Topiknyitó: Portfolio 2014. 01. 06. 14:38

Sokaknak fájhat a kiváltságosok ingyenes lakáshitele  

Ugrás a cikkhez
A köztisztviselők és a szolgálati alkalmazottak lakásvásárlását a tervek szerint államilag támogatott, kamatmentes hitellel kívánja támogatni a kormány. A tárgyalások még folynak az otthonteremtési program részleteiről, egyelőre két változatról van...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=193566
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 09:37
Előzmény: #74  jumbo2
#80
"Mi például simán vállalhatnánk 3. gyermeket, minden adott hozzá, de egyelőre nem hajlunk rá."
Nem azért csökken a népesség, mert az emberek 2 gyerek után nem nagyon akarnak többet vállalni...hanem mert 1 gyermeket sem akarnak a mai világban!
Pénznyelő
"A "karrier" persze nagyon sarkosan hangzik, de az általad leírt 4 pont leegyszerűsítve mégiscsak a te (ti) saját kényelmetekről szól."
2 gyerek után ez teljesen normális dolog

Eddig arról volt szó, hogy a "karrier/önmegvalósítás" az ok... ebben a példában épp ellenkezőleg...
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 09:16
Előzmény: #74  jumbo2
#79
Értem és egyet is értek azzal, amit leírtál. De leírtak tulajdonképpen pont azt jelentik, amit cáfolni akartál... A "karrier" persze nagyon sarkosan hangzik, de az általad leírt 4 pont leegyszerűsítve mégiscsak a te (ti) saját kényelmetekről szól. Még mielőtt félreértesz, nem azt akarom mondani, hogy ez baj. Én is így vagyok vele. Meg még nyilván jó sokan mások is. De ha szigorúan nézzük, ez bizony az, amiről szó volt: az önmegvalósítás, saját magad munkája / pihenése / jobb élete fontos szempontok, amiket háttérbe szorítasz, de csak egy ideig és csak egy bizonyos mértékig.
Törölt felhasználó 2014. 01. 07. 09:11
Előzmény: #77  Phylaxa
#78
Nem értelek. Egyszer leírod, hogy "nagy marhaság", hogy szegényebb helyen nagyobb a gyerekvállalás. Majd leírod ennek tökéletesen az ellenkezőjét: "Ma is ott szülnek gyermeket ahol nagy szegénység van."

Majd értetlenkedsz, hogy mit nem értek a hozzászólásodban...
Phylaxa 2014. 01. 07. 08:36
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#77
Ok. Akkor miért nem fogynak a fejlett országok olyan ütemben ahogy mi? Ezenkívül miért szülnek ott a nők több gyermeket?

Már megint a statisztika. Ha téged valóban ennyire érdekel a statisztika, akkor miért nem nézed meg több szempontból? Sokkal eredményesebb és valósabb képed lenne róla.

Amikor valaki csak egyféle szempontból jön a staisztikával, akkor csak fel akarja használni. Esze ágában sincs, hogy kiderítse a valóságot. Neki nem arra kell.
Phylaxa 2014. 01. 07. 08:29
Előzmény: #46  exmnbs1
#76
Ma is ott szülnek gyermeket ahol nagy szegénység van. Ez nem változott. Ami változott, hogy a szegényebbek és a középosztály már nem tud tervezni. Nem látja azt, hogy fel is tudja nevelni. Ez a nagy különbség.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 01. 06. 22:20
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#75
elszállt a hozzászólásom, úgyhogy csak röviden újra:

értem, sőt, a leminősítést is kiolvasom az írásodból, nem baj

azért az remélem, megvan, hogy magyarország úgy leszakadt mindenhonnan hála a kontár menedzsmentnek, hogy arra 10 éve senki nem gondolhatott

10 éve senki nem gondolhatta, hogy egy berlusconi rendszerbe oltott rákosizmus lesz, ahol örül, aki félpénzért dolgozhat, és ellopják a fejünk felöl a tetőt

úgyhogy vannak olyanok, akik felelősen döntöttek, csak az abszurddal nem kalkuláltak - ha mindenki full parára rendezkedne be, holnaptól leállna a gyerekcsinálás (kivéve a nagycsaládos népcsoportokat)
jumbo2 2014. 01. 06. 22:14
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#74
Egyértelmű, hogy a jómód negatív összefüggésben áll a népszaporulattal.

Szerintem viszont nem a karrier ennek a fő oka, hanem inkább az, hogy a mai közegben nem könnyű több gyermeket felnevelni, ha felelősséggel akarod tenni. Mi például simán vállalhatnánk 3. gyermeket, minden adott hozzá, de egyelőre nem hajlunk rá. Az indokok inkább a következők:

1. 6 éve gyakorlatilag csak a gyerekek körül forog a világ, éppen kinőttük az állandó pelenkázásokat és baromira nincsen kedvünk újra kezdeni immár harmadszor. Rohadt sok energia foglalkozni kis gyerekekkel munka mellett. Alvás reggel 1/2 7-ig hétvégén is. Még hány évig csináljuk?

2. A mai világban annak, aki jól él sokkal tágabb lehetőségek vannak, mint akár 50 évvel ezelőtt. Pl. ha nem lenne gyerek már régen körbe utaztuk volna a Földet bejárva egy csomó országot. Kis gyerekekkel egy tengerparti nyaralás is minden, csak nem pihentető. Talán lassan abba a korba kezd érni a kicsi is (3,5 éves), hogy alap nyaralásokat lehessen értelmesen csinálni. Nagyobb nyaralások még sok év és irdatlan költség 4 személyre.

3. Munka után rohanás az edzésekre vagy ki tudja hová a gyerekekért. Ha hárman lennének, akkor már egy logisztikai vállalkozást kellene nyitni a transzportálásra. Szabadidő gyakorlatilag 0.

4. Nagyszülők nincsenek a közelben, ez szintén általános. De ha van is, akkor is rengeteg nagyszülő nem akarja kivenni a részt az unokázásból. 100 éve ez másképpen volt, közösen ment a nevelés.

Szóval ha normális gyereket akarsz nevelni, akkor az rengeteg energia, amihez nem túl sok segítséget nyújt a mai társadalmi rendszer. És itt nem anyagi segítségre gondoltam.
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 22:11
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
"azok körében is kevesen takarítanak meg, akik megtehetnék"
ezzel maximálisan egyetértek!
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 22:10
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
"azok körében is kevesen takarítanak meg, akik megtehetnék"

" Ajánlani pedig annak nem ajánlottak mást, akinek egyébként sem kellett volna hitelt felvenniük"
Ez nem így van.. saját példám... (de ezt is leírtam már másik tmánál)
Lakásépítés.. 3,5m hitelt szerettem volna... voltam kb 6-8 bankba.. voltam tanácsadónál... amit el tudsz képzelni.. senki nem mondta, hogy jogosult vagyok államilag kamattámogatott hitelre. Ha én nem járok utána magamtól (net ilyenek), akkor most nekem is chf hitelem van nagy valószínűséggel... elhiheted.. bőven hitelképes vagyok/voltam ft-ra is!
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 22:05
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#71
A bankban lehet, hogy szakemberek dolgoznak (többé-kevésbé...), de ugye egyrészt mások az érdekek, egy bizonyos nem fizetési arány még bele is fér, ha ugyanezen rétegben nem túl magas, másrészt amíg lehet hogy ott több a szakértelem, de teljes információval sosem rendelkeznek a hitelfelvevőről.

És egyetértek, hogy megérdemli a bank, ha sok nem fizető adósa van, tévhit, hogy ha elárverez, akkor ugyanott van, nem, mert neki az érdeke a jól fizető adós lenne.

"Nem beszélve a kommunikációról.. pl: pár éven belül euró bevezetése... a nagyon alacsony induló törlesztő... a devizán kívül szinte nem ajánlottak semmit..stb ".. ezeket már másik tmánál kitárgyaltuk, nem szeretném erre terelni... "

A pár éven belül euró bevezetése mindig előjön, utólag, de én sosem hallottam, egyébként is full logikátlan, mert CHF-ben adósodtak el többen, nem euróba, és ugye ott az eur/chf keresztárfolyam. Ajánlani pedig annak nem ajánlottak mást, akinek egyébként sem kellett volna hitelt felvenniük, ebben egyébként hibáztak a bankok, hogy chf hitelt meg ajánlottak.
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 22:00
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#70
Pécsen például 30-ért (+rezsi) normális környéken 4 szóbás lakás, kevésbé normális helyen olcsóbban is. Sopronban vagy Győrben persze 50 alatt semmilyen albérletet nem kapsz, de előbbi városban Ausztriában tudsz dolgozni, utóbbiban meg helyben van esély normális munkahelyre.

Én valóban nem úgy élek, mint ők, persze valójában mi az asszonnyal kevesebbet költünk több év kiadásait egy hónapra vetítve is, mint a felvázolt minimálbéres család, csak ugye nekünk ott a biztonságos háttér a megtakarításokból.

És azzal is egyetértek, hogy vannak, akik végképp olyan helyzetben vannak, hogy lehetetlen félretenniük, viszont ettől még azok körében is kevesen takarítanak meg, akik megtehetnék. Mert ha 2 minimálbérből szűkösen meg lehet élni, akkor efölötti bérből már illene megtakarítani, ehhez képest aki átmenetileg többet keres, az feléli, majd mikor újra visszaesik, ugyanott tart.
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 21:55
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Lehet hogy más dimenzióban gondolkodunk. Én voltam a "réteg" (ha fogalmazhatok így) minden szintjén. Otthon, a lakásodon belül Te vagy az, aki a sorsodat irányítod teljes mértékben (pl ha rossz helyre teszed a poharat, és levered, azért TE vagy teljes egészébe a hibás)Ha pedig kilépsz a lakásból, és egy cserép a fejedre esik.. ne adj isten komolyabb baj is történek... akkor nem bizonyos, hogy ura vagy a sorsod irányításának! Itt páran bizonyosan sokan matematikusok.. ők látják fekete-fehérben (nem sértésnek szánom) a világot
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 21:46
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#68
"Hogyan tervezel bármit is TUDATOSAN, ha semmit nem irányítasz?"

Önmagad sorsát elsősorban TE irányítod!

de látszik, hogy teljesen más dimenziókban gondolkodunk...

és ezt a tényt a devizahiteles témakörben tett hozzászólásaidon is láttam már, korábban...

ha tudnád, hogy a 2 dolog között milyen szoros az összefüggés!!!!

Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 21:40
Előzmény: #63  Bekre_Pal
#67
"...de ami most van, azt nem lehetett 10 éve előre látni..."

ha értenéd miről van szó,

és azt a kifejezést, hogy:

EGYÉNI FELELŐSSÉGVÁLLALÁS!

akkor ilyeneket nem is írnál...
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 21:38
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#66
Phylaxa azt írta, hogy a gyerekvállalás nem attól függ, hogy a mai társadalmakban önmegvalósítás (karrier) divatos. Én meg azt írtam, hogy ez nem igaz, mert témy az, hogy a szegényebb (sokkal szegényebb) térségekben nagyobb a népszaporulat, a gazdasági, társadalmilag fejlettebb helyeken kisebb a világon. Ezt nem cáfolja az, ami a két cikben szerepel.
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 21:37
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#65
Hogyan tervezel bármit is TUDATOSAN, ha semmit nem irányítasz? Egyik percben jó döntés, a másikban már nem. Hogyan tudsz előre tervezni jelen pillanatban? Akik "tudatosan" építették/tervezték a családot.. azok nem kerülhetnek/kerülhettek bajba a jelen helyzetben kicsiny hazánkban?
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 21:35
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
én is pont ezen csodálkoztam,

2 perc különbséggel...

Döbbenet... :)))

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 01. 06. 21:34
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#63
én is az egyéni felelősségvállalás híve vagyok, de ami most van, azt nem lehetett 10 éve előre látni, másrészt meg a családalapítás szerintem alapvetően megvalósítható és vállalható dolog kell, hogy legyen.

ha normál dolgozni akaró emberek le kell, hogy mondjanak a családról, ott valami mással van a hiba
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 21:33
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
"a gazdasági fejlettség (vagy inkább jómód) és a szaporulat az bizony korrelációban van
egymással (negatív irányban)."

vs

"A világnépesség növekedése, a potenciális munkaerő számának felgyorsult bővülése a világgazdasági fejlődés és GDP-növekedés motorja lehet"

Én úgy látom, Te pont az ellenkezőjét állítod! Ahol van fejlődés, ott a jómód kevesebb? Nem értelek!
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 21:28
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#61
Na, szinte egyszerre írtunk tök hasonlót:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek