Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 17:48
Előzmény: #59979  pancserlama.
#59980
...ez igen...!!!

..."fakírságból" az osztályzat, igencsak "kitűnő"...! ...:-(((...!
...de, a 815-ös "szabadulását", - én -, TALÁN, "nem eszem be"...!!!
...a szerződése, - állítólag -, állam titok...!!!
...vajon mi lehet benne, "ráadás"...?

...???
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 27. 17:24
Előzmény: #59978  Törölt felhasználó
#59979
15 éve 1500 ért vette és 2800 on sem adta el.
Szerinted szeretett utazni ?!
Tippelek reumás volt és szerette a hévízi tavat ...
Vagy hobbija volt a közgyűlés ....
Nehezen tanult magyarul ...
Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 17:19
Előzmény: #59975  pancserlama.
#59978
...egyre többször "esik le az állam":

"...De esetleg a maláj megrendeléseket is legyártották az üzleti kapcsolat érdekében ....stb stb...!

...ne mán'...!
...csak nem, "riksa" futóműveket is kellett, - a bennfentesnek -, 10 db-os szériákban szállítani...???

...jól nézünk mi ki...! ...:-(((...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 27. 17:15
Előzmény: #59976  Törölt felhasználó
#59977
Aha
Tábla az kéne ! ))

Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 17:11
Előzmény: #59974  signal2
#59976
...jaaaaaaaa...!!!

...hát erre nem is gondoltam...!
...merthogy piacszerzés címén, ésszerű az árengedmény, ez normális...!
...de hogy egy üzletkötő, hosszabb ideig nyújtson árengedményt, na ez érdekes...!

...a kínai piacon, minden árura ki van írva, hogy 1 db "ennyi", sok meg "ennyi"...!
...ide is kéne, ilyen táblákat csináltatni, az üzletkötők számára...!
...így jobban "memorizálhatnák"...!

...:-)))...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 27. 17:03
Előzmény: #59974  signal2
#59975
Hogy érthetőbb legyen!
Hogy legyen munkájuk feléltèk a gyárat a tulajdonosok vagyonát....
De esetleg a maláj megrendeléseket is legyártották az üzleti kapcsolat érdekében ....stb stb
Ez most megszűnt !

mama is megmondta
Az érvényesülés feltétele hogy tudni kell kommunikálni a sz@r munkát !
signal2
signal2 2012. 09. 27. 16:46
Előzmény: #59972  Törölt felhasználó
#59974
Félre értelemzed. A vevő nem fizette meg korábban az extra költségeket, a Rába értékesítők mégis befogadták a megrendelést.
Ennek lett most vége.
Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 15:23
Előzmény: #59971  Törölt felhasználó
#59973
...hmm...!

...nem kell ahhoz ennyire "egyedinek" lenni...!

...merthogy, ha mondjuk évi 100 db-os, - speciális -, futómű megrendeléséről lenne szó, ami már nagyon "egyedi" megrendelésféle volna, ha mondjuk 10 évre szerződnének és vállalják a költségek és a "marzs" megfizetését, lehetne belőle rációs üzlet...!
...persze, többnyire csak akkor, ha ez a Rába számára is rációs, valamilyen egyéb előnyök okán is (pl. fejlesztési tapasztalat, stb.)...!
...mert, nyilvánvaló, hogy a nagy sorozatok mellett, csak elenyésző "kis tételű" megrendelés "forgatható bele" az "átállási programokba", stb...!

...ám, ha sok "kis tételű" megrendelés "kering a piacon", érdemes megfontolni, egy ilyen mobilitásra való esetleges, JÖVŐBELI FEJLESZTÉST, merthogy ez egy olyan specialitássá válhatna, amire más a piacon nemigen startolna rá, azaz bizonyos monopolhelyzet lenne kialakítható, - a Rába számára -, de csak a nagy volumenek "árnyékában"...!!!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 14:47
Előzmény: #59970  signal2
#59972
"...Ha megfizetik, ok. De nem fizették..."

...köszönöm...! ...így már a vevő döntött, a nem fizetés mellet, nem a Rába utasította vissza a megrendelést...!
...óriási különbség, a számomra...!!!

...még egyszer köszi...!
Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 14:23
Előzmény: #59969  Törölt felhasználó
#59971
:) Maximum ha aranyozott féltengelyt gyártanak gyémántberakással az orosz oligarchák luxusterepjárójába millió dolláros darabáron sorszámozott kiadásban.
signal2
signal2 2012. 09. 27. 14:06
Előzmény: #59969  Törölt felhasználó
#59970
Ha megfizetik, ok. De nem fizették.
A lényeg, hogy javult a kapacitáselosztás.
Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 13:45
Előzmény: #59968  signal2
#59969
...hmm...!

"...Egyedi kis megrendelések befogadásában pedig nem értünk egyet, mivel azok a gépek átállítása miatt veszteségesek..."

...hát már megbocsájts, - ha kifizetik, az egyedi, kis sorozatú gyártás, többlet költségeit, - akár a fejlesztési költségeit is -, akkor tényleg nem értünk egyet...!
...merthogy, én a fizetőképes keresletű, - kis tételű -, megrendelések visszautasításának, piacvesztő hatásairól értekeztem volna...!

...amibe, persze messze nem gondoltam bele, az "EGYEDI" megrendeléseket...!
...ám de, - ha már "felhoztad" -, még ebben is van ráció, ha tényleg hajlandóak megfizetni, a költségeket és a szükséges "marzsot" is...!!!

...bocsi...!
signal2
signal2 2012. 09. 27. 13:08
Előzmény: #59966  Törölt felhasználó
#59968
Úgy értem, a nagy vevők álltak át nagyobb darabszámú megrendelésekre, mert az értékesítők le tudták tárgyalni.
Egyedi kis megrendelések befogadásában pedig nem értünk egyet, mivel azok a gépek átállítása miatt veszteségesek.
Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 12:28
Előzmény: #59965  pancserlama.
#59967
...hmm...!

...okod van elégedetlennek lenned, ezt magam is így látom...!

...ám, - én -, az "ugrást", - most -, csak jogi vonalon tartom elképzelhetőnek, ha a különböző eljárásaink, eredményre vezethetnek...!
...persze, az eddigi eredményeink, nem erre mutatnak, meg oszt', Strasbourg esetleges eredményeinek időtávja, azért több év is lehet...!

...de azért, nem teljesen haszontalan lehet, figyelemmel lenni, a korábbi kommentjeimben foglalt határidőkre sem...!

Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 12:07
Előzmény: #59962  signal2
#59966
...hmm...!

"...Most mondok neked még egy infót: a vevőknél sikerült elérni a magasabb szériaszámú megrendeléseket, a kicsiket már nem fogadják be..."

...hát, ha ez igaz, hogy: "...a kicsiket már nem fogadják be...", akkor elkezdődött a Rába "favágása" maga alatt...!!!
...ez a kapacitások szűkösségére mutat, amit kétlek, hiszen műszakszám növeléssel, rugalmasan követhető a piaci igény teljesítése...!
...egyetlen fizetőképes vevő elutasítása is, piacvesztésre vezethet, nem is kicsire...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 27. 10:56
Előzmény: #59962  signal2
#59965
Nincs semmi gondom.
Elégedetlen vagyok, ennyi !
A nyilatkozatban felvázoltakat kevésnek és magát a nyilatkozatott is bizonytalan és gyengének tartom.
A cég működésének pozitívumaival is tisztában vagyok.
Lehet hogy Béla alkati vonása,hogy nem szereti a maszatolást és a bizonytalan munkavégzést, intézkedéseket !
A Rába (IT,MNV…..) nyilatkozat és „stratégia” bizonytalanságot sugall és kisívű !
A Rábában lévő rákos gócokat nem metszi ki hanem az öngyógyulásra alapoz !
Ez túl konzervatív cégépítésre vall, ezzel nem vagyok megelégedve.
Ezen kelett egy évet gondolkodni ?! )
A Rába fejlődését az általad írtakat látom az jó és nem is vitatom a kiábrándultság a lomhaság és a dinamika hiánya.
Részvényvásárlásnak üzenete van, de technikailag szerintem a kereskedésen keresztül az árfolyamot nem befolyásolja (nem is kéne) az üzenet viszont itt is gyengeés akár átcsaphat negatívba is (lásd vásárolt db szám).
Nem vagyok sem türelmetlen sem kiábrándult simán elégedetlen))
Vélhetően túlértékeltem a tulajdonosi változás hatását ,a változásban rejlő lehetőséget.

Azért gondolj bele,kiderült a kormánynak nincs elképzelése a Rábával kapcsolatban Az MNV nek nincs stratégiája a céggel.
És ezen egy évet gondolkodtak !?
Ez ciki !
Kimondottan ciki !
Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 10:50
Előzmény: #59963  pancserlama.
#59964
Ezen felesleges mérgelődni. A Praktiker nem fog annyi kályhát és kandallót eladni a magyar piacon, ami miatt érdemes lenne a tömegtermelés.

A részvényt tekintve pedig érdemes néha boncolgatni, de az árfolyam (...és ennek várható kilátásai) az, ami meghatározza, hogy érdemes-e vásárolni belőle, vagy nem.

Itt ez most nyugodt emelkedésre van ítélve, de nem kizárt egy-egy finomabb megugrás.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 27. 10:40
Előzmény: #59960  pancserlama.
#59963
link

Na, tessék !
Rába nemtudta eladni..beszüntette, mert nem volt piaca ))
signal2
signal2 2012. 09. 27. 10:40
Előzmény: #59960  pancserlama.
#59962
Láma! Pár héttel ezelőtti hurráoptimizmusod átcsapott mérgelődésbe és borúlátásba. Miért? Egy nyilatkozat így megváltoztatta a jövőképed? Nem figyeltél, írtam már, hoyg az MNV békén hagyja a céget, neki csak a jövedelem (=osztalék) kell.
Most mondok neked még egy infót: a vevőknél sikerült elérni a magasabb szériaszámú megrendeléseket, a kicsiket már nem fogadják be. Ez is javít majd kicsit a működési eredményen. Örüljünk hát minden apró előre mutató lépésnek!
Persze az én szememet is szúrja a sok ingatlan és a fedezési stratégiával sem vagyok elégedett, de a működést érintő kérdésekkel elégedett vagyok: letisztult profil, nagyobb hatékonyság, egészéges növekedés.
Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 10:39
Előzmény: #59960  pancserlama.
#59961
Kifejezetten az árfolyamot tekintve: egy szint kiszívása és új bázis után ezekkel a rendszeres vásárlásokkal lassan, de biztosan emelhető az árfolyam.
Az a kérdés, hogy erre milyen árfolyamnál jön rá valaki, akinek megfelel a lassú, de biztos emelkedés, és nem párezer darabbal szeretne ennek részese lenni. Nagyon is valós lehetőség.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek