Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2008. 11. 12. 10:03
Előzmény: #21698  Törölt felhasználó
#21700
Véleményem szerint amikor Pintér nyilatkozta, amit nyilatkozott , már realizált pozíciók tudtában nyilatkozott! (EBITDA)
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 09:58
Előzmény: #21697  pancserlama.
#21699
reggel kocsma? )))
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 09:54
Előzmény: #21697  pancserlama.
#21698
Hát én gigantikus bukóban javarészt kiszálltam. A cég Q3-ban újabb hedgeket nyitott, ezzel EUR-ban kb. 5 negyedéves árbevételt fedeztek le. Szerintem a vezetőség is ráérzett arra, hogy itt kicsit túllőtt a célon, mert egyből nyitott egy USD-EUR hedget is (mivel az USD fedezettsége alacsonyabb (kb. 2 negyedéves), ez így összességében talán nem olyan vészes. Így kb. egy éves árbevételüket fedezték le. Csakhogy elvileg az árbevételnek van egy természetes fedezettsége is (lévén a cégnek vannak EUR-os költségei is), így szerintem már túlspekulálták magukat.

Mondjuk nem értem, hogy várhattok / várhattam szép negyedévet, mikor az EUR azóta még 20 Ft-ot erősödött, a dollár pedig 40-et... Ezen a két tételen kb. 4,7 mrd nem realizált vesztesége keletkezhet a cégnek (plusz még az USD-EUR-on is valamennyi, ha jól értem), ha így maradnak az árfolyamok. És mivel az árbevételhez képest túlfedezték magukat, ezen az árbevétel esetleges jelentős növekedése sem segít majd. Horribilis veszteséget várok sajna Q4-re :-( Hacsak nem félreértek vmit a gyj-ben.

Nagyon sajnálom, hogy így alakult, egészen megkedveltem a Rábát, azért még egy kevés maradt belőle, úgyhogy szurkolok az emelkedésnek, meg mindenkinek, aki tartja. Az biztos, hogy egy Bozso-szintre akkor sem fogok süllyedni, ha esetleg teljesen kiszállok.
pancserlama.
pancserlama. 2008. 11. 12. 09:37
Előzmény: #21696  pancserlama.
#21697
Egy gyönyörű dupla alj rajzolódik ki !
Irány az első megálló 1500 !!
pancserlama.
pancserlama. 2008. 11. 12. 09:08
Előzmény: #21694  Törölt felhasználó
#21696
vagy 1750 ?!
pancserlama.
pancserlama. 2008. 11. 12. 09:06
Előzmény: #21693  Törölt felhasználó
#21695
Melyik része megy füstbe?:)))
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 09:00
Előzmény: #21693  Törölt felhasználó
#21694
vicces, az elmúlt négy q jelentésre, hiába volt jobb a vártnál sell on the news volt. na most erre mi lesz???? 500?? 800??
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 08:55
Előzmény: #21692  pancserlama.
#21693
Petőfi Sándor: Füstbe ment terv
pancserlama.
pancserlama. 2008. 11. 12. 08:39
Előzmény: #21690  pancserlama.
#21692
Szerintem a korcsma népe kicsit beejti a papírt, majd pedig elszáll mint a győzelmi zászló.
......Ha a napokban már nem ejtette be?!
tigus7313 2008. 11. 12. 08:37
Előzmény: #21690  pancserlama.
#21691
így van, főleg azért mert a HM megrendelés nem tűnt el, csak áttolódott a q4-re, ezért legalább olyan erős lesz a Jármű utolsó negyedéve, mint tavaly.
Persze a Futómű üzemi eredményén is meg fog látszani a gyenge forint, nem is kicsit.
pancserlama.
pancserlama. 2008. 11. 12. 08:33
Előzmény: #21689  Törölt felhasználó
#21690
Érdekesen hiányos.
Szerintem határozottan jó a Rába jelentés.
A „recessziót” követően várható pozíció előnyt sugall.
Többek közt nem taglalja a HM szállításokat („utolsó negyedévi teljesítés”!)

Béla
Törölt felhasználó 2008. 11. 12. 08:12
Előzmény: #21688  tigus7313
#21689
érdekes a pf cikk. pláne az ev/ebitda-val. egy éve még ők is számoltak ingatlanértékkel, ma meg mintha nem lenne. oké, nem kell 10-12 mrd-al figyelembe venni, legyen mondjuk 4. akkor meg már rögtön csak 2,5-3-as az ev/ebitda, ami iparági átlag alatt van...
mindegy, ez úgysem számít..

amúgy nem biztos, hogy a blue-k indulnak meg előbb. ott van pénzkivét külföldről, ebben meg alig van külföldi
tigus7313 2008. 11. 11. 23:31
Előzmény: #21678  watson
#21688
az átsorolás valóban az srv érdekében történt, ehhez az egyedi mérleget kell figyelembe venni, nem a konszolidáltat.
Ez az srv egyik oldala csak, a másik a cash, abból úgy látom szükében van a cég, illetve srv-re nem igazán marad a beruházás és a müködő tőke finanszírozás miatt.
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 22:46
Előzmény: #21686  Törölt felhasználó
#21687
fálydalmam:fáJdalmam természetesen,
elnézést a durva hibáért
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 22:45
Előzmény: #21685  Törölt felhasználó
#21686
nekem a fálydalmam csak ott kezdődik és végződik,hogy több cash-t a tözsdére nem szánván a rába mint fedezeti tőke jelentkezik a dt.hez.egy pár jó és szerencsés húzással tudtam igy szép pénzt csinálni,de a fedezet hulló árfolyamnál csak fogy és hiába nem feszitetten dt.-zem ilyen kis forgalomnál is,de nagy esésben bezúzhatják könnyen a papiromat.
Közben Rábicskom csak gyülik és gyülik,de
egyben el is értéktelenedik:)csak nehogy egyszer ráöntsem a piacra!mert azt megérzitek:)
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 22:40
Előzmény: #21684  Törölt felhasználó
#21685
bennem nincs pánik a céggel müködésével és értékével kapcsolatban,én magamban már 5o %zuhi után elkönyveltem,hogy akár évekig is,de tartom.ki tudtam már ülni egy angol papirt is 7 hónapig,pedig 3 nap alatt!
leirták nagy forgalommal 162 pennyről 62re,majd 158 ról 28ra:)
azt mégis kiszálltam árfolyamnyereséggel,ez van.
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 22:24
Előzmény: #21683  Törölt felhasználó
#21684
Valaki kiszámolta pár napja itt, hogy bőven 1.000 Ft fölött van a cég értéke egy részvényre vetítve (talán 1.400 körül, ha jól emlékszem). Ez a jelenlegi pánikban nyilván érdektelen.
Viszont úgy tűnik, a cég stabil, tehát egy esetleges "pánik vége" eljövetelekor (jó kérdés, hogy mikor ...) igencsak beindulna a kapkodás, talán még "túl is húznák" pár hét alatt, van egy olyan érzésem.
Tehát aki mostanában vesz Rábát, az már sokat nem kockáztat.
Ez csak az én véleményem, senkit nem akarok befolyásolni a döntésében.
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 22:12
Előzmény: #21682  Törölt felhasználó
#21683
de igen,intő jel.
1o millás forgalom és a két oldal közötti 50 huf-os /?%/azonban még nem elég meggyöző.nekem nem.majd holnap:(?:)
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 22:07
Előzmény: #21681  Törölt felhasználó
#21682
pánikban nincs funda
mai -14% nem volt elég intőjel

macci
Törölt felhasználó 2008. 11. 11. 21:53
Előzmény: #21680  Törölt felhasználó
#21681
csatlakozom watsonhoz,valahogy én is ajobbat olvasom ki belöle és nem azért mert van bőven,hiszen oly magasról,hogy egy 30 százalékos rally sem különösebben oszt -szoroz esetemben.meg nem is ebből élek.
hogy mi olcsó és mi nem ilyen környezetben,
az oti nagyon jól szemlélteti,de azt hiszem,hogy már párhuzamot vonni és aránypárokat felállitani is lehetetlen.Egis gyj.viszont nagyon jól megmutatta,hogy ilyen eső eredményekkel és kilátásokkal van bizalom a részvényesekben,nem kis forgalommal tartja magát napok óta,sőt,zöldben is volt gyj.után....

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek