Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2021. 02. 16. 12:54
#3500
"Teljes egészében a villanyautók gyártására koncentrál a jövőben a Jaguar – ezt a Jaguar Land Rover igazgatója, Thierry Bollore jelentette be hétfőn. A tervek szerint 2025-től a cég nem gyárt több fosszilis üzemanyaggal működő Jaguart, 2030-tól pedig a Land Rover modelljei is elektromosak lesznek, az első villanyterepjárót a cég 2024-ben fogja majd bemutatni.A JLR célkitűzései között szerepel, hogy a vállalat 2039-re elérje a zéró emissziós állapotot, 2036-ra pedig azt tervezik, hogy a járműveik zéró kibocsátással üzemelhessenek. Nem a Jaguar Land Rover az egyetlen autógyártó, ami hasonlóan ambíciózus terveket fogalmaz meg a jövőre: a Volkswagen tulajdonában álló Bentley 2030-ra már csak elektromos modelleket tervez, a General Motors pedig 2035-re irányozta elő a zéró emissziós állapot elérését.Ugyanolyan megfizethető, mint egy sima Jaguar A bolygó megmentése mellett persze más is motiválja a gyárakat: több országban bejelentették, hogy előbb-utóbb betiltják a fosszilis üzemanyaggal működő autók árusítását. Nagy-Britanniában és Dániában 2030-tól nem lehet majd hagyományos új autót vásárolni, Norvégiában pedig már 2025-ben bevezetik ezeket a korlátozásokat. Kaliforniában 2035-re tűzték ki a dátumot. A Climate Group EV100 programja szerint 2030-ra a villanyautó számít majd normálisnak, a több mint kilencven céget tömörítő nemzetközi szervezet számításai szerint eddigre az új elektromos autók ugyanannyiba fognak kerülni, mint a hagyományosak. Ha ez megvalósul, a Bloomberg számításai szerint a világon eladott autók 28 százaléka 2030-ban már elektromos meghajtású lesz. Ugyanezen számítások alapján 2040-re az összes eladott személygépjármű 58 százaléka lesz elektromos autó. Eddigre a városi buszok 67, a kétkerekű járművek és motorok 47, a tehergépjárműveknek pedig a 24 százaléka lesz elektromos meghajtású."
  
Ezek a határozott kijelentések arra hajaznak, mintha a fiókokban ott lenne már egy használható akkumulátor terve.
kukker 2021. 02. 16. 02:37
Előzmény: #3493  Törölt felhasználó
#3499
és kijöve győzve, és hogy győzzön."
Ezen filóztam nemrég:Úgy jön, úgy jelenik meg, hogy az állapota, a mostani jellemzője az az, hogy  "győzve" van: és kijöve győzve. Szóval hogy győzött állapotban, már egyszer győzve van. Ő már egyszer nyert.
És ami történik: és hogy győzzön."
Szóval kétszer fog ezáltal győzni, egyszer már győzött és most újra azt fog.
Gondolom én, hogy ezért lett "újra győzzön" a fordítás.
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 20:45
#3498
a pénz nem jó vagy rossz,csupán egy eszköz a sok közül,egy használati tárgy és nem több,a pénz akkor válik rosszá amikor megköti az embert ,és nem mint eszköz hanem már mint cél van már jelen az ember életében,de ez mindenre igaz ami e világ szülötte
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2021. 02. 15. 18:49
Előzmény: #3496  offshort
#3497
Amíg adót fizetünk - és úgy általában, mindenért pénzzel fizetünk -, addig ezt a modellt kell használni és ez jelenleg pénzzel működik. Viszont ezt is lehet más megközelítésben, előremutató módon,  fejlődésre, szemléletváltásra, közösségre hangoltan csinálni - és itt nem a Tony von Rogaan féle közösségi modellre gondoltam.
offshort
offshort 2021. 02. 15. 17:20
Előzmény: #3491  kukker
#3496
"A pénzt és a hozzá való ragaszkodást el kell felejteni - meg minden anyagi, materiálishoz valóét - illetve eltávolodni ettől .... " 
... 
annyit azért biztos tudsz, hogy a "Portfolio" egy gazdasági újság 
és akik itt fórumoznak azok nagyrészt a profitra hajtanak, 
aminek materiális megtestesítője maga a pénz! 
senki sem fog pénzért részvényt venni, hogy amikor eladja, akkor
romantikus álmodozásokba bugyolált ókori történetek kétesélyes jövendöléseit kapja! :)  
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 16:29
Előzmény: #3494  sanka
#3495
Nem vagyunk egyformák... van aki ezt hiszi, van aki pedig az úgynevezett evolúciót és "ősrobbanás"-t. Szabadon lehet közöttük választani... (épp ez volna a lényeg).
sanka 2021. 02. 15. 16:15
Előzmény: #3493  Törölt felhasználó
#3494

Ti ezt elhiszitek?
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 16:07
Előzmény: #3490  kukker
#3493
"hogy újra(!) győzzön."
 
A görög eredetiben nincsen ott az "újra" szócska. Károli pontosan fordítja: "És látám, és ímé egy fehér ló, és a rajta ülőnél íjj vala; és adaték néki korona; és kijöve győzve, és hogy győzzön."
 
Ez az őskeresztény egyház eredeti "pünkösdi" (karizmatikus) korszaka, közvetlenül Jézus mennybemenetele után... egészen Titusz júdeai rombolásáig.
 
Titusszal már kezdetét veszi a vörös lovas látomása (keresztényüldözések évszázadai)... ez egészen Constantinus-ig tart, aki maga már a fekete lovas látomásához tartozik... hiszen az akkor ismert "Földön" egyre gyorsabban terjedő kereszténység itt paktált le első ízben a(z akkori) legfőbb világi hatalommal... azaz itt "halt meg" lelkileg (ezért: fekete lovas)... a következő "sárga lovas" már az előzőleg meghalt testnek a halál utáni feloszlást láttató képe, azaz a constantinusi árulást követően (halál) a hamarosan beálló "sötét" középkor teljes idejére intézményesülő hatalmi kereszténység oszló hulláját mutatja... inkvizícióstul, Szentírás-eltiltásostul...(ld. "két gyászruhába öltözött tanúbizonyság")...
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 15. 15:38
Előzmény: #3487  badsector1
#3492
mindenképp, de legalább 3 év türelmi idővel
kukker 2021. 02. 15. 15:03
Előzmény: #3487  badsector1
#3491

"Hitelt 3*3,5 évnél nagyobb futamidőre érdemes felvenni?"
Egy kicsit pontosabb válasz, elnézést, hogy az előbb kicsit nem kellően odafigyelve válaszoltam.
A pénzt és a hozzá való ragaszkodást el kell felejteni - meg minden anyagi, materiálishoz valóét - illetve eltávolodni ettől mert ami majd érkezik, az ezeknek az elvesztését fogja majd okozni és ha az ember ezekhez fog úgy ragaszkodni, mint ahogy a ma világa elvárja, akkor félelem fogja eluralni a lelkét ezek elvesztésétől és a félelem miatt sokkalta megkísérthetőbb lesz a gonosz számára. 
Legyen ez most bármilyen szánalmas és röhejes.
De ne az legyen a lényeg, hogy rajtam mennyit lehet röhögni, hanem figyeld - te is - az idők jeleit, figyeld a világot, merre megy.
Nincs sok idő ebből az időszakból, amit ma még élhetünk.
kukker 2021. 02. 15. 14:28
Előzmény: #3488  Törölt felhasználó
#3490
1 És láttam, amikor a Bárány feltörte a hét pecsét közül az elsőt, és hallottam, hogy a négy élőlény közül az egyik mennydörgéshez hasonló hangon szól: Jöjj! 2 És láttam: íme, egy fehér ló, a rajta ülőnek íja volt, és korona adatott neki, és győzelmesen vonult ki, hogy újra győzzön.
"hogy újra(!) győzzön."
Ki volt ott Titusz Vespasianus-ná a fehér lovas íjjal?Lehetséges, hogy ott valóban fehér lovasok voltak íjjal?
Azt felejtsük el, hogy ez a fehér lovas Krisztus, mert Krisztusnak nincs íja, nem volt, nincs és nem is lesz, csak a kétélű kard van, az Igazság szava.
Szóval akkor lehetett a lovasság íjjal ott?
Illetve ott van Nabukodonozor.
Ott az emelt képmás nem szólalt meg, nem tudott beszélni - 15 Megadatott neki, hogy lelket leheljen a fenevad képmásába, hogy megszólaljon a fenevad képmása - tehát nem volt az így a Fenevad bélyege a Jelenések szerint.
Visszakanyarodva a lovasokhoz.
Ott van az "újra győzzön"
Ez ismétlődhet, gondolom....
Én meg ahogy mondtam, nem zárkózom el a tévedésemtől, mert mindegy egyes embernél lévő információ és tudás jó, és nem mondom azt, hogy nem változtatok rajta, sőt, keresem azt, hogy "hol lehetünk".... :)
Szóval jó az eszmecsere emiatt mindenféleképpen...
kukker 2021. 02. 15. 13:59
Előzmény: #3487  badsector1
#3489
Ahogy gondolod.
Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 13:59
Előzmény: #3486  kukker
#3488
Az apokalipszis lovasainak kora már régen lejárt szerintem... de ha te ezt másképpen látod, nem erősködöm.  
 
"...Te pedig, Dániel, zárd be e beszédeket, és pecsételd be a könyvet a végső időig: tudakozzák majd sokan, és nagyobbá lesz a tudás." (Dn 12,4.)
 
"...Mikor pedig látjátok a pusztító utálatosságot, a melyről Dániel próféta szólott, ott állani, a hol nem kellene (a ki olvassa, értse meg), akkor a kik Júdeában lesznek, fussanak a hegyekre;" (Mk, 13,14)
 
Amikor Kr. u. 70-ben Titusz Vespasianus előbb körülfogta, majd öthavi kemény ostrom és kiéheztetés után lerombolta Jeruzsálemet és a Templomot, a zsidókeresztények nagy része a fenti jézusi kijelentés miatt menekült el még időben a városból a római sereg közeledésének hírére... az, hogy maga az ostrom hogyan zajlott, Josephus Flavius részletesen megírta.
 
badsector1
badsector1 2021. 02. 15. 13:43
Előzmény: #3481  kukker
#3487
Hitelt 3*3,5 évnél nagyobb futamidőre érdemes felvenni?
kukker 2021. 02. 15. 13:34
Előzmény: #3485  Törölt felhasználó
#3486
"A Biblia idői próféciáinak "készre" számolása nem egyszerű eljárás... sok évszázad kemény fejtörése van már benne:"
Lehet ez most valami nagyképű és öntelt és/vagy egyben borzasztóan ostoba is, de ez amit leírtál: ember számára az.
Ha pedig megkapod - ahogy olvasom sokan mások is megkapták - azt, hogy emiatt szól neked és vezetget, akkor ott nem kellenek nagyon kemény fejtörések vagy évszázadok.
Mondok egyet.A harmadik templom.
  • Pál második levele a thesszalonikaiakhoz 2. fejezet
  • 3 Senki semmiféle módon ne vezessen félre titeket. Mert az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, amikor megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia. 4 Ez majd ellene támad, és fölébe emeli magát mindennek, amit istennek vagy szentnek mondanak, úgyhogy beül az Isten templomába is, azt állítva magáról, hogy ő isten
    "beül az Isten templomába is"
    Tavaly volt - mikor jött az számomra, hogy mi az Igazság - hogy belevetettem magam a Bibliába és a Jelenések könyvébe nagy részt, mert azáltal láttam meg azt, hogy mi van a világban és mi hova kell, hogy tartozzunk.
    És jött ez a rész is az eseményekbe és jött ezzel együtt az, hogy majd építik a harmadik templomot.
    És akkor egyszer csak jött az, egyik este a számítógép előtt egy teljesen más dolgot csinálva beugrott:
    Mi vagyunk a templom.
  • Pál első levele a korinthusiakhoz 3. fejezet

  • 16 Nem tudjátok, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke bennetek lakik? 17 Ha valaki az Isten templomát megrontja, azt megrontja Isten, mert az Isten temploma szent, és ez a templom ti vagytok.
    És ledöbbentem, hogy nem kell itt semmi épületet várni, nem lesz itt semmi épület: az Antikrisztust fogják Isten helyett imádni az emberek. 
    Szóval nem kell feltétlen a több száz év és kemény fejtörés - ami ráadásul nem biztos, hogy az igazság - mert az csak az emberé. :)
    És én ugyan így gyarló vagyok és félreérthetek dolgokat.
    Ezért is írtam, hogy amit most érzek, az ez, de ez most a legerősebb érzésem - és a mások által ugyan így érzett illetve Bibliai tudásuk alapján történelmi vonalon elemzett - alapján mondom.
    Nézd a jeleket.
    Az első lovas itt van.
    A pénzügyit látod. A harmadik lovas készen áll.
    De hallod a második lovassal kapcsolatban is a híreket.
    Lehet, hogy túlzó meg tévedek illetve ahogy mondom, csak valami emberi hiba, ostobaság miatt mondom.
    Persze.
    De jobban hiszem, hogy az van, ami, mint azt, hogy tévedek ilyen miatt.
    Az meg nem kerül semmibe, ha az ember figyeli ezeket a jeleket és nézi a történéseket, vajon tényleg az van-e, ami....
    Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 13:14
    Előzmény: #3484  Törölt felhasználó
    #3485
    A Biblia idői próféciáinak "készre" számolása nem egyszerű eljárás... sok évszázad kemény fejtörése van már benne:
     
    https://bit.ly/3dfMntK
      
    adj meg itt egy eldobható emilcímet a password-höz.
    Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 13:14
    Előzmény: #3481  kukker
    #3484

    A Biblia idői próféciáinak "készre" számolása nem egyszerű eljárás... sok évszázad kemény fejtörése van már benne:
     https://bit.ly/3dfMntK
     
    adj meg itt egy eldobható emilcímet a password-höz.
    Törölt felhasználó 2021. 02. 15. 13:08
    Előzmény: #3482  offshort
    #3483
    :))... vmelyik PickPack pontra küldheted, ha esetleg szeretnéd...majd elhozom ha arra járok... kiérdemelted a jogot...:))
    offshort
    offshort 2021. 02. 15. 12:43
    Előzmény: #3478  Törölt felhasználó
    #3482
    "A Planck-adatkészletek legújabb tanulmánya részletesebb és informatívabb, mint a körülbelül két évvel ezelőtt közzétett előzetes elemzés. - Aki idáig eljut, küldjön nekem egy láda Radebergert." 
    ...
    Rajtad a küldés terhe, azok számára akik türelmesen elevickéltek a fenti szövegrészig! :)
    A BICEPSZ és TRICEPSZ elnevezéseket vehetjük a költői szabadság enyhe fantáziálásainak? :) 
    kukker 2021. 02. 15. 11:34
    Előzmény: #3480  Törölt felhasználó
    #3481
    Helló Gyuszi!
    Egyre inkább úgy érzem és gondolom, hogy ez a lovasok ideje és a masodik jön majd, illetve és vélhetően - ezt viszont más nagyobb "tájékozottsága" által - Góg és Magóg dolga is eljön.
    Ez az időszak lesz egyszer 3,5 év, tehat ugy 2024 - 2024 fele körülbelül és onnan a kétszer 3,5 év. 
    Közel van az idő.

    Topik gazda

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek