Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2012. 07. 12. 12:28
Előzmény: #57738  sly36
#57740
döglött papír régóta......
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 12. 12:24
Előzmény: #57738  sly36
#57739
Érdekes dolgok történnek a Rába körül.
sly36
sly36 2012. 07. 12. 12:03
Előzmény: #57737  pancserlama.
#57738
10ezer db. eladó 700-on?
Ez szép 0-30 db./nap-os likviditás mellett.
Még szerencse, hogy a kutya sem figyeli ezt a Rábát már. :-((
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 12. 11:40
Előzmény: #57736  Törölt felhasználó
#57737
Érdekelne ez a telek dolog.

Törölt felhasználó 2012. 07. 12. 11:20
Előzmény: #57732  pancserlama.
#57736
...:-)))...!!!

...látom, "veszed a lapot"...!!!
...elmúlhatott a "letargiád", GRATULA...!

...ami meg, - a tavaly -, az önkormányzatnak elidegenített, kisebb mértékű (talán, 1 ha körül?) RÁBA ingatlant illeti, vagy 4 órán keresztül kerestem a hivatkozását, - de, még mindig nem került a szemem elé -, de nem adom fel, - mert holt biztosan emlékezem rá -, hiszen még annak idején, - linkkel együtt -, "be kommenteltem" ide, olyan február magasságában lehetett(?)...!!!
Törölt felhasználó 2012. 07. 12. 11:08
Előzmény: #57734  pancserlama.
#57735
...huhúhúúúúúúúú...!

...de jó linket találtál, Illés úr, meg mások "ándungjainak" a "beemelésére"...!

...na, - most mondja valaki -, hogy a hölgyeknek nincs FONTOS szerepük...!

pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 12. 09:24
Előzmény: #57733  pancserlama.
#57734
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 12. 08:26
Előzmény: #57731  Törölt felhasználó
#57733
link

"több mint 26 ezer négyzetméteres üzemet építenek a Győri Ipari Parkban"

Na ismét 4-5 h !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 12. 08:23
Előzmény: #57731  Törölt felhasználó
#57732
Jó reggelt!
Hát ez egy érdekes anomália.
Akit most „perelhetnél” vagy akarsz az a tulajdonostársad.
Hogy oldod fel ezt a komoly érzelmi ellentmondást?
Törölt felhasználó 2012. 07. 11. 23:43
Előzmény: #57730  Törölt felhasználó
#57731
...ja, majdnem elfelejtettem...!

...a "tehetetlenségi" irat szerint, a PSZÁF sem felelős, a "zsiványságért", - hanem a törvény szerint -, a "vételi ajánlatot" tevő a felelős...!

...na, hívhatom perbe akkor, a "vételi ajánlatot" tevőt...!
...kit is...???
Törölt felhasználó 2012. 07. 11. 23:10
Előzmény: #57729  pancserlama.
#57730
...hmm...!

...Te "láma"...! ...szerintem, - nagyjából -, mindenki tudja, hogy a RÁBA "piszkosul" alulértékelt...!
...csak éppen a jövő "érzékelhetetlen", mert éppen annyira hiányzik a RÁBÁNÁL, egy Illés úri, - "úrhatnámság" -, mint "ablakos Tóthnak, a hanyatt esés"...!
...még oszt' - a közvetlen közelségben -, be is mutatta az "allűrjeit"...!
...hát, nem "gyönyörű"...???...!!!
...:-(((...!!!

...aztán, MÁS...!!!
...ma vettem kézhez, az Ügyészség "törvényességi" vizsgálatának "tehetetlenségi" iratát...!
...8 napom van arra, hogy "csaholhassak"...!

...megfogom tenni, de igazából, valóban nem Ők vannak döntési helyzetben, illetőleg, napnál világosabban látható, hogy egy törvényi "joghézagot" hasznosított a PSZÁF, a "vételi ajánlat" el NEM bírálásánál...!!!
...így aztán, valóban csak a bíróságnak akad jogköre, helyére tenni a PSZÁF-ot...!
...illetőleg, ha MAJD a bíróság IS "bénázna", nyílna meg a lehetősége az Ügyészségnek, az eset "helyére tételére", legalább is a "tehetetlenségi" irat alapján...!

...na hát, így van "összerakva", a magyar JOGI IPAR, minálunk...!
...:-(((...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 11. 20:39
Előzmény: #57727  sly36
#57729
Ez a Borbíró pasi tényleg jól beszélt és annak ellenére, hogy a pasiban van kis politikai töltet is, kimondottan szimpatikus fazon.
Szerintem dolgoznak az MNV nél a cég érdekében, hogy az árfolyam érdekében dolgoznak e ?
Nem tudom.
Ez a szempont talán náluk nem is az elsődlegesnek kell, hogy legyen .
Persze megítélés stb szempontjából nem mindegy, de a fundamentális felívelés is egy út a részvény iránti kereslet növekedéséhez.
Talán jó is ez a sorrend,de.
Mert mindig van egy de !
A jó munka kommunikálását, elismertetését, az eredmény „színezetét”, lehet kicsit befolyásolni, szóval nem egy morcos jó az eredmény, hanem esetleg egy, hú de jó az eredmény.
Ebben viszont továbbra is gyenge a Rába ez már tradíció náluk.
Pintérnek el kéne gondolkodni a sajtós vonal megreformálásán, de keményen.

sly.
Én továbbra is jó befektetésnek gondolom a Rába részvényt.

fxboy
fxboy 2012. 07. 11. 20:38
Előzmény: #57726  Törölt felhasználó
#57728

Nincs semmi különös a Rába forgalmi potenciáljában a közelmúltban megtörtént eseményeket ismerve, és a BÉT napi 4-5 mrd-os döglődését figyelve.
Egyszerűen nem szeretik Mo-t.

sly36
sly36 2012. 07. 11. 20:24
Előzmény: #57725  pancserlama.
#57727
Eddig csak a tanulság a biztos.
Persze, ha a jó társaság kielégít..., de ebből ugye nem élünk meg.
Törölt felhasználó 2012. 07. 11. 20:23
Előzmény: #57722  Törölt felhasználó
#57726
Ez van. Egyelőre nem bízik a piac az általánosság szintjén elhangzó ígéretekben, és ezen azért nagyon nem kell csodálkozni.
Hiába mondják el többször (!!bővül a sor: Pintér, Polacsek, Borbíró) hogy marad a tőzsdén, ha a megtehető intézkedések elmaradnak mellőlük. Világos az üzenet: kellenek a konkrétumok, de főleg kellenek a garanciát jelentő lépések (ingatlant mérlegbe, vagy tényleg jó áron értékesíteni részekben + srv). Reméljük okosan kihasználják és munkával töltik a nyarat az illetékesek, mert utána indulni kell valamerre. Még a végén hamarabb érsz be a bíróságon valamelyik tárgyalásodra, mint célszerű volna. :)
A Borbíró interjú a lehetőségekhez képest tartalmilag nagyon korrekt és szükséges, helyes lépés volt. Csak egyidejűleg a párttitkároknak le kellene adni a fülest, hogy a narancsvirág szereti a rábát. Vagy valamelyik baráti alapkezelőnek elszólni magukat, hogy mostmár vehetik. :)
Ami biztos az az, hogy a kicsik nem fogják kitépni a könyvet, csak kellemetlenkednek a világ végéig. Kell egy-két messzire látó erős kéz, hogy trend legyen.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 11. 20:21
Előzmény: #57724  sly36
#57725
Biztos.
Valami előny biztos származik belőle.
Nyereség, extra nyereség… tanulság.
Jó a társaság..kellemesen telik az idő.
sly36
sly36 2012. 07. 11. 20:04
Előzmény: #57723  pancserlama.
#57724
Béla az örök optimista...:-))
Ez aztán a pozitív gondolkodás!
De vajon jövedelmező lesz-e valaha....?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 11. 20:01
Előzmény: #57722  Törölt felhasználó
#57723
Ezek szerint forgalom szempontjából a történelmi mélyponton vagyunk?
Hm ez jó jel.
Végre történik valami!
Béla
ui.:
Viszont, Nantal45, nem értem miért csodálkozunk ezen?!
Közel egy éve mást nem olvasok ezen a topikon, mint milyen @@ a Rába.
Akkor miért meglepetés?
Én kimondottan jónak tartom, hogy végre valami történelmi történik a Rábában.
Egy biztos!
Innen fogalomban nincs már lejjebb!
Törölt felhasználó 2012. 07. 11. 19:50
Előzmény: #57717  tigus7313
#57722
...hmm...!

...piszok sokszor előfordult már, hogy egyetlen nap, egyetlen RÁBA részvény sem kelt el...!

...no de, az csak és kizárólag ünnepnapokon fordult elő, amikor a TŐZSDE zárva volt...!

...nekem, az "állam leeset", amikor ezt volt muszáj tapasztalnom...!

...a baj az, hogy egy ilyen TÉNY, a lehető legrosszabb "minősítés", ami csak egy tőzsdén lévő céget érhet...!
...legalább is, olyan RÁBA "formációjút"...!

...lehet hogy ez lesz a jövő...???...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 07. 11. 18:31
Előzmény: #57720  sly36
#57721
Szerintem ez átmeneti állapot.
„Átalakulóban” van a részvény !
Speki, befektetési és fundamentális szemszögből is !
2010 eleje óta, (2,5 éve) csökkenő csatornában van.
Nyár van.
Szerintem forduló közelében van az árfolyam max 0-2 hónap és trendváltás.
Ma lejárt a felvásárlás véghatárideje, gyakorlatilag igazolódott a MNV nyilatkozat miszerint fix a tőzsdei jelenlét,!
Szóval akár vihar előtti csend is lehet ))

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek