Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 13. 16:22
Előzmény: #57799  -bubu-
#57800
-bubu-

Javíthatatlan vagy)))
Más téma.
A beszámolóban az ingatlanok, gépek nettóértéke tartalmazza a befektetéscélú ingatlan értéket is?
Úgy emlékszem cirka nettó részvényenként 1000 ft.
Csak nem tudom ez tartalmazza e a befektetéscélú ingatlant is (45mrd)és a telephely milyen nyilvántartási áron van figyelembe véve ?
-bubu-
-bubu- 2012. 07. 13. 16:08
Előzmény: #57798  Törölt felhasználó
#57799
"A tárcavezető tájékoztatása szerint kétoldalú megállapodások alapján egyes felszereléseket és technikai eszközöket, valamint járműveket a nemzetközi partnerek térítésmentesen biztosítanak a feladat ellátásához."

Hende
Törölt felhasználó 2012. 07. 13. 15:55
Előzmény: #57797  Törölt felhasználó
#57798
link

Hoppá.
Törölt felhasználó 2012. 07. 13. 15:50
Előzmény: #57792  Törölt felhasználó
#57797
...háááááát...!

...hogy működik-e, a "józan ész", azt nem tudom eldönteni...!
...de, még ha igaz is lenne, az MNV-nek akkor sincs pénze, - önszántából -, a tőzsdei szabályok betartására...!
...gyakorlatilag, erre - CSAK -, a bíróság KÖTELEZHETNÉ...!
...ha lenne erre akkora szerencséje, hogy a "vételi ajánlatának" a kijavítására köteleznék...!

...itt arról megy a jogi "csűrés-csavarás", hogy akik leadták 815 Ft/rv áron a részvényeiket, azok bizony "önként" saját ítéletük okán váltak meg a részvényeiktől...!
...hááááát, ez messze nem így van...!
...hanem úgy, ahogyan a tőzsde, ma is MUTATJA...!!!
...a bizalom hiány okán váltak meg a részvényeiktől, akik éltek a lehetőséggel, még esetleges veszteségek árán is...!
...magam is ezért kínáltam fel a részvényeimet, csak az UniCredit "beintett", a jogfenntartó nyilatkozatomnak...!!!

..."sly36" pedig messze jól látja a körülményeket...!

...és, én hiába látok megoldási lehetőséget az MNV oldalán, ami amolyan "béke kölcsön" féleséggel - esetleg - kihúzhatná a RÁBÁT ebből a tőzsdei "slamasztikából", a piac még ezt is - okkal - értékelné negatívan...!
...merthogy, - a piac -, CSAK a valós teljesítményeket értékeli, ami pedig hiányzik...!
...pedig a RÁBA fejlesztései, piaci sikerei, alapot teremthetnének a bizalomra, ám a tulajdonosi "csűrés-csavarás" lehetőségei, mindezt anulálják, vagy akár többszörösen is mínuszba terelik, a tőzsdei árfolyamát...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 13. 15:48
Előzmény: #57794  sly36
#57796
Wáberer ?
Nehéz helyzetben van.
Gondolom, tulajdonos nem akar lenni a jelképes pedig nála mennyi lenne?

1 db ? 1% ?
HM es nyilatkozata szerint (lemond a tiszteletdíjról) komolyan veszik, amit csinálnak!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 13. 15:24
Előzmény: #57794  sly36
#57795
Nem tudom, de valószínűleg nincs.
Viszont HM pasi lenyilatkozta nem kér fizetést….
Szerintem ez korrekt,és üzenet értékü idővel többiek hozzá állása is nyilvánosságot kap….
Szerintem párhónap és „beilleszkedik” minden tag.
Illetve megtudjuk, kialakul a Rába IT gok hozzáállása és szerepe.
sly36
sly36 2012. 07. 13. 15:00
Előzmény: #57793  pancserlama.
#57794
Wáberer?
Egy darabja sincs. Vajon miért?
Nyilván nem véletlen.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 13. 14:50
Előzmény: #57791  sly36
#57793
Nem chart alapján, nem is technikailag „gondolkodtam”, ez a Rába tőzsdei „megítélésének” története.
Részben fundamentumok, részben partizánkodó befektetők…. cselekedeteinek története.
Szerintem most mindenki áll és tátott szájjal figyel.
Kemény tulajdonosi átrendeződés volt. Olyan amilyen.
És szerintem ennek még nincs vége.
A letisztulás folyamata még nem fejeződött be.
Ha kialakul a kép, MNV szándék, cég tervek, eredmények akkor ezek megítélésének függvényében még rendeződni fog a részvénykönyv.
Hogy ez az elégedetlenek vagy a megelégedettek súlyával történik az a jövő titka.
Én (remélem, nem köpnek le a korcsmában) az MNV megjelenését pozitívnak tartom, az új menedzsmentet szimpatikusnak és profinak érzem, de ez szubjektív és személyre szóló.
Személyes benyomás jó döntésre vezet?
Nem tudom.
De ha mellérakom az objektív érveim, cégműködés pozitív jövőkép….
Sly személy szerint én nem nagyon sajnálom, hogy nem „Alapok, kályhás, önkormi” rángatja a Rába történetet.
Wáberer "szinpatikusabbnak" tűnik.
Vélhetően ismerve a felállást a Rába egy konzervatívabb befektetési forma lesz.
Addig viszont a tulajdonosok összetétele is konzervatívabbá válik.)))

Egyszer mindenki eladja, aki elégedetlen.
Mint ahogy megveszi az, aki akarja.

Ja igen ezt mama mondta.))
Törölt felhasználó 2012. 07. 13. 14:44
Előzmény: #57791  sly36
#57792
Én is ezzel értek egyet, illetve a régi menedzsmentet még odaírnám a felelősök közé.
Az viszont látszik, hogy a retorika már helyreállt az MNV részéről, és működik a józan ész.
sly36
sly36 2012. 07. 13. 14:24
Előzmény: #57789  pancserlama.
#57791
"Tehát az emelkedésnek lehet gátja az MNV szerepvállalás, de a jelen árfolyamsávba nem ez taszította."

Szerintem pedig pontosan ez taszította ide. A chartot pedig pont emiatt eldobhatjuk a kukába. Akik korábban rajzolták a chartot, Alapok, kályhás, önkormi, stb. nem fog a piacon jelen lenni többet.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 13. 14:08
Előzmény: #57789  pancserlama.
#57790
Előzőből lemaradt.
Majd pedig a MNV színrelépést követően visszatért a 2010 elején indult csökkenő csatornába .
Viszont ebből a csatornából 4 (?) próbálkozással sem sikerült kitörnie.

Szerintem rövidesen kitör.))
Részben a történelmi ritmikusság, részben nagyszámok törvénye szerint egyszer csak összejön, jeligével))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 13. 13:41
Előzmény: #57788  Törölt felhasználó
#57789
Nantal45
...én úgy látom, hogy ebbe a jelenlegi "piaci megítélésbe", - ABSZOLÚT -, CSAK az MNV "vételi ajánlat" lavírozta bele, a RÁBÁT...!
Teljes mértékkel értékelem és értem is amit írsz és amit teszel.
Jön a szokásos DE
Viszont ha „kereskedés” szempontjából vizsgáljuk a Rába árfolyamot és a piaci reakciókat, akkor tényszerűen el kell fogadnunk, hogy 2007 közepe körül elindult egy hatalmas korrekció (kályhás történetet követően..) majd a mélypontról 2009 elején felpattanás (1150 környéke) után ez emlékeim szerint 2010 elejét követően egy folyamatos csökkenő csatornába csorgott lefele egészen tavaly (1 éve) augusztusig..majd MNV vételnél ismételt „felpattanás”?
Szóval mit is akarok ebből kihozni?
Az MNV vételnek nincs ehhez sok köze.
MNV lehet, hogy előkészítette kicsit az árfolyamot, de jókor is kezdett bele a vásárlásba
A történések alapján inkább akkor felhúzta az árfolyamot.
Az más kérdés hogy nagyon olcsón vásárolt, és korrektség azt kívánja, hogy el kell ismerni ügyes volt.
Tehát az emelkedésnek lehet gátja az MNV szerepvállalás, de a jelen árfolyamsávba nem ez taszította.
Én azért továbbra is tartom hogy MNV szerepvállalás lehet hogy megítélés szempontjából negatív és ez átmenetileg nem tesz jót az árfolyamnak,de az árfolyamnak van egy másik mozgató rugesza is a fundamentumok, ennek jó irányú hatása viszont, kompenzálhatja a piac állami szerepvállalásból fakadó idegenkedését.
Sőt szerintem tartósabban és hatékonyabban, fajsúlyosabban!
Törölt felhasználó 2012. 07. 13. 13:16
Előzmény: #57786  Törölt felhasználó
#57788
...hmm...!

...én úgy látom, hogy ebbe a jelenlegi "piaci megítélésbe", - ABSZOLÚT -, CSAK az MNV "vételi ajánlat" lavírozta bele, a RÁBÁT...!

...megindítottuk, - ketten -, a jogorvoslati eljárásokat, ám a lentebbi 57753-as kommentemben írtak alapján, ebben - eddig - nem volt partner a JOGI IPAR...!

...ilyen "manipulált" értékviszonyok között, - szerintem -, soha sem tér vissza a bizalom, ehhez a részvényhez...!

...de, részletesebb levezetéssel, majd csak az ÍTÉLŐTÁBLA "v é g z é s é n e k" az ide való "felrakása" után kívánok élni, - mert a BIZONYÍTÁS elengedhetetlen -, a - szerintem -, "Illés" szerű, "alűrök" okán...!

...ilyen körülmények között úgy látom, hogy kizárólag CSAK a tőzsdéről való kivezetés mentesítheti a RÁBÁT, a tőzsdei, - negatív -, ámokfutása alól, ami akár az üzleti bizalom elvesztésére is vezethet...!
...bár ne így lenne...!

...sajnos, - döntő részében ez -, a JOGI IPARUNKNAK a számlájára írható, de másoknak is, - például akár a menedzsmentnek is -, a "vételi ajánlat" miatt elmaradt, közgyűlés összehívási terhe okán, stb...!

...de, olyan széles a "mínuszok" tárháza, hogy valahol csak EL KELL "harapjam" a kommentem végét...!

...megyek "dolgozni", az ügyön...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 13. 12:30
Előzmény: #57785  -bubu-
#57787
ezzel együtt majd ha a csáton lesz jele annak hogy megindul akkor a vételen el lehet gondolkodni de addig marad a kocsmai hablaty :)

Ez személyiség, egyéni befektetési, kereskedési stratégia.
És a nem ilyen még nem feltétlen hablaty)
Helyességét az eredmények igazolják vagy cáfolják.
Az biztos, hogy mindenki az alját és a tetejét keresi, szeretné!

Témában én előrelátó, "gondolkodó" vagyok te utána mész a történésnek.
Persze ha nem hablatyolsz ))
Törölt felhasználó 2012. 07. 13. 12:17
Előzmény: #57782  -bubu-
#57786
Azzal pont elkerültük egymást, így csak utólag láttam. (Lassú a bejelentkezés.) De a javaslatom változatlan. :)
A pillanatnyi likviditásban sajnos tényleg nincs vita. :(
-bubu-
-bubu- 2012. 07. 13. 12:11
Előzmény: #57784  pancserlama.
#57785
igazad van , jó volt például 1998 ban mikor volt nap hogy nyitó forgalma volt 2mrd ft ami ma hihetetlennek tűnik......

ezzel együtt majd ha a csáton lesz jele annak hogy megindul akkor a vételen el lehet gondolkodni de addig marad a kocsmai hablaty :)

pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 13. 11:54
Előzmény: #57782  -bubu-
#57784
illikvid fos lett sajnálatos módon

Igazad van !
És ez rosz?
Nem természetes?

Eleve ha elemezed a mondatod, benne van hogy "jó" volt !
Ergo már csak az a kérdés ez stabil vagy átmeneti állapot és el is lehet dönteni a befektetésed sorsát.
Vétel, tartás, eladás.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 13. 11:50
Előzmény: #57778  -bubu-
#57783
A piac 4,5 éve 2800 ra is árazta az 1400 at .
Tehát hol duplán, hol feláron.
De hát a tőzsde az már ilyen.
Ki kell számolni a „hullámzást” és okosan szörfölni.
Szóval a többi pedig hablaty))

-bubu-
-bubu- 2012. 07. 13. 11:47
Előzmény: #57780  Törölt felhasználó
#57782
módosítottam a félreütést :) gondolom azt is olvastad .)

de a lényeg változatlan .....

illikvid fos lett sajnálatos módon

ebben nincs vita gondolom , bár vitázni semmiben nem érdemes ,
kellemes hétvégét, pihenést Mindenkinek
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 13. 11:42
Előzmény: #57778  -bubu-
#57781
3 éve járt ezeken a szinteken.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek