Topiknyitó: Törölt felhasználó 2016. 02. 06. 14:23

Tarlós: a 65 felettiek 8 milliárdos veszteséget okoznak a fővárosnak  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 18:37
Előzmény: #158  upgrayeddAKS
#160
ennyi! big lájk! ;)
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 18:18
Előzmény: #145  Peterbond
#159
hét pontosan ez a szolidaritás teljes hiánya

de nyilván, amikor te leszel öreg és szükséged lesz a társadalom segítségére, akkor ez fog eszedbe jutni
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 02. 08. 18:07
Előzmény: #157  bpmcwap
#158
A diploma amúgy nem rossz dolog. IQ-d, tanulni akarásod megvan hozzá, akkor meg miért is ne... csak azért, mert elég sz..r a felsőoktatás, attól még vannak benne értékek, ezeket kell megtalálni :)
Olyan ez is, mint a nők úgy általában: vannak borzasztóak is, de ez visszatart minket attól, hogy megkeressük a jobbak közül azt, akivel leélünk egy életet? :) (Persze a nőknél valószínűleg jobbak az arányok: kevés a hitvány, sok a "tuti"...)
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 17:55
Előzmény: #156  upgrayeddAKS
#157
szakmunkásba végeztem, sárból jöttem, az osztálytársaim 90%-a kint van! 28-ból 25-en konkrétan...
Persze azóta felnőtt fejjel munka és 3 gyerek mellett azt hittem, hogy nekem diploma kell.... őőőő, izé... első kézből tapasztalom az oktatási rendszert nem csak a gyermekeim lévén, hanem mert jó magam éppen egyetemre járok - de minek.... 75-79, még akarja, 80-tól már azt hiszem y generációról beszélünk, nekik már más az identitásuk, ők már európaiak inkább mint magyarok, ettől kezdve más dimenzióban gondolkodnak... csak úgy a mihez tartás végett... sóval én nem hiszek a tömegekben, mert vannak a divatzombik, akik nem fognak dolgozni de jókat lehet majd röhögni rajtuk a TV-ben hogy milyen hülyék - már aki ezen tud röhögni, vagy leszarni mindent és lépni... kb 100as iq felett aki akár mosogatni, akár bármire képes és akar, az lépni fog a köv 5-10 éveben... aztán marad két réteg... az egyik, aki függ a rendszertől, a másik aki a rendszer része.... na ebből kalkulálható minden... ismét írom, thats all folks... a folks-ot én a mesétől eltérően fordítanám.... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 02. 08. 17:44
Előzmény: #150  bpmcwap
#156
Ezt a generációt ugyanúgy (sőt talán még könnyebben) "leszalámizza" az olyan nyomi politikus, mint orbánc (vagy annak sokadik "reinkarnációja"). Az individualizmus frankó dolog (magam is individualista vagyok egy egészséges mértékig), de ha túl sokat erőltetik az emberek, akkor nem fognak megtanulni soha közösségben gondolkodni. Na és ez az egyik legnagyobb baja a magyaroknak... mert nálunk korruptabb és/vagy hülyébb országok is vannak (nehéz elképzelni, de így van), de olyan, amelyik ennyire könnyen "idomítható" lenne a másik lenyomására, visszahúzására, olyan valószínűleg csak egy nép van... Sajnos már a komcsi rendszerben is megtanulták a zemberek, hogy nem bízhatnak meg egymásban, sőt a hátbatámadás kifejezetten előnyös lehet. A magyarság elég nagy része sajnos memetikai korcs (lehet, hogy genetikai is), amelyik nem képes felfogni, mekkora fejlődési potenciált törünk le azáltal, hogy energiáink egy nagy részét az egymással való basz..kodás emészti fel. Szerintem sokan azok közül, akik külföldre mentek, pont ezek miatt (is) tették. A bosszantó az egészben pedig az, hogy az ún "elit" leginkább ebből él: divide et impera. Ha ezt 1x végre felismernék a tömegek (a buta TV-műsorok mögül bambán ki-kinézve persze nehéz lesz), akkor valóban felkelne egy-két generáció, de sajnos (mint írtam) ehhez az individualista megközelítés szükséges, de nem elégséges feltétel...
signal2
signal2 2016. 02. 08. 17:38
Előzmény: #154  bpmcwap
#155
Ha jól láttam, van 3 gyermeked, és 40 alatt vagy, szóval nincs kockázat. Cserélheted az otthonodat újra.
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 17:37
Előzmény: #151  signal2
#154
mondjuk ha kisdobos becsület szavadra fogadod, hogy engem is megmentesz majd pár év múlva mint a devizahiteleseket akkor belevágok... :D
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 17:36
Előzmény: #151  signal2
#153
látom te képben vagy rendesen.... :D :D :D
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 02. 08. 17:33
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#152
Ezt a "pletykát" amúgy maguk a finnek terjesztik, LMS is biztos azt az interjút olvasta, amit én :)
Nyilván nem kell készpénznek venni, amit egy finn csóka mond arról, hogy kb. "ezt csak mi, finnek tudjuk" :)
signal2
signal2 2016. 02. 08. 17:28
Előzmény: #150  bpmcwap
#151
Akkor most megCSOK-olhatod valaki hátsóját, és jó időben leszel, jó helyen.
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 17:25
Előzmény: #149  upgrayeddAKS
#150
csak tudod mi van, hogy senki nem fogja ezt nekem méltányolni... kibacott, übercopott generáció tagja vagyok.... még szivattak az orosszal, már nem tudtam jó időben jó helyen lenni, már nem volt szocpol, már nincs adómentes tőzsde, még fizetnem kellett az örökösödésit, már volt ingatlanadó, már nincs oktatás, már nincs egészségügy... De egyszer, egyszer ez a generáció felkel!!! és akkor majd elmondjuk, hogy nem kell, akkor sem kell semmi, tőlük semmi nem kell, még a nem kell sem kell!!! :D
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 02. 08. 17:15
Előzmény: #148  bpmcwap
#149
Igen, a 36 éves "öregemberek" már ne vállaljanak gyereket XD ...örüljenek neki, hogy még feláll, de "gyerekcsinálásra" már ne használják :)
Viccet félretéve: a lényeg az, hogy minden szituációt nyilván nem tudtál most lefedni, de a szándék nyilvánvaló:
1. mindenki gondoskodjon a nyugdíjáról
2. mindenki úgy nevelje fel a gyerekeit, hogy nem egy zombie legyen belőle, hanem egy jól képzett ember.
Ez méltányolandó.
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 17:02
Előzmény: #146  upgrayeddAKS
#148
basszus, na ettől meg kész leszek... minap felmerült bennünk a kérdés, hogy na negyedik??? aztán elkezdtünk beszélgetni... most vagyunk 36, mire a gyerek érettségizik akkor lennénk 54-55 körül, a diplomaosztóra 60évesen mehetnénk, és ha 30 éves korára bevállalja a gyereket akkor eldöntheti hogy engem pelenkázzon vagy az unokámat.... brrrr.... :D ne mááááár! :D
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 16:58
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#147
ne haragudj, de egy nyugdíjas miért akarja a következő generáció életét befolyásolni???? egy nyugdíjasnak van 10, jó esetben 20 éve - induljunk ki a 65 éves korhatárból... Én szülőként örülni fogok ha huszonéves gyermekemnek nem kell megmondanom hogy törölje ki - persze ehhez szülőként bele kell adnom minden tudásom... na de ha nem bizok a gyermekemben, a nevelésemben, akkor önmagamban nem bízom, ha pedig önmagamban nem bízom, nehogy már egy társadalomtól elvárjam, hogy megbízzon bennem, értékrendemben és értékítéletemben... én nyugdíjasan unokázni, utazni, és az élet oly örömeit akarom élvezni, amire ma 16 órányi munka mellett nincs időm - már ha túlélem az életet és megélem a nyugdíjas éveket.... :D
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 02. 08. 16:55
Előzmény: #142  bpmcwap
#146
100%-ban támogatom.
Már ketten biztosan lennének aláírók, ha ez lenne a népszavazási kérdőíven. :) Ha mások is csatlakoznak, akkor egyre többen leszünk...
(Nyilván kellene korrigálni a korral, pl. lehet, hogy a gyerek még nem lesz munkavállaló, amikor nyugdíjba megy/menne a delikvens, stb. de az alapvető elgondolás teljesen korrekt.)
Peterbond 2016. 02. 08. 16:52
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#145
"Arra nem gondolsz, hogy mondjuk 50 ezre forintos nyugdíjból nem lehet 10 ezerért bérletet venni? "

Ettől van aki kevesebb segélyből él. Van aki kevesebb bért kap ( Közmunka ).
És nyugdíjasunk egy főre jutó jövedelme ennyi. Még több esetben a minimálbérből élőnek 1-2 gyereket kell eltartania mellé.

Szóval ha már kiragadunk legrosszabb eseteket nézhetjük másik oldalról is.

Ha meg átlagról van szó átlagról beszéljünk ne kiragadott legrosszabb esetekből.

Valamint van a szolidaritás és van kihasználás. Persze legyen 840 eurós Minimál nyugdíj. Csak miből és leginkább: Miért is?

Emberünk mit tett le amiért neki most járna havi 840 EUR? Félre tett vagy megspórolt ennyit hajdanán? Esetleg még többet is költött mint amit termelt és e miatt is nőtt az ország adóssága? Amit most azok fizetnek akiktől ő várja alanyi jogon ezt a pénzt ( illetve jó részük sajna elődei példája alapján továbbra is többet költ mint termel ).

Alapvetően MINDENKINEK gondoskodnia kell magáról. Másodsorban gondoskodnia kell azokról akik godoskodtak róla ( pl: szülők ) vagy szeretné hogy gondoskodjanak róla a jövőben ( pl: Gyerekei ).

Csak ezek után jönn a társadalmi szolidaritás.

De jelen helyzetben mindenki elsősorban a társadalomtól várja hogy eltartsa őt. Aztán esetleg a gyerekeitől vagy a szüleitől. És jó esetben jut eszébe hogy neki is tennie kéne valamit. És nem a segélykérelem megírása NEM az.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 02. 08. 16:50
Előzmény: #124  upgrayeddAKS
#144
Pontosítok: a svájci alapjövedelem ügye még nem lefutott téma, még lehet, hogy bevezetik.
Origoorigo: Svájcban még nem volt meg a népszavazás az alapjövedelemről, ezt mindketten rosszul tudtuk :)
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 16:42
Előzmény: #142  bpmcwap
#143
jól hangzik az adófizetés arányában szavazati jog dolog, csak ebből máris kizártad az összes nyugdíjast :)
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 16:36
Előzmény: #140  upgrayeddAKS
#142
egy fokozatos vegyes rendszerre való áttérés lenne megoldás talán az összes modern társadalomban.
Mire gondolok: nyugdij a gyereked fizetéséből. Ha a gyermektámogatást elkocsmázta a delikvens és csak a segélyért "szaporodott", akkor nyugdijja kvázi nulla, ha tisztességesen felnevelte, áldozatokat hozott a gyermeke jövőjéért, akkor értelemszerűen magasabb lesz a nyugdíja. A vegyes a rendszerben az öngondoskodás része... akinek fontosabb a család helyett a karrier, az félre tud tenni a nyugdíjas éveire. És akkor ezek mellett egy minimál nyugdíjat el tudok képzelni azoknak akik hátrányos helyzetűek, egészségük nem tette lehetővé a gyermekáldást, stb Így van benne ráció... Azt mindenesetre mindenképpen be kellene vezetni, hogy a tudatos embereket nem büntetjük, a hangyákat nem kötelezzük a tücskök megmentésére.
(Ezért tetszik a XVIII századi(lehet nem stimmel a század) angol politikai berendezkedés, szavazati jog az adófizetés alapján volt az alsóházban... Kicsit távol álló párhuzam, de van benne logika... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 02. 08. 16:32
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#141
"Még a kedvezményezetteknek is ártalmas, és ezt kell megértetni velük."

Szerintem inkább kvantumfizikát kellene nekik tanítani :)
Azt nagyobb eséllyel értenék meg :)
Viccet félretéve: akiket így szocializáltak, azok nem fogják ezeket megérteni. Apránként lehet csak "adagolni", hátha akkor meg tudják emészteni (most amúgy nem is elsősorban a szellemi képességekről beszélek, bár az sem valami fenomenális... hanem arról, hogy mihez szoktak hozzá, mihez ragaszkodnak még akkor is, ha az irracionális, stb.)
Viszont a kúrmány pont arról híres, hogy ahol szikét kell alkalmazni, ott is a láncfűrészt erőlteti... szóval marad a szalámitaktika, a mocskolódás mindenfelől meg a problémák szőnyeg alá söprése...

Topik gazda

turmix
turmix
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek