Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tigus7313 2012. 09. 26. 20:35
Előzmény: #59938  pancserlama.
#59940
"Az, hogy nyugtatgatni akarták volna, piacot nem hiszem inkább az általánosan dinamikus fejlődést illetve az „MNV stratégiáját” a Volán buszok és a HM védet járművek téma beindulását akarták a közölni."

ezzel biztosan nem értünk egyet.

ha a második fele lenne igaz, akkor csak konkrétumok (zsebben lévő megrendelés) esetén közöltek volna bármit (ahogy megszokhattuk tőlük).
nem, a Járművel kapcsolatosan sem hangzott el újdonság, az (MH és busz) eddig is részét képezte a Rába stratégiájának.

itt a folytonosság fenntartása a lényeg:
jött az új nagy tulaj, jött az új IT.

először közölték, hogy tőzsdén marad a cég.
most közölték, hogy elfogadható, és tovább folyik a Rába stratégia mentén kialakított tevékenysége.
mi ez, ha nem megnyugtatás? lehet, hogy Te nem érzed lényegesnek, de pl. nekem nagyon fontos volt, valszeg a külföldi vevőknek is az. Az, hogy a külföldi vevők megnyugodjanak, szerintem elsőrangú priorítás, aban a helyzetben, amikor igen zavaros és negatív dolgokat hallanak, és gondolnak rólunk kormányunk "áldásos" tevékenysége miatt.

Ingatlan:
valóban szerencsétlen helyzet volt az Engellel, de a történet 2004-2005-ben (vagy még előbb) kezdődött, mármint a szerződés.
így állt elő az a helyzet, hogy az ingatlanpiac "száguldásakor" éppen kötelem alatt állt az ingatlan, és a szerződés felmondása súlyos pénzeket jelentett volna, ami nem állt rendelkezésre akkor.

mire az Engel tönkrement és szerződést szegett, így a cég visszszerezte a szabad rendelkezési jogát már a válság közepén jártunk.

Ennek ellenére TAVALY több, mint 1 milliárdért azért sikerült eladni használaton kívüli ingatlant (és nagyon jó áron), ezt azért nem kellene elfelejteni olyan gyorsan.

Ezenkívül a városvezetéssel is sikerült megegyezni (ami azért nem szokott könnyen menni), és van új ingatlanhasznosítási koncepció.
egy dolog nincs, befektető, illetve vevő.
hogy ennek érdekében mennyit tesznek, azt nem tudhatjuk, így nem is fair, azt feltételezni, hogy ülnek karba tett kézzel, és nem csinálnak semmit.
az új tulajnak (aki megismerhette teljes egészében) meg úgy látszik tetszik a koncepció, mert változtatás nélkül elfogadta.

azt gondolom, hogy megerősítették a menedzsment azon hozzáállását, hogy áron alul nem fogják eladni ezt az ingatlant. (túl sokba nem kerül a tartása).

persze sokkal jobb lenne, ha már túl lennénk ezen, és jóval alacsonyabb hitelállományal rendelkezne a cég (de ez a mostani helyzetben egyelőre tündérmese kategória).

kamatteher van, ez tény, de 3,8 milliárd Ebidta mellett a 400 milliós kamat talán még belefér.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 26. 20:12
Előzmény: #59935  tigus7313
#59939
Azért még valami.
Az eddigi stratégiával kapcs!
Valóban jó sőt nagyon is jó volt, főleg annak aki venni akart!
Szomorúsággal vegyült őrömmel figyeltem és dörzsöltem a kezem, amikor láttam, hogy a cég 50% át kiszórják az ablakon !
Figyeltem és vártam, ahogy szétverik a Rábát és ezt a tendenciát követi néha megelőzi az árfolyam majd padlót fog 500 környékén ahol elkezdhettem venni mert azt mondtam na innentől már az emberi hülyeségnek a teteje (vagy alja ?) van és csak növekedés jöhet !
Bevallom őszintén hatalmas kockázatott éreztem 500 környékén,de bevállaltam.
Majd nem adtam államnak 815 ért mert azt mondtam az eddigiektől még az állam is jobb, szóval ez az árfolyamban is visszafog köszönni,mikor láttam hogy 74 % megnyugodtam, mert a kislikviditás csökkentheti a kockázatom hisz hektikusabb és magasabb árfolyamot eredményez.
Most bosszús vagyok, mert nem ütöttem meg a főnyereményt))
MNV bénázik, csetlik, botlik… és nem mer dönteni, nem mer nagyívben gondolkodni….menedzsment kisstílű és az előző szerkezet stílusát követve folytatja az eddigi ütemet stratégiát (ami 450-800 árfolyamot ért,vezetett!)
Rendben, elismerem, tesz valamit, javít a cégen az állami szerep,de az általam vártól kevesebbet.
Ha ez ilyen ütemben zajlik a Rábánál akkor az általam várt árfolyamot, annak emelkedésének ütemét jelentősen csökkentem.
Kicsit morbidnak tartom azt favorizálni hogy az eddigi út a jó
Emlékezetem szerint az eddigi út a cég sajáttőkéjének jelentős részének az elvesztéséhez illetve 450-815 ft árfolyamhoz vezetett !
Azt pedig nem veszi be a gyomrom hogy az előző garnitúra milyen faszagyerek mert az általa csőd közelbe vitt céget sikerült megmenteni a széthullástól !
Jelentem a cég még mindig nem tart ott, mint ahol elkezdték szétverni, szétkúrni((
(Írhatom hisz miniszter elnök is mondta)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 26. 19:14
Előzmény: #59935  tigus7313
#59938
Szkeptikusabb voltál és vagy is mint pl. én.
Viszont én azt mondom, ha nincs a nyilatkozat mögött jelentős érdemi lépés akár megrendelések akár az ingatlan stratégiában akkor ez nem jó és akisrészvéynesek továbbra is (mint eddig is) reteghetnek !
Rába árfolyam 2008 okt óta nem véletlen volt ott ahol volt névérték alatt
Az eddigi stratégia nem rossz, de feljavítás nélkül gyenge, bóvli 500-1000 árfoylamnak megfelelő nembeszélve arról,hogy a cég jelentős kockázatnak kitett!
Az eddigi stratégia jó, de csak azért mert a viszonyítási alap,közel csőd közelről indulva nulla szóval langyos viz.
Az, hogy nyugtatgatni akarták volna, piacot nem hiszem inkább az általánosan dinamikus fejlődést illetve az „MNV stratégiáját” a Volán buszok és a HM védet járművek téma beindulását akarták a közölni.
Szóval belenyúlt az állam, ahogy várható is volt, csak tehette volna jobban is és nem 1 év után csetlésekkel botlásokkal, na és szerintem álszerénykedve elfontoskodva közölték.
Szerintem, amit összevissza hadováltak meg fontoskodtak a nyilatkozatban annak semmi más jelentősége nincs mint a fenti két téma !
Az hogy azért ne hozzanak meg ésszerű döntés mert a látszat az lehet hogy lopnak ?!
Ezt nem fogadom el, majd beszéljünk akkor róla, ha lopnak, de ez úgy hangzik hogy ne dolgozzanak mert hibáznak vagy lopással vádolják őket ?!
Én kicsit csalódott vagyok, mert olcsón vettem egy csőd közeli céget, ami szétszórt és remegő lábú azzal a reménnyel, hogy pikpakk feljavítják.. a benne rejlő értékeket hasznosítják….rendbe teszik a céget ! Most pedig látom halad halad, de ez nem az igazi.
Csak kiragadva egy eszement helyzetet, az ingatlan vagyon azért van, hogy a hiteleknek legyen fedezete?!
A kamatok felélik az ingatlan értékét )) Azért dolgozik a Rába hogy az ingatlanokat feltartsa és a kamatokat fizesse. Több tízmilliárdos passzív ingatlan és tizenmilliárdos hitel nem normális.
„a használaton kívüli ingatlanok piaci értéken történő eladása (nem elkotyvetyélése!!!) során befolyó pénzeszközket az alaptevékenység javára (hiteltörlesztés, piacszerzés, akvizicíó) fordítják.”
tigus
antal talán hozzátud ehhez szólni, igazad van, de ez nem azt jelenti hogy várjuk a vevőt
Az ingatlan értékesítés szakma és tenni kéne valamit ennek érdekében! Bűnt követtek el mikor száguldott az ingatlan piac és egy kalandorral maszatoltak! Vártam, hogy most majd lépnek ebben,de látom semmit nem tudnak vagy nem akarnak!
Szóval nem tündérmesékben hiszek, de szerintem kicsit fontoskodó hivatalnokoskodva teszetosza módjára történek a dolgok. Ez a tulajdonosi hozzá állás szerintem kevés!
Csak remélem, hogy az árfolyamban ez nem fog stabilan meg is látszani.
Törölt felhasználó 2012. 09. 26. 19:13
Előzmény: #59936  atikasz
#59937
Höhö... MÉG mindig több rv.-em van, mint nekik...
atikasz 2012. 09. 26. 19:07
Előzmény: #59931  sly36
#59936
tigus7313 2012. 09. 26. 17:46
Előzmény: #59933  tigus7313
#59935
pár hsz-szel ezelőtt azt írtam,
hogy tulajdonképpen jó hír számomra, hogy az ÚJ Igazgatóság elfogadta a régi stratégiát (vagyis a fő tulaj nem akar változtatni, mindenféle eszement ötletelésbe, improvizálásba kezdeni, aminek tényleg a cég, és a kisrészvényesek ihatják meg a levét)

én ezt a megnyilvánulást már nagyon vártam. némikép megnyugtató (lehetett volna sokkal vadabb is a történet, persze lehetett volna a láma féle tündérmese is, de annak én nagyon kicsi esélyt adtam).
szóval némikép megnyugtató, hogy a nagy tulaj nem szól bele a történetbe. (az is igaz, hogy teljesen azért még Ok minden, mert még kell idő, hogy ez valóban igazolódjon, de azzal, hogy az állami többségű IT igent mondott, van némi biztonságértzet kialakulóban)

szóval zsigerileg ez jó hírnek tűnt, bár ezt nem látom a fórumon (ezek szerint én pesszimistább voltam várakozásilag)

pár részletet kiragadnék:
"A vállalatcsoport
fő üzletága továbbra is a Futómű.
A vállalat a stratégia által kijelölt szegmensekben elindította a jövőbeni
növekedést megalapozó, innováció fókuszú fejlesztéseket. Az üzletág forgalmának egyre
nagyobb hányada származik a speciális vevői igényekre kifejlesztett, magas mérnöki tartalommal
bíró új termékek értékesítéséből. A Rába Futómű Kft. csoporton belüli vezető szerepének
megerősítése piaci és pénzügyi oldalról egyaránt megalapozott."

Ez illeszkedik P.I májusi nyilatkozatához, miszerint:
"Transzparens és stabil működésre törekszünk, ami elengedhetetlen feltétele a hagyományosan fontos nemzetközi vevők körében kialakult bizalom megőrzésének."link

mert, hogy én felsóhajtottam, az egy dolog, de vajon hány külföldi partner tette meg ennek hatására? A John Deere, vagy a Claas szinte biztos (hiszen folytatódik számukra a fejlesztés, és a speciális gyártás is), szerintem a Scanianal is kifújták a levegőt, hiszen a Rába stratégia nem változik, illetve NEM VÁLTOZTATJÁK meg. Ők meg azért eléggé kitettek Rába beszállítóilag.

na pl. ezért kellett ez a közzététel, ami tulajdonképpen az új nagy tulaj üzenetének is felfogható (persze a külföldi megítélés..., de legalább történt üzenetküldés).

a másik (számomra) fontos változatlanságot kijelölő üzenet:
"Az Igazgatóság megerősítette a vállalat ingatlan stratégiáját"

Ez lehet, hogy egyeseknek kevés, de mi is az alap ingatlanstratégia?
a használaton kívüli ingatlanok piaci értéken történő eladása (nem elkotyvetyélése!!!) során befolyó pénzeszközket az alaptevékenység javára (hiteltörlesztés, piacszerzés, akvizicíó) fordítják.

újabb nagy kő esett le.
mert pl. ha megjelent volna, hogy az ingatlanstratégia megváltoztatása jegyében az ingatlant egy új társaságba kiszervezik, lett volna itt nagy hejjehujja, én meg elkönyveltem volna magamba, hogy most kezdték el kivinni (durvábban kil.pni) az ingatlant, mint értéket a cégből. ettől nem lettem volna sokkal boldogabb...

szóval tulajdonképpen az történt, hogy a kételyeket (vevőkben, piacokon, esetleg a potenciális vevők lelkében) valamelyest oszlathatja ez a közzététel, nekem meg elégtétel, hogy nem kellett (lehetett) "megmenteni" a céget.

ez, meg hogy a menedzsment vásárolja 815 felett is a részvényeket, na ez lehet egy új út kezdete.
Törölt felhasználó 2012. 09. 26. 17:23
Előzmény: #59933  tigus7313
#59934
"...akkor miért is kellett megvenni?...."

...hááááááááááááát, mert ócsó vót...!
...:-(((...!!!
tigus7313 2012. 09. 26. 16:24
Előzmény: #59921  pancserlama.
#59933
az értékeléshez csak annyit, hogy bebizonyosodni látszik, hogy érdemben nem tudnak hozzátenni a Rába működéséhez.

amit tehetnének, hogy a saját "pénztárca" esetében némi előnyben részesítenék a céget: több honvédelmi megrendelés, buszok, de ennek sincs semmi jele.

akkor miért is kellett megvenni?.....
Törölt felhasználó 2012. 09. 26. 15:59
Előzmény: #59931  sly36
#59932
...igen...!!!

...összesen 1.870-et vettek...!
sly36
sly36 2012. 09. 26. 15:45
Előzmény: #59929  pancserlama.
#59931
Ma is megvolt az srv.
110-220-440 darabok
Törölt felhasználó 2012. 09. 26. 15:42
Előzmény: #59929  pancserlama.
#59930
...értesített az LFÜ, hogy a kérelmemet, - várhatóan -, október közepéig bírálja el...!
...én meg, jeleztem - levélben -, hogy szívesen lennék a hasznára, - személyesen is -, az eset jogi és gazdasági sokrétűsége okán...!
...még nem érkezett visszajelzés...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 26. 13:59
Előzmény: #59928  Törölt felhasználó
#59929
Tegnap záróban is egy pillanatra megjelent))
Törölt felhasználó 2012. 09. 26. 13:57
Előzmény: #59927  pancserlama.
#59928
Reggeli könyvben egy pillanatra bevillant az 5 ezres kolléga. Most úgy látszik pihenőnapot tart.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 26. 13:43
Előzmény: #59926  watson
#59927
Hmm))
Már az is savanyú ))
watson
watson 2012. 09. 26. 13:33
Előzmény: #59924  pancserlama.
#59926
láma akkor megérdemeljük a krumpli levest? ;))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 26. 12:41
Előzmény: #59924  pancserlama.
#59925

Tehát
Hol van pl. egy olyan megfogalmazás:
Egy olyan hír,hogy busztendereken Volánoknál,BKV nyalunk,nyomulunk, vagy HM érdeklődést mutat a védett elképzelésben…stb stb
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 26. 12:03
Előzmény: #59923  tigus7313
#59924
Be kell vallani, van ebben jó is sőt nem is kevés HM, Buszok….
DE istentelen rossz a kommunikálás
"Továbbra is a kijelölt úton halad a Rába"
Így továbbra is a cég megítélése marad Selmecbányán a béka alatt
Egy olyan hír hogy busztendereken Volánoknál,BKV nyalunk,nyomulunk, vagy HM érdeklődést mutat a védett elképzelésben…stb stb

Összességében az öreg jut eszembe, aki azt mondta, minden ok minden frankó meg vagyok elégedve!
tigus7313 2012. 09. 26. 11:30
Előzmény: #59922  watson
#59923
le van írva.

egyetértett.
watson
watson 2012. 09. 26. 10:52
Előzmény: #59921  pancserlama.
#59922
vajon Wáberer mit szólhat ehhez?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 09. 26. 09:59
Előzmény: #59917  watson
#59921
Szóval értékeljünk!

IT nyilatkozata főleg ahogy egy kalap porhintés!
Még ha van is pozitív üzenet benne (alább majd sorolom) összességében a már megszokott mondtam is valamit, de mégsem…..
Megvizsgáljuk jóváhagyjuk …stb
Ha ezért kellett egy év, hogy ezt felmérjék tragédia van a magyar államnál.
Általában az ép ész azt diktálja ezt mind a vételt megelőzően illet volna megtenni !
A józanésznek ellentmondva megvették és egy évig gondolkodtak azon, hogy mit vizsgáljanak!?
na szóval kezdjük a pozitív üzenettel.
1 Futómű jól mükszik és dinamikusan fejlődik
2.Alkatrészben valami mocorgás van és várható (lehet AUDI vagy Merci? ezek már üzemelnek beszállítani újként nem egyszerű)
3. Jármű. Na itt már lehet keresgélni !
A védett katonai járművek „bennfentesnek” nem újdonság hisz fejlesztik már egy ideje aszem júniusban fejezték be szóval indulhat a HM megrendelés.
Buszok: „elővárosi tömegközlekedésre alkalmas közúti járművekkel egészülhet ki” Ez érdekes és többféleképpen lehet érteni fővállalkozóként össze fogja a gyártást vagy generálban gyártja…. Viszont a lényeg a lényeg MO buszok cseréjében aktív szerep!
4. Ingatlan. Én azt olvasom ebből ki,hogy marad a 330 m a mérlegben és nem tudnak mit kezdeni a telekkel. Várnak az önkormányzattal a sült galambra !
Energia takarékosság pedig lehet a irodák hőszigetelése is szóval jól hangzik szemetet sem ártana szelektíven gyűjteni az udvaron jelige !

Szóval összességében a cégnek jók a kilátásai
Futómű jól működik logikusan így a gyengébb szegmensben lásd a jármű kavarnak szóval ezt kívánják feljavítani
Összességében jó a céggel kapcsolatos nyilatkozatban szereplő infó,még ha a kommunikálása csapnivalóan sejtelméskedő is!
DE másrészről ha MNV ezen őrlődött 1 évet, akkor nagy itt a gáz !
Busz és honvédségi megrendeléseket kiolvashatunk a nyilatkozatból,de ezen egy évig maszatolni adófizetők pénzén, felér egy déltengeri nyaralással.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek