Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oldrider 2022. 11. 11. 21:36
Előzmény: #167779  VUK1980
#167780
Nem feltűnően csinálják, de az szerintem is biztos, hogy az álomtitkárnők meg az államtitkárok nem tétlenkednek a függönyök mögött. Zajlanak ott az események rendesen, csak kínosan ügyelnek rá, hogy ki ne szivárogjanak. -:)
VUK1980
VUK1980 2022. 11. 11. 19:17
Előzmény: #167776  Tiborcfiam
#167779
azért még itt napi szinten elvitatkoztok semmiről, addig a függöny mögött események zajlanak ha senkinek nem tűnne fel
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 11. 18:45
Előzmény: #167777  Peterbond
#167778
OK
Peterbond 2022. 11. 11. 18:32
Előzmény: #167776  Tiborcfiam
#167777
1.Megszólalt Brüsszel: nagy lépést tett a magyar kormány a helyreállítási program elfogadásáért - Portfolio.hu
Megkapjuk a pénzt, különben mindent megvétózunk, ukrán hitelt, eu költségvetés emelést, NÁTO bővítést. Ez már sokkal jobban fájna odaát, mintsem hogy tovább szopassanak minket. Év gégén aláírás, jövő év elején pénzcsap nyitás.
.
2. Azért az eu nem csak németországból és a benelux államokból áll! Szerencsére! Amúgy a német parlament nem kicsit van szereptévesztésben. :)
3. Szóval itt a legendás német humor! Ütős ez a két hír egyszerre a címlapon! :)) Most akkor ki zsarol kit???  Telex: Politico: A német külügyminiszter szerint Magyarország zsarolja az EU-t
.
De nekem mindegy. én se látiom értelmét arról vitatkozni hogy te válaszolhatsz valamire de ha én válaszolok rád az "fúj politika és mantrázás és amúgy is 444.hu és léptem mert hülye vagy." miközben én azóta se mondtam meg neked hogy ne írj politikai vagy bármilyen témában ( Palkovitcsos is tiszta politika csak pl ) és nem én támadtam rád hogy milyen vagy és cska politikai lózungokat tudsz. elmondtam hogy szerintem nem úgy van és én pl sokkal kérdésesebbnek látom bármilyen EU pénz érkezését és főleg azt hogy ebből a Pannergybe bármi is jutt. de ez se azt jelenti hogy a panny ellen drukkolok.
.
Mondjuk én inkább mennék azon az úton hogy piaci szereplőkkel keresünk hosszútávú kapcsolatot ( amire nem rég létre is hoztak egy külön céget ). Inkább az mint valami korrupcióval átitatott EU pályázat amiből majd vissza kell csurgatni a megfelelő helyekre. talán jobb is ha minden ilyenből kimarad a cég.
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 11. 18:18
Előzmény: #167773  Peterbond
#167776
Látom nehéz lejönni a szerről! Csak a tisztánlátás kedvéért! Nem én kezdtem hanem dexter írt ide egy témát, neki írtam mindössze annyit, hogy rosszul látja, fogunk pénzt kapni! Ennyi! A többit már te fújod azóta is! 
dexter 2022. 11. 11. 18:18
Előzmény: #167768  Tiborcfiam
#167775

Ez tőled nagyon gyenge volt, tőled azért többet várnék. ;)
 
De Peterbond már leírta, amit kb. én is gondolok ezzel kapcsolatban, így még 1x nem írnám le.
dexter 2022. 11. 11. 18:10
Előzmény: #167765  Tiborcfiam
#167774

Az, hogy az országnak adandó pénzzel kapcsolatban megfelelelő garanciákat várnak el, amely pénz jórészét a német adófizetők dobnak össze, azt nem orbánnál és bandájánál akarják, hogy kikössön, hanem ténylegesen arra használják, amire kapjuk az nem is értem miért zsarolás.
 
Sőt ezt az egész zsarolásos felvetésedet sem igazán értem. Az lenne a természetes (legalábbis normális embernek), hogy a kurmány a pénzt arra használja fel, amire kaptuk és a pénzből az ország gyarapodjon és ne néhány tolvaj szarházi. Mivel ez az elmúlt 12 évben nem így volt, ezért a németek és még jó pár ország garanciát akarnak, hogy az ő adófizetőik által befizetett pénzzel ez a jövőben nem így lesz. Ez miért is zsarolás?
Peterbond 2022. 11. 11. 18:10
Előzmény: #167770  Tiborcfiam
#167773
"mi értelme van ezeket a balos (vagy akár jobbos) médiában unalomig mantrázott ökörségeket ide is folyton bemásolni. Ha legalább valami önálló gondolatodat kerülne ide, de ez a papagájkommandózás hót felesleges. Bocs, részemről befejeztem a témát!"
.
Ezt a hisztit a végére meg főleg nem értem. Részedről befejzheted a témát amit te kezdtél. Így is le lehet szállni a bicikliről mikor nem maradt érv elmondani mindenfélének a másikat majd lelépni fölényeskedve.
Peterbond 2022. 11. 11. 18:06
Előzmény: #167770  Tiborcfiam
#167772
"Félreértésben vagy! Ez egy részvénnyel kapcsolatos szakmai fórum! Ami nagyon érintőlegesen érinti, hogy jön eu-s pénz vagy sem. Ennyi. Én örülök hogy jön, aki meg annak szurkol hogy ne kapjunk az számoljon el a saját lelkiismeretével. De légyszi ezeket a teljesen felesleges full politikai lózungokat ha lehet ne ide!"
.
1. A témát te kezdted el nem én. Te írtál vagy 5 kommentet róla én 1-et és a többi válasz volt a tiédre.
.
2. Szurkol a halál hogy ne kapjuk meg. Én annak szurkolok hogy normális együttműködés legyen az EU-s tagállamok között és ennek hatására fejlődjön az ország. 
.
3. A 2-es pont alapján ugyanígy szurkolok hogy az ország vezetése belássa a geotermiában rejlő hazai lehetőségeket és ezen belül a Pannergy-nek is jusson ebben szerep ( lehetőleg vezető szerep ). Ez mint tulajdonos de mint magyar állampolgár is az érdekem mivel a geotermia nemzeti kincs és egy tényleges lehetőség a függőségünk csökkentésére. Mellett zöld, gazdaságos és fenntartható is ami csupa magyar munkehelyet teremtene. Tökéletesen eladható politikai termékként is.
dexter 2022. 11. 11. 18:01
Előzmény: #167763  Tiborcfiam
#167771

Ninsenek olyan nagy szereptévesztésben, mivel ők a legnagyobb befizetők, ergo az eu-tól Mo.-nak fizetendő támogatás nagy része is tőlük jön, és nyílván szeretnék látni, hogy nem lopják el és nem megint a ner-esek gazdagodnak belőle.
 
Mellesleg a 2010-2012 között kapott eu-s támogatások 20%- a fideszhez köthető 12 családnál landolt, ami bődületesen nagy szám.
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 11. 18:01
Előzmény: #167769  Peterbond
#167770
Félreértésben vagy! Ez egy részvénnyel kapcsolatos szakmai fórum! Ami nagyon érintőlegesen érinti, hogy jön eu-s pénz vagy sem. Ennyi. Én örülök hogy jön, aki meg annak szurkol hogy ne kapjunk az számoljon el a saját lelkiismeretével. De légyszi ezeket a teljesen felesleges full politikai lózungokat ha lehet ne ide! Amúgy se értem, hogy mi értelme van ezeket a balos (vagy akár jobbos) médiában unalomig mantrázott ökörségeket ide is folyton bemásolni. Ha legalább valami önálló gondolatodat kerülne ide, de ez a papagájkommandózás hót felesleges. Bocs, részemről befejeztem a témát!
Peterbond 2022. 11. 11. 17:38
Előzmény: #167768  Tiborcfiam
#167769
Ugyanígy mondhatnám hogy "fel mondhatod itt a Pesti Srácok propagandát attól nem lesz igaz" de ez semmire se vezetne. Az a kapcsolat amit mi az EUval és a tagállamaival ápolunk nem hogy nem egészséges de fenntarthatatlan. Nem lehetünk az EU belső ellensége aki ahol lehet keresztbetesz és közbe várjuk el hogy minden megy tovább. Ne azt hidd hogy az EU-ban nem veszik észre mit csinálunk és mindenre szemet fognak hunyni mert megilyednek Orbántól. Amiket most mondasz már tavasz óta ondogatják. Jönni fog a pénz különben ezt vagy azt teszünk és az EU-nak engednie kell. Aztán csak nem engedet. Nem jött se nyáron se ősszel és kérdéses továbbra is hogy jön-e télen ( akkor is csak a megegyezés, maga a pénz fél év onnantól alsó hangon ).
.
És továbbra is 1 kérdést tettem fel. Ha az EU nem csak németország és benelux ( amúgy ott volt a hrben még az Ír de mindegy ) akkor még ki? ki az akinek nem léptünk a tyúkszemére szóltunk be vagy tettünk keresztbe ebben az U-ban? és ki az akinek szivességettettünk vagy segítettünk? Akár 1-1 államnak akár közös EU-s témában?
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 11. 17:11
Előzmény: #167766  Peterbond
#167768
Fel lehet itt mondani naponta többször is a 444-es  színvonalú balos propagandát, de attól még nem biztos hogy igaz!
Peterbond 2022. 11. 11. 17:11
Előzmény: #167763  Tiborcfiam
#167767
Mondj 3 oeszágot a 26-ból akire számíthatunk mint szövetséges. 3-at? A lengyelek gyakorlatilag csak a vétónkat "védik meg" mert arra nekik is szükségük van vissza. Ellenben minden mostani témában szöges ellentétben vannak ( Ukrajna támogatása, orosz érdekek támogatása, szankciók ). A v4-ből V3 lett nélkülünk. A nyugatiakat eddig is savaztuk ahol tudtuk. A skandinávokat szintén. Olaszországban Meloni-val Orbán max a migrációs témában ért egyet de ott se jött be semmi nagy fordulat az olasz politikában ( pont mint anno az osztrák kancellár esetében ). Szóval inkább azt kéne észrevenni hogy az EU nem csak belőlünk áll és egyáltalán nincs annyira szüksége ránk mint nekünk rá.
Peterbond 2022. 11. 11. 17:06
Előzmény: #167759  Tiborcfiam
#167766
Erre azért annyira nem lennék se büszke se nem örülnék neki. Ha egy szövetségben csak azzal tudsz kitűnni hogy kereszbeteszel ott ahol tudsz ha nem küldenek neked pénzt dögivel de semmi pozityvat nem teszel be a közösbe ott rövid távon talán sikert érsz el de hosszú távon vissza fog ütni. És mi ezt már elég hosszú távon játszuk el és nem akarunk letérni az útról. Az EU is meg fogja unni és ő maga is hasonló módszerekhez fog nyúlni. A vétózás nem sak egy irányba működik. Pl az orosz import gázra és olajra ki lehet vetni 80% adót és ehhez nem kell 100% beleegyezés csak többség. Igen nagy szemétég lenne és ilyesmivel a mocskos brüsszel nem igazán játszott de lassan ki fogjuk provokálni ha mindenben kereszbeteszünk 26 áállam működésében. Különösen ha még a holdról is látszik hogy gyakorlatilag mindezt még csak nem is saját érdekünk mentén hanem Oroszország kedvéért csinálja a vezetésünk.
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 11. 17:05
Előzmény: #167762  dexter
#167765
Szóval itt a legendás német humor! Ütős ez a két hír egyszerre a címlapon! :)) Most akkor ki zsarol kit??? 
 Telex: Politico: A német külügyminiszter szerint Magyarország zsarolja az EU-t
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 11. 17:05
Előzmény: #167762  dexter
#167764
Szóval itt a legendás német humor! Ütős ez a két hír egyszerre a címlapon! :)) Most akkor ki zsarol kit??? 
 Telex: Politico: A német külügyminiszter szerint Magyarország zsarolja az EU-t
Tiborcfiam
Tiborcfiam 2022. 11. 11. 16:59
Előzmény: #167762  dexter
#167763
Azért az eu nem csak németországból és a benelux államokból áll! Szerencsére! Amúgy a német parlament nem kicsit van szereptévesztésben. :)
dexter 2022. 11. 11. 16:33
Előzmény: #167759  Tiborcfiam
#167762
Ehhez képest: 
"A három koalíciós partner a parlamenti határozaton keresztül arra akarja rászorítani Olaf Scholz kancellárt, hogy a decemberi tanácsi szavazáskor a német kormány arra a kimenetre szavazzon, hogy a magyar felzárkóztatási EU-pénzek egy részét mindenképpen függesszék fel, és csak később, a jogállamisági helyzet tartós javulásának konkrét bizonyítékai után engedjék a felfüggesztett pénzekhez való hozzáférést a magyar kormány számára.
...
A német kormánypártok hűvös, bizalmatlan álláspontja a holland, belga és ír kormány hírek szerint hasonló álláspontjával azonban afelé mutat, hogy még a Bizottság esetleges pozitív kicsengésű értékelése mellett is benne van a pakliban, hogy a három Operatív Program egy részét egyelőre felfüggeszti a Tanács"
 
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20221111/a-magyar-eu-forrasok-azonnali-feloldasa-ellen-szavazott-a-nemet-parlament-578132
 
Azaz sajnos nem ennyire sima ez az ügy. Amúgy az eu-ban dolgoznak azon, hogy a jelenleg minden tagállam által elfogadandó döntéseket pont Mo. miatt egyhítsék, és ne kelljen minden ország hozzájárulása. Ha ez átmegy, akkor orbánék zsarolós politikája bukó.
oldrider 2022. 11. 11. 16:30
Előzmény: #167758  nevershort
#167761
Nem szeretnék hogy emelkedjen, míg ki nem tömik magukat saját részvénnyel! 

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek