve alapító nyilatkozatában foglaltakkal mi a bajod?
Pongrácz Gergely bácsi szerinted nem egy hiteles ember?
link
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 11:37
Előzmény: #1009  pampa
#1010
hát ha nem pártokban gondolkodol, miért támogatod a FIDESZ-t mint párt "szövetséget"?
pampa 2010. 02. 23. 11:27
Előzmény: #1008  Törölt felhasználó
#1009
A pártok nem érdekelnek.
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 11:23
Előzmény: #1007  pampa
#1008
soha nem is akartál részt venni egyetlen párt vagy mozgalom tevékenységében sem melyről azt gondoltad, hogy nemzetünk javát akarja?
pampa 2010. 02. 23. 10:28
Előzmény: #1006  Törölt felhasználó
#1007
Már többször leírtam. Nincsen párt kötődésem és mindíg az utolsó pillanatban döntöttem. Most a vita alapján. Ott volt egy határozott jelölt és egy hazugsággal vádolt ellenfél. Ez annyira zavarodottan viselkedett,hogy elhittem a másik állításást és ezért szavaztam oda. Ennyi.
És most én az MSZP ellen szavazok, mondhatnám azt,hogy büntetésből. És mivel nem akarom a szavazatom eldobni ezért csak két lehetőség jöhet szóba. Az egyik pedig a nézete miatt kiesik.
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 08:58
Előzmény: #1005  pampa
#1006
pampa nem cikizni akarlak, de téged mi vitt rá arra, hogy az MSZP támogatás után a FIDESZ-re akarjál szavazni?
pampa 2010. 02. 23. 08:36
Előzmény: #1004  pampa
#1005
Ennél az eredménynél talán 2/3-ad.

"A biztos szavazó pártválasztók körében a Fidesz 59 százalékos támogatottsága továbbra is igen jelentős előnyt biztosít a második helyezett MSZP-vel szemben (18 százalék). A Jobbik 14 százalékos eredményével biztos bejutónak számít. Az LMP februárban ismét elérte a parlamentbe jutáshoz szükséges 5 százalékos küszöböt, az MDF viszont a januári erősödés után februárra visszatért a decemberben mért szintre (2 százalék) - írta a hírportál a Forsense elemzésére hivatkozva.
pampa 2010. 02. 23. 08:32
Előzmény: #1000  pampa
#1004
Ő Szocialista miniszter volt...

"
A kórházak több mint fele már jelezte, hogy nem hajtja végre az ápolók jogosítványait szűkítő egészségügyi miniszteri rendeletet - nyilatkozta a keddi Magyar Nemzetnek Rácz Jenő, a Veszprém megyei kórház főigazgatója, volt tárcavezető.
Folyamatosan érkeznek visszajelzések az intézményvezetőktől, amelyek szinte egyöntetűen arról szólnak, hogy végrehajthatatlan az ápolók tevékenységére vonatkozó új jogszabály - nyilatkozta a lapnak a kórházvezető, hozzátéve, főigazgatói utasításba adta, hogy a munkatársak hagyják figyelmen kívül a rendeletet.

Székely Tamás egészségügyi miniszter szerint jogszabálysértést követ el az a kórházvezető, aki nem tartatja be a rendeletet. A szakma már régóta szeretné elérni, hogy szűnjön meg a jelenlegi joghézag, s jogszabály rögzítse, milyen feladatokat láthatnak el a különböző végzettségű szakdolgozók.

Az új, kifogásolt rendelkezés azonban úgy kíván ezen változtatni, hogy az OKJ-s végzettségű ápolók - akik a legnagyobb arányban végeztek önállóan, rutinszerűen, orvosi utasítás alapján bizonyos feladatokat - a jövőben ezt csak egy licencvizsgához kötve tehetnék, azonban az erre vonatkozó jogszabály még nem született meg, azt még egyeztetni kell az Európai Unióval. A rendelet felfüggesztését kérte a tárcavezetőtől több szakmai szervezet is.

még -- 46 -- nap
exley 2010. 02. 22. 18:03
Előzmény: #998  pampa
#1003
Végre, Magyarország egysorban masírozik Németországgal, Francaországgal, Anglival, és ezt egyedűl csakis bajnai elvtársnak köszönhetjük. Köszönjük, Mszp, a haza megmentője.
Törölt felhasználó 2010. 02. 22. 16:47
Előzmény: #1000  pampa
#1002
Ezek a válaszok valóban megtörténtek??? :)
Röhej ez a Mesterházy. Bokrossal azért nem vitázik, mert Horn gyula miniszterével párttársával miért vitázna. Ez még elfogadható is lenne, úgyis egy langyos, semmit mondó beszélgetés lenne csak az egész, hiszen barátok egymást mégsem akarják megbántani. Vónával azért nem vitázik, mert nem tartja demokratikus pártnak a jobbikot. Miért is nem, Igaz valóban nem demokratikus, sőt nem is kell annak lennie. Az Mszp sem demokratikus, csak a szűk vezetés lojális egymás felé,
Mesterházy elvtárs tudja miért nem vállalja Orbán az önnel való vitatkozást?? Mert önök lépten nyomon hazudnak, megtévesztenek, és a bizonytalan szavazókat is ezáltal becsapnák. Az önök 8 éves munkáját már mindenki ismeri " nem csináltak semmit" erről nincs mit vitázni.
Törölt felhasználó 2010. 02. 22. 16:27
Előzmény: #1000  pampa
#1001
"szociáldemokrata értékrend"

Ennek is jó vastag bőr van a képén.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek