Nincs jó hangulat a piacokon. Az európai részvényindexek szinte kivétel nélkül mínuszban állnak, a főbb indexek fél százalék körül csökkennek. Hasonló mínuszok lehetnek nyitáskor Amerikában is, ahol a befektetők leginkább néhány Fed-tag beszédére figyelhetnek. A bostoni Fed elnöke például arról beszélt, hogy szükség van a szigorúbb monetáris politikára.
Ma már az olajban sem bízhatnak a tőzsdék, amely a tegnapi megugrás után még tovább csúszott vissza a reggeli szintekhez képest. Jelenleg 1,5 százalék körüli mínuszban van a nyersanyag, bár ma inkább nyereséget biztosíthatnak be a befektetők, hiszen nem érkezett negatív hír.
A magyar parkett hősiesen tartja magát, a BUX index kisebb pluszban áll, de ezzel is kiemelkedik az európai társak közül. Ma az OTP és a Mol húzza az indexet, és a blue chipek közül csak a Richter gyengül.
Szeptember 16-án pénteken kerül sor a BUX, a Cetop 20 és a CECE indexek átsúlyozására (a zárószakaszban). A magyar nagypapírok közül a Richter az elsőszámú nyertese a folyamatoknak, de kismértékben még a Magyar Telekom is örülhet. A Mol viszont nagyot veszít, és az OTP-ben is a kínálati oldalt erősíthetik majd az indexeket követő alapok tranzakciói. Részletes elemzésünket itt olvashatják.
4 százalék közeli pluszba ugrott a Deutsche Bank részvénye a hírre, miszerint a bank hamarosan megállapodhat az amerikai hatóságokkal a jelzáloggal fedezett értékpapírok 2008-as válság előtti értékesítésével kapcsolatos nyomozást követően. A Manager Magazin szerint a büntetés így 2,4 milliárd dollár lehet. A német bank 2008 óta már több mint 9 milliárd dollárnyi büntetést fizetett ki.
Világszerte kapkodják a Mercedeseket, globálisan 12 százalékkal nőttek az eladások az első 8 hónapban tavalyhoz képest. Ez a szép teljesítmény az utóbbi hónapokban már a Daimler technikai képén is tükröződik, azonban a kitörés nehéznek bizonyul
Mivel nem jelentett be új intézkedést az EKB, a tegnapi kereskedésben tovább erősödött az euró, ezzel elérte a korábbi short pozíciónk stop-szintjét. Az 1,1325-ös szint tesztelése esetén ismét short pozíciót nyitunk, a célárfolyamot a 200 napos mozgóátlag felett, 1,1150-nél, míg a stop-szintet a lokális maximum felett, 1,1372-nél határozzuk meg.
Visszavonásig: Eladás: 1,1325 Célár: 1,1150 Stop-loss: 1,1372
_______________
Az árfolyam újabb lépést tett meg tegnap a 307-es támasz felé, a belépési szintünk továbbra is 307,10, mivel nem várjuk a hosszú távú támasz letörését. Nyitás esetén a célárfolyamot 312-nél, míg a stop-szintet 305,65-nél húzzuk meg.
Visszavonásig: Vétel: 307,10 Célár: 312,00 Stop-loss: 305,65
• Az Európai Központi Bank tegnapi kamatdöntő ülésén lényegében megismételte a korábbi közleményét, miszerint a 80 milliárd euró értékű havi eszközvásárlási programot 2017 márciusáig folytatni kívánja, illetve szükség esetén akár ennél is tovább, egészen addig, amíg az inflációs pálya tartós, inflációs céljával összeegyeztethető kiigazítását nem tapasztalja. A kamatszinteket is változatlanul hagyta a jegybank. Némi csalódást okozott a piacon a döntés, mivel több piaci szereplő a QE program meghosszabbítását várta. Mario Draghi az ülést követő sajtótájékoztatón kijelentette, hogy jelenleg nincs szükség extra stimulusra, ugyanakkor fiskális támogatásra lenne szükség a gazdaság fellendítése érdekében. Az EKB módosította a GDP, és inflációs prognózisait, az idei évi GDP növekedési várakozást 1,6%-ról 1,7%-ra emelték, ugyanakkor a 2017-es, és 2018-as előrejelzést 1,7%-ról 1,6%-ra csökkentették. Továbbra is 0,2%-os inflációt várnak idén, a jövő évit 1,3%-ról 1,2%-ra mérsékelték, a 2018-as prognózis 1,6% maradt. A kamatdöntést követően és a sajtótájékoztató alatt erősödött az euró a dollárral szemben, majd késő délután visszakorrigált.
• A Fidesz-frakció egyhangúlag támogatja Kardkovács Kolos jelölését a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanács új tagjának – mondta a Magyar Időknek Bánki Erik, az illetékes gazdasági bizottság elnöke.
• Tegnap az EKB kamatdöntése után hektikus kereskedésben 307,85-ig erősödött néhány pillanatra a forint az euró ellenében, ezt követően azonban visszatért a 308-as szint fölé. A Napi.hu-nak Varga Zoltán elemzőnk elmondta, hogy az euró-forint keresztárfolyam megközelítette a hosszú távú árfolyamsáv alját. A cikk ide kattintva olvasható.
• A várt felett alakult a kínai fogyasztói árindex emelkedése augusztusban, a konszenzusban 1,3% szerepelt, ezzel szemben 1,7%-os volt az infláció. A termelői árindex – a tartósan alacsony nyersanyag- és energiaárak – ugyanakkor a várt 0,8%-os visszaesés helyett 0,9%-kal csökkent.
• A svájci munkanélküliségi ráta a vártnak megfelelően 3,2%-ra emelkedett augusztusban a júliusi 3,1%-ról.
• Jelentősen visszaesett júliusban a német export, emiatt a külkereskedelmi mérleg többlete is a várt alatt alakult, 19,5 milliárd euró volt a konszenzusban szereplő 23,7 milliárd euró helyett. A folyó fizetési mérleg szufficite 18,6 milliárd euró lett a várt 24,5 milliárd euró helyett. Az export 2,6%-kal esett vissza havi összevetésben, miközben 0,4%-os bővülést vártak, az import volumene pedig 0,7%-kal csökkent, itt 0,5%-os emelkedés szerepelt az előrejelzésekben.
Mai adatok, események
• FR – 8:45 Ipari termelés változása (hó/hó), július. Előző: -0,8%. Várt: +0,3%
• ES – 9:00 Ipari termelés változása (év/év), július. Előző: +1,0%
• GB – 10:30 Külkereskedelmi mérleg, július. Előző: -5,084 mrd GBP.
• US – 13:45 Fed-től Rosengren tart beszédet
• CAN – 14:30 Munkanélküliségi ráta, augusztus. Előző: 6,9%. Várt: 7,0%
• CAN – 14:30 Foglalkoztatottsági ráta, augusztus. Előző: 65,4%
• US – 16:00 Nagykereskedelmi készletek változása, július. Előző: +0,3%. Várt: +0,2%
Nem változik érdemben az OTP (35,7%) és a Magyar Telekom (9,25%) súlya a BUX indexben a szeptember 19-től esedékes új súlyok alapján. A Mol jelenlegi 27,79 százalékos súlya azonban 25,8 százalékra csökken, a Richteré viszont 23,9 százalékról 25,09 százalékra nő. A lépés nyertese tehát a Richter, míg vesztese a Mol papírjai lehetnek, ha az indexkövető alapok az új súlyok szerint változtatni fogják az általuk tartott részvények mennyiségét.
A Cetop index összetétele is változik, ami szintén fontos, hiszen számos indexkövető alap követi ezt az indexet. A legnagyobb újdonság, hogy román részvények kerülnek az indexbe, ami miatt a nagyobb magyar papírok súlya csökken: az OTP-é 8,83%-ra esik 10,67%-ról, a Mol-é 5,69%-ra 6,17%-ról. A Richter viszont itt is nyertese a változásoknak, súlya 5,21%-ra nő 4,82%-ról, az MTelé kis mértékben változik 1,31%-ról 1,39%-ra.
Tisztelt Ügyfeleink!
A mai napon, a kereskedési időszak lezártát követően a US30, US100, US500, US2000, VOLX, RUS50 és SUGAR eszközeink lejárati ideje megváltozik. A jelenlegi és az új határidős jegyzés közötti különbség:
- US30, körülbelül -79 index pont
- US100, körülbelül -4,5 index pont
- US500, körülbelül -6,5 index pont
- US2000, körülbelül -4,5 index pont
- VOLX, körülbelül 2,52 index pont
- RUS50, körülbelül 0 index pont
- SUGAR, körülbelül 0,6 USD
Ez azt jelenti, hogy amennyiben semmi sem történik a mai zárás és a holnapi nyitás között, úgy a VOLX és SUGAR eszközeink az említett értékkel magasabban nyitnak, a többi említett eszköz pedig a jelzett értékkel alacsonyabban.
A nyitott pozíciók az érintett eszközökön a görgetés következtében kiigazításra kerülnek a swap pont értékével. Azon ügyfelek akik függő megbízással rendelkeznek az adott árszinteken megkérjük módosítsák megfelelően pozícióikat. A stop loss és függő megbízásokat kérjük a bázis értékhez igazítsák. Máskülönben a stop loss és függő megbízások az általános rendelkezéseknek megfelelően kerülnek teljesítésre.
A görgetések időpontjának ellenőrzéséhez, kattintson a Görgetések Táblazatára honlapunkon.
Esetleges kérdéseivel ne habozzon felkeresni minket.
Az XTB Csapata
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link