Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BenSam 2009. 06. 11. 08:58
Előzmény: #2418  Törölt felhasználó
#2420
Nem hiszem,hogy azon múlna,hogy megengedhetik-e a kudarcot vagy sem.Másfelől be kell lássam, nem látom tisztán,ki miben érdekelt,és ez valóban elbizonytalanít.
A meglévő részvényeimet tartom és optimista vagyok 2 okból:

-A vezetőségnek is van részvénye (több,mint nekem), így talán hosszú távon van köztünk érdekegyezőség.
-A Szentlőrinci fúrás eredménye nem függ emberi tényezőtöl,így mutyizni sem lehet vele (ha csak nem hír tálalásában valahogy).

Mondanám azt is,hogy jó megérzésem van a dologgal kapcsolatban, de ez az eddigi tőzsdei pályafutásomat tekintve kifejezetten ellenérvnek tekintendő... :)
Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 08:50
Előzmény: #2418  Törölt felhasználó
#2419
Akkor még egyszer elmondom: A Pannergy vezetői körében az összes részvények harminc azaz 30%-a van (!!!!!!!!!!) közvetve vagy közvetlenül(sehol máshol a BÉT-en nincs ilyen mértékű vezetői tulajdon). Nem lehet érdekük, hogy az árfolyam bedőljön. Főleg nem úgy, hogy megmentették a pannonplastot (reorganizáció) még idejében, hisz ez a Herz-nél már a válság miatt nem sikerült, mind1. A lényeg: ha pozitívba húzták a műanyagos szekciót, akkor az átalakulás második fejezetét már kötelező hozniuk.

A határidős piacokon lett bróker Bokorovics, nem fogja abbahagyni a határidőzést, tegnap is bekopiztam a litániát, ráadásul egy szép képet is mellékeltem mellé, hogy a határidő folytán hogy tudták szépen felhúzni az árfolyamot. Így ha tetszik, ha nem kb. az a szitu hogy ígyis úgyis de lesz határidője a Pannergynek. Ha mást nem a menedzsmentopciós programja keretében.

Az hogy a szentlőrinci fúrás milyen mértékben van beleárazva az árban azt nem tudom. Az erste viszont megemlíti, link hogy milyen árfolyamváltozásra számít a horvát szerződéssel, más részről ott láthattok mellette egy grafikont, április 3-5 között húzták fel erre a szintre az árfolyamot(minimális forgalom mellett!!! - egyébként nekem tökre elliot első hullámának tűnik xD). Akkor kétlem, hogy lett volna bárkinek tudomása a vezetőségen kívül arra vonatkozólag, hogy elkezdik a fúrást.

Le kellene menni piszkosul Szentlőrincre, megkérdezni a fúrómestertől hogy mi a szitu a fúrással, mert azt már tudjuk, hogy a vártnál nagyobb talphőmérsékletű lukat fúrtak - fúrnak. A kérdés az az, hogy mennyi víz van arrafelé. Ha minimális könnyen visszaszakadhat 6-700ra az árfolyam(még akkor is ha mindenki tudja hogy biztosítva van a fúrás), ha meg kb. annyi amennyit vártak akkor mákunk van, az én céláram: 1150 HUF.

Azt se kell elfelejteni, hogy a szentlőrinci erőművet még önerőből képes felhúzni a vállalat. A további fúrások megkezdése előtt viszont tisztázni kell brüsszellel, hogy a próbafúrás projektmegkezdésnek minősül-e vagy sem. Ugyanis ha megkezdik és ezért nem kapnak támogatást, akkor mindenki pöppet ideges lesz. Viszont kétoldalú ez a támogatási rendszer is, mert: A támogatás elnyerése után, teljesen önerőből kell felhúzni az erőművet, és csak miután készen van azután utalják át a támogatás összegét. Ezért is van vita arról, hogy csak tőkeerős vállalatok engedhetik meg maguknak az eu-s támogatásokat. Másrészről viszont a projektek könnyen belassulhatnak, mert tegnap az estében volt arról szó, hogy kb. 50 hét az átfutási idő a támogatásoknak, megnyerésük után(nem is beszéltem az 50%os max. támogatási rész, magyarán 50%os önrész min. kell projektenként). Szóval lehet örülni, hogy de jó, null %-os hitel meg támogatással a semmiből gyakorlatilag majdnem ingyen felhúzzák az erőművet, de könnyen belassulhat az egész, és ez biztos hogy nem fogja az árfolyamot sem hidegen hagyni.

Törölt felhasználó 2009. 06. 11. 07:13
Előzmény: #2417  Pathfinder
#2418
reggelt!

nem gondoljátok hogy ugyanaz lesz,mint a pannonváltónál, 1400-ért felvásárolnak mindent,na?

egyébként sikeres lesz az első fúrás is,itt szakemberekkel mérték fel,nem engedhetik meg a kudarcot
Pathfinder 2009. 06. 11. 06:50
Előzmény: #2416  Törölt felhasználó
#2417
Egyetértek! Ez lehet egy pesszimista (realista) scenário. De lehet egy optimista is! Attól függ milyen lesz az általános hangulat.
És ne felejtsük el, hogy a Blue Chipek lassan kifulladnak, egyre kevesebb bennük a rövidtávú emelkedési potenciál. Azok a spekik, akik felhíztak a MOL-on, meg az OTP-n valahova el kell hogy tegyék a pénzüket. Ősszel szerintem nem sok olyan papír lesz ami a második negyedéves jelentések után is stabil emelkedést jelez.
Bízom benne, hogy a Panny lesz az egyik. addigra kell, hogy változzon Bokorovicsék tőzsdei stratégiája is. Ha optimista vagyok, most erre töltik az aksikat!
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 21:03
Előzmény: #2409  Törölt felhasználó
#2416
Ezen agyalok én is, de én full spekulációt gyanítok. Ahogy elnézem, ebben a 860-880 közötti sávban akarják tartani.

Legalábbis erre következtetek ha azt látom, hogy emelkedésnél azonnal bedobnak néhány darabot 1,0-2,0%-al alacsonyabb szinten.

A határidős mutyik lezárásának / folytatásának optimális, mindenki számára elfogadható formájában pedig nem hiszek. Bizonytalanságot kelt befektetői körben, ami még pozitív hír esetében is elodázhatja az emelkedést.

Azt pedig már csak óvatosan jegyzem meg, hogy a jelenlegi szint lehet hogy részben már egy sikeres szentlőrinci lyukat áraz, így felemás hírre (van víz, de nem a várt / meleg, de melegebbre számítottunk) akár szakadhat is.

Mondom mindezt úgy, hogy tartom a pakkot, és bízom a sikerben...
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 15:11
Előzmény: #2414  Pathfinder
#2415
nincs mese, várni kell a fúrási eredményig. mindenki tartja vissza a részvényeit, mert mindenki tudja hogy alapvetően ettől függ a pannergy sikere. Ha megvan az első fúrt kút, onnantól kezdve nincs mese, nem mondhatják azt a befektetők hogy ez egy olyan lufin alapuló mondvacsinált dolog, mint más papír(ok) esetében. KULCSFONTOSSÁGÚ a most következő fél év a vállalat történetében. Ha valaki a fórumnál frissebb cuccot akar, az menjen le szentlőrincre és ott érdeklődjön. Lehet jobban megérné, mint gondolná....
Pathfinder 2009. 06. 10. 15:04
Előzmény: #2413  Törölt felhasználó
#2414
Számolni kell a nyári pangással -meg az esetleges részvénypiaci visszakorrekcióval- és azzal is, hogy minél olcsóbb lesz második félévtól a földgáz, annál inkább erodálódik a geotermia értéke is. (de ez csak elmélet....)
Szóval a 4. pontodat decembernél előbb nem várom!
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 13:42
Előzmény: #2412  Törölt felhasználó
#2413
1,szentlőrinc kb 1050 ft,
2. tamási indulás 1200 ft
3.pályázatok 1300-1400 ft
4.alapok,nagybüfi 2000 ft?
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 13:40
Előzmény: #2411  Törölt felhasználó
#2412
remegő kezűek
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 13:35
Előzmény: #2410  Törölt felhasználó
#2411
eladásra,100 db,80 db kinek kell a pénz?
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 13:34
Előzmény: #2409  Törölt felhasználó
#2410
milyen tételeket

vételi oldalra?

Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 13:31
Előzmény: #2408  Törölt felhasználó
#2409
valaki megindokolhatná miért tesznek be folyamatosan tételeket?vagy én vagyok hülye?miért?
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 13:15
Előzmény: #2406  Törölt felhasználó
#2408
a híre adni kellesz
a felspeki meg elmaradt
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 13:02
Előzmény: #2406  Törölt felhasználó
#2407
A Pannergy első fúrása Szentlőrincen 1700m-es célmélységű.
Tamásiban és Nagybakónakon már az új fúrókkal fognak dolgozni, ezeken a helyeken 2200m és 3000m a tervezett mélység.
Ugyanis az előzetes felmérések alapján kb. ismert a vízbázis. Magyarán nem vakon fúrnak addig, amíg vizet találnak.
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 12:59
Előzmény: #2405  Törölt felhasználó
#2406
na mindegy találgatunk,de ha végre jön a hír kitépik mindenki szerint és nem 10-20%-al
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 12:52
Előzmény: #2404  Pathfinder
#2405
most utánanéztem az elmúlt 1 év negyedéves közzétételeiben sincs szignifikáns különbség a befektetők között. tehát a benji invest meg a lazaruson keresztül sem pufferelik az árfolyamot. legalábbis innen ebből a székből nekem így tűnik.
Pathfinder 2009. 06. 10. 12:49
Előzmény: #2403  Törölt felhasználó
#2404
De lehet, hogy megbíz egy közvetítőt, akitől majd hó végén egyben megveszi az előre lezsírozott áron! Legalábbis én így csinálnám.....
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 12:43
Előzmény: #2402  Törölt felhasználó
#2403
puleo értem mit akarsz mondani, de ekkor a tőzsdei szabályozás miatt ezt be kellene jelentenie a cégnek, hogy most adott vagy vett.
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 12:36
Előzmény: #2399  Törölt felhasználó
#2402
na ezért,mert nem akarják nagyon magasan venni,ha így 1000 alatt tudják tartani még rossz hírrel is nem?
Törölt felhasználó 2009. 06. 10. 12:36
Előzmény: #2399  Törölt felhasználó
#2401
csupán azért nem megy, mert ennyi van a papírban ennyi hírre. fúrási eredmény lenne akkor mozgolódnának +- 2-500 ft. simán benne van. fair érték geotermikus energia nélkül 300 ft!!! így is már fel van pörgetve eléggé.

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek