Az Opusra is vonatkozik a telekom-hoz hasonló tiltás? Ha jól értettem, Opus nem úgy hirdette meg, ezért nem, azaz érvényes az aukciós kiírása. De javítsatok, ha tévednék.
Tudja valaki, hogy összesen mennyi saját részvényt vettek eddig, és még mennyit kell venniük? Egyébként miért veszik a saját részvényt? Vezetői ösztönző javadalmazás?
Szerintem sajnos nem mindegy ki a tulaj, az sem mindegy hogy gazdag-e. Nem mindegy, hogy évekig nem fizetnek osztalékot, vagy más cégből (amiben ez a tulaj 100%-os tulaj) fizetik ki az osztalékot. S ezt akár érzékeltetik is a kisbefektetőkkel. (Megmutatják a kisbefektetői jövőt, ami bőven különbözhet a cég jövőjétől) Hányszor hallottuk hogy a cég valójában mennyit ér, mégsem mozdult az árfolyam, talán nem véletlenül. Tulajdonosi szerkezet is nagyon sokat számít. Talán nem véletlen, hogy ez a részvény sok éven át lefele moccant. Remélem valami jó történt azért indult meg, de hogy ez meddig tart nem lehet tudni.
Érthető az ok. Levitetik az árfolyamot, felvásárolnak amit lehet, átveszik az irányítást, utána az osztalékot más cégen keresztül veszik ki. Vagy ha túlsoktól be tudták gyűjteni olcsón, akkor kiszorítás. Ilyesmi célok lehetnek, és ezt minden értékes kispapírral megcsinálják fokozatosan.
Sajnos egyetértek. Talán csak ha valami EU törvény fellép a kisrészvényesek érdekében (ne lehessen kilopni a cégből másik cégbe) vagy rezsimváltás esetén tudok elképzelni pozitívat.
Nekem az a gyanúm, hogy kiéheztetéssel szerzi meg amit meg akar szerezni. Osztalékot meg más cégen keresztül fog kiszedni, amit banánköztársaságban sajnos meg lehet valósítani.
Az egy részvényre eső nettó eszközérték nem számít? Úgy hallottam hogy az alatt sem lehet kiszorítani. Valaki mintha ezt írta volna itt a topicban. Nem tudom az jelenleg pontosan mennyi, de jelenthet alsó korlátot, ha jó (és ha igaz amit hallottam)
Köszi a véleményt, örülnék ha így lenne. Sajnos a cégvezetés lecserélése megtörénhet akkor is ha jól igazgatja a céget, pl. "politikailag megbízhatatlan". A mostani időszakokban ez sajnos reális forgatókönyv lehet.
Most Tiborczék nincsenek többségben? Én úgy tudom az osztalékjavaslatot a közgyűlésnek el kell fogadnia, és ha Tiborczék többségben vannak, vagy elég lehet 40% is, ha a többi részvényes nem működik együtt akkor le tudják szavazni.
Az sajnos továbbra sem világos, miért nem juthatunk az OPUS sorsára részvényárfolyam szempontjából. De az is egy jó kérdés, hogy ha ilyen jó a részvény régóta, akkor miért nem ment feljebb korábban?
Köszönöm a véleményt. Sajnos pesszimista vagyok, nem nevezném gesztusnak a kötelező törvényi előírások betartását. Bár ritkaság, de talán a látszat most fontos az EU pénzek miatt is. Gesztusnak azt nevezném, ha a fair értékhez közeli értéket ajánlottak volna fel. Ők inkább a kötelező törvényi minimumot ajánlották. Azért felmerülhet a kérdés, hogy más ország demokratikus felügyeletei engedélyeznek-e ilyen felvásárlást.
Én még mindig nem értem, miért nem juthat ez a részvény is az OPUS, illetve NUTEX sorsára? Ha egyszer a többségük megvan, miért ne tudnák megtenni, hogy évekig nem fizet osztalékot, sumák céget alapítanak, amiben Tiborcz 100%-os tulaj, és abba viszik ki a nyereséget? (zsíros megbízásokkal, tanácsadást végez a Wabinak a cég) Ezt megcsinálták már kisebb emberek is. Mi itt a korlátozó tényező itt, mit nem lehet ebben az országban megtenni?
Köszi. Ha tényleg ~4300 az egy részvényre eső saját tőke (nem keverték a célárral? -mert az más) akkor az ajánlati árnak magasabb kellene lennie. Vagy csak bedobták blöffnek az ajánlatot, hátha amíg az MNB rájön a turpisságra és korrigál addig beszednek egy csomó részvényt a tőzsdén az általuk kínált áron. Reméljük az MNB megfelelően korrigál, ha ez igaz.
nincs ilyenkor kivezetésko saját tőke korlát is (tehát 1 részvényre jutó nettó eszközérték is alsó korlát? Nem tudom az jelentene -e magasabb árat. "legrosszabb esetben"-- épp ez a kérdés, hogy felajánljuk-e 2336-on vagy se. Mert ha nem, akkor lehet hogy nem vezetik ki, hanem megpróbálják továbbra is alacsonyan tartani az árat.