Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 02. 23:25
Előzmény: #57599  Törölt felhasználó
#57600
Bingoo
Akkor akár Te is lehetsz az én emberem.))
Kérlek egyértelműen világosan.
Mi a véleményed ésszerű területhasznosítás szempontjából az AUDI beruházásnál?
Én is nézegettem a térképeket, sőt van valamennyi helyismeretem is.
Szóval szó szerint erre gondoltam én is amit írtál, mégpedig ugye a Rába telep ÉNY sarkában már lenyúlt egy szeletet az AUDI, ettől olyan csonka befejezetlen a telekelképzelés.
Főleg ha most már az ismerté vált új beruházást is illetve a telep NY végét átszelő vasutat is figyelembe vesszük, akkor ennek fényében az ésszerűség azt diktálná, ha a telep nyugati ~¼ ét még megvásárolná az AUDI.
Akkor viszont csak mellékéssen, megjegyzem, egyéb eredmény nélkül is (eddigi értékesítési áron számolva) névérték a sajáttőke….
Törölt felhasználó 2012. 07. 02. 22:48
Előzmény: #57586  Törölt felhasználó
#57599
...hmm...!

...persze, én sem ismerem az esetet...!

...ám de, várostervezői múltam okán, szoktam használni - innen, - a "piszok" távolból -, a Google térképeit, igen komoly "zom"-mokkal is...!

...ebből a körülményből, nincs olyan várostervező, aki ne azt "vizionálná", hogy a RÁBÁNAK, jobb ha nincs "láb alatt"...!

...sőt...!
...az igen komoly "bezártságából", pillanatok alatt "szabadulhat", - egy jól időzített stratégiával -, kölcsönös előnyt biztosítva, mindkettőjük számára...!

...akár még azt sem zárnám ki, hogy az MNV-nek, ez lehet az egyik valós feladata...!
...de, ez csak találgatás...!
...bocsi...!
Törölt felhasználó 2012. 07. 02. 22:30
Előzmény: #57585  pancserlama.
#57598
...bocsi, nem néztem utána a pontos adatnak, csak "emlékezetből" írtam le a számot...!

...mindössze annyi volt a célja, hogy az AUDI és a RÁBA "érdekeltségének" a különbségét jelezze...!
...valami olyasmi, mint Dávid és Góliát...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 02. 19:00
Előzmény: #57525  foldvarig
#57597
foldvarig

Segítségkérés.
„A kiszemelt terület az Audi gyár és az Ipari Park szomszédságában található,”
Valami nem kerek ebben nekem.

Jól értelmezem?
Új Audi beruházás a Rába „mögötti", melletti területen a Hűtőház utca felől, keletre vagy délre történne?
Így egy patkó alakban szinte körbe építi a Rábát?
A Rába telek határos a Hűtőház utcával?
A gondom az, hogy ha kapcsolódni akar, a jelenlegi gyárhoz akkor az AUDI út fölött felüljárót kell hogy építsen? No és még ott van a vasút is ami most a Rábán megy keresztül.
Józan ész azt diktálja, hogy a Rába telep keleti területéből (egésznek a 20-25%) leszakítson.
Lehet, hogy Rába terület tovább sorvad?!

Törölt felhasználó 2012. 07. 02. 09:11
Előzmény: #57591  cree1
#57596
Egyetértünk. A pályázni tudás szerintem megvan a cégben, de ha hiányos akkor tudunk segíteni. Energetikában meg pláne.
Az állami megrendelésekkel kapcsolatban pedig egy közbesz. szakértői javaslatot biztosan fog kapni a közeljövőben az MNV. Aztán majd eldől, hogy van-e rá lehetőség és egy minimális bátorság.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 02. 08:53
Előzmény: #57594  -bubu-
#57595
A múltkori eladás nem kimondottan mutyi szagú volt ))
Szép zsíros bevétel volt a Rábának.
-bubu-
-bubu- 2012. 07. 02. 08:38
Előzmény: #57592  pancserlama.
#57594
Jó reggelt!

biztos azért mert megy a mutyi állandóan ...:o)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 02. 08:34
Előzmény: #57591  cree1
#57593
Rába léptékben a támogatás, előnyben részesítés nem okoz ekkora gondot.
Sima és egyszerű.
Rába, ha mást nem is de pályázni tudott, ott sem lehet gond.
Tud valaki segíteni, hogy legutóbb mekkora telket és mennyiért adott el a telepen a cég?

pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 02. 08:30
Előzmény: #57586  Törölt felhasználó
#57592
Jó reggelt!
Miért van olyan érzésem, hogy ismét eladott a Rába telket?
cree1 2012. 07. 02. 08:19
Előzmény: #57581  Törölt felhasználó
#57591
Korekt gondolatsor, legfeljebb azzal egészíteném ki, hogy ha támogatásokról, (Eu v hazai) beszélünk, akkor is a cég menedzsmentjének kell kezdeményzőnek lenni az ügyben, rengeteg a pályázati forrás az állami tulajdon pedig segíthet abban, hogy ha támogatható a pályázat, akkor azt a Rába kedvező feltételekkel meg is kaphassa (pl. energiahatékonyság,30%-os előfinanszírozás stb.) ezeknél biztosan lehet úgy lavírozni, hogy megmaradjon a normativitás, de azért ne az utcáról essen be...
Az állami megrendelések nehezebb ügy, mert ott valóban árgus szemmel figyelnek, ezért kellene mindenképpen valami olyan megoldás, ahol nem hihetetlenebb a történet, mint amikor a német német buszt, a francia franciát, vagy a spanyol spanyolt vásárol...

Szerintem a kivezetés nem kérdés most, van elég egyéb baj... :)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 01. 22:14
Előzmény: #57589  pancserlama.
#57590
Lehet, hogy rövidesen ismét bontanak a Rábánál?!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 01. 21:34
Előzmény: #57588  pancserlama.
#57589
Jól értelmezem, a gyártól keletre?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 01. 21:23
Előzmény: #57586  Törölt felhasználó
#57588
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 01. 21:18
Előzmény: #57586  Törölt felhasználó
#57587
Ha jól emlékszem az Ipari Park 70 h körüli terület.
Törölt felhasználó 2012. 07. 01. 20:13
Előzmény: #57584  Törölt felhasználó
#57586
Amennyire tudom a Natura2k, meg az ipari park elegendő az Audinak. Tévedés jogát természetesen én is fenntartanám, még ha nem is esik nehezemre megmondani a tutit. :)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 01. 20:07
Előzmény: #57584  Törölt felhasználó
#57585
Gondolom az a 30-40 mrd :))
Törölt felhasználó 2012. 07. 01. 18:31
Előzmény: #57578  Törölt felhasználó
#57584
...lehetséges...!

...merthogy, messze nem születtem "tótumfaktumnak"...!

...:-)))...!

...de, a "matematika", elcsavarhatta a fejemet...!
...merthogy, - mi a "franc" köti -, a Rába 10 - 20 mrd-os termelését, a győri "reptérhez"...?

...Gönyű olyan messze van...?
...meg a kikötő is nagy hátrány...?

...bocsi...!
Törölt felhasználó 2012. 07. 01. 18:21
Előzmény: #57579  pancserlama.
#57583
...nahát...!

...jó idő töltést akkor, ha már ilyesmire adtad a fejedet...!

...ami az "elképzelést" illeti, - na azt -, a "matematika" okozta...!
...bocsi...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 01. 15:44
Előzmény: #57581  Törölt felhasználó
#57582
Szóval és.. illetve a vagy.
Valóban nem mindegy, de célzásvolt arra, hogy jelenleg inkább az „államhoz áraz a piac” és nem a vállalkozó Wábererhez..
815 höz képest még mindig bizalmatlan!
Ez egyáltalán nem a kivezetés, szerintem az már lefutott és állam nem kívánja kivezetni.
(persze minden megtörténhet, de az más tulajdonosnál is a pakliban lenne. A 07.11. választó vonal lesz)
Én viszont inkább 1500 környékén látom az objektív árfolyamot (válság okozta sorvadás miatt) és onnan lenghet az inga fel-le a szubjektív megítélés, piaci környezet…stb alapján.
A jelenlegi 700 sáv az előző menedzsmentnek és a jelenleginek köszönhető.
Természetesen jelenlegi még a székfoglaló korát éli, tehát nagyon nem róható neki fel, de
kis aggódás van bennem a kommunikálás illetve annak hiánya miatt!
Csak egy szembetűnő példa, kicsit kellemetlen és színvonaltalan, hogy míg Pintér a tőzsdén maradást a transzparenciára hivatkozva kommentálja, addig a nagytulajdonos sejtelmesedik és későbbiekben bárhogy magyarázható nyilatkozatokba bocsátkozik.
Tehát egyáltalán nem iparkodik átlátható, egyértelmű, kiszámítható lenni!
De sajnos ezt már pár éve megszokhatnánk, de hát mégsem akaródzik!))
Törölt felhasználó 2012. 07. 01. 14:12
Előzmény: #57580  pancserlama.
#57581
Lehet, hogy szokás szerint túl vehemens vagyok, de szerintem objektíven kellene kezelni a témát, és nem óvatosan. (És nem "vagy", hanem "és" relációban, de látom, hogy a tárgyat már javítottad ;). )
Már csak azért is mert mi máshoz lehetne árazni a Rábát, mint a pillanatnyi nagytulajdonos állam terveihez és lehetőségeihez? A cég szakmai képességei elég transzparensen áttekinthetőek, így kizárólag a piaci és a tulajdonosi bizonytalanságok a fő mozgató erők.
A piac kapcsán mindenki behelyettesítheti a saját jövőképét.
A tulajdonosi körben rejlő lehetőségek és kockázatok azonban sokkal letisztultabbak.
Támogatás oldalról van ugyan a tiltott állami támogatás témakör, de pl. addig a szintig nyilván el lehet menni, mint egy mercedes, vagy audi kapcsán elment a magyar állam. Ez egyértelműen nagyon pozitív, de nyilván idő kell hozzá, míg a megfelelő célokhoz értelmesen kereteket rendelnek. Az EU-s források _értelmes_ felhasználására minden korábbinál nagyobb kényszer van az államon. Erre kiváló alany a Rába.
Idő közben azért alakult annyit a kép ingatlan fronton is, hogy ott sem merülhet fel további gyengülés.
Egyedül a kivezetés kockázata maradt tulajdonosi vonalon. Egyelőre az explicit nyilatkozatok ellenére nem hiszi a piac, hogy marad a cég a tőzsdén (vagy világvégét áraznak a piaci kilátásokban), de már nem sok van hátra, míg formailag sem marad más irány az ajánlattal összefüggésben.
És onnantól viszont nem merülhet fel más kérdés, mint hogy mit csinál a menedzsment. Pintér _és_ Wáberer _és_ Polacsek _és_ a többiek.
Szerintem nagyon sokáig erről fog szólni a rába körül a társalgás. Mi másról is szólhatna? A régi stratégia mentén jöttek a megrendelések, amikre az elmúlt két évben lényegében ügyet sem vetett az árfolyam. Ha mást nem csinálnak, csak ezt hagyják tovább élni, akkor előbb-utóbb egy természetes úton is helyrebillen majd az árfolyam.
A kérdés amit érdemes a tulajdonosoknak vizsgálni, és egyetértés esetén kezelni az az, hogy elég gyors-e ez a folyamat, vagy segíteni kell rajta. Ráér-e jövő májusban, vagy még később belátni a nép, hogy jé tényleg nem fogják kivezetni a rábát, és nem fogják elmutyizni az ingatlanat, stb?
Szerintem a kormány várható élettartama miatt (nagyon) gyorsan lépni kell. A fidesz kormány gazdaságpolitikája olyan sebességgel semmisíti meg a piaci viszonyokat, hogy nem élhetik túl a következő választást. Túl sokan kezdték félteni a jövőjüket így vagy úgy, és ennek ára van/lesz legkésőbb 2 év múlva.
Amin komolyan segíteni akarnak, ott SOS el kell kezdeni a munkát, hogy legyen ideje a folyamatoknak beérni, és lehessen velük kampányolni. A negatívummal nyilván tele fogja sírni a sajtót az ellenzék, de a hasznos és építő kezdeményezéseket rajtuk kívül senki más nem teheti meg, és nem is áll érdekükben még elismerni sem. Ha akarnak valamit annak olyan mértékűnek kell lennie, ami nem mikroszkóppal keresendő, hanem messziről mutatja magát.
Ebben az első lépés szerintem az, hogy a menedzsment valamennyi tagja minden lehetséges eszközzel demonstrálja, hogy a cég marad a tőzsdén, a jelenlegi értéke mérleg szerint 1100-1200, de ezen túl is jönnek a tisztes profitot tartalmazó (állami) megbízások, és a lehetséges állami támogatás maximuma. Eu-s pénzek, honvédségi megrendelések és NATO értékesítés támogatása, jogszabályi környezet aknamentesítése, stb.
Objektíven (!) ez az elvárás.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek