Autógyár azért, mert drága a fűtés, drága a világítás, drágán lehet tankolni, stb. nem fog leállni. A drágább autót is megveszik az emberek, max kevesebbet kell gyártani.
Itt inkább a chiphiány az, ami megálljt parancsolhat pár hétre.
Áramot termel, ami most jó, de gázt is használ, ami most nagyon nem jó. Az arányokat nem ismerem.
Maga az energia sztori jelen felvonása tavaszra meg kell oldódjon, komoly visszarendeződéssel. Ha ez nem történne meg, akkor majd egy kiadós gazdasági válság megteszi a politikusok helyett. Az izgalmasabb történeti szál az az, hogy mi lesz azután. Eljátsszuk ezt még párszor, mire eljutnak a döntéshozók oda, hogy az energiaszolgáltatási reformot be kell gyorsítani, vagy már most gőzerővel dolgoznak rajta. Szerintem inkább ez utóbbi, tűzoltás után lássuk a terveket. Magyarország esetében én a geotermiát látom egyik nagy esélyesnek. Távfűtésre gondolok.
:-) Néha benézek. De ahogy korábban írtam, alapvetően unalmas volt a kereskedés, nem történt semmi. Az elmúlt egy hétre már azt mondanám, hogy érdekes. Érdekes, de ha kontextusba helyezzük (energiaválság berobbanása), akkor simán benne van a pakliban, hogy ez még csak a kezdete valaminek, és az OTP-s elemző számait dobjuk félre, mert az csak a múltat mutatja, a jövő valami egészen más. Ez természetesen szigorúan magánvélemény.
Ez kb. úgy nézne ki, hogy a Pannergy-től 2600 helyett 2800-ért vennék át az energiát, míg a gázostól 4600 helyett 12600-ért. Kell ez neked? Simán lehetnek még csődök. A geotermikus fejlesztések melletti érveket sorolod.
23.000 MWh-ról írt a Pannergy. Az elmúlt években 50EUR/MWh volt az ipari fogyasztók ára. Ez kb. duplázódott, ami jórészt már nyárra megtörtént, szóval ismert probléma volt, nem úgy, mint a gáz árának elszállása (20 euróról 160-ig).
Össze se hasonlítható probléma ez a gázosokéval. A Pannergy költségeinek kb. 10%-a az áram (miközben évi bő 2 Mrd cash-t termel a cég, a normál áramszámlán felül), míg a gázos cégek költségeinek döntő többsége maga a gáz. És ugye az áram ára nem szállt el úgy, mint a gázé. Az áramot sok forrásból termelik, geotermikus, szén, gáz, szél, víz, atom, napelem, szemétégető, stb., a gáz viszont nagyrészt az oroszoktól jön. Amire az áram ára veszélyt jelentene a Pannergyre, addigra rég összeomlott minden Európában.
Ezzel szemben óriási piaci lehetőség nyílt meg a cég előtt. Az ellátásbiztonság No1 prioritás. A zöldülő Európa közepén, látva a jelen helyzetet is, hosszútávon mi a megoldás a távfűtésre? Ami most történik, az később is meg fog történni, hacsak nem tesznek ellene. Hát tegyenek.
Én úgy érzem, hogy a Pannergy szerű cégek aranykora jön.
Az Audi leáll, ha nem éri meg neki a buli. Kaszált már eleget eddig. Elmennek a csúcsfőnökök az űrbe kirándulni, a közép vezetők meg világ körüli hajó útra. A dolgozók egy részét szélnek eresztik, a pótolhatatlannak véltekez fizetik, míg le nem cseng ez a megint mesterségesen és tudatosan gerjesztett energia válság.
kéne valami vis major átvételi ár újramegállapítás, nem csak magunk miatt, de ha nem lesz, akkor Szolnok után még páran bemondják az unalmast, aztán csak a nagyokra marad az egész piac, ők meg nem fognak rekordot bukni, simán rákényszerítik a kormányt, hogy legyen valami, mert különben fázni fog a nép (választás előtt)
Mondjuk az átvételi ár változása jelen környezetben vicc. Ezéet írtam, hogy nagyon remélem, hogy az Audi átveteli ár valahogy a gáz árához van kötve. Illerve további magánszereplőket kellene bevonni, az önkorinál magasabb áron.
azért kiváncsi leszek, hogy hol a geotermikus rendszer "munkapontja" is....mert ha csúcsra kell járatni a rendszert, akkor a visszasajtolás is több áram, meg eleve már felhozásba is be kell tolni a szivattyút. Aztán itthagytak minket a "szaros" +5% átvételi árral 1 évre....ha az áram ára meg elszáll, akkor kiváncsi leszek, mennyire éri meg nálunk kimaxolni
Nyilván én szerintem aki biztonsagos zöld energiát tud termelni (geotermikus) vagy egyéb( alteo) az nincsen kiszolgaltatva az orosz gaznak. Én szerintem
PANNERGY