Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 08:03

SZOMBAT: MUNKA, VASÁRNAP: PIHENÉS :))  

Végre idáig is eljutottunk! :)))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 09. 28. 15:22
Törölt hozzászólás
#557
andrasif 2020. 07. 07. 22:46
#556
Amennyiben szeretnél egy kis plusz pénzt szerezni szabadidődben azzal amihez értesz, akkor tudom ajánlani a Qjob.hu weboldalt, megadod a szakterületeket amihez értesz és már keresheted is a hozzád illő feladatokat amiért persze te szabod meg mennyit kérsz.Feladatokat is adhatsz fel persze és jelentkezni fognak rá a szakemberek.Amennyiben érdekel a lehetőség: https://qjob.hu ;
Törölt felhasználó 2018. 09. 05. 10:25
Előzmény: #554  Törölt felhasználó
#555
ugy van
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 08:39
Előzmény: #548  cumi01
#554
Jaj de rossz, amit írtál. Ráadásul hazug és demagóg is.

Érvet viszont még egyet sem sikerült írnod neked sem, hogy miért jobb, amit most bevezettek annál, mint ami eddig volt? Dolgozni ugyanis eddig sem volt kötelező vasárnap, tehát ezt az egyetlen leírt fél érv is hamis.

Várom az érveket továbbra is.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 03. 24. 08:29
Előzmény: #552  Törölt felhasználó
#553
lassan rá kellene valami más királyi lomposra buknod

neked nem szóltak le a központból, hogy ezt már ne védd, mert már a király elvtársnak is kezd kellemetlen lenni és lehet, hogy ebből is próbaüzem lesz?

sose értettem, hogy a fizetett birka hívekkel miért bánik ilyen rosszul a párt, és ők mégis miért maradnak továbbra is magasan fűtött szerelmi állapotban
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 21:11
Előzmény: #551  Törölt felhasználó
#552
gyááááá, gyertek már ide Orbánozni egy kicsit!!! :))))))))))))))
Törölt felhasználó 2015. 03. 23. 12:22
#551
az egyetlen hátránya a kormány lépésének, hogy a hétvégi vezető csődtömegek most szombaton vonultak ki az utakra, és araszoltak 35-40-el a belső sávban..

Tudtok olyanról, aki nem élte túl a vasárnapot? :)))))))))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 03. 19. 18:51
#550
ez volt már?
link
;)
cumi01 2015. 03. 18. 08:59
Előzmény: #548  cumi01
#549
Vagy vegyük a gyerekek dolgoztatását. Mindenkinek jó:
- örül a vevö, olcsóbbak az alma okostelefonok
- örül a cég, óriási a nyeresége
- gyerek eltartja a családot és még kap egy tányer rizst is kap napközben

Hihetetlen rossz beavatkozás lenne a gazdaságba, ha betiltanák, hogy ezek a gyerekek dolgozhassanak.
cumi01 2015. 03. 18. 08:56
Előzmény: #546  sanka
#548
Valószínü van jobb példa is, de:

Némelyik ázsiai országban a fiatalkorúak prostitúcióját is mindenki támogatja:
- gyerekek is mert ök tartják el a családot
- szülök is
- "vevök" is

Milyen káros is lenne ezt betiltani.
pampa 2015. 03. 18. 08:25
Előzmény: #546  sanka
#547
"Pampa azért lenne demokrácia, hogy a kormány ne avatkozzon bele a gazdasági tevékenységekbe. "

A kormány idáig is beleavatkozott, beleavatkozik és valószínűleg bele fog avatkozni a gazdasági tevékenységekbe.Ez csak egy vágyálom ahogyan a korrupció mentes "ország" megteremtése.

Itt most nem az volt a lényeg, de ezt penznyelo nem akarja napok óta megérteni.

Megteheti e politikai okból? Meghozhat e egy gazdaságot negatívan érintő döntést pusztán politikai meggondolásból?

Mert most ezt tették ennél a részleges boltbezárási kérdésnél.

Mivel így döntöttek ezért lehet ezzel a döntéssel egyetérteni vagy tiltakozni ellene.

És itt volt a másik "értelmezési" probléma penznyelonél.
Nem tudta megérteni, hogy egy tisztán politikára alapuló döntést miért nem tudnak az itt lévők "sziklaszilárd" érvekkel alátámasztani.

Próbáltam elmagyarázni,hogy egy "politikai döntésnek nincsen magyarázata"...nem értette...próbáltam humorosan...az sem jött be...

Folyamatosan azt hangoztatta:

Igazoljátok, hogy ez miért jó? Azért mert Orbán azt mondta, hogy jó?

Ahogyan a "vadászok" lapjában is más a vélemény egy körvadászatról úgy a "nyulak" lapjában is...
Ezen a fórumon jelentős többségben a "vadászok" írnak ezért,ha be,be csúszik egy írás egy "nyúl" részéről ....az csak HÜLYESÉG lehet....

Annyira "orbánfóbiás" lett, hogy képtelen az értelmes beszélgetésre.

Így feladtam.

szvsz
sanka 2015. 03. 17. 17:21
Előzmény: #542  pampa
#546
"A kérdés nem ez volt penznyelo részéről, hanem az, támassza alá érvekkel, hogy miért támogatja az aki egyetért a vasárnapi részleges boltbezárással.

Pampa azért lenne demokrácia, hogy a kormány ne avatkozzon bele a gazdasági tevékenységekbe. Kellenek szabályok, de azok megfontoltak legyenek, de ne beavatkozás. Miért kell embereket megfosztani valami szolgáltatástól,az sem igaz, hogy a dolgozok is helyeselnék a vasárnapi boltbezárást, de lehet ilyen is. Piac ellenes is, gazdaságilag is negatív. Sok embert megfoszt a vasárnapi munkavégzés lehetőségétől, rengeteg diák dolgozott vasárnap. Még lehetne mást is írni, de erre nincs időm.
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 17:19
Előzmény: #544  sanka
#545
Nem hát.

És még mindig nem jött egyetlen érv sem. Nagyon jó kis társadalmi tükör ez a topic.
sanka 2015. 03. 17. 17:14
Előzmény: #536  Törölt felhasználó
#544
Persze, hogy nem érted, szegénykém!:)
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 17:11
Előzmény: #542  pampa
#543
"Megindokoltam. Nem fogadta el és kezdte újra, meg újra,meg újra, stb...stb...stb... "
Indokként is totál hülyeséget szóltál hozzá...
hogy jön ide egy orosz szankció?
ki írta, hogy minden egyes választóval egyeztetni kellene?
ne haragudj, de valami nem stimmel veled... én itt kiléptem ebből a "vitából".
pampa 2015. 03. 17. 16:59
Előzmény: #539  Törölt felhasználó
#542
Persze hogy lehet minősíteni. Olvastad a hozzászólásokat?
Lehet politikailag meg lehet gazdaságilag de összevonni a kettőt szerintem értelmetlen lesz.

Én mind a két módon írtam róla véleményt.

Ennyi. Miért kell ezt ennyire túllihegni?

A kérdés nem ez volt penznyelo részéről, hanem az, támassza alá érvekkel, hogy miért támogatja az aki egyetért a vasárnapi részleges boltbezárással.

Ezért írtam többször, ha külön vesszük a gazdasági hatását arról beszélhetünk. Ahogyan arról is, hogy miért jó vagy rossz politikai szempontból.

Azon pörgött a napokban, hogy indokoljam miért tartom jónak.
Megindokoltam. Nem fogadta el és kezdte újra, meg újra,meg újra, stb...stb...stb...

"1. Már hogy a p.csába ne lehetne gazdaságilag minősíteni egy politikai döntést? te érted/elhiszed, hogy mit írsz le? "

A napokban ezzel is próbálkoztam csak óvatosan, hogy összehasonlítsam az EU - orosz szankcióval ezt a döntést.
Az is egy politikai döntés, kárt okoz Magyarországnak mégis támogatta a Parlament.

Ez a boltügy szintén politikai elhatározás után lett megszavazva,valamiért fontos volt a KDNP-nek szintén gazdasági kárt okoz az országnak...ez aljasság ...az előző pedig rendben van nem bíráljátok.....

Miért nem bírálod a szankcióhoz csatlakozást?

"2. Lóf.szt ez a mi többségi akaratunk. Egyrészt egyik pártnak sem volt ez a választási programjában, és ezért nem is kaphattak erre felhatalmazást sem. "

Emlékszel még:
nem az a kérdés, hogy csökkentjük e az adókat hanem az, hogy mennyivel.
Ez volt a programban.
Mi lett belőle?

Indulásnak ha jól emlékszem 5 % ÁFA emelés....

A képviselők 4 évre kapnak a választóktól felhatalmazást. Azért képviselő mert kicsit bonyolult lenne egyeztetni minden egyes választóval, hogy ő éppen abban a kérdésben mit szeretne.

"vagy írsz nagyon sületlen dolgokat "

Erre esetleg egy példát írnál?
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 16:34
Előzmény: #539  Törölt felhasználó
#541
Teljesen abszurd, amiket ír. Pedig megszokott tőle a bugyutaság. De, hogy szerinte nem lehet véleményezni egy döntés, mert politikai. Ilyen sületlenséget még soha nem hallottam. Ilyen alapon, akkor soha semmit nem lehet véleményezni, amit egy kormány tesz, mert mind politikai:)

El nem tudom képzelni, hogy pampa hogyan képes a mindennapjait élni ilyan adottságokkal...
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 16:20
Előzmény: #536  Törölt felhasználó
#540
tőletek viszont semmit sem lehet várni...
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 16:15
Előzmény: #525  pampa
#539
jjjuuuuúúúúúúúújjjjjjj WAZZEEE!!!

1. Már hogy a p.csába ne lehetne gazdaságilag minősíteni egy politikai döntést? te érted/elhiszed, hogy mit írsz le?
2. Lóf.szt ez a mi többségi akaratunk. Egyrészt egyik pártnak sem volt ez a választási programjában, és ezért nem is kaphattak erre felhatalmazást sem.

megfogadtam, hogy nem állok szóba veled, mert elképesztő szinten vagy (azt még nem tudom, hogy tudatosan provokálsz vagy írsz nagyon sületlen dolgokat vagy egyszerűen csak ennyire vagy képes vagy mindkettő. de amikor elolvastam a hozzászólásod, nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek...
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 15:29
Előzmény: #534  cumi01
#538
Ha szerinted is könnyű helyzetben vagyok, akkor az azt jelenti, hogy szerinted is sokkal több az ellenérv...

Másrészt érvet NEM SIKERÜLT EGYET SEM ÍRNOD és itt még senkinek a bevezetett rendszer mellett.
kukker 2015. 03. 17. 15:25
Előzmény: #534  cumi01
#537
"Ellenérvet lehet mindenre találni, így penznyelo kollega könnyü helyzetben van. "

LOL

Selmeczi kiflicsücsök Gabriella: "csak"
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 15:18
Előzmény: #534  cumi01
#536
nem várj túl sokat tőle... ;)))
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 13:03
Előzmény: #534  cumi01
#535
Te se tudtál egyetlen érvet sem írni. Nekem nem ciki.
cumi01 2015. 03. 17. 13:01
Előzmény: #532  pampa
#534
Szegény penznyelo kollege nem érti meg, hogy valakinek ez a döntés szubjektív tetszhet, valakinek nem. Ha valaki Orbán-fóbiás, neki alapból minden rossz, amit ez a kormány csinál.

Ellenérvet lehet mindenre találni, így penznyelo kollega könnyü helyzetben van. A magánszektorban az ilyen emberek nem sokra viszik. Nem tudnak egy adott gondolkodási sémától elszakadi, nem beszélve hogy bármi változást negatívan fogadnak.
pampa 2015. 03. 17. 12:50
Előzmény: #529  bigyula
#533
Nem.
Amennyiben azt hozza, hogy bigyula fizessen többet azzal IGEN! :)))

Ettől függetlenül több adót fogok fizetni.
Mert egy demokráciában a nép által választott Parlament hozza a tv.-et.
Lehet azokat bírálni, egyetérteni velük de be kell tartani.
A következő választáskor pedig lecserélni az alkalmatlan képviselőket.

szvsz
pampa 2015. 03. 17. 12:46
Előzmény: #528  Törölt felhasználó
#532
Bocsika, hogy ki rúgott öngólt....nézzél a tükörbe!

"Tökéletes öngól. Pont ez történt most is. Egyetértettél valamivel, amire semmilyen racionális érvet NEM TUDSZ írni. De csak úgy egyetértettél vele, mert Orbán ezt mondtad. "

Tiltakozol valami ellen és egyetlen érvet sem tudtál kb. 3 napja elővezetni.
"Szívod" mindenki vérét keményen:

INDOKOLJÁTOK FIDESZ HÍVEK! (nem vagyok Fidesz hívő, de olyan már nem áll szóba veled,ha nem vetted volna észre!)

ELÉG NEKTEK,HOGY ORBÁN AZT MONDJA, HOGY JÓ ÉS MÁR BE IS SZ@JÁTOK!!!

Jött több indok magára a politikai részre ahogyan a gazdaságira is....tőlem is kaptál indokot mindkettőre. Lesöpörted,átugrottad mert nem a te ÍZLÉSEDNEK megfelelő volt a válasz.

Ez rólad úgy pergett le mint az a bizonyos falra hányt borsó.....

És folyamatosan mit egy megakadt gramofon lemez,csak hajtogattad a sérelmedet napokon keresztül....

Nem szeretnék személyeskedésbe átmenni ezért részemről is ennyi.
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 12:17
Előzmény: #529  bigyula
#531
Nem értem, hogy SZERINTE az miért érv, hogy politikai döntés... Ezzel kb. azt mondta szó szerint, hogy Orbán így döntött, ezért egyetért vele. Miért? Mert "politikai döntés" = mert Orbán ezt mondta...

Nem gondoltam volna, hogy tényleg ennyire végletesen egyszerű a dolog. De sajnos igen.
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 12:17
Előzmény: #529  bigyula
#530
Nem értem, hogy szerinted az miért érv, hogy politikai döntés... Ezzel kb. azt mondta szó szerint, hogy Orbán így döntött, ezért egyetért vele. Miért? Mert "politikai döntés" = mert Orbán ezt mondta...

Nem gondoltam volna, hogy tényleg ennyire végletesen egyszerű a dolog. De sajnos igen.
bigyula 2015. 03. 17. 12:12
Előzmény: #527  pampa
#529
"Legyen GIPSZ JAKAB szülinapja nemzeti ünnep! Megszavazza a Parlament. Politikai döntés."

Ha az a politikai döntés, hogy Pampa fizessen több adót, akkor is egyetértesz majd vele? :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 12:04
Előzmény: #527  pampa
#528
"Teljesen olyan vagy mint egy megakadt gramofon....állandóan ugyanazt ismétled...."

Kénytelen vagyok ugyanazt írni, ha még mindig nem érted. Vagy nem akarod érteni.

"Legyen GIPSZ JAKAB szülinapja nemzeti ünnep!
Megszavazza a Parlament. Politikai döntés. Valószínűleg te ellenezni fogod mert én egyetértek vele."

Tökéletes öngól. Pont ez történt most is. Egyetértettél valamivel, amire semmilyen racionális érvet NEM TUDSZ írni. De csak úgy egyetértettél vele, mert Orbán ezt mondtad.

Ennél tökéletesebb öngólt te is ritkán rúgsz.

És ezzel le is zárom ezt. Kiválóan bizonyította a topic azt, hogy a Fidesz hívők érvek nélkül csak úgy támogatnak dolgokat csak, mert Orbán éppen ezt fingta. Ha holnap az ellenkezőjét mondja, akkor az lesz a jó.

Gratulálok a mérhetetlen satusághoz. További jó kellemes napot neked ebben a moha életformában.
pampa 2015. 03. 17. 11:59
Előzmény: #526  Törölt felhasználó
#527
Teljesen olyan vagy mint egy megakadt gramofon....állandóan ugyanazt ismétled....

Legyen GIPSZ JAKAB szülinapja nemzeti ünnep!
Megszavazza a Parlament. Politikai döntés. Valószínűleg te ellenezni fogod mert én egyetértek vele. Én ellenzem így te egyetértesz a döntéssel.
indokold már meg,hogy miért ellenzed,támogatod?
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 11:47
Előzmény: #525  pampa
#526
"Látod ez az amiről írtam. Képtelen vagy megérteni,hogy egy politikai döntést nem lehet gazdaságilag alátámasztani,minősíteni hogy jó vagy rossz."

De te minősítetted magadnak, mert EGYETÉRTESZ VELE. Tehát jónak tartod. Vagy rosszal értették egyet?

És úgy értesz egyet valamivel, hogy nincsenek magadnak sem érveid? Ez elég szomorú. Bár nem meglepő. A Fidesz hívőknek nem érv kell, hanem a fővezér szava.

Ezért nem tud ide írni senki egyetlen érvet sem.
pampa 2015. 03. 17. 11:37
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#525
Látod ez az amiről írtam. Képtelen vagy megérteni,hogy egy politikai döntést nem lehet gazdaságilag alátámasztani,minősíteni hogy jó vagy rossz.
A parlament így döntött a képviselőket pedig mi választottuk ezért ez a mi többségi akaratunk.

Amennyiben szétválasztod a kérdést politikai és gazdasági részre akkor lehet róla beszélgetni.

Így értelmetlen.

szvsz
Bandi_ujonc 2015. 03. 17. 11:13
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#524
Engedd el szerintem, úgy sem lesz válasz.
Én amúgy tudok egy érvet:
most, hogy Európa többi részén inkább finomítják vagy teljesen eltörlik a vasárnapi bezárást, mi bevezetjük.

Jól összezavartuk őket, nem szeretnék a helyükben lenni.
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 09:37
Előzmény: #520  pampa
#523
"Attól, hogy a te "ízlésed" szerint valami nem "normális" még lehet ez más számára."

ÉRVEKET kértem.

Az, hogy egy boltbezárás hasznos vagy nem, az NEM ÍZLÉS DOLGA. Hanem vannak pro és kontra érvek.

És nagyon beszédes, hogy még egyetlen épkézláb érvet nem sikerütl mellette írnotok. Helyette megy a mellédumálás, meg a személyeskedés.
Törölt felhasználó 2015. 03. 17. 09:28
Előzmény: #520  pampa
#522
nem jöttél még rá, hogy ő ennyi? levegőnek kell nézni, és kész, hadd ugrabugráljon.. :)
mpagnes 2015. 03. 17. 09:26
Előzmény: #512  ts3
#521
hát azt sem tudják, hogy a fideszre vagy más pártra is feleslegesen szavaznak, de én most a vásárlásra írtam.....saját magam is elismerem, hogy sok felesleges dolgot vásároltunk régebben, de már nem,mert beütött a munkanélküliség és másképp látjuk a dolgokat

Topik gazda

lvegh
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek