ja a sok 100% magyar ))
sajnos nem erről lesz a "szavazás" hanem hogy győztünk a "háborúban" arról, ez megy 5 éve
ki ellen?
az opecra kíváncsi leszek jhéten, még tartogatom a harmadát, hátha csoda lesz
a szaudiakon múlik most minden, egyébként annyi az olaj hogy fürödni lehet benne
a mol zseniális ))) 17k-ra érdekes lesz a szenvedése
Így rimánkodik a kormány az afrikaiaknak, hogy telepedjenek már le Magyarországon
anarki POLITIKA ma 10:14 165 609
„Szerezzen állandó lakhelyet önnek és családjának az Európai Unióban!”
– így kezdődik a magyar kormány kétoldalas hirdetése, ami a NewAfrican magazin legfrissebb számában toboroz afrikai bevándorlókat (lásd még: migráns)
el is hiszem
alacsony kamatok, a befektetések semmit se hoznak szinte
nálunk se az állam papír, pedig mennyi pénz parkol benne , a sok nyugdíj megtakarítás
semmit vagy alig növekszik
• A várakozásoknak megfelelően nem változott az amerikai kamatszint, a Fed 0,50%-on hagyta az irányadó rátát. A közleményből azonban kiderült, hogy a foglalkoztatási és a gazdasági helyzet javulása miatt hamarosan jöhet a kamatemelés, ráadásul most a globális bizonytalanságokat is enyhének nevezte a jegybank. A döntéshozók közül tegnap hárman a kamatemelésre szavaztak, heten pedig kamattartásra, mely szintén azt jelzi, hogy közeledik a következő szigorítás. A korábbinál tehát jóval szigorúbb hangvételű volt a közlemény, A prognózis szerint jövőre két, és 2018-ban is két kamatemelést várnak a jegybankárok, és lefelé módosították az idei évre szóló GDP várakozást. Az idei évben 1,8%-os, jövőre 2%-os, 2018-ban 2%-os, míg 2019-ben 1,8%-os növekedést jósolnak. Az 2016-os inflációs várakozás is lejjebb került 1,4%-ról 1,3%-ra, jövőre 1,9%, 2017-ben, és 2018-ban pedig már elérheti a jegybanki célszintet, a 2%-ot. A munkaerőpiaci folyamatok továbbra is kedvezően alakulhatnak, a munkanélküliségi ráta az idei év végén 4,8%, jövőre 4,6%, míg 2018-ban már csak 4,5% lehet. A dollár mérsékelten gyengült az euróval szemben, azonban a nyersanyagdevizák erősödtek az amerikai fizetőeszközhöz képest. A jelenlegi határidős árazások alapján a november 2-i kamatemelésnek 21%, míg a december 14-i kamatemelésnek 61% az esélye.
• Szintén nem nyúlt a kamathoz az új-zélandi jegybank, a – hazai idő szerint – 23 órakor tartott kamatdöntő ülésen 2%-on hagyták az irányadó rátát. A megjelent közlemény szerint a globális gazdaság a széleskörű jegybanki támogatás ellenére csak visszafogott ütemben tud bővülni, az infláció pedig a tartósan alacsony nyersanyagárak miatt nem tud emelkedni. Az új-zélandi GDP második negyedéves alakulása megfelelt a jegybanki várakozásoknak, a növekedést továbbra is az ingatlanpiaci fellendülés, a turizmus, és a laza monetáris politika segíti. Az ingatlanpiacon kialakult eszközár-buborék visszafogására irányuló, makroprudenciális intézkedéseket sikeresnek ítélik a döntéshozók, így az új-zélandi dollár gyengítése, és az export fellendítése érdekében a közeljövőben tovább csökkenthetik a kamatszintet. A határidős árazások alapján jó esély van rá (69,2%), hogy a következő, november 10-én esedékes ülésen újabb 25 bázispontos kamatvágásról határoznak. Az új-zélandi dollár árfolyama nem reagált érdemben a döntésre.
Mai adatok, események
• FR – 8:45 Üzleti BMI, szeptember. Előző: 101. Várt: 101.
• HU – 10:00 MNB inflációs jelentés
• ES – 10:00 Külkereskedelmi mérleg, augusztus. Előző: -1,4 mrd EUR. Várt: -0,7 mrd EUR.
• EU – 10:00 EKB gazdasági jelentés
• GB – 10:30 Jegyzőkönyv a BoE legutóbbi kamatdöntő üléséről
• US – 14:30 Heti friss munkanélküli segélykérelmek száma. Előző: 260 e fő. Várt: 262 e fő.
• US – 14:30 Tartósan munkanélküliek száma. Előző: 2,143 m fő. Várt: 2,143 m fő.
• US – 14:30 Lakásárindex változása (hó/hó), július. Előző: +5,6%
• EU – 15:00 EKB-tól Draghi tart beszédet
• GB – 15:30 BoE-től Cunliffe tart beszédet
• US – 16:00 Folyamatban lévő lakásértékesítések száma, augusztus. Előző: 5,39 m. Várt: 5,45 m.
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link