Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 03. 15. 08:03

SZOMBAT: MUNKA, VASÁRNAP: PIHENÉS :))  

Végre idáig is eljutottunk! :)))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 19:05
#480
Tehát a kérdés továbbra is az, hogy MIÉRT JOBB az, ami most bevezetésre került, mint ami eddig volt? Érveket várok. Eddig egyetlen próbálkozás volt mindösszesen (ujonc), amit gyorsan cáfolni lehetett. Senki másnak még csak próbálkozása sem volt.

Tényleg nincs egyetlen érvetek sem és úgy támogattok valamit? Csak mert Orbán azt mondta, hogy ez a jó?
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 19:03
Előzmény: #467  Törölt felhasználó
#479
Na, micsoda meglepetés, cumi sem írt EGYETLEN ÉRVET SE, hogy miért jobb a mostani helyzet, mint ami volt.

Durva, hogy még EGYETLEN ÉRVET SEM SIKERÜLT írni.
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 19:01
Előzmény: #468  pampa
#478
Már megint hazugsággla vitázol.

"Mert nem kell dolgozni,lehet pihenni és a családdal eltölteni egy napot! A család minden tagjának van programja a hét 6 napjára egyedül a vasárnap ami szabad. Így most már én is velük lehetek!

Végre elmehetek a vasárnapi nagy Misére!
Mert bizonyára tudod, hogy kedden nehéz végigülni a vasárnapi Misét!

Megnézhetem élőben az F1 futamot!

Én főzhetem a családnak a vasárnapi húslevest és nem melegítve eszem hanem FRISSEN!

Ki mehetek a falusi libakergetőre és szurkolhatok a botlábú gyerekek labdakergetéséhez, egyszer győzzenek!

Nehéz kedden vagy szombaton végignézni a vasárnapi meccset."

Eddig NEM volt kötelező vasárnap dolgozni, eladni, vásárolni. Most viszont KÖTELEZŐEN nem lehet.

Eddig is pihentett, misére mehetett, családdal lehetett. Forma-1-et nézhetett, aki akart.

Bandi_ujonc 2015. 03. 16. 18:59
Előzmény: #475  pampa
#477
most ki ne találd, hogy nem véded.
pampa 2015. 03. 16. 18:59
Előzmény: #473  bigyula
#476
"Az nem kizsákmányolás, hogy a papoknak vasárnap kell misét celebrálniuk? Nekik nem probléma, hogy vasárnap kell dolgozniuk? "

A rendőrt se felejtsük ki. Pénteken 16-kor leteszi a lantot,majd hétfőn 6-kor kezd.
Addig pedig szabadagazda.....

Hülyeséget én is tudok írni.... :))))
pampa 2015. 03. 16. 18:56
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#475
Nem védem, ha nem vetted volna észre.
Amit nem csinálok hogy 5p. ként leírom:
Elmennek ők a jó......

Szerinted akkor visszavonják?
Mert szerintem nem.

szvsz
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 18:49
Előzmény: #471  pampa
#474
"Így döntöttek és kész.
Nem tudunk mit csinálni. 2018-ban lehet máshová tenni az "X"-et. "

de akkor meg a faszé' véded???
bigyula 2015. 03. 16. 18:46
Előzmény: #468  pampa
#473
"Végre elmehetek a vasárnapi nagy Misére!
Mert bizonyára tudod, hogy kedden nehéz végigülni a vasárnapi Misét!"

Az nem kizsákmányolás, hogy a papoknak vasárnap kell misét celebrálniuk? Nekik nem probléma, hogy vasárnap kell dolgozniuk?
pampa 2015. 03. 16. 18:46
Előzmény: #470  Törölt felhasználó
#472
Ismered a Magyarországi viszonyokat?

Itt "önkéntes " alapon nem lehet semmit sem szabályozni. Mindenki aláírná a "második pofon után önként" hogy ő magától akar sőt kéri, hogy vasárnap dolgozhasson.

Miért kellett az élettársi viszonyt kivenni?
Mert a főnök elválna és az összes dolgozójával élettársi viszonyt kötne...

Ez Magyarország nem Norvégia vagy Svédország!

szvsz
pampa 2015. 03. 16. 18:42
Előzmény: #469  Törölt felhasználó
#471
"a színházaknak se legyen esti előadásuk, ne legyen este koncert, az éttermek is zárjanak be este 8-kor, ne legyen tömegközlekedés, azz erőművek álljanak le hétvégére, ott is emberek dolgoznak."

Hiányos. A rendőrt, mentőst,tűzoltót,orvost,nővért pl. kihagytad.
Ők se dolgozzanak!

Kigyullad a boltod betelefonálsz és közli veled az automata:
Hétfő reggel 6-ig várjon azután mennek a kollégák....

Így döntöttek és kész.
Nem tudunk mit csinálni. 2018-ban lehet máshová tenni az "X"-et.

szvsz
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 18:33
Előzmény: #468  pampa
#470
az F1 közvetítést robotok vagy emberek készítették????????????????? amúgy meg jellemző, hogy ilyen idióta indokot hozol fel... és a szerencsétlen egyedülélő, akit nem vár otthon a család azt direkt baszogatják azzal, hogy azért nem dolgzhat vasárnap, hogy otthon lehessen a családjával?????
eddig ki akadályozott meg abban, hogy főzz a családnak vasárnap? hogy templomba menj? kötelező volt vásárolni menni?

ennél azért többre számítana az ember egy ilyen portálon, de legalább ne lennél enynire szorgalmas, wazze...
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 18:29
Előzmény: #464  cumi01
#469
a f.szom tele van ezzel a szöveggel... ez az egész kibaszottul nem csak a plázásról szól... hétköznap este 10-től reggel 6-ig és nem csak a tescokra és a plázákra vonatkozik.
az éjszakás kollégáknak adni 20-20%-ot és még több meló a tulajok részéről is borul az első betegség vagy szabadság esetén... különösen nehéz egy non-stopnak szombat este 10-től hétfő reggelig megoldani a nyitva tartás 1-2 emberrel... Több üzletünk van, eddig mind nyitva volt vasárnap is, most a többségük nem tudott kinyitni. én a családos, dolgoztam tegnap vagy 18 órát, miközben a még nem családos vagy a már nem családos kollégák közül páran otthon pihentek (ami persze önmagában nem baj, sőt) node: a kollégáim 90% esetében alig tudom őket visszafogni, hogy ne akarjanak már annyit dolgozni, gyakorlatilag összevesznek azon, hogy kinek mennyi óráa van egy hónapban..., most egy kicsit nehezebb nekik az óraszámot összeszedniük... igaz én ezt igyekszem órabér emeléssel kompenzálni... a mocskos kizsákmányoló vállalkozó...
Megjegyzem, rekord fogalmunk volt (mint általában az ünnepnapkon szokott lenni...), azaz úgy látszik, hogy az embereknek szüksége lenne a vasárnapi nyitva tartásra és áldottak minket, hogy vannak akik meg tudták oldani... nagyon nehezen sikerült, és nem is tudom mi lesz az első betegség vagy szabadság esetén...

a soik droid felfoghatná, hogy nem vagyunk egyformák, ne a kdnp és az überarrogáns harrach mondja meg, hogy mi a tuti...
amúgy meg miért éppen a kereskedelemmel kellett kicseszni ilyen álszent szöveggel???? a színházaknak se legyen esti előadásuk, ne legyen este koncert, az éttermek is zárjanak be este 8-kor, ne legyen tömegközlekedés, azz erőművek álljanak le hétvégére, ott is emberek dolgoznak... ne egy utópisztikus világban álmodozzatok már kérlek szépen...

pampa 2015. 03. 16. 18:27
Előzmény: #466  Törölt felhasználó
#468
" MIÉRT TARTOD JÓNAK? "

Látom nagyon "követelsz" indokot.. :)))

Adok egy párat:

Mert nem kell dolgozni,lehet pihenni és a családdal eltölteni egy napot! A család minden tagjának van programja a hét 6 napjára egyedül a vasárnap ami szabad. Így most már én is velük lehetek!

Végre elmehetek a vasárnapi nagy Misére!
Mert bizonyára tudod, hogy kedden nehéz végigülni a vasárnapi Misét!

Megnézhetem élőben az F1 futamot!

Én főzhetem a családnak a vasárnapi húslevest és nem melegítve eszem hanem FRISSEN!

Ki mehetek a falusi libakergetőre és szurkolhatok a botlábú gyerekek labdakergetéséhez, egyszer győzzenek!

Nehéz kedden vagy szombaton végignézni a vasárnapi meccset.

Elég lesz? :)))

stb...stb...stb...

Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 18:14
Előzmény: #465  cumi01
#467
Tudom, hogy igazam van. A kérdés az, hogy ezeket te miért szavaztad le? Gondolom, mert Orbán azt mondta.
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 18:12
Előzmény: #464  cumi01
#466
"Mint írtam, nekem tetszik"

Tehát valamiért jónak tartod. A kérdésem az volt, amire még mindig nem kaptam választ, hogy MIÉRT TARTOD JÓNAK? Mert még egy ilyen se hangzott el.
cumi01 2015. 03. 16. 17:52
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#465
Az osztrák kórházi napidíjjal kapcsolatban igazad volt. Ha van megfelelö (magán) biztosításod, fizetnek napidíjat, ha bent fekszel. Erre gondoltál, ugye?
cumi01 2015. 03. 16. 17:51
Előzmény: #463  Törölt felhasználó
#464
Egyéni értékrendtöl függ. Mint írtam, nekem tetszik. Neked nem. Ezen nincs mit vitatkozni. Ha te úgy látod, hogy az a jó egy társadalomnak (munkáltatónak, munkavállalónak, vevönek, stb), hogy a vasárnapot plázázással töltse, te dolgod. Kár neked is és nekem is mindenféle gazdasági mutatókkal, statisztikákkal az egyik vagy a másik álláspontot eröltetni.
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 17:30
Előzmény: #460  cumi01
#463
Valahogy "elfelejtettél válaszolni a #442-re.
Törölt felhasználó 2015. 03. 16. 17:30
Előzmény: #442  cumi01
#462
Még mindig nem olvastam egyetlen érvet sem, hogy miért jobb a jelenlegi helyzet, mint ami eddig volt?
cumi01 2015. 03. 16. 17:22
Előzmény: #455  Törölt felhasználó
#461
Ja, értem mire gondolsz. Igen, ha van egy bizonyos biztosításod, akkor kapsz napidíjat, ha a kórházban fekszel. Az tényleg van...

Topik gazda

lvegh
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek