Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 23:52
Előzmény: #2119  Tazsomaru
#2120
Szeretnem a figyelmedet felhivni, hogy a 21.szazadban nem szoktak helyretenni embert....(talan meg allatokat sem)
ez kicsit egyszeru gondolkodasra utal ill. kicsit balkani, esetleg bugaci stilus....
(talan ezzel ne erolkodj a tovabbiakban)

Nem ferditek es nem vezetek felre senkit, sot nem sok embert ismerek aki visszautasitott mar 5 evvel ezelott kanadai nyugdijalapokat, mert az elkepzelesek, elvarasok nem alltak kapcsolatban a lehetosegekkel...
(en viszont megtettem), hidd el a tobbseg nem igy cselekszik, na hasonlo dolgok miatt van az hogy az alapok 90%-a nem kepes 1 sima index portfoliot felul teljesiteni....

Szerintem ne aggodj az en portfoliomban levo nemesfemekrol....
(mert ha csak egyszeruen, jozan paraszti esszel vegigondolod, hogy milyen kockazatot vallalok es a masik oldalon milyen asszimetrikus hozam lehetosegek vannak, akkor 1 masodpercet sem gondolkodnal ill. vitaznal ezen, hanem rohannal nemesfemet venni)....

Feleslegesen ne tord magad, csak jatsz el a gondolattal mi van ha en tevedek???
es milyen kimenetele van annak ha te....???
;)

Szerintem adjunk egymasnak 1 kis pihenot, mert ha jol vettem ki a hsz-bol teged is es engem is figyelmeztettek....

Szoval kellemes unnepeket es boldog uj evet kivanok neked!
Sok sikert is!
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 01. 20:58
Előzmény: #2106  Törölt felhasználó
#2119
Tomi, folyton mellé beszélsz. mindig tiszteletben tartottam a véleményed, sőt semmi kivetni valót nem látok abban, hogy valaki pár % nemesfémet tart a portfóliójában.

az sem érdekel te melyik csordába állsz be.
link :DDD

néha helyre teszlek, mikor már nagyon ferdítesz és az félrevezető lehet. hamar kiderült, nem kellett az időnek eldönteni, hogy kinek van igaza. a 9-12% növekedés az -4% volt 18 hónap alatt AUD-ban is.

a 60/40-et is te hoztad szóba, nem is értem, hogy jön ide.
nem akarlak én meggyőzni semmiről, csak segíteni próbáltam, nehogy megdöbbenj mikor senkinek nem kell majd az ezüst eladási áron.
pitcairn2 2015. 11. 01. 18:09
Előzmény: #2100  Törölt felhasználó
#2118
a COMEX-re visszatérve:

a "mulatságos" 250-szeres tőkeáttételük kapcsán gyakran mondják, hogy előbb utóbb csődbe fognak menni, de egész pontosan szerinted, hogy lehetséges ez?

a COMEX a New York Mercantile Exchange része, még a New York Stock Exchange-re is a NYMEX Holdings, Inc. keretében vannak bevezetve...

New York Mercantile Exchange
link

csődbe mehet a COMEX ettől függetlenül?

ha nem, akkor mi lesz a többi árupiaci termékkel (pl. olaj, elektromos áram, uránium, gáz)?

egyszerre összeomlik az összes kapcsolódó "papír" piac?

de még ha esetleg csődbe is mehetne a NYMEX Division-tól függetlenül a COMEX division-ben, akkor is ott van pl. az alumínium és a réz kereskedelem

nem igazán látom át ezt a történetet, de ez vmi rendkívül csekély valószínűséggel bíró über-kataszrofális forgatókönyvnek tűnik

még akkor is ha a COMEX nemesfémekkel kapcsolatos tevékenysége már a bohózat kategóriába kezd átmenni...

pl. lásd a legutóbbi produkciójukat

Blatant Gold/Silver Manipulation Reflects The Complete Corruption Of The U.S. System
link

pitcairn2 2015. 11. 01. 17:55
Előzmény: #2116  pitcairn2
#2117
a 10 Fr arra vonatkozik, hogy a 4 osztrák-magyar forint (FRT) 10 frankot ért

"Az osztrák-magyar veretek egyedülállóak voltak abból a szempontból, hogy az értékjelzést frankban és forintban is feltüntették, a forint névérték azonban nem volt kötelező érvényű. Mindenesetre az aranyalapú valuta névleges aranytartalma 0,72858 (45/62) gramm volt forintonként, míg a törvényes ezüstvaluta 11,111 (100/9) gramm színezüstöt tartalmazott forintonként, tehát az arany-ezüst névlegesen rögzített értékaránya 1:15,3 volt, amely az ezüst értékét 1,25%-kal erősebben határozta meg az arannyal szemben, mint az 1:15,5 arányt használó éremuniós szabvány."

link

pitcairn2 2015. 11. 01. 17:50
Előzmény: #2100  Törölt felhasználó
#2116
bocsi tévedtem, ez az 1888-ban vert 4 forintos érme pusztán az aranytartalma alapján cirka 30000 forintot ér...

link

majdnem 3 gramm színarany van benne

azaz

1 osztrák magyar forint = 7500 mai forint

kb. ez lenne a forint és az arany egy kissé tágabb története

pitcairn2 2015. 11. 01. 17:45
Előzmény: #2100  Törölt felhasználó
#2115
legalább bekerült a fórumra néhány HUF-ban denominált chart is

sajnos hosszútávú HUF-ban denominált chartokat nem sikerült találnom a neten pedig nagyon látványos lenne az 1971 és 2011 között 900 HUF-ról 430000 HUF-ra emelkedő arany árfolyam:)

több mint 400-szoros emelkedés 40 év alatt!

lazán megverte a bankbetéteket!!!

olyanokról meg már ne is beszéljünk, hogy egy osztrák magyar aranyforintnak kb. 5000 forint aranytartalma volt úgy cirka 120 évvel ezelőtt:)

Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 15:06
Előzmény: #2101  Törölt felhasználó
#2114
Szia! Részemről nem nagy fáradtság! (kijelölés majd Ctrl+c és Ctrl+v)
Kereskedés szempontjából ne félts! Mindenki azért a számláért felel, amit menedzsel. Lulo a sajátjáért és én is csak a sajátomért. Van, hogy megerősítjük egymást, máskor átgondolkodásra késztetjük a másikat. Kb. ugyanannyi ideje vagyunk a piacon igaz nem teljesen ugyanazon a stratégián (mivel én részvényezem is stb.), de nálam Ő már bizonyított.
Úgy látom a fő kérdés a 2009 óta jövő trendvonal törése volt! Mikor és hol törte le? (DAX vagy S&P 500)
Szép napot!


Lulo írta: igazad van! jó néhány fórumozónak lett elege a stílusodból,lásd:dax topicból való távozásod előzményei,vagy hány emberrel kellett már befejezned a kommunikációt és kik,ill. milyen emberek maradtak,akik még szóba állnak veled,vagy a tegnapi 2 reakció is,amik a dax topicos hsz-edre érkeztek

a kérdések érthetőek és mellébeszélés helyett könnyedén megválaszolhatóak az alapján,amiket írtál.
nem a kérdések butuskák,hanem amikre vonatkoznak.
értelmes mondanivalóra lehet értelmes kérdéseket feltenni,az általad írtakra csak ilyeneket!
mi köze a válasznak ahhoz,hogy az illető mióta kereskedik??? iq teszthez nem kötöd véletlenül a válaszadási hajlandóságod?
ha még 100x megkérdezed,akkor sincs új válaszom,miután pontoson tudod már! az,hogy elhiszed-e,vagy sem,az legyen a te problémád!
2009 óta jövő trendvonalról volt szó , azt hogy lehet "1, 2,3,5,6 vagy 15 évre nezni...."? állításod szerint többször letörte! mikor és hol? lehet dax is,sp is
milyen apróság került szóba a dax fórumon ? és részletezzük csak ! a fátylat is leránthatod nyugodtan!
nem előre , vagy utólag megállapításról volt szó , hanem a trendvonalról ! ne terelj , ne beszélj mellé , hanem válaszolj !
ha már stílus és nagyra értékelés ;befejezett mondat végére egy pont kerül,nem pedig három,vagy négy,ill. én pedig nagyra értékelném,ha mellébeszélés és terelés helyett válaszolnál!
hogy is szoktad mondani pisti? köszönjük,hogy ma is értékteremtő hsz-eddel sikerült emelned a fórum színvonalát !
ui : az tisztán látszik,hogy mennyire távol áll tőled a személyeskedés és rosszindulat

Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 14:46
Előzmény: #2112  Törölt felhasználó
#2113
Csak hogy te is tudd, miről szól a totyik:)

egy kis arany és ezüs:D

link

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 14:39
Előzmény: #2111  Törölt felhasználó
#2112
"Szóval nem tudom miről beszélsz ember.."

Ezt nem is kellett volna írnod, mert tisztán látszik a megelőző soraidból.

:ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 14:30
Előzmény: #2110  Törölt felhasználó
#2111
Tudod taxis én bármilyen tartalommal elvitatkozom, de jó előre told ide a chartod alaposan megszámozva, hogy lássam rajta nem csak az ostobaságot habosítod, ha hozzám akarsz szólni!!!!
Amíg ezt nem áltom, addig az a helyzet, hogy nekem vagy egyfajta elképzelésem, amit azonnal chartal támogatok, ill. napra lövök furdulókat ezzel a helytelen szabályrendszerrel, míg neki, neked ... csak rövid vagy mázsányi ostoba firkálásokra tartalom nélküli kérdésekre, semmitmondásra telik! Szóval nem tudom miről beszélsz ember..
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 14:06
Előzmény: #2109  Törölt felhasználó
#2110
Részemről csak azt nem értem, hogy miért használod a hozzászólásaidban nagyjából szabályosan a magyar nyelvet, amikor az R.N. Elliott által megalkotott - és a magyar nyelvnél lényegesen egyszerűbb szabályokkal rendelkező! - nyelvnél erre nem vagy képes... vagy nem akarsz képes lenni.

Persze, ha a célod csupán a trollkodás, akkor megértem.

)
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 13:34
Előzmény: #2108  Törölt felhasználó
#2109
Tedd helyre magad, te senkiházi jenki bérenc, használj magyar billentyűzetet, és tartalmat hordj ide, vagy takarodj innen hazát árulni máshová... hogy vágna szemközt egy abori bumerángja.
Ezt pedig a mocskos hazaárulásod és sunyiságod miatt kapod!

link

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 13:06
Előzmény: #2107  Törölt felhasználó
#2108
En kerek elnezest, hogy nem sikerul elernem a szinvonalad...,
es megtisztelsz azzal, hogy idot szakitasz hogy ram pazarlod az idodet....

Kulon koszonet, hogy felvilagositottal minket az ar endogen termeszeterol....

Tenyleg nem tudok felnoni a forum szinvonalahoz...., meghagyom neked, ugy nezz ki te sokkal nepszerubb vagy nalam....

Kulon koszonet neked, tazsomarunak es stingy-nek hogy sikerult azt a rengeteg informaciot megosztanotok es ezzel hozzajarultatatok a forum magasabb szinvonalahoz....

Sok sikert neked is!
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 12:37
Előzmény: #2101  Törölt felhasználó
#2107
Büntetőpont trollkodásod miatt!!! Semmiféle tartalmat nem produkálsz... csak és kizárólag intrikálsz! Magyarul szart rágsz, és azt köpködöd!!!!!

link

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 12:27
Előzmény: #2105  Tazsomaru
#2106
Roland en elfogadtam es nem csinalok ugyet abbol, hogy bealltal a csordaba...
(es meg sok sikert is kivantam), raadasul nem alltam neki bizonyitani, hogy mennyire rosszul mered fel a helyzetet....
mint irtam ez a te dontesed es a nyeresegert es a vesztesegert is te neked kell majd vallalnod a feleloseget....

ha megengeded en pedig a sajat meggyozodesem mellett allok ki, mert en pedig vallaltam a feleloseget minden egyes befektetesi dontesemert....

Sok sikert az osztalekokhoz ill. a kamatokert....

Nincs igazan ertelme, hogy irjak a kisbetus reszrol ami elkerulte a figyelmedet....

Szerintem zarjuk le ezt a vitat,te nem erted ill. nem akarod megerteni a nemesfemek jelentoseget....

Ez a szep ebben az egeszben hogy kulonbozo emberek kulonbozo felekeppen latjak a kockazatokat ill. a lehetosegeket...

Sok sikert kivanok neked!

u.i.: tiszteletben tartoma velemenyed meg ha nem is ertek veled egyet, kerlek tedd te is ezt es ne vesztegessuk egymas idejet mert ugyse tudjuk egymast meggyozni...
az ido pedig majd eldonti hogy kinek lesz igaza....

Sok sikert megegyszer!
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 01. 11:50
Előzmény: #2104  Törölt felhasználó
#2105
gondolom majd akkor adod el, amikor a BUY BACK lesz 300AUD és nem a SELLING? mert akkor -4% az a 18 havi növekedés AUD-ban is. ;)

60/40
lehet hogy 4%, de az is lehet hogy 14%. a lényeg, hogy növekedjen. ;) az biztos, hogy az alapok 90%-nál jobb lesz a teljesítménye.

amelyikben esik az árfolyam többet lehet venni, ahol nő ott kevesebbet. olcsón sokat, drágán keveset. ja és tudod? közben havonta, negyedévente osztalék, ami szintén befektetésre kerül.
jaj! dehogy tudod!
hisz fizikai aranyra, ezüstre nincs osztalék. ott neked kell fizetni a tárolásért. (ez a kisbetűs rész) ;)

Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 10:56
Előzmény: #2103  Tazsomaru
#2104
Szia,

nem mondtam hogy soha nem adom el....;
azt mondtam, hogy egyelore nem tervezem eladni....

Mondjuk valoszinu hogy 300$/ounces-nal adnam a nagy reszet....
de nem az ar a fontos, hanem hogy talalok olyan dolgot ami kepes nagyobb hozamot biztositani kisebb kockazattal....

Olvastad lustaport linkjeit....???(ha nem olvasgasd)

en ugye 3,5%-5,5%-os hozmra hivtam fel a figyelmedet 5 eves idotavban, es kevesebb mint 7-7,5%-os hozamrol 10 eves idotartamban,de az also hatar akar 5,5% is lehet....

Na nalam sokszorta komolyabb emberkek 4%-al riogatnak egy konzervativ 60/40-es reszveny-kotveny portfolional...
(szerintem azert olvasgasd ezeket) es itt ugye rendszer szintu beszakadasokrol nincs szo....

"majd szolok ha adom a fizikai ezustot"-jelenleg a legjobban alulertekelt eszkoz a foldon...
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 01. 10:46
Előzmény: #2101  Törölt felhasználó
#2103
Tomi, arra még nem válaszoltál, hogy lesz az ezüstödnek hozama a vaultokban, ha nem adod el csak folyton a tárolásért fizetsz?
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 09:34
Előzmény: #2101  Törölt felhasználó
#2102
ezt a trollkodásod miatt kapod!

link

link
Törölt felhasználó 2015. 11. 01. 03:57
Előzmény: #2069  Törölt felhasználó
#2101
Szia Szajdi,

nagyra ertekelem, hogy probalsz masoknak segiteni....
csak ezert valaszolok!

Nekem ugy tunik jo nehany forumozonak elege elege lett 1 bizonyos stilusbol...
(azert az elarul valamit, hogy valakinek talan 3-4 nickjet is kepesek torolni ugyanazon a napon)....

Szemely szerint ajanlanam, hogy megfelelo stilusban tegye fel a kerdest ha van...ugy nagyobb esely lenne arra hogy valaszoljak...
(mar csak azert, hogy ezzel nehany teveszmerol sikeruljon vegleg lerantani a fatylat)...

Ne haragudj butuska kerdesekre nem igazan lehet megfelelo valaszt adni...

hogyan tudnek arra a kerdesre pontosan, erdemben valaszolni hogy hanyszor torte a trendvonalat ha azt sem tudom hogy az illeto miota kereskedik..., mert nem mindegy hogy tegnap, tegnap elott esetleg 1, 2,3,5,6 vagy 15 evre nezzuk....
Persze ha handabandazunk es egyszer ezt majd maskor mast allitunk ugy lehet trollkodni es hangulatot gerjeszteni....
Hogy mi a kulonbseg demo ill. eles kereskedes kozott nem kell messzire menni mert a Dax forumon talan szoba is kerult nehany aprosag...(a tobbit meg ne reszletezzuk)
Hogy valaki nem tudja hogy mi a kulonbseg, a kozott hogy elore vagy utolag allapitok meg valamit....(hat nem is tudom hogy mit valaszoljak), mert erre nehez ugy valaszolni hogy ne ertse, erezze ezt a masik sertesnek...

Szoval ha szeretne tudni hogy hogyan es mikor tort trendvonalat es hanyszor, akkor probaljon meg a kedves kis baratunk arra az egyszeru kerdesre valaszolni, hogy pontosan mikortol is kereskedik....
(egyebkent ha erre nem kepes akkor pedig ne rabolja se te se az en idomet), mert nem vagy te bohos hanem csak segitokesz forumtag...

Mindenesetre nagyra ertekelem a te segitokeszsegedet es sok sikert kivanok neked!

u.i.: velemenyem szerint vigyazz milyen emberek tarsasagat ill. baratsagaval elsz...talan ez a kereskedesnel kulonosen fontos lehet, bar en nagyon gyakran tevedek...

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek