Topiknyitó: Törölt felhasználó 2016. 02. 06. 14:23

Tarlós: a 65 felettiek 8 milliárdos veszteséget okoznak a fővárosnak  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 02. 08. 14:58
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#120
1 szó mint 100: voltak jó eredmények időről időre (még a komcsik alatt is a természettudományokban). Dél-Korea már nem leszünk, de azért a finneket még be lehetne hozni... na jó, ha őket nem is, hát a lengyeleket :)
(A gengszterváltáskor még ők voltak az elrettentő példa a 20% feletti munkanélküli, stb. adatukkal és az államcsőddel. Most meg...)
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 14:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#119
ebben látod igazad van
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 14:57
Előzmény: #113  upgrayeddAKS
#118
az utolsó mondatodról meg mindig ez jut eszembe... : link
:D
andare 2016. 02. 08. 14:56
Törölt hozzászólás
#117
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 14:56
Előzmény: #113  upgrayeddAKS
#116
épp ellenkezőleg,
100 ezer forintos minimumjövedelem kellene állampolgári jogon
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 14:55
Előzmény: #111  bpmcwap
#115
butaság

akkor van fogyasztás ha van miből fogyasztani, nem véletlenül van szó nyugaton a minimáljövedelemről

de a magyarokra jellemző az irigység és a szolidaritás hiánya

"ne adjunk a cigónak minimáljövedelmet mert lusta barom" - ezért aztán elmegy lopni, mert mást nem tud csinálni, a fogyasztása kiesik a gazdaságból stb. stb.
túl kellene már ezen lépni
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 14:54
Előzmény: #109  upgrayeddAKS
#114
azért volt idő mikor bizonyos oktatás - pl orvos, mérnök, vegyész -, igen jól működött...
Ma már nem feltétlenül itthon végzett mérnökök terveznek idehaza, ahogy a Richternél sem feltétlenül a hazai munkaerő van túlsúlyban - nem a gyártósorra gondolok - vagy ahogy ma becézik az operátorokra(jézusom, sicc)....
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 02. 08. 14:53
Előzmény: #103  bpmcwap
#113
A nyugdíjak egy részét jól meg kellene nyirbálni, sztem a (most) 15%-os szja lenne az alap bizonyos értékhatár felett (valószínű, az általam korábban írt példa a 150ezerről túl kevés), kamurokkantaknak meg 20 év "meló" után nyugdíjba ment BM/HM-majmoknak még több, stb. Illetve nyilván meg kellene nézni, hogy érdemes-e büntetőperre vinni a magán- és/vagy közokirat-hamisítókat, akik ilyen-olyan leszázalékolós papírokat vettek meg. (A mostani komcsik tudtommal mindenkivel egységesen kiba...nak, azaz azokét is visszaveszik, akik nem vették a papírt, pl. hiányzik 1-2 lábuk, stb. Ez sem jó gyakorlat, nem a dzsungelben vagyunk.)
Az biztos, hogy 1xű megoldás nincs a problémára, sem pedig olyan, ami a többségnek tetszene...
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 14:52
Előzmény: #109  upgrayeddAKS
#112
csupán arra utaltam, hogy volt egy kaszt, akiket kinevelt az elit oktatás

azon kívül a mély szakadék
az egyházi iskolák tartották a színvonalat, de azok viszont maradiak voltak

a tények makacs dolgok, normális oktatással nem itt tartanánk, sőt, kommenyizmus sem lett volna
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 14:51
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#111
na látod pont ezért kellene eltörölni a minimálnyugdíjat is.... Mindenkinek egyedi számlája van, döntse el, hogy a 40x év alatt befizetett x összeget felveszi e pl egyben és lesz két jó hónapja - már a lent említetteknek -, vagy mondjuk osszák el neki y évre.... Csak hát a következményeknélküliek országában, ennek viszont tényleg semmi realitása nincs. egyenlőre.....
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 14:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#110
többször leírtuk már, hogy nem az átlag a lényeg, hanem a medián érték, ami sokkal kevesebb
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 02. 08. 14:45
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#109
De valahogy pont a fasori gimiből kerültek oda, nemde? :)
Nem azt írtam, hogy mindenhol frankó volt az oktatás, csak azt, hogy tudtunk mi jót is. Best practice principle rulez...
andare 2016. 02. 08. 14:43
Törölt hozzászólás
#108
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 14:43
Előzmény: #105  bpmcwap
#107
nem ez a lényeg, hanem az, hogy nagyon kevés a "magas" nyugdíj, ami amúgy még 2 ezer euró sincs

most majd kifut a "politikusi" réteg, ott aztán lesznek szép nyugdíjak a semmi teljesítmény után
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 14:40
Előzmény: #104  bpmcwap
#106
pl.
nem jelentették be, folyamatosan feketén dolgozik (rengeteg ilyen van)

bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 14:37
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#105
Na látod tőlük nem irigylem a nyugdíjukat!
A felsoroltak közt hány olyan adózó lehet vajon, aki a 40x éves munkaviszonya alatt számla nélkül,meg okosba oldotta meg?
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 14:34
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#104
az semmi, de aki azt felveszi, az mit csinált 65évig???
bpmcwap
bpmcwap 2016. 02. 08. 14:33
Előzmény: #95  upgrayeddAKS
#103
nekem a nyögdíj kérdésről mindig a tücsök és a hangya meséje jut eszembe... A tücskök ugye vígan átmulatták az életüket, nem csináltak egy rendes rendszerváltoztatgatást sem, felélték a fiatalok életét, vették fel a hiteleket, hogy még jobban vigadjanak, ahelyett, hogy tyúkszemére léptek volna tolvaj bandáknak, elkezdtek ők is lopni, mert hát ezt így csinálják azok is ott ni... Aztán közben felnőtt két generáció, akiket születésüktől kezdve riogatnak hogy nektek biza nem lesz nyögdíjjatok. Na már most hangya meg itt dolgozik, külföldön mosogat, hogy fizesse a tandíját és hát ugye nem sok kedve van a tücsköket etetni.... Amin nem is nagyon kellene csodálkozni. Én nem bántom az öregeket, csak hát egyék meg amit megfőztek, ha semmit, akkor azt... A fiatalokat sem bántom, hogy nem akarnak rólam gondoskodni, mert hát én sem nagyon akarok róluk, meg hát én sem sokat teszek azért hogy nekik jobb legyen - persze kivéve a sajátjaim, bevállaltam hármat, azt azért nem semmi ma TISZTESSÉGESEN felnevelni, úgy hogy divatbizbasz van, oktatás meg csak alapítványi suliban, vagy államiban közmunkaprogramra való felkészítés már alsótagozatban... Ma már nincs ám vállalati üdülő, meg vállalati szállás, meg vállalati beutaló, de még csak vállalat sincs amit szét lehetne lopni...(mondjuk nekem gyomrom se lenne hozzá, akkor inkább mosogatni londonban, de hát ugye kinek mi fér bele) Én és a gyermekeim fizetik a tücskök számláját a csehóban... Akinek nyugdíj kell, az dolgozzon meg érte! Ha fiatalon nem tette, akkor most... Nekem nem elég hogy öngondoskodnom kell, de még azokról is gondoskodjak akik nem hogy nem gondoskodtak rólam, de még ilyen szar, élhetetlen, kiszámíthatatlan, környezetet is teremtettek amiben aztán próbálhatok öngondoskodni. Én már a gyerekeim ara nevelem, hogy amint lehet hagyják el majd az országot és próbálom őket felkészíteni arra, hogy helyt tudjanak állni a külföldi kihívásoknak, ahol a lopással, okossággal, bratyizással nem feltétlenül lehet előrejutni - persze a kapcsolati tőkére ott is szükség van, de a tisztességes dolgozó embert is megbecsülik. Aztán ha minden jól meg, még kb 20év és mogyoróország átlagéletkora 50 és a halál közt lesz, aztán essen egymásnak a sok tücsök, akik addigra már sáskává növik ki magukat....
Törölt felhasználó 2016. 02. 08. 14:25
Előzmény: #101  upgrayeddAKS
#102
mármint a fasori zsidó diákokra gondolsz?
ez a jó a magyar oktatás is olyan dolog, amit csak mi hiszünk egyedül a világon

ha jó lett volna, nem itt tartanánk, de soha nem volt az
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 02. 08. 14:23
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#101
Az első azért (is) érdekes, mert amúgy volna tőke, ha nem menekítenék ki. A gengszterváltás óta kb. 260 milliárd USD-nyi pénz ment offshore cégekbe. Ennek nyilván egy része nem csábítható haza (pl. mert bűncselekményből származik), de egy másik része igen (voltak rá ugyan harmatgyenge próbálkozások, de lehet, hogy másképp kellene hozzáállni...)
A második viszont sem a belgákat, sem a skandikat nem zavarja (mármint hogy náluk is igen magas). Persze ott súlyához mérten kezelik az oktatást, ami ráadásul nálunk valaha egész jó volt (szóval tudunk mi relatíve jót is alkotni, ha kell), legalábbis adtunk pár Nobel-díjast a világnak, aztán azóta kb. semmi...

Topik gazda

turmix
turmix
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek