Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
X9Z5 2015. 05. 21. 08:55
Törölt hozzászólás
#1960
hdl11
hdl11 2015. 05. 21. 00:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#1959
Szia !

Úgy néz ki nem voltál az legutolsó Randomos előadáson, ahol Virág úr elmondta, hogy a Random bevételének 97-98%-a a BÉT-es jutalékokból jön össze 2-3% a RandomFX-ből, míg a külföldi kereskedési csak ráfizetés egyelőre nekik, és nagy csalódás, mert nem igazán kereskedik senki se a külföldi piacokon.
poreci 2015. 05. 20. 17:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#1958
nekem az adóigazolás egy kicsit furcsa formátumú...
X9Z5 2015. 05. 20. 14:00
Törölt hozzászólás
#1957
X9Z5 2015. 05. 20. 13:54
Törölt hozzászólás
#1956
Tapasz 2015. 05. 20. 12:30
Előzmény: #1954  Törölt felhasználó
#1955
Kedd reggel már eladhatod (mert hétfőn zárva van a bét)
Törölt felhasználó 2015. 05. 20. 11:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#1954
Sziasztok! Ha pénteken veszek mol-t és osztalékra pályázok, akkor azt meddig kell tartanom? Köszi
X9Z5 2015. 05. 20. 09:05
Törölt hozzászólás
#1953
kexelo
kexelo 2015. 05. 20. 09:01
Előzmény: #1853  kexelo
#1952
Köszi! :)
X9Z5 2015. 05. 20. 08:52
Törölt hozzászólás
#1951
kardkovacsi 2015. 05. 19. 20:16
Előzmény: #1949  Kisildi
#1950
Egy short fedezetre ott az ügyfél pénze? Vagy valami mást is oda kell tenni?
Ha tényleg szolgáltatói akkor ok, elfogadom.
Ettől függetlenül a shortért pénzt kérni nekem még mindig a non sense kategória. Bárki oldaláról is jön a magas költség (az aki kölcsön adja nektek a papírt vagy tiétek).

Ettől eltekintve nincs bajom veletek és ha kérdez valaki, hogy hol nyisson számlát titeket szoktam ajánlani.
Kisildi 2015. 05. 19. 13:59
Előzmény: #1947  kardkovacsi
#1949
kedves kardkovácsi!

Én is egy kötekedő, atom energikus csajszi vagyok és foglalkoztatom is nem csak a random ügyfélszolgálatát. Képzeld, ezek a kérdések nem csak neked jutottak eszedbe. Anno volt egy pöszécske leányka az ügyfélszolgon, aki mindent megmagyarázott, például azt is, hogy az ügyfélkének azért kell t naptól fizetnie, mert a pozi mögé már t naptól kötelező betolni a fedezetet, ezt a majom-lakó jogalkotó követeli meg és azért t+2 ig tart mert akkor folyik be és így lehet visszaadni.

Szerintem egy diszkont-diszkont-diszkont brokit csesztetni, hogy miért nem ad még olcsóbban dolgokat, amikor így is a piac legolcsóbb szolgáltatója, lehet kicsit forgatja a gyomromat, de gondoltatok e már arra, hogy a sok elmaradott, bróker tartó kutyaütő egyéb majom-broki miért nem szolgáltat minden apró ügyfélnek pl. napon túli shortot? Tudom-tudom, mindig védem a kis randomot, de szégyen, hogy a többi csak a nagy lóvéjú ügyfeleket nézi a kicsiket meg lesajnálja.

Egyébként meg, ha tele vagy kérdésekkel írd meg nekik azután ha lehet linkeld már be ide, már nem a pöszécske szőkécske ücsörög ott, de a mostani asszonyka is a fajtánk kedvessége!

Hali,

Ildike
kardkovacsi 2015. 05. 18. 20:41
Előzmény: #1944  Törölt felhasználó
#1948
"Persze előfordult a történelem során, hogy több (rv fedezet nélküli) short poziciót nyitottak, mint amennyi a közkézhányad volt." - egy shortot szinte mindig fedezet nélkül nyitod kivéve ha hedge-elsz. Az eladónak ha tényleg shortolni akar nincs fedezete.
Nem ez volt a fő probléma (bár ez is elég lett volna ha sok van belőle), hanem egy ilyen likvid papírban ott van a sok low probability trader akiknek az a stratégiájuk, hogy nagyon kis valószínűségű call (vagy put, de itt a callok szoptak) opciókat írnak ki. Csak, hogy a többiek is értsék, mondjuk 200 a papír és kiír egy 260-as callt 3 hónapra 1 euróért. Ha nem hívják le az opcióját (ami elég valószínűtlen egy ilyen nagy cég esetén, hogy annyit menjen ilyen rövid idő alatt) akkor nyer. Ezt sokan játsszák. Volt egy haverom aki ezt tolta sokáig jól ment neki aztán egy vagyont bukott el a WTC-s összeomlás idején, mert zárva volt a tőzsde 1 hétig és 15%-al odébb nyitott a piac.
Szóval ezek az opció traderek voltak nagyon sokan. Egy ilyen opcióban elég nagy tőkeáttétet (100x is benne van) lehet elérni szemben a sima részvénnyel ahol 4-5x-nél nem nagyon engednek többet a broki cégek napon túlra. Ők viszont zárták volna az opciót csak nem volt papír és meg is volt a klasszikus short bekerítés.
kardkovacsi 2015. 05. 18. 20:19
Előzmény: #1936  Törölt felhasználó
#1947
Na akkor. Hogy is működik a T+2? Megveszem a papírt. Lezajlik a jogi tranzakció, de fizikailag nem történik semmi. Ezután 2 nap múlva megtörténik az elszámolónál a tranzakció ami short esetén egy részvény eladás meg a pénz megkapásából áll. Visszafelé ugyanez, 2 nap eltolással. Az időablak az pont annyi amennyit jogilag tartom a papírt. Ezért miért is kéne +2 napi kamatot fizetni? A randomnál viszont (ha jól értelmezem a tájékoztatót) ha 1 napig tartod a pozit akkor 3 napig fizetsz. Külföldön nincs is ilyen.
Ez az egyik bajomm.
A másik. A short úgy működik, hogy egy nagy poolba bedobálják a hosszú távra tradelők a papírt. Két okból. Az egyik, hogy ezzel plusz likviditást adnak a piacnak ami őket is segíti ha el akarnak adni. A másik pedig, hogy az eladott részvények után felszabadul a pénz ami után kamatot kapnak. Ezt általában elosztják a shortoló, a brókercég meg a poolba rakók között, vlaszeg a brokicég nem is kap semmit, neki ott a jutalék.
Attól, hogy te nem látsz ki a magyar ugaron kívülre hidd a világ teljesen más külföldön mint itthon. Egy normális brókercégnél a shortos a Libor-1%-1.5%-ot kap a pénze után (ami most épp nulla, de nem fizet). Na ez a kurva nagy probléma és ezért is ilyen alacsony a likviditás.

Ha már likviditás. Egy érdekesség. Külföldön olyan is van, hogy pozitív jutalék. Azaz te kapsz azért a tőzsdétől pénzt mert eladsz vagy veszel. A lényeg, hogy hozzáadj likviditást, azaz a könyvbe állj be és ne market ordert tegyél be.
Honnan tudom ezt? Onnan, hogy tőzsdei szoftvereket fejlesztek már 8 éve és amikor egy ilyen fejlesztése közben bedrótoztam, hogy a jutalék csak negatív lehet akkor kiderült, hogy ez nem igaz. Szóval nyugi tudom miről beszélek és tisztában vagyok a fogalmakkal (talán picit többel is :) ).
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 21:40
Előzmény: #1944  Törölt felhasználó
#1946
Köszönöm hogy igy leírtad !

Akkor lényegében a napon tuli kereskedés, csak long esetében kamatmentes, tehát csak megbízási költség van. Kivéve a tőkeáttétes longot.

Nem semmi stori ami volt a vw nél.
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 18:16
Törölt hozzászólás
#1945
Törölt felhasználó 2015. 05. 17. 17:01
Előzmény: #1940  Törölt felhasználó
#1944
Minden br. cégnek, így az RC-nek is van X saját tőkéje/számlája, amin tart cash-t és különböző fajtájú és mennyiségű értékpapírokat. Amikor egy rv-re short poziciót nyitsz, akkor az ő készletéből teszed, (csak jogilag biztosítja, nem fizikailag) bizonyos fedezet és költségtérítés mellett, határozott időre, ahogy a szerződésben szerepel. link
Napon belül (tdt) ennek nincs szerepe, mert csak napon túli elszámolás van a Keler elszámolóháznál. Tehát ha tdt shortot nyitsz, akkor nincs szerződés csak bizonyos összegű fedezetre van szükség.
A fedezetre viszont azért van szükség, mivel ha ellened megy az árfolyam, az a Te veszteséged lesz, s azt neked kell finanszíroznod, akár napon belül, akár napon túli poziban keletkezik az.
Osztalék esetén szelv. vágáskor, ha shorban vagy, az osztalék mértékével megterhelnek, long esetén értelemszerűen jóváírják azt a szládon.
Tehát minden (kölcsön vett) short poziciónak fedezetének kell lenni, mert amit Te eladsz a piacon, az más megveszi és amikor zárod a short pozidat, akkor azt valakitől megveszed a piacon.
A kölcsön shorton kívül más short lehetőség is van a piacokon, mint pl. ETF-ek, Cerifikátok, határidős ügyletek esetében amelyek pl. indexek, rv-ek, vagy bármilyen alaptermékek mozgását követik le.
Minden brókercégnél és minden instrumentum esetén kell fedezetet biztosítani, valamint swap, azaz magyarul kamatköltséget is fizetni a napon túli kereskedés esetén. Semmi sincs ingyen a pénzvilágban.
Persze előfordult a történelem során, hogy több (rv fedezet nélküli) short poziciót nyitottak, mint amennyi a közkézhányad volt. Akkor volt a szívás, mint pl. a legutóbbi világválság esetén 2008 őszén, amikor vadul elkezdték shortolni a VW részvényeket, mert minden ment lefelé, de a VW részvények viszonylag jól tartották magukat. Mikor elérte a VW rv a 170-180€ körüli árfolyamot kijött a 2008Q3-as jelentés, melyből kiderült, hogy az előző negyedévhez képest 16 %-os részesedést szerzett a Porsche család a VW-ben. Tehát több rv. fedezet nélküli short pozit nyitottak a piaci szereplők, mint amennyi kölcsön rv. valójában megengedett volna. Amikor ez kiderült ész nélkül zárták a short pozikat és két nap alatt 176-ról 830€-ig 472%-ot szökött fel az árfolyam. (Kapták is rendesen a büntetéseket a fedezet nélküli shortok miatt a br. cégek.)
link
Tapasz 2015. 05. 17. 16:38
Előzmény: #1940  Törölt felhasználó
#1943
Persze, hogy nincs ebben rizikója a brókercégnek, te te vagy a spekuláns, ő csak lehetőséget biztosítja.
Tapasz 2015. 05. 17. 16:33
Előzmény: #1940  Törölt felhasználó
#1942
Nem csak kamatot fizetsz, hanem pl. ha jövő hét pénteken záráskor van mol tshortod, akkor még az osztalékot is levonják tőled. Ha tlongod van, akkor megkapod az osztalékot.
Tapasz 2015. 05. 17. 16:29
Előzmény: #1937  mage
#1941
Bemész az irodába és módosítod a szerződésedet, vagy megírod emailben, majd telefonon elkérik a titkos jelszavad jóváhagyásra. De ha felhívod őket reggel 9 után, elmondják, mi a teendő ilyen esetben.

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek