Topiknyitó: Portfolio 2014. 01. 06. 14:38

Sokaknak fájhat a kiváltságosok ingyenes lakáshitele  

Ugrás a cikkhez
A köztisztviselők és a szolgálati alkalmazottak lakásvásárlását a tervek szerint államilag támogatott, kamatmentes hitellel kívánja támogatni a kormány. A tárgyalások még folynak az otthonteremtési program részleteiről, egyelőre két változatról van...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=193566
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2014. 01. 07. 13:22
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#120
1. És biztosan lenne ugyanannyi? Mert az, hogy megfogant, nem jelent automatikusan szülést, mióta van abortusz.

"Csak akkor meg lehet, hogy a 3. autó, a rendszeres külföldi nyaralás, egy drága hobbi, szebb, jobb helyen lévő ház/lakás jön elő. "

Egyeseknél igen, másoknál meg a harmadik gyerek. Kérdés, kinek mi a fontos, van akinek a 22. autó is fontosabb egy gyereknél, másnak meg nem.

"De ha egyszer világtendencia, hogy a szegényebbek jobban szaporodnak, akkor miért lenne ez nálunk másképp? Egyébként biológiai magyarázata is van."

Mi köze enek ahhoz, amit írtam? Ettől még fogyás, és fogyás között lehet különbség, nem mindegy, hogy egy szülőképes nőre 1.5 gyerek jut, vagy 1, vagy 0. A bal-lib felfogás kb. olyan, mint a paraszté, akinek veri a jég a szőlőjét, ő meg kimegy a fejszével: lássuk uram, mire megyünk együtt!!!
jumbo2 2014. 01. 07. 13:20
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#119
Lesz másik közműszolgáltató :)
jumbo2 2014. 01. 07. 13:18
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#118
Az adótámogatás, ami most van szerintem nagyon jó dolog. Már csak társadalmi igazságosság miatt is. Akinek nincsen gyereke, azt is el kell tartani idős korában és senkit sem a "pénz" fog eltartani, hanem emberi munka, a fiatalabb generációk fizikai/szellemi munkája. Vagyis akinek nincsen utódja, az öreg korában mások utódjára fog támaszkodni, amihez ő semmit sem adott hozzá.

Én még élesebb adózásbeli differenciálást hoznék létre. És ettől nem a népszaporulat drasztikus növekedését várnám, hanem a terheket igazságosabb elosztását.
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 13:17
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#117
" Egyébként biológiai magyarázata is van."
Nincs lóvé étterembe/szórakozni menni.. így hát marad a szex :)
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 13:15
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#116
"90-es években, miközben ők jókor váltottak munkahelyet, sokan mások akkoriban veszítették el a biztosat"

Pontosan a 90-es években lehetett találni rengeteg rengeteg másodállást (akár feketén is) Pontosan ezt mondom... az akkori "gyermekvállalók" tudták, ha dolgoznak (és ez "csak" rajtuk múlott .. nyilván egészségen is.. de munkahely volt) akkor nem lesz probléma
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 13:14
Előzmény: #113  jumbo2
#115
Mi az asszonnyal abba a városba tervezünk költözni néhány év múlva, ahol anyósom él, és ott vállalni gyereket. Csak annak is van nem kevés esélye, hogy az anyós addigra nem ott fog élni, mert most speciel munkanélküli, mert a szakmáját közvetve megöli a kormány azzal, hogy kicsinálja a közműveket.
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 13:10
Előzmény: #109  tokos.
#114
1. Azoknak akkor is rengeteg gyerekük lenne, ha nem létezne családi pótlék. A családi pótlék már csak extra.

2. Ja, csakhogy a gyerekvállalás nem csupán anyagi kérdés, anyagilag nyilván minden anyagi szinten jelentős kiadásnak számít persze.

"Csak egy példa, mert előjött, ha nem az a kérdés, hogy 3. gyerek, vagy második autó, mert együtt is megy, akkor mi a helyzet? "

Csak akkor meg lehet, hogy a 3. autó, a rendszeres külföldi nyaralás, egy drága hobbi, szebb, jobb helyen lévő ház/lakás jön elő.

"Nem egyedi esetekből kell kiindulni, hanem a nagy átlagot kell nézni. Lesznek olyanok, akik vállalják, meg nyilván olyanog is, akik nem."

De ha egyszer világtendencia, hogy a szegényebbek jobban szaporodnak, akkor miért lenne ez nálunk másképp? Egyébként biológiai magyarázata is van.
jumbo2 2014. 01. 07. 13:06
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#113
Igen, írtam én is a nagyszülők hiányáról. Ha lenne a közelben nagyszülő, aki hajlandó gyerekezni rendszeresen (óvodából, iskolából elhozni vagy hétvégenként vigyázni rájuk), akkor tuti lenne harmadik gyerek nálunk.
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 13:01
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#112
Az már nem a szocializmusban volt, mikor másodállást vállaltak, hanem a 90-es években, miközben ők jókor váltottak munkahelyet, sokan mások akkoriban veszítették el a biztosat. De ők még megtehették városon belül, az én generációmnak ott kell boldogulnia, ahol tud.

És szándékosan írtam, hogy anyagi szempontból, mert nyilván egyetértek abban, hogy az nem minden, lásd nagyszülős példa. Ugyanakkor pont az a lényeg, hogy aki tesz is érte, hogy boldoguljon, annak sokkal nehezebb gyereket vállalnia, mint aki marad és örül, ha minimálbért kap, pont ezért van az, hogy minél gazdagabb egy társadalmi réteg, annál kevesebb a gyerek. Azért is, mert neki más korlátai vannak, azért is, mert mást ad fel a gyerekvállalásért cserébe. Egyébként az én szüleim is ki tudja mennyi helyen járhattak volna, ha nem vállalnak gyerekeket...
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 12:42
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
A magyar fizetésekből, egy 2 milliós friss diplomás mikorra lesz nullszaladós egyedül? Mikor érezheti azt, "hogy na akkor családot építhetek, nem kopik fel a gyerek álla, ha az anyának nem lesz tej, és tápszert kell venni"... ez itt a kva nagy probléma!
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 12:38
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
A mai világban.. egy fiatal, segítség nélkül nem boldogul.. csak hitellel. Ha a szülők legalább fél házat.. vagy fejenként 1 házat tudnak "adni".. az marha nagy segítség az életkezdéshez... a tanulást nem is számolva... úgy kerül ki a hallgató a főiskola/egyetemről.. hogy van több millió adóssága.. mert a szülők képtelenek voltak segíteni... hogy tervezzen így egy fiatal TUDATOSAN családot? Ez mind mind befolyásolja a gyermekvállalást!!
tokos. 2014. 01. 07. 12:37
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#109
1. Van aki a támogatásért vállal gyereket. Ez egyértelmű, bár az a szerencsésebb, ha a gyerekek nem ilyen családban születnek meg.

2. Ha a gyerekvállalás nem jelent anyagi terhet, pl. a koma megteheti 3 gyerek mellett is, akkor könnyebben vállalnak 3. gyereket az emberek. Csak egy példa, mert előjött, ha nem az a kérdés, hogy 3. gyerek, vagy második autó, mert együtt is megy, akkor mi a helyzet? Nem egyedi esetekből kell kiindulni, hanem a nagy átlagot kell nézni. Lesznek olyanok, akik vállalják, meg nyilván olyanog is, akik nem.
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 12:34
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#108
" Én anyagi szempontból sokkal jobban állok, mint szüleim ennyi idős korukban"
Szerintem az életszínvonal/gazdasági helyzet nem csak azon múlik, hogy mennyi pénzed van, hanem a tervezhetőségen is. Régen (mint mondottad) szüleid is vállaltak másodállást.. mert kellett... ergo nekik sem volt meg (mint amostani többségnek) az, ami "kellett" volna...vállaltak hát még munkát. Tudták, hogy ha dolgoznak, akkor boldogulni is fognak.. na ez manapság nincs.. nem hogy másodállás.. még nagyon munkahely sem!! Lehet hogy Te azon kevesek közé tartozol, akik jobban élnek mint 10-15 éve.. (megjegyzem én is, nálunk is 2 gyerek van)
tokos. 2014. 01. 07. 12:30
Előzmény: #97  Denever
#107
Szerinted.

Én meg lehet, hogy vállalnék egy negyediket is, ha tudnám, hogy a szocik a büdös életben nem jönnek vissza.
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 12:26
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
"legcsóróbb"
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 12:26
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#105
"Ami valószínűleg arra vezethető vissza, hogy a társadalmi olló kinyílt, és a legcsóróbb réteg vállal sok gyereket."

Az adott megyében szted 1990-óta 2%-al emelkedett a "legcsórobb" réteg is?
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 12:25
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Szóval nem az életszínvonal csökkenése a lényeg, hanem mások a kihívások. Én anyagi szempontból sokkal jobban állok, mint szüleim ennyi idős korukban, mégis sokkal később lesz gyerekem.
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 12:23
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
"Akkor az életszínvonal (gazdaság) csökkenése mégis csak arányos a népességgel valahol? "

De az életszínvonal nem csökkent azoknál, akik költöznek is a munkáért, sőt még nőtt is, éppen ez az, hogy a mobilitás kérdése még jobban rásegít arra, hogy aki marad és rosszul keres, vagy munkanélküli segélyes, az fog tudni gyereket vállalni, mert neki tényleg ott vannak a nagyszülők, rokonok segíteni.
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 12:21
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#102
"1990-hez viszonyítva a 3 vagy több gyerek vállalása éppen hogy nőtt... addig kellene valahogy eljutni.. itt a hangsúly a 2. gyermekem van sztem.. az csökkent jelentősen (4-6%-al).. az 1 gyermek vállalás is csökkent cca 2%-al.. "

Ami valószínűleg arra vezethető vissza, hogy a társadalmi olló kinyílt, és a legcsóróbb réteg vállal sok gyereket.
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 12:19
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#101
". A munkaerő persze legyen mobil, csak éppen ez a mobilitás nem teszi lehetővé a munkaerő újratermelődését, és nem csak ezért, hanem azért is, mert adott esetben még a házastárs is csak hétvégén van otthon, mert adott környéken nem kap munkát, pénzt keresni meg kell, a másik helyen meg a másik nem kapna."

Akkor az életszínvonal (gazdaság) csökkenése mégis csak arányos a népességgel valahol?

"mert anyai nagyszüleim végig ott voltak, ha segíteni kellett,"

Nagy igazság.. de ebbe az is szerepet játszik, hogy mint már szó volt róla.. később vállalunk gyereket.. és az átlag életkor is csökken.. ami megint az életszínvonal/gazdaságra vethető vissza!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek