Törölt felhasználó
2015. május 16. | 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
május 11. | 13:09
előzmény: #9918  szkrik
jelenleg 195-ször több papírezüst van a piacon mint fizikai fém...
https://www.usdebtclock.org/
miért ilyen fontos ez a piac?
az éves fizikai kitermelésnek megfelelő papírkontraktus lazán megfordul egy kereskedési nap alatt ezen a "piacon"...
május 11. | 13:06
előzmény: #9918  szkrik
amikor ilyen magas az "optimizmus" akkor nem kell 10-20 évet várni... (szerintem...)
a fundamentumok fantasztikusak és ez mégse érdekel senkit
ergo
ez a sztori egy bizonyos ponton - úgy vélem - robbanni fog...
még akkor is ha ez már rohadt elcsépeltnek tűnik...
május 11. | 09:38
előzmény: #9912  pitcairn2
Az ideig-oraig tarto ezust ar lenyomasa egesz jol mukodik. Inflacio alapjan 50 eve nem volt ilyen olcso az ezust. Mindenhol a duplajara nottek a lalasarak, a berek, minden dragult csak a nyersanyagok esnek. Pedig elvileg az egyre tobb ember egyre tobb nyersanyagot fogyaszt. Ki erti ezt! Mindenesetre 10-20 even belul benne van egy emelkedes. Talan.
május 11. | 09:34
előzmény: #9915  Tomibá
Jo reggelet! Vajon miert esik mar hetek ota a paas, a vilag (elvileg) legmagyobb primer ezustbanyaja? Mikor erdemes szerintetek venni? Mar nagyon viszket a kezem. Varjam meg, mig elkezd emelkedni? Mar nagyon tuladott. Ugyanakkor: amig nem nyit mwg az escobal, s ugy tunik egyelore nem fog, addig azerintem semmi jo nem varhato. A nyitas hirere azonban benne van egy nap alatt 10-20 %.
április 23. | 07:55
Tavaly az elsodleges ezust kitermelok kozul egyedul a PAAS (Pan American Silver) tudott "profitot" elerni picivel tobb mint 3millio $ (bar egy ilyen ceg eleteben ez az eredmeny inkabb breakeven-nek tekintheto).Az osszes tobbi ceget ha nezzuk cashflow alapon akkor az ezust kitermeles veszteseges volt.
Persze a masodlagos kitermelok kozul akik aranyat vagy rezet esetleg mas femet termelnek es kozben ezust is kitermelesre kerul, ott volt nehany ceg aki nyereseget tudott felmutatni, viszont az 1300$ alatti aranyar; 15$ ill. az alatti ezust ar es ha a rez ara ujbol 2,85 ala esne akkor komoly gondok lehetnek majd.
Raadasul az elmult 8 evben 6-szor tobb ezustot hasznaltunk mint amit banyasztak a cegek.
Persze lehet nezni a kukorica vagy kave arat is; ezek is evtizedes melypontok kozeleben ill. termelesi ar alatt tanyaznak.
Aztan 1 szep nap jon valami varatlan esemeny ami miatt az ar elszabadul es majd fognak vagtazni 200-300%-ot; a piaci szereplok meg emberek majd pislognak.
Mint peldaul a serteshusnal; aztan nehany honap mulva meg fel-azsiaban az osszes protein termek ara, diszno, csirke ill. marha hus ara emelkedik majd 50-80%-ot...ennek nem fog tulsagosan orulni a kinai vezetes.
április 23. | 07:34
előzmény: #9913  pitcairn2
Nem a fizikai ezüst olcsó, hanem a munkabér olyan magas, és az ezüst kinyerésére alkalmazott szétszerelésnek, eljárásnak nagy a költsége.
április 18. | 09:03
előzmény: #9909  nemelemzo
a "drágaság" relatív, pl. a fizikai ezüst ma olyan olcsó, hogy a leselejtezett elektronikus ketyerékből nem éri meg kinyerni az azokban felhasznált ezüstöt...
ezért a fizikai ezüstkitermelés jó része manapság a szeméttelepen landol... 
április 18. | 09:01
előzmény: #9907  Boole
egész konkrétan arra gondoltam, hogy a 194-szeres tőkeáttétellel működő papír-ezüstpiac egyszerűen legalizált csalás, amelynek a fő célja az ezüstárak - ideig óráig történő - "kordában tartása"... 
április 18. | 08:47
előzmény: #9909  nemelemzo
Igen, de szerintem ezen már átesett a világ és optika már ott leváltotta a fémeket, ahol lehetett. Az aranyat is leváltja a rézötvözet. 
április 18. | 08:45
előzmény: #9908  eurocent
Most jót kérdeztél. A mennyiséget nem írta a szakcikk, de a gépjárműben a helyeket egy ábrán pontosan megjelölték, csak már pontosan nem emlékszem rá, de 6 helyen volt rá szükség, az biztos. Vagy két hónapja olvastam, be is linkeltem. Gondolom elektromotor, töltőegység, tároló, napelem kiegészítő, stb.     
április 18. | 08:19
Én akkor lepődtem meg, mikor egy előadáson ecsetelték, hogy mennyire visszaesett a réz felhesználás az üvegszálas rendszerek megjelenésével. Ha már valami nagyon drága, biztosan kifejlesztenek valamit, amivel pótolni lehet.
április 18. | 08:00
Milyen alkatrészbe és milyen mennyiségben kell egy e-autóba ezüst?
április 18. | 07:57
előzmény: #9905  pitcairn2
Arra gondoltál, hogy mi lesz akkor, ha a papír-ezüstkínálatra nem lesz kereslet? Nem véletlen, hogy ilyen mennyiséget kellett belőle felhalmozni. Lehet, hogy később lesz rá kereslet, de most nincs. A fizikai ezüsre néhány éven belül óriási kereslet lesz. Csak az elektromos autók széleskörű elterjedése esetén jeentősen nő a felhasználási igény, mivel egy e-autóban hat helyen szükség van ezüstre, nem beszélve a palládiumra, nikkelre, kobaltra, molibdénre, lithiumra, rézre.  
április 14. | 13:57
előzmény: #9904  szkrik
a 194-szeres tőkeáttétel kb. annyit jelen az alábbi példában, hogy 1 uncia ezüst esetén akár 194 "boldog" tulajdonos is jelenkezhet...
április 14. | 13:56
előzmény: #9904  szkrik
a fizikai készleteseket 194-szeresen felülmúló papír-ezüstkínálat lehet a ludas...
ez a rendszer azonban kb. az időzített bomba kategória... 
április 14. | 13:49
előzmény: #9903  szkrik
Minden evben felteszem a kerdest, es sosem ertem meg a valaatokat. Feltennem ismer, hatha iden igen: ha evek ota tobb fizikai ezustot fogyaszt az ipar ill a befektetok, mint ami piacra megy, s az allamok mar evek ota egy gramm ezustot sem adnak el, talan mert nincs nekik, akkor hogyan tudjak fenntartani ezt az aranytalansagot? Semmibol nem lesz valami, plane nem ezust? Miert nem tunteti fwl sosem a tablazat azt a pl idei 28 mio uncia ezustot, amelyre igeny vklt. Talan a banyaknak van raktaron ennyi felesleg??? 
Kosz meg 1x a valaszokat!!!
április 14. | 13:41
előzmény: #9901  szkrik
Ime a lenyegesebb szamok a 2018 as ezusttermelessel, felhasznalassal kapcsolatban: 
Physical surplus/ deficit:  -28 mio uncia. 
Ennyivel kevesebb ezustot banyasztak ill. hasznoaitottak ujra, mint amennyire igeny volt. 
Osszesen 855 mio uncia ezustot temeltek ki a vilag banyai (2017 ben 876 mio-t), mig a hulladek felhasznalassal egyutt mindosszesen 1004 mio uncia ezust kerult a piacra. (2017-ben 1032 mio uncia). 
2018 ban 1033 mio ezustre volt igeny (2017-ban kb 998 mio).
április 14. | 13:24
előzmény: #9901  szkrik
a kitermelés csak az ipari igények kielégítésére képes, az estleges befektetési, illetve monetáris kereslet kielégítésére esély sincs
valószínűleg ezért van 194-szer több papírezüst a piacon mint fizikai ezüst, mivel csakis így tudják - ideig óráig - nyomottan tartani az árakat...
paper to silver ratio
http://www.usdebtclock.org/
történelmi perspektívában nézve nem az arany, hanem az ezüst a number 1 monetáris fém...
április 14. | 10:12
előzmény: #9900  pitcairn2
Az alabbi linknel elerheto a legfrisebb 2019- es worldsilversurvey. Meg nem neztem bele, de mint ha tavaly ismet emelkedett volna 2015 ota eloszor az ezust kitermeles, s jelentosen emelekedett az ipari felhasznalas is. A kerdes: valyon plusszos, vagy minuszos a kitermeles/ felhasznalas  balance- a. Majd du egy kave mellett atnezem a kb 80 oldalnyi jelentest. Szep napot!
Ui: ha nem jelenik meg automatikusan a 2019 es jelentes, akkor a 2018-asra kattintva le lehet tolteni azt. De gondolom a seekingalpha is le fogja hozni summazva azt.
https://www.silverinstitute.org/all-world-silver-surveys/

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
4 4 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE