Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 07. 30. 14:43
Előzmény: #58310  Törölt felhasználó
#58320
...hmm...!

"...Én meg vitatom. Legalább annyira, mint amekkora differencia van a BÉT tolvajrészvényei és egy tisztességes profitorientált NYRT között.."

...KÖSZÖNÖM, hogy vitatod...!

...mélyen egyetértek a kommentedben leírtakkal, azzal a kiegészítéssel, hogy a menedzsment MNV és társainak részei, - jelezhetnék a kormány felé -, hogy a jogi ipar tisztes közreműködése nélkül, itt állnak "megfürödve", a kisrészvényesek - alappal felvetett -, kritikáiban...!

...jól hangzik...???
Törölt felhasználó 2012. 07. 30. 14:30
Előzmény: #58309  pancserlama.
#58319
...hmm...!

...ne' mán...!

...OLVASNI - talán csak - megtanulhatott mindenki, aki - minimum - 8 általánost végzett (ehhez NEM KELL jogi egyetemi végzettség!!!)...!!!

...a Tpt.-ben az van leírva, hogy annyi pénzének KELL legyen a vételi ajánlattevőnek, amennyivel az összes részvény értékét kitudja fizetni...!

...csakhogy, az MNV-nek NEM VOLT annyi, amennyivel az IFRS szerinti beszámolóban szereplő, egy részvényre jutó saját tőke értéke alapján számított (1.208 Ft/rv), vételárat letétbe tudta volna tenni...!!!

...és - sajnos - hiába "teper" az új IT, ennek a feladatnak A MEGOLDÁSA, nem tartozik a hatáskörébe...!

...akárhogyan is próbálkozik a JOGI IPAR, "szőnyeg alá seperni" a saját jogi ipari mocskait, abban bizony - képletesen írva -, bizony a RÁBA fog "felbukni" benne, mert a piac, csak egy ideig tűri a "szemetet", maga körül...!!!

...bocsi...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 30. 14:26
Előzmény: #58317  Törölt felhasználó
#58318
Ezt mire írtad?:))
Tényleg az van?
Összeül a válság stáb?:)
Hát akad miről duruzsolniuk.
Törölt felhasználó 2012. 07. 30. 14:16
Előzmény: #58316  Törölt felhasználó
#58317
Holnap úgyis igazgatósági ülés van, legalább legyen valami amit megvitathatnak.
Törölt felhasználó 2012. 07. 30. 14:15
Előzmény: #58315  pancserlama.
#58316
MNV tulajdonához annak mértékébe beleavatkozni milyen írott vagy íratlan jogunk van ?

Írott jog. Ide nem fogom beírni.

"Piaci szereplést várunk és mi nem tartjuk be? "
Nem értem. Mit nem tartunk be?

"Ennyit adtak nekik ez az övék és kényszeríteni, követelni, hogy adja el vagy vegyen még, nem korrekt. "

Lásd első pont. Ez nem korrektségi kérdés, hanem jogi. Ha van egy támadható tulajdonos, aki nem tesz a cégért,és a piac blokkolásával kárt okoz neked, akkor mi a teendő?
Ezért szeretném mielőbb látni, hogy minden lehetséges eszközt megragadnak a cég _és_ az árfolyam rendezéséhez. Ha az utóbbi elmarad, akkor éppen a kisrészvényesi kategória miatt nem marad más eszközöm, mint a bíróságon hadat üzenni. A tűzszünet nem behódolás.
Két üzenetem van: Számviteli politika, saját részvény vásárlás minimum névérték alatt. A többi amiről sztorizunk az spekuláció tárgya, de ez a kettő minimum elvárás. Ja és most rögtön, ha kérhetem. :)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 30. 14:03
Előzmény: #58314  Törölt felhasználó
#58315
1702
Ok győzzél meg !
MNV tulajdonához annak mértékébe beleavatkozni milyen írott vagy íratlan jogunk van ?
Piaci szereplést várunk és mi nem tartjuk be?
Ennyit adtak nekik ez az övék és kényszeríteni, követelni, hogy adja el vagy vegyen még, nem korrekt.
Törölt felhasználó 2012. 07. 30. 13:57
Előzmény: #58312  pancserlama.
#58314
"MNV tulajdonosi nagyságrendjébe bármi nehéz is de el kell ismerni nincs beleszólásunk és nincs is közünk hozzá."

Lassan én is hümmögni fogok, mert egyébként "ha én egyszer kinyitom a számat" effektus lehet az ilyen mondatok következménye..

"Legalább is nem több mint bármelyik átlag honpolgárnak. "
Ez biztosan nem igaz. Az átlag honpolgár nem tulajdonostárs.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 30. 13:40
Előzmény: #58310  Törölt felhasználó
#58313
link

Ha így halad a telek is kell majd lakásnak.....
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 30. 13:34
Előzmény: #58310  Törölt felhasználó
#58312
Mielőtt még valaki is felhördülne nem elhanyagolhatónak tartom az utóbbit sőt…
De a cég növekedését és nyereségességét nem írhatja felül egy átmeneti tulajdonosi szempont.

Aszem nem teljesesen egyre gondoltunk, átmeneti tulajdonosi érdekekre gondoltam.
Továbbra is fenntartom, hogy átmeneti (!!) részvényesi (főleg kisebbségi) érdekek, nem mehetnek egy cég nyereségességének és jövőjének rovására.
Ez nem csak Rába, ha nem akár xy Bt. vagy egy cipőfelsőrész készítő kft re is vonatkozik.
Addig, amíg az MNV tisztességes a cégérdekét figyelembe vevő a racionális gazdasági ismeretek alapján viszonyul a Rábához, bármi kellemetlen, de nem vitatható.
Nekem is érdekem a részvény árfolyamának egekbe szőkése…stb
De azt el kell fogadni, hogy ez nem mehet olyan „eszközzel”, ami összességében vagy hosszútávon a cég érdekét sérti.
A részvény árfolyam pedig (megalapozottan,tartósan) ezt az elvet honorálni fogja.
Nem gondoltam Rába vonatkozásában szakszervezeti üdülőre vagy bürokraták búvóhelyére!
Szerintem akár egybe is csenghet a kettőnk véleménye.
MNV tulajdonosi nagyságrendjébe bármi nehéz is de el kell ismerni nincs beleszólásunk és nincs is közünk hozzá.
Legalább is nem több mint bármelyik átlag honpolgárnak.
A menedzsmenttel kapcsolatos elvárás viszont jogos.
A részvényesek bizalmat szavaztak nekik tegyék a dolgukat, de türelmetlenkedni sem lehet.
Szerintem teszik is, várjuk ki mi az elképzelésük és majd azt véleményezzük.
Ha maszatolnak, akkor bosszankodunk, ha profik és nagyvonalúak mernek alkotni.. akkor örülünk…
Törölt felhasználó 2012. 07. 30. 13:29
Előzmény: #58310  Törölt felhasználó
#58311
Pláne ha a részvény után osztalékot nem fizetnek, így az árf. emelkedés az egyetlen opció amiért a befektető "pénzt kölcsönöz az RT-nek"
Nagyon szemetszúró a BÉT-en, hogy a cégek a banki hitel helyett sportot űznek a befektetők kisemmizéséből, gyakorlatilag kb. 4-5 papírral lehet "normálisan" kereskedni, hosszútávra befektetni meg szinte egybe sem.
Törölt felhasználó 2012. 07. 30. 13:05
Előzmény: #58308  Törölt felhasználó
#58310
"...Egy cég életében a prioritás nem a tőzsdei árfolyam.
Nem elhanyagolható, de nem elsődleges, fontosabb szempontja a növekedés a nyereség..."

Én meg vitatom. Legalább annyira, mint amekkora differencia van a BÉT tolvajrészvényei és egy tisztességes profitorientált NYRT között.. Itt egy üzleti vállalkozás tulajdonosai vagyunk közösen, és nem a közmunkaprogram érdek nélküli szemlélői. Időszakos kilengés belefér, de ha a két dolog tartósan elválik egymástól, és a menedzsment nem tesz semmit, akkor rajtunk van a sor. A kilengésen túl vagyunk, új menedzsment összeállt. A feladat a napnál világosabb, az óra egyre hangosabban ketyeg, ahogy a parkett elcsendesült.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 30. 12:02
Előzmény: #58308  Törölt felhasználó
#58309
Mi van akkor, ha ők úgy gondolják, hogy jogszerűen jártak, járnak el?
Lehet, hogy nekik (is) van igazuk?
Nagyon bonyolult az élet.
Törölt felhasználó 2012. 07. 30. 11:05
Előzmény: #58307  pancserlama.
#58308
...hmm...!

...nem tudom, miért nem érthető, amit írsogálok...?

"...Egy cég életében a prioritás nem a tőzsdei árfolyam.
Nem elhanyagolható, de nem elsődleges, fontosabb szempontja a növekedés a nyereség..."

...ezt sohasem vitattam...!

"...A részvény szabad vándorlásához az is hozzátartozik, hogy MNV tulajdonával úgy rendelkezik, ahogy akar. Mint ahogy a többi tulajdonos is..."

...itt azonban már eltérnek a nézeteink...!
...merthogy én (a kis "pondró"), - okkal -, vitatom az MNV tulajdonhoz jutásának jogszerűségét (lényegében úgy látom, hogy pénze sem volt hozzá elég, amit a Tpt. ír elő)...!
...a baj az, hogy az MNV-től és a PSZÁF-tól, - mint engedélyezőtől -, függetlennek "titulált", I. és II. fokú (jogalkalmazó) bíróságok, - eddig -, JOGFOSZTOTTÁ TETTEK, merthogy tárgyalni sem voltak hajlandóak, a megoldást kereső részvényes, kérelmét...!
...csak azt kérelmeztem, hogy semmisnek nyilvánítsák a PSZÁF határozatát, oszt' utasítsák a PSZÁF-ot arra, hogy hozzon a Tpt.-nek megfelelő új határozatot...!
...hogy megértsd, az "állam apunak", egy fillérrel sem kerülne többe, mint amennyit erre szánt, mert a Tpt. a kérelmezővel "együttműködőkre" terheli a felelősséget (pl. UniCredit, stb.)...!
...azaz, - a "kis pondró" -, figyelemmel van a RÁBA "renoméjára" is, ám a JOGRENDSZER, - eddig -, "nagy ívben tesz erre"...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 30. 10:13
Előzmény: #58305  Törölt felhasználó
#58307
Nantal45
Egy cég életében a prioritás nem a tőzsdei árfolyam.
Nem elhanyagolható, de nem elsődleges, fontosabb szempontja a növekedés a nyereség..
Tehát a tulajdonosi és gazdasági döntéseket nem lehet alárendelni a tőzsdei árfolyamnak és pl. Te vagy Béla árfolyammal szembeni érdekének
Mielőtt még valaki is felhördülne nem elhanyagolhatónak tartom az utóbbit sőt…
De a cég növekedését és nyereségességét nem írhatja felül egy átmeneti tulajdonosi szempont.
Másik.
A részvény szabad vándorlásához az is hozzátartozik, hogy MNV tulajdonával úgy rendelkezik, ahogy akar. Mint ahogy a többi tulajdonos is.
Szóval nem lehet szorgalmazni vagy elvárni, hogy MNV saját stratégiája, érdeke ellen menjem a kisrészvényesek érdekében.
Nantal45
….és ha, "visszalép", mondjuk 25 % + 1 részvényre és olyan társtulajdonosok vállalnak szerepet a RÁBÁBAN, akiknek a renoméjuk egyfajta "biztosíték", - a befektetők számára -, akkor az árfolyam is tükrözni képes, a cég - valós - piaci értékét...!
Továbbra is azt mondom mivel nem „igazságos” és nem is kivitelezhető az MNV vel szembeni „kérésed” miért nem állsz inkább mellé?!
Lehet, hogy én vagyok lemaradva és értetlen ("visszalép", mondjuk 25 % + 1) de nem avatkozhatunk a tulajdonostársak ez irányú elképzeléseibe!
Én spec kimondottan ingerült lennék, ha megkérnél, hogy vegyek vagy eladjak a részvényeimből.

Hírek szerintem jönnek.
Hogy jó vagy nem az majd kiderül.
Q2..MNV....
Törölt felhasználó 2012. 07. 30. 09:59
Előzmény: #58304  pancserlama.
#58306
Hírek kellenének millrdos állami rendelésekről ami megindíthatná az árf.emelkedését. Szerintem ha terveztek is , nincs rá pénz, egyenlőre a 2013 -at próbálják befoltozni hihető módon IMF-nek, mi maradhatna a Rábának ?
Törölt felhasználó 2012. 07. 30. 09:40
Előzmény: #58304  pancserlama.
#58305
...hmm...!

...jó reggelt, na (ha már én nyitok!)...!

...szóval, úgy látom, hogy "állam apuval" csak jóval alacsonyabb (biztonsági) tulajdonaránnyal, "tőzsde képes" a RÁBA...!

...nem vitatom, hogy léteznek ennek ellentmondó példák, de azok egyedi és valószínűleg történelmi esetek lehetnek...!

...a mai, - számítógépes -, tőzsdei forgalmazás mellett, az ilyen várakozásoknak semmi alapjuk sincs...!
...esetleg olyan gondolat "megfordulhat", hogy - mondjuk - Simicska, 3 szoros értéken vételi ajánlatot tesz...! ...:-)))...!!!

...de ugye a swap ügyletek elszaporodásával, az sem "ördögtől való", ha éppen feles értéken jutna hozzá...! ...:-(((...!!!

...stb. stb. stb...!

...azonban, a jogi út, siker esetén, megnyitná a lehetőséget a KORREKT, tisztességes üzletek létrejöttéhez, amelyeknek már nem volnának "szaguk", amitől a tisztességes üzleti partnerek viszolyoghatnának...!
...és a visszamaradt kisrészvényesek (sőt, a már vételi ajánlattal éltek is!) tisztességgel dönthetnének arról, hogy maradnak-e, vagy távoznak...!
...merthogy, addigra már, "állam apu" kitudja alakítani a stratégiáját, hiszen minden "bugyrába" bele lát a RÁBÁNAK...!
...és ha, "visszalép", mondjuk 25 % + 1 részvényre és olyan társtulajdonosok vállalnak szerepet a RÁBÁBAN, akiknek a renoméjuk egyfajta "biztosíték", - a befektetők számára -, akkor az árfolyam is tükrözni képes, a cég - valós - piaci értékét...!

...más esetben, más értéket tükröz, a tőzsdei árfolyam, ami negatívan is hat, az üzleti eredményekre...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 30. 01:04
Előzmény: #58303  Törölt felhasználó
#58304
Javíthatatlan vagy !
Ha gyarapodik a cég növekedik az árfolyam is !
Téves a logikád !

Béla
Törölt felhasználó 2012. 07. 30. 00:16
Előzmény: #58302  pancserlama.
#58303
...hmm...!

"...Többek közt az MNV nek a Rába menedzsmentnek ez felfogható egy nyilvános főnöki figyelmeztetésnek!"

...itt, - szerintem -, a menedzsmentnek "nincs levegője"...!
...merthogy, a fundamentumok hiába nőnek az égig, akkor sem hathatnak már...!
...a gát pedig, a 76 % és a jogi abnormalitás...!!!
...egyik sem menedzsmenti hatáskör...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 29. 21:16
Előzmény: #58301  Törölt felhasználó
#58302
link

Bonyolult dolgok ezek Nantal45 )
„a bürokraták az én katonáim”
Hát erre mit mondjak?
Én nem dicsekednék velük!

Gondolkodjunk.
Politikailag sehol a világon nem jó húzás a bürokrácia mellé állni !
Ennek oka kell, hogy legyen!
Lehet, hogy Demján valójában Orbán „szócsöve”?
Végre Orbán megelégelte a bürokraták szöszmötölését?
Ciklus második fele, gazdaság lassul,Laser már tisztogat, ….
Szóval Orbán nyilvánosan védi a bürokratákat, de lehet, hogy ez csak fedőművelet és valójában felakarja gyorsítani az eseményeket, mivel elégedetlen?
Lehet, hogy operatívak lesznek, az elkövetkezendőkben, felgyorsulnak?
Két céget említ Demján az egyik a MOL Eddigi felállás szerint egyértelmű kudarc a bevásárlás.
Rába az eddigiek szerint szintén kudarc.
Megkérdem, megmerik kockáztatni, hogy ilyen nyilvánosság előtti értékelést követően, egy Rába kudarc politikai támadási felület legyen ?
Tudva a ciklus második felében vagyunk?

Tehát sly lehet, hogy veszélyes vizek Rába részéről, ha levegőbe beszélnek… ?

Többek közt az MNV nek a Rába menedzsmentnek ez felfogható egy nyilvános főnöki figyelmeztetésnek !

Törölt felhasználó 2012. 07. 29. 19:14
Előzmény: #58300  pancserlama.
#58301
...hmm...!

...bocsi, nem a vonatkozó kommentemre "kattintottam", mert az 58296-ra van - natúr -, értelme...!
...ám, amire végül is sikeredett, arra sem lenne haszontalan, megismerni a vélelmét...!
...de, - ezt persze, nem Neki szántam -, hanem a korcsmának...!
...meg akiknek számít a RÁBA...!
...merthogy, az "államosítás", - játszó házai -, világhírűvé is tehetik ám a RÁBÁT...!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek