Topiknyitó: Dezso_Laszlo 2011. 08. 19. 18:39

Paksot le kell bontani, új energiastratégia kell, biometánnal és GDP-növeléssel  

link



Mindenki a saját szemével olvassa: micsoda bődületes ökörség a Fellegi-Bencsik páros által összehozott NEMZETELLENES STRATÉGIA, amely csak az energialobbi környezetrombolását szolgálja.



A mezőgazdaság energetikai fejlesztése a legfontosabb, amellyel 12 millió CO2tonna/év üvegházhatás-keltés akadályozandó meg, cca. 1,0 ... 1,3 millió használatlan termőföld kerül - a lehető legkíméletesebb, egyúttal legalacsonyabb munkaigényű - művelés alá, ... de az sem elhanyagolható szempont, hogy a családi agrárgazdaságok éves nettó árbevétele átlagosan 2 millió forinttal nő, hatalmas mennyiségű építési megrendeléshez jut az építőipar és mintegy 90 ezerrel több munkahely keletkezik, mint a minden szempontból kártékony Paks-bővítéssel.



A családi/osztott áram- és melegvíztermelést kell támogatni, mert ez fogja helyettesíteni a 10 ÉVEN BELÜL FELSZÁMOLANDÓ VEZETÉKES ÁRAMRENDSZERT.



A járműpark CNG-re való átállítását kell támogatni.



Igen nagymértékű ENERGIATAKARÉKOSSÁGOT kell támogatni, hiszen az ország energiaigénye HUSZADÁRA CSÖKKENTHETŐ.



Nna. Ez energiastratégia, ugyanis az EGYRE GYORSULÓ GLOBÁLIS MELEGEDÉS LEÁLLÍTÁSÁT összekapcsolja a GDP NAGYMÉRTÉKŰ NÖVELÉSÉVEL!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dezso_Laszlo 2011. 09. 06. 23:43
Előzmény: #258  Dezso_Laszlo
#260
[kieg.]

A Büntetőtörvénykönyvet idézem:

"318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el."

Gyurcsány választási hazugsága nyilván kimeríti ezt, hiszen nem jogos hasznot szerezni választók tévedésbe ejtésével, nem jogos ezzel kárt okozni, az országot eladósítani. Van ugyan egy LB jogalkalmazási állásfoglalás, amely nagyjából kizárja az üzleti és politikai ügyekben való alkalmazást, de a politikusok egymás közti politizálása nem tévesztendő össze választási ígéretekkel, választók korrumpálási célzatú megtévesztésével.

Azonban van az üzleti életnek is egy ilyen perifériája, a vásárlók sérelmére elkövetett csalás, az bizony büntetendő, ... bár rendszerint a fogyasztóvédelem intézi, nem a büntetőbíróság.

Itt van azonban a paksi atomerőmű bővítése és az azt szolgáló, Fellegi-Bencsik féle "energiastratégia". Ha valaki a bővítésben érdekelt, meddig lehet haszonszerzését jogosnak tekinteni és hol kezdődik a "jogtalan haszonszerzés célzata"? Például erről az "állatorvosi lóról" be lehet bizonyítani egy sor kártételt, tehát a károkozás könnyen bizonyítható. A haszonszerzéshez is könnyű bizonyítékot szerezni. A kérdés csak az: mekkora mértékű károkozás az, amelynél már mindenfajta haszonszerzés jogtalan és az egyes jogtalansági küszöbökhöz milyen kárnagyság tartozik?
Törölt felhasználó 2011. 09. 06. 23:29
Előzmény: #258  Dezso_Laszlo
#259
Azért a halottkémet megkézdeznék, hogy melyik kő okozta a halálos sérülést. :-)
Dezso_Laszlo 2011. 09. 06. 23:20
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#258
"... Paksnak nem lehet érdemben hatása Izrael időjárására ..."

1. Tedd hozzá: "véleményed szerint", mert nincs rá más indokod, nem idéztél egyetlen törvényt sem.

2. Izrael pontosan tudja, hogy amikor valakit a bibliai időkben MEGKÖVEZTEK, akkor egyik kőnek sem volt "érdemben hatása", vagy ahogy más mondta: nem volt "kimutatható" hatása, a delikvens mégis BELEPUSZTULZ.
Törölt felhasználó 2011. 09. 06. 23:07
Előzmény: #251  Dezso_Laszlo
#257
a PB gázpalack nyomása segítségével kering a hűtőben a hűtésre szolgáló gáz? vagy a PB gáz a hűtőgáz is egyben?
Törölt felhasználó 2011. 09. 06. 23:00
Előzmény: #254  Dezso_Laszlo
#256
Laci bá, be kell vezetni a Golf áramlat déli ágát a Dunába és kellemes éghajlatunk lesz ez a megoldás
Törölt felhasználó 2011. 09. 06. 22:58
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#255
amit te írtál a Golf áramlatról a "télen fűt nyáron hűt" pl. a kanári szigeteken így működik, de Izlandon és Norvégiában nem
Dezso_Laszlo 2011. 09. 06. 22:33
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#254
Tehát akkor konkrétan, számokkal, mi az én "nagyságrendi" tévedésem?
Törölt felhasználó 2011. 09. 06. 22:33
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#253
és ha tovább lassul vagy esetleg leáll (a grönlandi és az arktiszi jég olvadása miatt egyre jobban hígul az észak atlanti óceán vize és ez befolyásolja az áramlásokat)jégkorszak várható Európa északi, észak nyugati részén
Törölt felhasználó 2011. 09. 06. 22:28
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#252
én úgy tudom a Golf áramlás nyáron is fűti az észak atlanti terület keleti részét minthogy az iránya a meleg tengerek felől a hideg tengerek felé mutat és nem változik
Dezso_Laszlo 2011. 09. 06. 22:28
Előzmény: #249  tokos.
#251
Kedves tokos,

ha az energia megmarad, ez azt jelenti: a Dunába került energia nem fogja kiváltani azt, hogy további energia kerüljön a Dunába, hogy a Duna "hűtsön". Van egy egyensúlyi állapot, a Dezső-féle egyensúlyi állapot, de Te még az alapoknál tartasz. Majd ha rájössz, hogy kettő nem egyenlő mínusz kettővel, majd akkor arról is szólhatunk.

A kért linkek közül az első:

link

Egyébként "gázhűtő" szóra a google 2170 találatot adott nekem. Sajnálom, hogy Neked egyet sem adott, ez a cúna gúgl :DDD
Törölt felhasználó 2011. 09. 06. 22:23
Előzmény: #245  Dezso_Laszlo
#250
"én nem a vita kedvéért vitázom, l'art pour l'art, hanem célom van vele"

teljesen mindegy, miért vitatkozol, ha nagyságrendi tévedésekre alapozod az egészet, az nem vita. (Ha pedig egyébként dícséretes célokat szolgál, akkor különösen fontos a megfontoltság) A "fizikai trivialitásokat" ennél körültekintőbben kell alkalmazni, ennyit mondtam. Épp annak érdekében, hogy a jövőben közelebb kerülhess a célodhoz. De tartok tőle nem értetted - Paksnak nem lehet érdemben hatása Izrael időjárására, ezt elég egyszerű belátni, főleg ha figyelembe veszed, hogy hasonló távolságon belül hány erőmű van még Pakson kívül is... Erre mondom, hogy ha a trivialitások szemmel láthatóan ütköznek a realitással, az szemet kellene szúrjon.

A továbbiakban ne velem vitatkozz erről (nekem ilyen trivialitásokra sajnos nincs időm), hanem mokidarival, aki jogosan kéri ezt rajtad számon.

U.i: a vizek nem hűtenek, hanem kiegyenlítenek, nagyobb fajhőjük miatt, tehát nyáron hűt, télen fűt, még a Golf áramlat is. (Nem kukacoskodásnak szántam, csak az utolsó szó jogán)
tokos. 2011. 09. 06. 22:08
Előzmény: #247  Dezso_Laszlo
#249
laci ba,

az energiamegmaradasrol pont azt irtam, hogy megmarad.

Mondhatni tolem loptad a dolgot. Az hogy ennyivel kevesbe hut a Duna, pont azt jelenti, hogy osszessegeben ennyivel melegebb lesz. Mit nem ertesz ezen?

Tudod, hogy mekkora egy gazturbinas eromu hatasfoka? Keress mar ra. Azzal egyutt, hogy ott is futik a szomszedos panelokat a hulladekhovel.

Gazzal futott hutore rakerestem, ilyet nem talaltam. Gazos hutot igen, de ebben, ha jol ertettem, nem az energiaforras a gaz, hanem a hutokozeg. Az kicsit mas.

Egy linket legyszives...
tokos. 2011. 09. 06. 21:57
Előzmény: #246  tokos.
#248
Meg egy gondolat,

nyilvan van ennel ngyobb problemaja is a tuzeloanyag cellanak, mert ha ugy menne a dolog, mint a karikacsapas, akkor nem lennenek gazturbinas eromuveink...
Dezso_Laszlo 2011. 09. 06. 21:54
Előzmény: #246  tokos.
#247
"... a duna az év jelentős részében hűteni fogja a környezetét, mint ahogy a tenger is hűti (természetesen helytől függően, mert persze van, ahol melegít pl. a Golf áramlat), de ennyivel kevesebbel fogja hűteni. " Hmm.

#244, tudományos evidenciákat ne tagadj, kérlek. A Dunába belekerül évente 107 PJ energia hő formájában és ez az energia nem tűnik el a Te kedvedért, képzeld: MEGMARAD, ... bár ilyesmiről nyilván most hallasz először. Azt írod, hő kerül a Dunába, de ebből azt a következtetést vonod le, hogy "ezért még több hőt von el" (?), ha jól értem. Sokkal szívesebben tételezem fel, hogy nem tájékozódsz és azért állítasz zöldséget, mint azt, hogy szándékosan próbálsz másokat félrevezetni.

A hatásfokkal kapcsolatban is tájékoztatlak: lehet áramot úgy termelni, hogy a kapcsoltan termelődő hőt felhasználjuk. Ha ez lakáson belül történik, akkor télen szinte MINDEN energia hasznosul az átalakítás során (a boyler hővesztesége is fűt), ezért az éves hatásfok meghaladhatja a 90 %-ot is. Jó lenne, ha ezt az előző mondatvéget elolvasnád, mert újra meg újra azt állítod, nem lehet tüzet gyújtani, mert a gyufát nem találták fel :DDD, tehát:

MEGHALADHATJA A 90 %-OT IS,

MEGHALADHATJA A 90 %-OT IS,

MEGHALADHATJA A 90 %-OT IS,

MEGHALADHATJA A 90 %-OT IS,

szólj, hogy ha eljutott a tudatodig, köszi.

A gázvasalóhoz fűződő ellenszenv, ezzel nem tudok mit kezdeni. Az pedig, hogy nem hallottál még gázüzemű hűtőről, hááát ... no comment. Képzeld, vannak olyan honlapok, amik segítenek Neked: google.hu, stb.

Üzemanyagcella? Mily érdekes, hogy szerinted csakis olyasmi lehet a jövő útja, ami a jelen környezetrombolási gondok közül

NEM OLD MEG SEMMIT,

NEM OLD MEG SEMMIT,

NEM OLD MEG SEMMIT,

kedves Tokos.
tokos. 2011. 09. 06. 21:20
Előzmény: #244  Dezso_Laszlo
#246
Laci bá,

Ha ezt így végiggondolod, akkor rájössz, hogy a lényeg az, hogy mennyivel melegszik a Duna. Ez a hőmennyiség ugyanis belekerül a rendszerbe, és ott marad, a duna az év jelentős részében hűteni fogja a környezetét, mint ahogy a tenger is hűti (természetesen helytől függően, mert persze van, ahol melegít pl. a Golf áramlat), de ennyivel kevesebbel fogja hűteni.

Ugyanakkor mivel itt villamos energiáról van szó, ezen nem lényegesen segítene az sem, ha a te bigázodból állítanák elő, ugyanis a vellany előállításának arra sem jobb a hatásfoka, A villamos energia igénye pedig adott.

Gázos vasalóval van némi ellenszenvem, gázzal fűtött hűtőről esetleg leírhatnád, hogy hogyan műkszik, mert nehezen tudom elképzelni.

Ami szóba kerülhet, az tüzelőanyag cella esetleg, legalábbis, ha jól gondolom, ott lehet talán jobb hatásfokkal gázból vellanyt gyártani, de annak is vannak hátrányai, pl. egyenáram lesz belőle.
Dezso_Laszlo 2011. 09. 06. 15:10
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#245
Bocsi, tőzsdenyúl, én nem a vita kedvéért vitázom, l'art pour l'art, hanem célom van vele: iparkodom az Urat, az után pedig embertársaimat szolgálni, a Túléléshez szükséges tetteknek a feltételeit megteremteni. A Túlélés és a jelen között ott áll a paksi atomerőmű szándékolt bővítése, ott áll egy nemzetellenes "energiastratégia". Ezeket az akadályokat iparkodom leküzdeni. Ha ehhez bele kell menni fizikai trivialitásokba, megteszem: tényeket hozok fel és értékekkel számolok, azokból vonok le következtetéseket.

Sajnos, a Te hozzászólásodból még a cél sem derül ki, még az sem állapítható meg, támogatod vagy ellenzed a topiktémát? Mert igaz, hogy kritizálsz engem, de ezt megfogadom, javítani akarom a munkámat én is, ebben nincs vita közöttünk. Igaz az is, hogy a melegvérű állatok néha hőt vesznek fel környezetüktől, ez az "égés", vagy más esetben "hőguta".

A topik arra való, hogy ha tévedést fedezel fel, közöld. Igazad van, fennáll az én tévedésemnek is az elméleti lehetősége, ez olyan felesleges megállapítás, mint hogy a fehér különbözik a feketétől. Rajta, írd le: miben tévedek?
Dezso_Laszlo 2011. 09. 06. 14:49
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#244
"Megint rosszul tudod. A párolgás, az hogy a víz átmegy folyadékból gőz halmazállapotba kerül azzal hőt von el a környezetétől a levegőtől és a testedtől is. Bocsika. Ja és felhő lesz belőle. Az meg aztán nagy aszályokozó ám, bizony. Szerinted. Nem látod át a folyamatok teljes keresztmetszetét és összehordasz minden zöldséget. A tudatlanságnál csak a kevés és felületes tudás rosszabb. Abból jönnek ki olyan marhaságok minthogy egy foknál kisebb hőfokemelkedés a Dunában 2.5 fokkal emeli az egész országban a levegő hőmérsékletét."

A "rosszul tudom", ez túlzás. Pontatlan voltam, ez előfordul Veled is. Nem a hővel lehet rájönni: hova lesz a Paks által környezetrombolásra fordított évi 107 PJ energia, hanem - szabatosan - BELSŐ ENERGIÁT kellett volna írnom. Ez - az energiamegmaradás elvéből következően - nem vész el, csak átalakul:

du = dq + dl

vagyis a belső energia a hőenergia és a végzett munka összege. A párolgási munka sem vész el, mert ahol a csapadék lehull, ott ugyanennyi kicsapódási munkát végez, ami NÖVELI a belső energiának a HŐENERGIA-RÉSZÉT (dq). Ezért az állításod, miszerint a párolgás hőt von el a levegőtől is, ez erősen FÉLREVEZETŐ (lokálisan egy adott időpontban igaz csupán, de egy későbbi időpontban, esetleg lokálisan máshol ez kiegyenlítődik, a "hűtés" melegedéssel lesz egyensúlyba hozva). Tekintettel arra, hogy tudományos evidenciákat vitatsz, lesüllyedsz Petimaci színvonalára: sárdobálással és csúsztatással (egyszer már javított téves adat emlegetésével), lejáratással próbálkozol. Ehhez nem leszek vitapartner.
Dezso_Laszlo 2011. 09. 06. 14:24
Előzmény: #242  Dezso_Laszlo
#243
[jav. csalás helyett család]
Dezso_Laszlo 2011. 09. 06. 14:22
Előzmény: #221  tokos.
#242
"... gázzal nem megy közvetlenül a vasaló, a TV, és a hűtő sem."

A villanyvasaló hőtermelő, tehát átállítható gázra (#223 energiatakarékossági precedenciában első helyen áll), a hűtő dettó. Mindkettőnek megvan a története, men kell kitalálni úja, van gázvasaló, van gázhűtő.

A tévé fogyasztása jelentősen csökkenő trendet mutat, fél évszázadon belül megjelennek a napelemes zsebkalkulátorok mintájára a napelemes tévék is (ami csak azért nehezebb probléma a kalkulátor napeleménél, mert töredékfényt - csillagfényt, közvilágításból beszűrődő fényt, stb. - kell hasznosítani, ha a tévét sötét helyiségben akarjuk nézni. Talán a nappali napelem-töltés és akkumulátor a célravezető, mint sok kerti lámpa esetében.

Mindazonáltal amíg a mobilok, tévék, rádiók, stb. nem napelemesek, addig ÁTMENETILEG szükség lesz a XXI. század elején áramra, de olyan kevésre, amennyit a csalás maga is megtermelhet a használati melegvizéhez kapcsoltan.
Dezso_Laszlo 2011. 09. 06. 13:56
Előzmény: #221  tokos.
#241
Paks vs. biogáz, hatásfok-alapon?

Paksé 35 %, az agrárerőműé 100 feletti (ha az "ingyenes" levegőt és csapadékot, mint a rétifű jelentős forrásait is figyelembe vesszük). De ettől még Paks eldöcöghetne, más a probléma.

Az egész Fellegi-Bencsik féle "energiastratégia" úgy épül fel, hogy a biometán CSALÁDI termelését/forgalmazását figyelmen kívül hagyja. A Magyar Energia Hivatal javaslatait tartalmazó 2008. évi XL. törvény (a gázenergiáról) is sorompót állít: biometánnal jelenleg csak részvénytársaság kereskedhet, ha megfelel az energiahivatal személyi és egyéb (pl. 20-milliós kauciós) feltételeinek. Ez - bár fedett, de mégis - környezetrombolás. Sajnos, egyenlőre még ráadásul EU-konform is, mivel az EU követelményeknek van bizonyos mennyiségű belső ellentmondása, természetesen.

A metán jelenleg a levegőbe kerül, a digeszterrel viszont hasznosítjuk. Paks esetében nem arról van szó, hogy az uránoxid szennyezi a környezetet. Az uránércek nagyon jól elvannak a felszín alatt, nem szennyezik a környezetet.

Topik gazda

Dezso_Laszlo
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek