Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Goldsegel 2009. 03. 05. 15:50
Előzmény: #22699  Törölt felhasználó
#22700
nekem 1890-ről volt 750-en eladtam mostmár várom az alját aztán visszaveszem.200 körül. Mindegy milyen számot írok ide az árfolyamot nem én befolyásolom hanem a piac.
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 15:45
Előzmény: #22698  Törölt felhasználó
#22699
..s utolag ...,ugye milyen okos volt,amikor kiszállt az egyik nagybefi 2ooo-2700-on?????
bárcsak visszalehetne az idöt pörgetni,én is szivesen kiszálltam volna még 1700 on is..
ez van
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 15:44
Előzmény: #22687  pancserlama.
#22698
pncserláma pajti
mikor egy-két honapja irtam,hogy rábának is SAJNOS
45o-en lenne a helye ebben a pici környezetben,akkor
te 1000-re vártad.
hiába az srv.,hiába a napi forgalomnak sem nevezhető valami,akkor is tombolt a hurráoptimizmusod
én kiszálltam oriás bukóval 630-650-en...,ma már nem bánom..
remény hal meg utoljára,de azért a 400at meg kell nézze még drága rába is
Noir 2009. 03. 05. 15:38
Előzmény: #22696  teknoc
#22697
IP:) megtisztelő. Teknőc, hedgeltek Határidős piacokon eladtak devizát. Számold ki hogy mennyit buksz ha eladsz határidősen mondjuk 270 ért eurót, miközben 310 az árfolyam. A kisebbik gond ha az exportbevételedet váltod be imigyen. A nagyobbik ha nincs annyi exportbevételed és tisztán pénzügyi bukóban vagy.
teknoc 2009. 03. 05. 14:44
Előzmény: #22693  Noir
#22696
Nem lehet hogy a devizaadósság átértékelése (mivel rövid idő alatt nagyot romlott a forint) az hozott nagy negatív eredményt?
Ha nem, ez kb mennyi lehetett?
teknoc 2009. 03. 05. 14:43
#22695
miért 2009 Q1-ben jelenik meg a FÁK?
Tavaly is így volt?
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 13:40
Előzmény: #22693  Noir
#22694
eddig azt hittem te vagy az Noir :)))))))))
Noir 2009. 03. 05. 13:24
Előzmény: #22685  pancserlama.
#22693
Láma, ki mondta hogy egészségesen fedeztek? A mellékelt ábra szerint nagyon nem. De ezt eddig is lehetett tudni, csak valszeg nem értetted. Az ingatlanátértékelés meg dehogy felvásárlás elleni védekezés. Ki vásárolna fel? LT? Szerintem mostanában jöhetett rá hogy mibe nyúlt bele, meg ahhoz még sok spenót kéne hogy 33% fölé menjen. Szerintem tisztán arról van szó hogy az iszonyat nagy nem realizált pénzügyi buktát, egy szintén nem realizált könyv-kozmetikázással enyhitsék. A baj az hogy a pénzügyi bukta könnyen realizálódhat, az ingatlant meg nem tudnák eladni, tehát az marad középtávon is nem realizált. De azért csődről magyarázni is hülyeség. Szerintem az a szcenárió sem reális (hacsak a forint euró árfolyam nem szakad be). Mondjuk azt csodálom hogy a pénzügyesük még a cégnél van.
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 12:08
Előzmény: #22691  Törölt felhasználó
#22692
aki azt hiszi csődbe megy adja, aki tudja hogy nem, az veszi
Törölt felhasználó 2009. 03. 05. 11:50
Előzmény: #22690  pancserlama.
#22691
azért már ezen az áron valaki veszegeti
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 05. 07:49
Előzmény: #22689  tigus7313
#22690
FÁK Q4 2009 Q1 ben jelenik majd meg !
tigus7313 2009. 03. 04. 20:09
Előzmény: #22688  teknoc
#22689
a kijelentés az utolsó negyedévre vonatkozhat:
FÁK bevétel
2007 Q4 7,6 M EUR
2008 Q4 0,2 M EUR
teknoc 2009. 03. 04. 19:29
#22688
Valaki érti, hogy mitől 98%-os a FÁK piac csökkenés?

link
az itteni cikk szerint 27,5 Mio ról 17,5-re esett,

link
eszerint meg a FÁK piacon gyakorlatilag 100%-os volt a visszaesés.

Valamit rosszul értelmezek? Segítsetek!
Kösz: teknoc
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 17:17
Előzmény: #22686  watson
#22687
hát nem ))
De még lehet

Lama
watson
watson 2009. 03. 04. 16:42
Előzmény: #22675  pancserlama.
#22686
"A lényeg a stőke.1250"

az nem 2.250,-Ft ???
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 15:59
Előzmény: #22684  Törölt felhasználó
#22685
Csak szeretném halkan megjegyezni.
A fő gond az hogy ha egészségesen fedezték volna az árbevételüket akkor nem jött (jöhetett volna) össze ekkora veszteség!
Tehát valami nem stimmel a Rába fedezeteivel.
Vagy csak én nem értem?!
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 15:20
Előzmény: #22682  pancserlama.
#22684
" köszönöm/ha kivezetik nagyon rosszul járok "

Erre írtam, hogy „ annyira azért nem, ha ez így igaz ”.

Köszönöm a választ !
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 15:13
Előzmény: #22682  pancserlama.
#22683
Megjegyzem szerintem most névérték alatt, meglehet venni a 33 %-t.
pancserlama.
pancserlama. 2009. 03. 04. 15:01
Előzmény: #22681  Törölt felhasználó
#22682
Nem értem a „Annyira azért nem, ha ez így igaz:” megjegyzésed.
Szerintem az ingatlan értékelés alsóhangos.
Amikor ment a piac jóval több volt és ennyit nem vesztet az értékből.
Hogy az intézkedés a leírtak miatt volt e?
Nem tudom.
Nagy valszeg igen.
Ez az ár már nagyon vonzó egy felvásárlás esetén.

Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 14:40
Előzmény: #22678  Törölt felhasználó
#22681
Annyira azért nem, ha ez így igaz:

" Mindez persze csak merő feltételezés, de annyi bizonyos, hogy akár a menedzsment kezdeményezte az ingatlanok felértékelését, akár a könyvvizsgáló, annak köszönhetően az elkövetkezendő egy évben a Rábában 1,254 forintos nyilvános ajánlat nélkül valószínűleg nem lehet 33% feletti befolyást szerezni. Ez pedig igen pozitív hír a részvényesek szempontjából. "

Láma ! Szerinted ... ?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók